Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

51Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 2:14 pm

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aggeliki S eyxaristw poly katarxhn!
Gia mena einai paidi,opws k egw hmoun paidi s ekeinh thn hlikia,aisthanomoun gynaika ma hmoun paidi.
Apeythynomai s aytes pou pragmatika thn vrisane kai speysane na ths poune ti tha kanei..apo to na klinei ta podia ths mexri na paei se spiti na thn prosexoun gia na dwsei gia iothesia ta mwra..
Kalws h kakws symvoules tetoiou typou den exoume armodiothta na dinoume!
Ayth h istoria gia mena einai toso sovarh apo opou kai na thn piaseis kai den aisthanomai oti mporei kaneis na symvoulepsei tpt allo ektos tou na milhsei sthn oikogeneia ths.

52Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 2:15 pm

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pepelitsa έγραψε:"ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"
Koritsia kamia mas den exei armodiothta na dwsei symvoules se ena koritsi 17 xronwn..kamia mas den exei dikaiwma na vrizei ena koritsi 17 xronwn..kamia sas den gnwrizei tipota gi ayto to paidi..gi ayto to kalytero einai oles mazi na thn entharynete na milisei me thn oikogeneia ths..ti tha kanoun einai diko tous thema.
Den xreiazetai na thn vrizete k na thn diwxnete,mhn apantate an den thelete einai aplo!
Nai ekeinh rwthse alla ekeinh einai 17 enw emeis oxi..kai opws fainetai einai k thyma psyxikhs ekmetaleyshs enos enhlika..edw 30ares kai 40ares peftoume thymata psyxologikhs kai swmatikhs ekmetaleyshs antrwn. Gia mena einai mia pagideymenh psuxh sta xeria enos anegkefalou.

MONO sthn oikogeneia sou agaph mou mporeis na vreis apanthseis.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

κοριτσακι μου αν μπορεις κρατα μονο αυτο... μιλα στη οικογενεια σου


η μητερα σου σε εχει στηριξει ηδη 2 φορες θα το κανει και την τριτη... να εισαι σιγουρη γι αυτο[/u]

53Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 2:16 pm

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pepelitsa έγραψε:Aggeliki S eyxaristw poly katarxhn!
Gia mena einai paidi,opws k egw hmoun paidi s ekeinh thn hlikia,aisthanomoun gynaika ma hmoun paidi.
Apeythynomai s aytes pou pragmatika thn vrisane kai speysane na ths poune ti tha kanei..apo to na klinei ta podia ths mexri na paei se spiti na thn prosexoun gia na dwsei gia iothesia ta mwra..
Kalws h kakws symvoules tetoiou typou den exoume armodiothta na dinoume!

συμφωνω απολυτα!!!
Ayth h istoria gia mena einai toso sovarh apo opou kai na thn piaseis kai den aisthanomai oti mporei kaneis na symvoulepsei tpt allo ektos tou na milhsei sthn oikogeneia ths.

54Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 2:21 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω το μονο που ελπιζω ειναι να μας γραψει η κοπελα οτι ολα αυτα που ειπε ηταν ενα κακογουστο αστειο...καλυτερα να θυμωσουμε γιατι μας κοροιδεψε παρα οντως να συμβαινει αυτη η τραγικη κατασταση...

αν ομως οντως ειναι αληθινη η ιστορια της...τι να πω...ας την φωτισει ο θεος να παρει την σωστη αποφαση και να μην χαθουν αδικα 2 ψυχες...

55Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 2:30 pm

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pepelitsa έγραψε:Aggeliki S eyxaristw poly katarxhn!
Gia mena einai paidi,opws k egw hmoun paidi s ekeinh thn hlikia,aisthanomoun gynaika ma hmoun paidi.
Apeythynomai s aytes pou pragmatika thn vrisane kai speysane na ths poune ti tha kanei..apo to na klinei ta podia ths mexri na paei se spiti na thn prosexoun gia na dwsei gia iothesia ta mwra..
Kalws h kakws symvoules tetoiou typou den exoume armodiothta na dinoume!
Ayth h istoria gia mena einai toso sovarh apo opou kai na thn piaseis kai den aisthanomai oti mporei kaneis na symvoulepsei tpt allo ektos tou na milhsei sthn oikogeneia ths.

pepelitsa επειδη ισως να αναφερεσαι σε δικο μου ποστ για να μην παρεξηγηθω, δεν συμβουλεψα να παει σε κανενα σπιτι να την προσεχουν. αν διαβασεις καλυτερα αυτο που γραφω ειναι να απευθυνθει σε ειδικους. ουτε και συμβουλη για υιοθεσια εδωσα. στο συγκεκριμενο μερος ισα ισα, επειδη το γνωριζω, προτρεπουν τις ανυπαντρες μανουλες να κρατησουν τα παιδια τους και τις στηριζουν επαγγελματιες ψυχολογοι και κοινωνικοι λειτουργοι υλικα και ψυχικα για να στησουν το δικ τους σπιτικο.
αν τελικα το αρχικο ποστ της κοπελας ειναι αληθινο (συγνωμη αλλα εχω δικαιωμα να διατηρω τις αμφιβολιες μου...) αυτη ειναι η δικη μου προτροπη. οσο για την οικογενεια της, επειδη δεν μπορω να γνωριζω τι σχεσεις εχει με τους γονεις της (καποιοι λογοι θα υπαρχουν που την ωθησαν σε αμβλωσεις και που το σκεφτεται ξανα...) δε θα επιμεινω να απευθυνθει σε εκεινους για λογους ευνοητους

56Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 3:28 pm

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΧΤΗ!ΕΙΝΑΙ TROLL, ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΤΕ? ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ: ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ INTERNET ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΜΗΤΕΡΕΣ Η΄ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΟΘΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ?ΕΠΙΣΗΣ, Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ (ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ!).ΑΛΛΟ: ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΗΣ?ΟΤΙ ΔΗΛ ΓΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΕΝΗΛΙΚΗ?!ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝ ΠΑΡΕΘΕΣΕ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΩΠΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΧΟΛΙΑΣΜΩΝ!ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΕΠΕΤΕΥΧΘΗΣΑΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ 4-5 ΜΗΝΕΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΕΣ?!Ο ΕΝ ΛΟΓΟ ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΠΕΙΣΤΗΚΑΤΕ?! ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΙΝΑΙ SIENCE FICTION! Very Happy

57Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty εκτρωση Σαβ Αυγ 25, 2012 10:14 pm

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχομαι να ειναι ψευτικο!!! ειναι πολυ κριμα και εγω ασχημα θα μιλησω γιατι δεν ειναι σωστο αυτο που γινεται ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΠΙΣΩ!!! αυτο που μου σπαει τα νευρα ειναι οτι οταν παετει καποιος στο κρεβατι πρεπει να εχει επιγνωση για τις συνεπειες αφου εχει ξανα γινει να επαιρνες αντισιλιπτικα να εβαζες σπιραλ χιλια δυο υπαρχουν δεν σε ενημερωσε το καθικι ο γυναικολογος σου? επρεπε να ψαχτεις μονη σου και ετσι οπως λες δεν θα μπορεις να κανεις να κανεις παιδι αυριο μεθαυριο και στο ευχομαι και ολας γιατι αυτοι οι γονεις δεν πρεπει να υπαρχουν μερικες φορες πιστευω οτι ο θεος στελνει τα παιδια σε ανθρωπους που δεν το αξιζουν αλλα το κανει για να τους δωσει μια δευτερη αλλα την πετανε και αυτη αυτα

58Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 10:15 pm

Vaso11


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αφρουλα ο καθενας πιστευει οτι θελει. Δεν ειπα ποτε οτι καθε φορα με αφηνει εγκυο. Στα 2,5 χρονια περιπου εχω μεινει 3 φορες. Και ομως γινεται. Μεσα σε 10 μερες επαφης καποια θα ειναι η γονιμη..
Αλλα δε θα προσπαθησω να δικαιολογηθω σε σενα. Αν διαβαζεις αυτα που μου συμβαινουν και νομιζεις οτι δεν ισχυουν τοτε σε παρακαλω μην σχολιαζεις και το παιζεις "εξυπνη"
Ευχαριστω arco irios, emilou, pepelitsa για τις συμβουλες σας αλλα και τις υπολοιπεσ κοπελες που ηταν σκληρεσ γιατι με ταρακουνησαν.Μπηκα για να ρωτησω τι επιπτωσεις εχει η τριτη εκτρωση αλλα αν εχω την υποστηριξη της μητερας μου τοτε αλλαζουν ολα.. Ξεροντας τους γονεις μου φοβαμαι για την αντιδραση τους αλλα φυσικα θα μιλησω. Σας ευχαριστω και θα σας ενημερωσω.

59Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 10:26 pm

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια η ιστορια δε μου φαινεται ψευτικη! Εχω μια φιλη στα 24 της εμπλεξε με ναυτικο και καθε φορα που ερχοταν αθηνα για 15 μερες καθε 3-4-5 μηνες την αφηνε εγκυο. Την πρωτη δε το κρατησε αλλα τη δευτερη αποφασισαν να παντρευτουν κ εχουν 3 παιδακια. Το θεμα με την κολλητη μου ομως που μου κανε εντυπωση ηταν οτι ειχε πολυκυστικες και περιοδο καθε 45-50 μερες.. Ο γιατρος της ειπε οτι ηταν τυχερη επειδη ηταν νεα! Στα 32-33 θα δυσκολευοταν!
Και η αδερφη μου εχει μια συμφοιτητρια απο βολο που αυτη και η αδερφη της εχουν ενα γιατρο για τεστ παπ και ενα γιατρο για εκτρωσεις!!!Και ομως Συμβαινει δυστυχως!

Βασω χαιρομαι που λες οτι θα αλλαξεις σταση αν εχεις την υποστηριξη των γονιων σου.Μην καταθετεις τα οπλα. Σκεψου οτι στα 27 θα εχεις 2 παιδακια 10 χρονων..Παλεψε το!

60Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 10:39 pm

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δυστυχωs οσο και να θελουμε να ναι ψευτικη η ιστορια ειναι αληθινη. Στα χωρια τα περισσοτερα κοριτσια ειναι εντελως ξεπεταγμενα! Το θυμαμαι και εγω απο το πανεπιστημιο που συζηταγαν για τις εκτρωσεις λες και θα επιναν καφεδακι. Φταιει και το γεγονος οτι δε ξερουν τι ειναι η εκτρωση, πως γινεται και οτι το εμβρυο την καταλαβαινει. Νομιζουν οτι οι γιατροι καθαριζουν απλα ενα σπορακι χωρις ζωη! Vaso11 δες το βιντεακι της κοπελας απο πανω και θα αναθεωρησεις πολλα!

61Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty εκτρωση Σαβ Αυγ 25, 2012 10:44 pm

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

62Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 10:56 pm

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνω με την γνωμη της pepelitsas παραπανω.κοπελα μου μιλα με τους δικους σου και ευχομαι να ειναι λογικοι ανθρωποι και με την στηριξη τους και την αγαπη τους να κρατησεις τα αγγελουδια σου οσο δυσκολο και να ειναι.

63Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 10:58 pm

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μακάρι να είναι ψευτικη η ιστορία σου..Αν είναι όμως αληθινή ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω.Αντε την πρώτη φορά ατύχημα,μετα την πρώτη έκτρωση πώς ξαναήρθες σε επαφή μαζί του χωρίς προφυλάξεις,τόσο ανώδυνο ήταν για σένα;;;δεν ρώτησες μετά το γιατρό τι πρέπει να κάνεις;Οχι δεν δικαιολογείσαι..Αυτός περνάει καλά,προφανώς έχει εσένα κι άλλες 10.Τα αφροδίσια το AIDS δεν τα σκέφτηκες;πώς συνεχίζεις μαζί του ενώ ξέρεις ότι δεν σε υπολογίζει;;;Συμφωνώ με τις υπόλοιπες ότι πρέπει να μιλήσεις στους γονείς σου και αν δεν σε στηρίξουν υπάρχουν δημόσια ιδρύματα και φορείς για ανύπαντρες μητέρες.Την έκτρωση δεν μπορώ καν να τη διανοηθώ...Αυριο θα μου πουν αν χτυπάει η καρδούλα του ή θα πρέπει να κάνω απόξεση και εσύ σκέφτεσαι να τα σκοτώσεις... Sad

64Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 11:02 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελεος θεε μου ηξερε ν μανα σου και για τις 2 εκτρωσεις που εχεις κανει??????
δεν φτανει που μ ανεβαζεις το αιμα στο κεφαλι με της εκτρωσεις και μ το ΕΓΚΛΗΜΑ που σκοπευεις να ξανα κανεις διοτι φαινεται δεν εχεις παρει το μαθημα σου.
αλλα να το ξερει και η ιδια σου η ΜΑΝΑ και δεν σε σπασε στο ξυλο απορω.εγω αν μ εκανε τετοιο πραγμα η κορη ν πηγαινε κ ν εκανε εκτρωση θα την σκοτωνα.
ευχομαι να τα κρατησεις ...διοτι ο θεος σου εχει δωσει ειδη 2 ευκαιριες και η τριτη αμα δεν την κρατησεις μετα θα ειναι κ η τελευταια και θα τ μετανιωνεις μια ΖΩΗ

65Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 11:05 pm

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το ξέρω ότι θα ακουστώ σκληρή, αλλά είμαι σίγουρη πως, (αν η ιστορία σου είναι αληθινή), ότι και να σου πούμε εσύ έχεις ήδη πάρει την απόφασή σου.
Αν κάνεις καλά ή όχι δεν το ξέρω και δε ξέρω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, (αν και στα 17 μου φρόντιζα να έχω σχέσεις με συνομίλικούς μου και πάντα με προφυλάξεις).
Τέλος πάντων δες τα παρακάτω:

Οι γυναίκες που υποβάλλονται σε έκτρωση αντιμετωπίζουν σοβαρούς κινδύνους:
Διάτρηση της μήτρας
Ρήξη τραχήλου
Εμφάνιση προδρομικού πλακούντα
Μελλοντική εξωμήτρια κύηση
Ενδομητρίτιδα
Ενδοτραχηλίτιδα
Πυελική φλεγμονή
Δευτεροπαθή αμηνόρροια ή στείρωση
Ενδομήτριες συμφύσεις
Ανεπάρκεια εσωτερικού τραχηλικού στομίου
Αυξημένη περιγεννητική νοσηρότητα και θνησιμότητα
Καθ’ έξιν αποβολές
Πρώιμους τοκετούς
44% παρουσιάζουν νευρικές διαταραχές
36% διαταραχές ύπνου
30% - 50% προβλήματα στη σεξουαλική ζωή
25% Επισκέπτονται ψυχίατρο -
60% αναφέρουν ιδεασμό αυτοκτονίας,
το 28% από αυτές επιχειρεί αυτοκτονία

Ελπίζω να σε κάλυψα στην αρχική σου ερώτηση αν και πιστεύω πως αν έχεις ιντερνετ και μπορείς να μπεις στο forum τότε κάλλιστα θα μποορούσες να έχεις ενημερωθεί για τα παραπάνω.

66Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 11:11 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ μακαρι να τα κρατησεις και πιστεψε ολες εδω η μανουλες θα σε βοηθησουμε ειτε με τον ειναν ειτε με τον αλλον τροπο

67Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Σαβ Αυγ 25, 2012 11:13 pm

Lila32

Lila32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Την πρωτη εκτρωση στα 16 σου εγω θα τη δικαιολογησω.. Αλλα δεν πηρες το μαθημα σου και φταις! Πριν 10 χρονια ημουν με ενα παιδι 21 χρονων κ εγινε το κλασικο "ατυχηματακι" την ωρα του σεξ. Περασα 18 μερες αγωνιας μεχρι να μου ερθει περιοδος! Δεν μου ηρθε ευτυχως! Αν ημουν εγκυος δε θα το κρατουσα. Ειμασταν δυο παιδια 21 ετων αδημιουργητα εντελως χωρις λεφτα και σπιτι( ακομα σπουδαζαμε). Οι γονεις μου καλοι , πολιτισμενοι παντα διπλα μου σιγουρα θα ειχαν την ιδια αποψη! Απο τοτε ομως κοπελα μου που παραλιγο να την πατησω προσεχα παραα πολυ και δε χαριζομουν σε κανενα μαλακα που δεν ηθελε να φορεσει προφυλακτικο! Και ετσι ποτε δε ξαναενιωσα ετσι! Ετσι πρεπει να κανεις! Την πατας μια! Οχι δευτερη ποσο μαλλον τριτη! Αυτο δειχνει ποσο αναισθητη και ανευθυνη μπορει να εισαι! Εισαι πολυ μικρη για παιδια! Αλλα ας προσεχες!

68Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 12:14 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξέρω αν αυτή η ιστορία που διαβάζουμε είναι αληθινή και πραγματικά ευχομαι να μην είναι μεσα απο την καρδιά μου. εγώ απλά θέλω να εκφράσω την άποψή μου πάνω στις απόψεις κάποιον οι οποίες πραγματικά με εχουν ανατριχιάσει.

η ιστορία της κοπέλας με έχει φρικάρει αλλά πιο πολύ με έχει φρικάρει ο τροπος με τον οποίο της μιλάτε!!!!! δεν την γνωρίζει κανείς προσωπικά και δεν μπορεί καμια απο μας να ξέρει την ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ αυτής της κοπέλας. άλλο λέω τη γνώμη μου και άλλο κανω τέτοια επίθεση και σε έναν άνθρωπο που ούτε καν γνωρίζω και δεν ξέρω πώς μπορει να αντιδράση μετά απο αυτά που διαβάζει. το να βρίσκεται σε αδιέξοδο το έχει σκεφτεί καμία απο μας???? και ναι συμφωνώ οτί είναι τεράστιο λάθος να έχει κάνει στην ηλικία της 2 εκτρώσεις και να ετοιμάζεται για την 3η αλλά απο τη στιγμή που όπως λέει συμβάινει καλό είναι απλά να την συμβουλέψουμε ήρεμα και πολιτισμένα και όχι να την καταδικάσουμε γιατί ούτε κριτές ήμαστε ούτε δικαστές.

και μην ξεχνάμε οτι οι περισσότερες εδω μέσα είμαστε μανούλες και δεν ξερεις ποτέ πως θα στα φέρει η ζωή.

69Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 12:43 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ!ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΙΠΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ? affraid ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΥΠΝΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ: 2,5 ΧΡΟΝΙΑ=30 ΜΗΝΕΣ, ΑΡΑ 6 -7 ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΕΒΡΕΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ!ΤΙΣ 3 ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ!ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΛΑΘΟΣ) ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ?!ΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΜΗΤΕΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ!ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ!

70Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 12:59 am

Vaso11


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αφρουλα έγραψε:ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ!ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΙΠΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ? affraid ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΥΠΝΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ: 2,5 ΧΡΟΝΙΑ=30 ΜΗΝΕΣ, ΑΡΑ 6 -7 ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΕΒΡΕΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ!ΤΙΣ 3 ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ!ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΛΑΘΟΣ) ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ?!ΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΜΗΤΕΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ!ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ!

Το ποσες φορες εχω συνευρεθει με τον κυριο το ξερω μονο εγω! Δεν ησουν μπροστα κοπελα μου! Αν θες να βλεπεις ομως για να μαθαινεις ευχαριστως να σε καλεσω! Η φωτογραφια σου και μονο υποδηλωνει και το ποσοστο του iq σου. Το τι εχω περασει στη ζωη μου δεν εχεις κανενα δικαιωμα να το κρινεις! Ειδικα εσυ!κατσε λοιπον και παρε ωραιες ποζες για να βαζεις στα φορουμς.
Οι απαντησεις των υπολοιπων εστω και οι σκληρες ηταν απολυτα αποδεκτες για μενα και με αφυπνισαν μπορω να πω. Τη δικη σου αποψη τη γραφω στα παλια μου τα παπουτσια κοπελα μου αφου το μονο που ξερεις να κανεις ειναι να κραζεις. Εχω διαβασει και αλλα posts σου.Σου ευχομαι οταν χρειαστεις βοηθεια να νιωσεις οπως νιωθω εγω τωρα.

71Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:01 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vaso11 έγραψε:Καλησπερα σε ολες! Ειμαι η βασω 17 χρονων απο λαμια και 10 εβδομαδων εγκυος σε διδυμα. Απο τα 15 μου εχω σχεση με εναν αντρα πολυ μεγαλυτερο μου. Τωρα ειναι 34.....ο πατερας μου πολυ αυστηρος δε ξερει καν για τη σχεση μου κ η μαΜα μου νομιζει οτι εχω χωρισει τους τελευταιους μηνες. Ποτε δεν ενεκρινε τη σχεση και λογω της ηλικιας και λογω δυο εκτρωσεων που εχω κανει και λογω επαγγελματος του φιλου μου: ναυτικος... Βεβαια για μενα ηταν κ ειναι ευκολο να κρυψω τη σχεση μου απο τη στιγμη που εκεινος ερχεται στο χωριο καθε 4-5 μηνες λογω ταξιδιων κ καθεται το πολυ 10 μερες!
Μετα απο 2 εκτρωσεις λοιπον ειμαι κ παλι εγκυος. Μονο εκεινος το εμαθε τηλεφωνικως εννοειται και μου ειπε κατηγορηματικα οτι δε μπορει να κανει οικογενεια ακομα λογω απουσιας του κ με προτρεπει να κανω κ τριτη φορα εκτρωση. Φυσικα κ η μανα μου δεν ξερει τιποτα..
Πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω; Μηπως η τριτη εκτρωση προκαλεσει προβλημα κ δε μπορω να τεκνοποιησω στο μελλον; Ο γιατρος μου δεν αναλαμβανει την εκτρωση, ειναι αμαρτια λεει και εχει δικιο αλλα τι να κανω; Επισης μου ειπε οτι επιβαρυνεται κ ο τραχηλος με τις αποξεσεις... Εχω χοντρο προβλημα γιατι ξερετε πως ειναι στα χωρια κιολας....
αν ειναι αληθινη η ιστορια σου στην θεση σου θα ντρεπομουνα να την γραψω (κ ασ μην μπορουμε να ξερουμε ποια εισαι)κ να ζητησω κ συμβουλη απο ενα φορουμ που κατα βαση μιλανε μαμαδες για τα μωρακια τους η κοπελες που προσπαθουμε για ενα μωρακι κ δεν ερχεται κ σκαμε κ κλαιμε κ εσυ μας λες οτι εχεις πεταξει σ ενα καδο σκουπιδιων 2 μωρα κ θες να πεταξεις κ αλλα 2 ?ε τραβα κ πετατα κοπελια κ μην μας ρωτας κανε οτι νομιζεις λιγο μας απασχολει,ρωτας αν θα μπορεις να κανεις στο μελλον μωρο σκασιλα μας αν θα μπορεις η οχι να αναλαβεις την ευθυνη των πραξεων σου κ να προχωρησεις στην ζωη σου με την αναμνηση 4 παιδιων στα σκουπιδια κ μην μου πεις ειμαι μικρουλα κ παρασυρομαι γιατι θα πω χειροτερα .Συγνωμη κοριτσια που μιλαω ετσι αλλα ελεοςςςς παλευω και παρακαλαω καθε μηνα για ενα μωρακι οπως κ τοσες κοπελες εδω μεσα δεν μπορω να ακουω τετοια πραγματα. pale

72Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:08 am

Marakipap


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Re koritsia pragmatika de neyriasa me tin kopela.
Ta exw parei me oles esas pou tin krazete!

Afroula to gegonos oti eisai 30 kai milas etsi se mia 17 xroni se fernei stin ousia sto idio epipedo wrimotitas kai ilikias me ayti!
H kopela thelei apla mia sumvouli!

Oso gia tin erwtisi sou vaso, epivarynetai o organismos sou sigourame tis ektrwseis kai mporei na exeis provlima sto mellon mporei kai oxi! Auti ti fora omws einai 2 psixoules. Krata tes kai tha deis oti oi goneis sou tha fenaksoun tha neyriasoun alla tha trelathoun apo agapi sto telos.

73Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:16 am

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ρε κοπελα μου τραβα και πες στο ναυτικο οτι θα κρατησεις τα παιδια και φερτον προ τετελεσμενου γεγονοτος. Δε γινεται να ειναι τοοοοοοοοσο αναισθητος. Ειναι και 35 χρονων! Ας σου πιασει ενα σπιτακι να μενεις κοντα στους δικους σου.. Το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως εχει και αλλα παιδια η ειναι κανενας παντρεμενος...

74Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:24 am

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε: ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΥΠΝΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ: 2,5 ΧΡΟΝΙΑ=30 ΜΗΝΕΣ, ΑΡΑ 6 -7 ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΕΒΡΕΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ!ΤΙΣ 3 ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ!ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣΗ!


Αν κρινω απο την κολλητη μου οπως ειπα πριν που με πολυκυστικες και περιοδο καθε 2 μηνες εμενε εγκυος τοτε ειναι ευκολο! Μη ξεχνας οτι οι ναυτικοι εχουν τρελες ορεξεις( για να μην πω τπτ αλλο) ειδικα οταν προκειται για μικρα κοριτσακια! Αρα φανταζομαι οτι οι 6-7 φορες που υπολογισες στην πραγματικοτητα μπορει να ειναι και 100!!

75Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:25 am

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Marakipap έγραψε:Re koritsia pragmatika de neyriasa me tin kopela.
Ta exw parei me oles esas pou tin krazete!

Afroula to gegonos oti eisai 30 kai milas etsi se mia 17 xroni se fernei stin ousia sto idio epipedo wrimotitas kai ilikias me ayti!
H kopela thelei apla mia sumvouli!

Oso gia tin erwtisi sou vaso, epivarynetai o organismos sou sigourame tis ektrwseis kai mporei na exeis provlima sto mellon mporei kai oxi! Auti ti fora omws einai 2 psixoules. Krata tes kai tha deis oti oi goneis sou tha fenaksoun tha neyriasoun alla tha trelathoun apo agapi sto telos.

Γιατι θα πρεπει να ειμαστε ΠΑΝΤΑ τοοοοοσο πολιτισμενοι κ να μην λεμε τα πραγματα με το ονομα τους;;;;Το εχω σιχαθει πια αυτο το πραγμα.Η συγκεκριμενη κοπελα,αν τελικα λεει αληθεια γιατι αυτα που εγραψε η Α φρουλα τα σκεφτηκα κ εγω,εχει κανει τη ζωη της ενα μπαχαλο κ κινδυνευει η ζωη της.....το καταλαβαινετε αυτο;;;;;Τι νομιζετε πως ειναι η εκτρωση;;;;;;;Ξερετε τους κινδυνους;;;;Ξερετε οτι με μια επιπλοκη που μπορει να συμβει,να μην μπορεσει να ξαναμεινει εγγυος;;;;;
Εγω ειδικα της μιλησα αποτομα,επειδη στενοχωρηθηκα κ επειδη εχω κορη κ ειμαι ευαισθητη σε αυτα τα θεματα.Μπορει αυριο να συμβει στο παιδι μου!!
Γιατι να της χαιδεψω τα αυτια;;;;Γιατι να νοιωσει καλα με οτι εχει κανει;;;Οχι,Να καταλαβει πως οι πραξεις τις εχουν συνεπειες κ οι χειροτερρες ειναι η επιβαρυνση στην υγεια της.
Επισης ειναι 10 εβδομαδων....κατι που δυσκολευει ακομα περισσοτερο την κατασταση.
Εγω το μονο που της ευχομαι ειναι να πανε ολα καλα,οτι κ να επιλεξει,αλλα να σκεφτει 2 κ 3 κ 4 φορες το τι θα κανει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις