Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
91 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 91 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

76Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:26 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΕΚΡΑΞΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ, ΑΠΛΑ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΗ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ!ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΧΛΩ ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ?!ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ:ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΑΤΑ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ!

77Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:26 am

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Anna_gt"]Ρε κοπελα μου τραβα και πες στο ναυτικο οτι θα κρατησεις τα παιδια και φερτον προ τετελεσμενου γεγονοτος. Δε γινεται να ειναι τοοοοοοοοσο αναισθητος. Ειναι και 35 χρονων! Ας σου πιασει ενα σπιτακι να μενεις κοντα στους δικους σου.. Το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως εχει και αλλα παιδια η ειναι κανενας παντρεμενος...[/qu


Πολυ σωστη σκεψη.

78Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:28 am

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΕΚΡΑΞΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ, ΑΠΛΑ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΗ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ!ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΧΛΩ ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ?!ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ:ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΑΤΑ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ!


Αφρουλα μου ...μην σκοτιζεσε κ εγω σκληρα της απαντησα.Αυτη ειναι η αποψη μας,απο τη στιγμη που μας ρωταει...θα ακουσει τις αποψεις μας,οποιες κ να ειναι..

79Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:37 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΣΚΟΤΙΖΟΜΑΙ ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ! ΑΠΛΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ!ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ!ΟΠΟΤΕ....

80Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:39 am

Vaso11


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αφρουλα θα συμφωνησω με την κοπελα απο πανω που φαινεται οτι σε εχει καταλαβει οσο και εγω! Αφου βρηκες και τον πραγματικο λογο που εγραψα ( το να σας κανω να μαλωσετε) τοτε εισαι πραγματικα εξυπνη. Δεν ξαναασχολουμαι αλλο μαζι σου κοπελα μου . Το προβλημα μου ειναι πολυ σοβαροτερο. Απορω γιατι αναλωνομαι με τα σκατα.! Ειτε μιλας ειτε κλ**εις το ιδιο ειναι.

Anna δεν ειναι παντρεμενος ουτε εχει παιδια . Ειναι απο το διπλανο χωριο 10 χιλ. Μακρια απο το δικο μου και η κοινωνια ειναι κλειστη. Τα παντα μαθαινονται καλως η κακως. Φυσικα και αν κρατησω τα μωρα θα του το ανακοινωσω. Δε θα τον ρωτησω αφου ξερω την απαντηση. Να σου πω αυτο που στροβιλιζει στο μυαλο μου ειναι οτι ποτε δε θα κανω πραγματικη οικογενεια. Ποιος θα με θελει με 2 παιδια; Ποιος θα τα αναλαβει; Ενταξει ενα αλλα δυο το σκεφτεται ο αλλος.
Θα ξαναμπω το βραδυ κοριτσια ελπιζω να πανε ολα καλα και να βρεθει μια λυση. Ελπιζωνα ευαισθητοποιηθει και αυτος προπαντων και οι δικοι μου.Σας ευχαριστω.

81Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 1:46 am

Lila32

Lila32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χαχαχα ρε κοριτσακια εχει γινει γελοιο το θεματακι .. Συγγνωμη που γελαω .. Φταιει το τελευταιο μηνυμα του κοριτσιου.
Ρε κοριτσακι μου δε ρωταγες απλα για τις επιπτωσεις της εκτρωσης χωρις να μας δωσεις το background? πιο σχετικες απαντησεις θα επαιρνες. Τεσπα , μονο η antoniaΑ ηταν εντος θεματος!

82Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 2:12 am

Olgaki55

Olgaki55
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vaso11 την απαντηση που ψαχνεις δε θα τη βρεις εδω. Το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις ειναι ενα copy-paste απο καποιο ιατρικο site. Οταν θελεις να ρωτας ιατρικα θεματα να μπαινεις στο .gyn.gr στα γυναικολογικα. Παιρνεις αμεση απαντηση απο πολυ καλους γυναικολογους μαιευτηρες!
Το αν θα κανεις καλα να τα ριξεις η οχι αυτο το ξες εσυ!εμεις εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεμε. Εσυ θα εχεις την ευθυνη αυτων των μωρων και εισαι οντως πολυ μικρη ακομα και φοβασαι για το μελλον. Γιαυτο ομως προσεχουμε κιολας! Για να μη τα παθαινουμε μετα. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις αυτες τις ζωουλες! Αν παλι δε τα καταφερεις, προσεχε απο δω και περα. Ειναι κριμα να τα πετας ετσι τα παιδακια σου.

83Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 2:43 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΧΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΝΜ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΑΠΑΙΣΙΑ...ΟΝΤΩΣ ΗΣΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΝΕΥΘΗΝΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΑΝΕΠΥΘΗΜΗΤΗ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΤΕ...ΤΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΜΑΜΑΔΕΣ Κ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΝΕ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟ ΛΑΔΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ...ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΗΜΟΥΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΘΕΤΗ Κ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ Ε.....ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ...ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΑ Κ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ 2...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ..ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ...ΕΙΝΑΙ 2 ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ Κ ΑΛΛΕΣ 2 ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...ΜΙΛΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ???ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ?????Ο ΑΝΤΡΑΣ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΑ ΣΕ ΣΙΧΑΘΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙΣ Η ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΣΕΣ 4 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΝΩ ΘΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΕΣΤΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ 2...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

84Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 2:56 am

Dalia_per


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας! Ειναι καινουρια στο φορουμ και εγκυος στο τριτο παιδακι μου. Δυστυχως ημουν και εγω απερισκεπτη μικρη! Με τον αντρα μου ειμαστε 14 χρονια μαζι απο το σχολειο (17 χρονων τοτε).Στα 19 εμεινα εγκυος και εκανα εκτρωση εφοσον εγω σπουδαζα αθηνα και εκεινος πατρα. Στα 20 ξαναεμεινα και ξαναεκανα με βαρια καρδια παλι. Εκεινος ηταν χαλια . Μου ζητησε γονατιστος συγγνωμη και μου υποσχεθηκε οτι θα ταν η τελευταια φορα! Παντρευτηκαμε στα 27 μας καναμε 2 παιδακια και τωρα περιμενω το τριτο το οποιο ηρθε κατα λαθος! Ουτε μας περασε απο το μυαλο να το ριξουμε αν και δε θελαμε τριτο. Να σας πω; Δε μετανιωσα για τις επιλογες μου.γιατι ισως να μην ειχαμε την ευκαιρια να τελειωσουμε τις σπουδες μας, να βρουμε σωστες δουλειες και γενικα το να κανεις οικογενεια απο τα 19 σου επειδη ετσι σου προκυπτει οδηγει μαλλον σε αποτυχημενους γαμους...

Γιαυτο και θα δικαιολογησω την βασω για τις 2 πρωτες εκτρωσεις.. Οχι ομως για την διπλη τριτη που ετοιμαζεται να κανει. Εμεις βασω ημασταν πολυ νεοι και οι ΔΥΟ. Ο φιλος σου ομως μπορει να ανταπεξελθει στις περιστασεις. Φτανει να θελει...

85Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 3:29 am

nikos-danah


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ 15,16,17 ΩΡΙΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ.ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ.ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΣΠΟΥΔΕΣ,ΓΟΝΕΙΣ ΚΛΠ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΓΩΠΑΘΕΙΑ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΛΥΚΕΙΟ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ (16 ΧΡΟΝΩΝ).ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΑΧΥΝΕΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΠΑΧΥΝΕ.ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΠΕΣΕ ΣΑΝ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΤΟ ΝΕΟ.ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ,ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.ΤΩΡΑ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 10 ΧΡΟΝΩΝ,ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΦΟΥΜΑΡΑ...

86Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 3:46 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
https://www.youtube.com/watch?v=D6w4VARhJ9A&feature=related ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ Embarassed Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 534787 No pale

87Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 3:55 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο θεμα ιατρικο μια γνωστη εκανε 2 εκτρωσεις μεσα σε ενα χρονο στα 17 επαθε ρηξη της μητρας
τωρα με τα μηνυματα σου απο θεμα ηθικης που διαβασα τι να πω ειμαι κατα τις εκτρωσεις μιας και εγω εγινα μαμα στα 21 και ο αντρας μου ειναι συνομηλικος δηλαδη ημασταν και οι δυο μικροι αλλα δεν μπορεσαμε ουτε στιγμη να σκεφτουμε να σκοτωσουμε μια ζωη που δημιουργησαμε εμεις εφοσον αγαπιομαστε
εσενα τι σε νοιαζει πιο πολυ τα παιδια σου ?η να παντρευτεις καποιον αργοτερα?με το τελευταιο μηνυμα σου με φρικαρες τελλειως
οσο για τον ναυτικο που ειναι και μεγαλος σε ηλικια και να αλλαξουν τα πραγματα και να τον παντρευτεις τι νομιζεις οτι θα ειναι διπλα σου?
τους περισσοτερους μηνες θα λειπει οποτε παλι μονη θα τα μεγαλωνεις
συμφωνω και με την κοπελα παραπανω που ειπε οτι οταν ξεκιναμε να κανουμε σεξ πρεπει να ειμαστε ωριμοι και για τις συνεπειες
επισης στεναχωρεις ατομα που διαβαζουν τι γραφεις για εκτρωσεις γιατι αν δεις στο θεμα Ας ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΣΕς ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ θα δεις οτι ειναι το θεμα με τις περρισοτερες δημοσιευσεις

88Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:28 am

????????


Επισκέπτης
απο χτες αυτο το θεμα στροβιλιζει στο μυαλο μου και θελω να προσθεσω καποια πραγματα

κατ αρχην το να γεννησει και να ερθει ο λαλακας να κανουν οικογενεια και καλα, παιδια, ελεος, ο ανθρωπος ειναι παιδεραστης, συγνωμη κιολας που πηγε με το 15 χρονο, αν ηταν κορη σας και πηγαινε ενας 30αρης και την αφηνε εγκυο τι θα λεγατε????

τωρα οσον αφορα τις επιπτωσεις της εκτρωσης βασω μου, να ξερεις οτι στην εβδομαδα που εισαι ειναι πιο επικινδυνο για τη ζωη σου παρα για τη μητρα σου που ρωτας

τα περι χωριου και κλειστης κοινωνιας με αφηνουν αδιαφορη αλλα θα ηθελα να ξερω αυτος ο ρημαδογιατρος που κανει αποξεση σε ανηλικο χωρις γονεις παροντες ποιος ειναι...........


μιλα με τους δικους σου .............



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Κυρ Αυγ 26, 2012 11:33 am, 1 φορά

89Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:31 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]






(ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩςΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΝΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ....)

ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ..

Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΓΥΟς....

ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΝΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!

90Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:34 am

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bou-boukitsa έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]






(ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩςΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΝΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ....)

ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΓΥΟς....


ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΝΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!

Καλο και αληθινο!

91Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:43 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa ποσο αληθινο ολο αυτο και ποσο ανατριχιαστικο...και μονο στην σκεψη τρελαθηκα..

νομιζω παντως οτι το θεμα αρχισε να ξεφευγει εντελως...κατα την γνωμη μου η κοπελα δεν θα τα κρατησει τα μωρα της γιατι πολυ απλα ΔΕΝ θελει να τα κρατησει..ουτε το χωριο φταιει,ουτε οι αυστηροι γονεις της,ουτε το νεαρο της ηλικιας της...κανενας απο αυτους τους 3 λογους δεν την απετρεψαν απο το να σχετιστει με εναν αντρα 35 ετων και σιγουρα δεν την απετρεψαν να διαπραξει 2 εγκληματα...τωρα λοιπον ετοιμαζεται και για το τριτο...διπλο αυτη τη φορα...

το μονο που θελω να πω σε αυτη την κοπελα ειναι οτι οι πραξεις μας εχουν και τις αναλογες συνεπειες...και υπαρχει και κατι στη ζωη μας που λεγεται ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ...οταν λοιπον ερθει η ωρα της θα πληρωσει για την ανευθυνοτητα,την επιπολαιοτητα και την αχαριστια της...

92Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:44 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Διάβασα και εγώ το thread. Δεν είμαι καμιά φανατική κατά των εκτρώσεων σαν εκείνους στην Αμερική που λένε βλακείες του στιλ ότι μετά από βιασμό δεν μένει έγκυος η κοπέλα -οπότε η έκτρωση δεν δικαιολογείται ούτε τότε, λένε- γενικώς είμαι εναντίον εκτός από περιπτώσεις βιασμών, ιατρικών λόγων κλπ. Έχω κάνει μία έκτρωση στα 23, ήμουν παντρεμένη και η έκτρωση έγινε όχι επειδή δεν ήθελα παιδί, αλλά επειδή ΕΠΑΙΡΝΑ αντισύλληψη, και έτυχα στο 2% που υπάρχει όπου μπορείς να μείνεις έγκυος ακομη και με το χάπι. Εν τω μεταξύ επειδή είχα πάρει ΚΑΙ το χάπι της επομένης, είχαν ήδη δημιουργηθεί προβλήματα στο έμβρυο (ήταν 2 και το 1 παλινδρόμησε) οπότε θες-δεν θες... πας για έκτρωση. Να μην πω ότι μπορεί η έκτρωση εκείνη να ευθύνεται και για την ενδομητρίωση που έπαθα μετά. Έτσι είπε ο γιατρός. Τέλος πάντων σαν διαδικασία δεν είναι παιξε-γελασε!!!

Άλλο αυτό όμως και άλλο το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να αντιμετωπίζεις την έκτρωση σαν μέθοδο αντισύλληψης!!! Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή!!

Δεν θα ασχοληθώ με το αν είναι αλήθεια ή όχι, αν πρέπει να κράζουμε ή όχι..

Θα πω μόνον ότι ζούμε στο 2012, και με κάτι τέτοιες αντιλήψεις, η Ελλάδα είναι τριτοκοσμική χώρα και έχει από τα μεγαλύτερα ποσοστά εκτρώσεων!! Προφανώς και κάτι τέτοια κοριτσάκια τη χρησιμοποιούν αντί για αντισυλληψη. Οι δε γιατροί για εύκολα λεφτά.

Είμαι μεταφράστρια και πριν από 2 μήνες μου ήρθε να μεταφράσω ένα μεγάλο κείμενο σχετικά με την αντισύλληψη. Εκεί λοιπόν είχε ποσοστά σχετικά με τη χρήση αντισύλληψης. Μιλάμε υπάρχουν πάμπολλες μέθοδοι: χάπια (και χωρίς πολλές παρενέργειες, πλέον), σπιράλ, διαφράγματα, ενέσεις, αυτοκόλλητα, προφυλακτικά (ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ) και στην χειρότερη περίπτωση ρε παιδιά, έσπασε το προφυλακτικό; Υπάρχει το χάπι της επομένης! Αν το πάρεις αμέσως, κάτι μπορεί να κάνει! Όχι στάνταρ, αλλά όχι και να μην το γνωρίζουμε!! ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ;;

Είναι ταμπού η αντισύλληψη και δεν είναι η έκτρωση;
Ή μήπως φοβόμαστε τις παρενέργειες της αντισύλληψης και όχι της έκτρωσης; Θα τρελαθούμε τελείως!!

Γενικά μιλάω και όχι προς την κοπέλα. Αν η ιστορία σου είναι αληθινή μακάρι να κάνεις το καλύτερο και να βάλεις μυαλό στο εξής. Σου έχουν απαντήσει πολλές κοπέλες ορισμένες από τις οποίες (και εγώ) δυσκολεύονται να κάνουν παιδί και είναι ευαίσθητες στο θέμα. Αλλά προσοχή ρε παιδί μου μ' αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε!! Στον μεσαιωνα ζούμε;;

93Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:47 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να εξηγήσω για όσες δεν γνωρίζουν, ότι αν παίρνεις αντισυλληπτκά, περίπου 98% με σωστή χρήση δεν μένεις έγκυος. Στο 2% πολύ σπάνιο που με έπιασε εμένα, μένεις, αλλά πρέπει να κάνεις έκτρωση δυστυχώς διότι τα αντισυλληπτικά δεν κάνουν καλό στο έμβρυο οπότε θα έχει προβλήματα.

94Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 4:53 am

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
IoliAtore έγραψε:Να εξηγήσω για όσες δεν γνωρίζουν, ότι αν παίρνεις αντισυλληπτκά, περίπου 98% με σωστή χρήση δεν μένεις έγκυος. Στο 2% πολύ σπάνιο που με έπιασε εμένα, μένεις, αλλά πρέπει να κάνεις έκτρωση δυστυχώς διότι τα αντισυλληπτικά δεν κάνουν καλό στο έμβρυο οπότε θα έχει προβλήματα.

Εχεις δικιο!
Το 100% το πιανεις με αντισυλληπτικα ΚΑΙ χρηση προφυλακτικου. Και στην περιπτωση της Βασως το προφυλακτικο ειναι απαραιτητο οχι μονο για ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες αλλα και ολα αυτα που κουβαλαει ο ναυτικος.. Αυτος σε καθε λιμανι που θα αραζουν θα επισκεπτεται κ απο εναν οικο ανοχης!

95Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 7:10 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πραγματικα δεν ξερω αν ειναι αληθηνη αυτη η ιστορια

αν και δεν μου κανει καθολου εντυπωση μιας και στο συγγενικο μου περιβαλον εχω μια ανηψια που
ανοιγει τα ποδια αβερτα χωρις να σκευτεται ποτε τις επιπτωσεις
μια ασοβολη,μια γενα και εκτρωση διδυμων στο καπακι
η εκτρωση ηταν για ιατρικους λογους μιας και ανοιγε η μητρα της και παραλιγο να την χαναμε
και ειναι 20 χρονων
εχει επιγνωση των κινδυνων αλλα εκει αυτη...

τεσπα....


βασω εγω εκανα εκτρωση στα 19 μου και το εχω χιλιομετανιωσει
συνεβη και σε εμενα το ατυχημα
αλλα μια φορα!!!
οχι συνεχεια
στα 30 μου εμεινα παλι εγκυος
το θελαμε αλλα για ιατρικους λογους που δεν μπορω να αναλυσω καναμε αποξεση

ακομη κλαιω για αυτα τα 2 μωρα και ας εχω παει 36

ο γιατρος μου ηταν κατηγορηματικος
αλλη εκτρωση δεν θα ξαναεκανα!!!!!

στα 32 μου ηρθε το γιοκαρινι μου
προωρα με ενα σωρο προβληματα
ποιος μου λεει εμενα οτι δεν φταιει η εκτρωση???
ε???

με τον αντρα μου προσεχουμε πολυ
υπαρχουν δοξα το θεο πολλα ειδη αντισυλληψης
αλλα εχουμε πει οτι αν ερθει ενα μωρο το μονο σιγουρο ειναι οτι το κραταμε!!!!


καλη σου τυχη

96Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 9:00 am

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Oso diavazw toso perissotero mou shkwnetai h trixa..
Gia oles aytes pou mesa apo tis apanthseis tous epikalesthkan ton Theo kai thn Moira...O Theos didakse agaph ston plhsion,eleytherh voulhsh kai metaksy allwn..
"«Μην κρίνετε, για να μην κριθείτε. 2 Γιατί με όποια κρίση κρίνετε θα κριθείτε, και με όποιο μέτρο μετράτε, θα μετρηθεί σ’ εσάς. 3 Και γιατί βλέπεις την αγκίδα που είναι μέσα στο μάτι του αδελφού σου, ενώ το δοκάρι μέσα στο δικό σου μάτι δεν παρατηρείς; 4 Ή πώς θα πεις στον αδελφό σου: “Άφησε να βγάλω την αγκίδα από το μάτι σου”, ενώ ιδού, το δοκάρι είναι μέσα στο μάτι το δικό σου; 5 Υποκριτή, βγάλε πρώτα από το μάτι το δικό σουτο δοκάρι, και τότε θα δεις καθαρά, για να βγάλεις την αγκίδα από το μάτι του αδελφού σου. 6 Μη δώσετε το άγιο στα σκυλιά, μήτε να ρίξετε τα μαργαριτάρια σας μπροστά στους χοίρους, μην τυχόν τα καταπατήσουν με τα πόδια τους και μετά στραφούν και σας ξεσκίσουν».
Kai krinate polla..thn idia thn oikogeneia ths,thn katastash ths..kapoies akoma kai syggeneis dikous sas.
Alhtheia sto diko sas splaxno etsi sklhres tha hsastan h mhpws ekei tha eftege o naytikos kai 1002 alla?
Den yparxei Theos timwros se kamia vivlo kai anaferomai se ekeines pou epseysan na eyxhthoun na mhn kanei sto mellon paidia.
Gia oses milisate gia yiothesia alhtheia to thema sas pio einai? Na mhn skotwsei 2 emvrya alla na aparnhthei sthn synexei 2 mwra afou ta exei kuoforisei kai gennhsei..peite ths apla na ta krathsei an etsi niwthete..ta alla den xreiazontai!
Gia thn istoria ths kopelas thesh den tha parw,apopsh exw fysika alla tha thewrousa ton eayto mou *mikro* na grafw tis apopseis mou apo thn volh tou kanape mou gia ena koritsi 17xr pou den gnwrizw kai etsi ayto pou THA KSANAPW einai na milisei ston eayto ths,sthn oikogeneia ths kai an den vriskei pouthena thn yposthriksh pou xreiazetai tote na apeythynthei se grammh ypostirikshs.
Den me noiazei an tha me parekshghsete katholou,exw zwh kai syneidhsh,sevasmo ston antrwpo kai ston eayto mou kai panw apo ola exw mathei na mhn katakrinw na akouw kai na sevomai.
Den zhthse kaneis allwste thn krish mou h thn dikh sas.
Kai an to diko mou paidi sto mellon apeythynotan se site h forum tha hthela na vrethoun antrwpoi na to parotrynoun na milhsei ekei pou pragmatika prepei kai oxi na tou eyxontai na mhn teknopoihsei epeidh poly eykola anoikse ta podia tou.

97Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 9:25 am

katkout

katkout
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η pepelitsa με κάλυψε απόλυτα... Συμφωνώ μαζί της 100%. Τίποτε άλλο.

98Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 9:30 am

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
pepelitsa έγραψε:Oso diavazw toso perissotero mou shkwnetai h trixa..
Gia oles aytes pou mesa apo tis apanthseis tous epikalesthkan ton Theo kai thn Moira...O Theos didakse agaph ston plhsion,eleytherh voulhsh kai metaksy allwn..
"«Μην κρίνετε, για να μην κριθείτε. 2 Γιατί με όποια κρίση κρίνετε θα κριθείτε, και με όποιο μέτρο μετράτε, θα μετρηθεί σ’ εσάς. 3 Και γιατί βλέπεις την αγκίδα που είναι μέσα στο μάτι του αδελφού σου, ενώ το δοκάρι μέσα στο δικό σου μάτι δεν παρατηρείς; 4 Ή πώς θα πεις στον αδελφό σου: “Άφησε να βγάλω την αγκίδα από το μάτι σου”, ενώ ιδού, το δοκάρι είναι μέσα στο μάτι το δικό σου; 5 Υποκριτή, βγάλε πρώτα από το μάτι το δικό σουτο δοκάρι, και τότε θα δεις καθαρά, για να βγάλεις την αγκίδα από το μάτι του αδελφού σου. 6 Μη δώσετε το άγιο στα σκυλιά, μήτε να ρίξετε τα μαργαριτάρια σας μπροστά στους χοίρους, μην τυχόν τα καταπατήσουν με τα πόδια τους και μετά στραφούν και σας ξεσκίσουν».
Kai krinate polla..thn idia thn oikogeneia ths,thn katastash ths..kapoies akoma kai syggeneis dikous sas.
Alhtheia sto diko sas splaxno etsi sklhres tha hsastan h mhpws ekei tha eftege o naytikos kai 1002 alla?
Den yparxei Theos timwros se kamia vivlo kai anaferomai se ekeines pou epseysan na eyxhthoun na mhn kanei sto mellon paidia.
Gia oses milisate gia yiothesia alhtheia to thema sas pio einai? Na mhn skotwsei 2 emvrya alla na aparnhthei sthn synexei 2 mwra afou ta exei kuoforisei kai gennhsei..peite ths apla na ta krathsei an etsi niwthete..ta alla den xreiazontai!
Gia thn istoria ths kopelas thesh den tha parw,apopsh exw fysika alla tha thewrousa ton eayto mou *mikro* na grafw tis apopseis mou apo thn volh tou kanape mou gia ena koritsi 17xr pou den gnwrizw kai etsi ayto pou THA KSANAPW einai na milisei ston eayto ths,sthn oikogeneia ths kai an den vriskei pouthena thn yposthriksh pou xreiazetai tote na apeythynthei se grammh ypostirikshs.
Den me noiazei an tha me parekshghsete katholou,exw zwh kai syneidhsh,sevasmo ston antrwpo kai ston eayto mou kai panw apo ola exw mathei na mhn katakrinw na akouw kai na sevomai.
Den zhthse kaneis allwste thn krish mou h thn dikh sas.
Kai an to diko mou paidi sto mellon apeythynotan se site h forum tha hthela na vrethoun antrwpoi na to parotrynoun na milhsei ekei pou pragmatika prepei kai oxi na tou eyxontai na mhn teknopoihsei epeidh poly eykola anoikse ta podia tou.

Συμφωνώ απόλυτα. Τοποθετήθηκες από την αρχή έως το τέλος πολύ σωστά πάνω στο θέμα. Μαζί σου!

99Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 9:51 am

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχομαι ν παρει την σωστη αποφαση.και αμα τα κρατησεις ενημερωσε μας αμα θες

100Επιπτωσεις της εκτρωσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιπτωσεις της εκτρωσης Κυρ Αυγ 26, 2012 11:11 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pepelitsa έγραψε:Oso diavazw toso perissotero mou shkwnetai h trixa..
Gia oles aytes pou mesa apo tis apanthseis tous epikalesthkan ton Theo kai thn Moira...O Theos didakse agaph ston plhsion,eleytherh voulhsh kai metaksy allwn..
"«Μην κρίνετε, για να μην κριθείτε. 2 Γιατί με όποια κρίση κρίνετε θα κριθείτε, και με όποιο μέτρο μετράτε, θα μετρηθεί σ’ εσάς. 3 Και γιατί βλέπεις την αγκίδα που είναι μέσα στο μάτι του αδελφού σου, ενώ το δοκάρι μέσα στο δικό σου μάτι δεν παρατηρείς; 4 Ή πώς θα πεις στον αδελφό σου: “Άφησε να βγάλω την αγκίδα από το μάτι σου”, ενώ ιδού, το δοκάρι είναι μέσα στο μάτι το δικό σου; 5 Υποκριτή, βγάλε πρώτα από το μάτι το δικό σουτο δοκάρι, και τότε θα δεις καθαρά, για να βγάλεις την αγκίδα από το μάτι του αδελφού σου. 6 Μη δώσετε το άγιο στα σκυλιά, μήτε να ρίξετε τα μαργαριτάρια σας μπροστά στους χοίρους, μην τυχόν τα καταπατήσουν με τα πόδια τους και μετά στραφούν και σας ξεσκίσουν».
Kai krinate polla..thn idia thn oikogeneia ths,thn katastash ths..kapoies akoma kai syggeneis dikous sas.
Alhtheia sto diko sas splaxno etsi sklhres tha hsastan h mhpws ekei tha eftege o naytikos kai 1002 alla?
Den yparxei Theos timwros se kamia vivlo kai anaferomai se ekeines pou epseysan na eyxhthoun na mhn kanei sto mellon paidia.
Gia oses milisate gia yiothesia alhtheia to thema sas pio einai? Na mhn skotwsei 2 emvrya alla na aparnhthei sthn synexei 2 mwra afou ta exei kuoforisei kai gennhsei..peite ths apla na ta krathsei an etsi niwthete..ta alla den xreiazontai!
Gia thn istoria ths kopelas thesh den tha parw,apopsh exw fysika alla tha thewrousa ton eayto mou *mikro* na grafw tis apopseis mou apo thn volh tou kanape mou gia ena koritsi 17xr pou den gnwrizw kai etsi ayto pou THA KSANAPW einai na milisei ston eayto ths,sthn oikogeneia ths kai an den vriskei pouthena thn yposthriksh pou xreiazetai tote na apeythynthei se grammh ypostirikshs.
Den me noiazei an tha me parekshghsete katholou,exw zwh kai syneidhsh,sevasmo ston antrwpo kai ston eayto mou kai panw apo ola exw mathei na mhn katakrinw na akouw kai na sevomai.
Den zhthse kaneis allwste thn krish mou h thn dikh sas.
Kai an to diko mou paidi sto mellon apeythynotan se site h forum tha hthela na vrethoun antrwpoi na to parotrynoun na milhsei ekei pou pragmatika prepei kai oxi na tou eyxontai na mhn teknopoihsei epeidh poly eykola anoikse ta podia tou.

σε ευχαριστώ για ολα οσα είπες. αυτά ακριβώς είχα στο μυαλό μου αλλά δεν μπορούσα να τα εκφράσω τόσο τέλεια. ο κοσμος θα γινόταν πολύ καλήτερος αν απλά προσπαθούσαμε να συμπονέσουμε το συνανθρωπο μας(άσχετο με το τί έχει κάνει) και οχι να τον κρίνουμε. σε ευχαριστώ που με κάλυψες!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις