Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 10]

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια τι κανετε???Πως περασατε το Σαββατο?Βρε κοριτσια ειμαι σε μεγαλο διλλημα κ θελω τη βοηθεια σας οσον αφορα στα πραγματακια που θα παρετε για το μωρο.Ειδα προχτες το καροτσι που ειναι 3 σε 1-εχει το σκελετο και μπαινει καροτσι που κοιταει μπροστα,πορτ μπεμπε και καθισματακι για το αυτοκινητο(που ειναι ομως μεχρι 1 χρονων,το πολυ).Απο την αλλη σκεφτομαι για αρχη να παρω καλαθουνα για να κοιμαται το μωρο,αρα το πορτ μπεμπε ειναι αχρηστο ή μηπως να παρω ενα λικνο -μικρο κουνακι και να μην παρω καθολου καλαθουνα.Δεν ξερω πραγματικα.Ειπαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε να κοιταμε σιγα σιγα για να ξερουμε τι γινεται αλλα περισσοτερο μπερδευτηκαμε.Εσεις λοιπον εχετε καταληξει τι θα παρετε?

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dorto99 έγραψε:Κοριτσια τι κανετε???Πως περασατε το Σαββατο?Βρε κοριτσια ειμαι σε μεγαλο διλλημα κ θελω τη βοηθεια σας οσον αφορα στα πραγματακια που θα παρετε για το μωρο.Ειδα προχτες το καροτσι που ειναι 3 σε 1-εχει το σκελετο και μπαινει καροτσι που κοιταει μπροστα,πορτ μπεμπε και καθισματακι για το αυτοκινητο(που ειναι ομως μεχρι 1 χρονων,το πολυ).Απο την αλλη σκεφτομαι για αρχη να παρω καλαθουνα για να κοιμαται το μωρο,αρα το πορτ μπεμπε ειναι αχρηστο ή μηπως να παρω ενα λικνο -μικρο κουνακι και να μην παρω καθολου καλαθουνα.Δεν ξερω πραγματικα.Ειπαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε να κοιταμε σιγα σιγα για να ξερουμε τι γινεται αλλα περισσοτερο μπερδευτηκαμε.Εσεις λοιπον εχετε καταληξει τι θα παρετε?

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kassiani85 έγραψε:
dorto99 έγραψε:Κοριτσια τι κανετε???Πως περασατε το Σαββατο?Βρε κοριτσια ειμαι σε μεγαλο διλλημα κ θελω τη βοηθεια σας οσον αφορα στα πραγματακια που θα παρετε για το μωρο.Ειδα προχτες το καροτσι που ειναι 3 σε 1-εχει το σκελετο και μπαινει καροτσι που κοιταει μπροστα,πορτ μπεμπε και καθισματακι για το αυτοκινητο(που ειναι ομως μεχρι 1 χρονων,το πολυ).Απο την αλλη σκεφτομαι για αρχη να παρω καλαθουνα για να κοιμαται το μωρο,αρα το πορτ μπεμπε ειναι αχρηστο ή μηπως να παρω ενα λικνο -μικρο κουνακι και να μην παρω καθολου καλαθουνα.Δεν ξερω πραγματικα.Ειπαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε να κοιταμε σιγα σιγα για να ξερουμε τι γινεται αλλα περισσοτερο μπερδευτηκαμε.Εσεις λοιπον εχετε καταληξει τι θα παρετε?
ΕΛΑ ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ Η ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ! Mad ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ..ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΨΑΞΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΡΔΕΥΤΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ: ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ, ΜΙΑ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ...ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩ..ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΛΙΚΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ...ΑΡΑ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΦΤΑΝΕΙ! ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ 0-18 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ..ΤΙ ΛΕΣ???

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καπως ετσι το σκεφτομουν κι εγω στην αρχη αλλα οταν ειδα το πορτ μπεμπε αλλαξα γνωμη.Μου φαινεται σαν κουβουκλιο κ δεν μου αρεσε.Και οικονομικα ερχεται περιπου το ιδιο αν παρω το σετ η αν παρω σκετο καροτσι κ καλαθι.Ουφ θα σκασω νομιζω κ πηγαμε μονο σε ενα καταστημα!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα!

Δωρα εγω πηρα καροτσι 3 σε 1!Το μωρο θα κοιμαται στο πορτ μπεμπε διπλα μου για 2-3 μηνες!Δε θα παρω ουτε λικνο ουτε καλαθουνα γιατι τα θεωρω περριτα!Αν το καροτσι που παρεις δεν ειναι 3 σε 1 προσεξε το καροτσι να ειναι απο νεογεννητο γιατι δε θα μπορεις να βγαλεις το μωρακι εξω στην αρχη με αυτο!

Κασσιανη αν παρεις καροτσι καλο ειναι να παρεις οχι 2 σε 1 αλλα 3 σε 1 γιατι αν πας ταξιδι ή βολτα να μην κουβαλας ολο το καροτσι μαζι αλλα μονο τον σκελετο και να προσαρμοζεις σε αυτον το καθισμα!Το καθισμα καλο ειναι να παρεις αρχικα ενα μεχρι πχ 13κιλα και εα ενα δευτερο για παραπανω...ξερω πιο ακριβο βεβαια αλλα πιο ασφαλες για το μωρακι!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΕΓΩ...ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ,ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΠΟ 0-13 ΚΙΛΑ,ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Η ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΘΑ ΤΗΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΡΗΛΑΞ...ΟΥΤΕ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ ΟΥΤΕ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ ΔΕΝ ΔΕΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΣΤΑ....

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστινα να δεις το καροτσι να ειναι απο νεογεννητο, να ξαπλωνει η πλατουλα του!Αν εχεις χωρο στο δωματιο για την κουνια μια χαρα!Τωρα το καθισμα αυτοκινητου με προβληματιζει γιατι δεν ειναι για πολλες ωρες και το ριλαξ συνηθως λενε μετα τις 40μερες!Αν θες να κοιμαται αλλου για ωρες ρωτα για παρκοκρεβατο!Ολη μερα στην κουνια δηλαδη θα το εχεις κι οπου πας καθισματακι; δεν ξερω ποσο θα βολεψει!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ioanna85 έγραψε:Χριστινα να δεις το καροτσι να ειναι απο νεογεννητο, να ξαπλωνει η πλατουλα του!Αν εχεις χωρο στο δωματιο για την κουνια μια χαρα!Τωρα το καθισμα αυτοκινητου με προβληματιζει γιατι δεν ειναι για πολλες ωρες και το ριλαξ συνηθως λενε μετα τις 40μερες!Αν θες να κοιμαται αλλου για ωρες ρωτα για παρκοκρεβατο!Ολη μερα στην κουνια δηλαδη θα το εχεις κι οπου πας καθισματακι; δεν ξερω ποσο θα βολεψει!
ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΕΙ ΕΦΟΔΙΑΣΤΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ...ΟΧΙ ΒΡΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΡΗΛΑΞ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ....

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα μου ειπαν πως ο παιδιατρος λεει στο ριλαξ μετα τις 40 μερες αλλα καλυτερα να ρωτησεις κι εσυ γιατι απο γιατρο σε γιατρο διαφερουν οι αποψεις! Απο το μαιευτηριο σε αφηνουν να φυγεις με το καθισμα;

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!Τελικα κι εμεις μετα απο συζητησεις επι συζητησεων αποφασισαμε να παρουμε το καροτσι 3 σε 1 αλλα κ μια καλαθουνα με βαση η οποια θα ειναι μονιμα στο σπιτι-στο δωματιο μας.Θα παρουμε κ κουνια κ συρταριερα τα οποια θα μπουν στο δικο του δωματιο.Φοβαμαι πως αν βαλω την κουνια μεσα στο δικο μας δωματιο δεν θα μπορεσω να το αποχωριστω ποτε.
Χριστινα κι εμανα η μαμα μου θα παρει παρκοκρεβατο(με στρωματακι βεβαια να μπορει να κοιμαται οταν θα ειναι λιγο μεγαλυτερο) για οταν θα το πηγαινω εκει.Τωρα βεβαια ρηλαξ δεν σκεφτομαι να παρω, ακομα τουλαχιστον.
Αχ κοριτσια μου εχω τωρα τρεις μερουλες που το καταλαβαινω το μπεμπακι μου πολυ συχνα κ ειμαι μες στην τρελη χαρα Laughing Laughing Laughing
Περιμενω πως κ πως πια την Παρασκευη που θα τον δω ξανα!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα!

Δωρα ειδες τι ωραια που ειναι να το νοιωθεις; και που εισαι ακομα!Σημερα ξυπνησα στις 6μιση να πιω χαπια και με κρατησε ξυπνια απο τοτε η μικρη με κλωτσιες!Λατρευω ομως να κανει αακροβατικα η ταρζανουλα μου μεσα στην κοιλιτσα!Τι καλα που αποφασισατε τι θελετε!Με το καλο να τα παρετε και να τα χαρει το μωρακι σας!Παντως για μενα η καλαθουνα ειναι πλεονασμος μιας και θα εχεις πορτ μπεμπε!Χρησιμοποιησε αυτα τα χρηματα για μενα καπου αλλου οπως ρουχα...δε φανταζεσαι τι εξοδα εχει ενα παιδι!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κι απο μένα κοριτσια! Εχω ξαναγραψει σ'αυτην την ομάδα, δεν ξαναεμφανιστηκα όμως, γιατι γεννησα τον μπέμπη μου!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ξανασυστίνομαι λοιπον, ειμαι η Μιραντζελα μισή απο Ναυπακτο απο την μερια της μαμας!Απο του μπαμπα την μερια βεβαια ειμαι απο Κυπρο,θεωρητικα λοιπον, συντοπιτισσα κι εγω!!

Διαβασα που λεγατε χθες για τον υπνο. Να σας πω κι εγω την γνωμη μου. Το πορτ μπεμπετον γιο μου τουλαχιστον δεν τον λοβεψε καθολου, δεν μπορει να κοιμηθει εκει. Εγω τον κοιμιζω το βραδυ στο λικνο που εχουμε διπλα στο κρεβατι μας και μες στην μέρα στην καλαθούνα του. Αρα ουσιαστικά το πορτ μπεμπε αχρειαστο μας ειναι μεχρι σήμερα...

Παντως, επειδη μια κοπέλα ειίπε για την κούνια, ο γιατρος μας εμεας μας είπε να μην το βάλουμε επουδενει στη κούνια να κοιμαται τους πρωτους μηνες τη ζωης του. Δεν πρεπει να κοιμαται καπου που υπάρχει πολύς κενος χωρος δίπλα του, και για λογους ασφάλειας, και για θέματα οικιοτητας και ζεστασιάς!

Ρηλάξ τώρα, κι εμας μας ειπε να σαραντησει πρώτα και μετά.Μαλλον οι απόψεις διιστανται και γι'αυτο.


ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιραντζελα να σου ζησει το μωρακι σου! Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 50580 Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 50580 Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 50580 Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 50580 Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 50580

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και κάτι ακόμη ηθελα να πω στην Ιωάννα: Διάβασα την περίπτωσή σου κουκλα μου με τις συσπάσεις και τα χαπια και την αγωνία σου, και θέλω πάνω κάτω να σου πω και την δική μου ιστορία, για να ηρεμήσεις λιγάκι.

Η εγκυμοσύνη μου ήταν αρκετά δύσκολη μπορώ να πω, αρχικά με 2 αποκολλήσεις πλακούντα, η 2η αρκετα μεγάλη και στην συνέχεια έντονες συσπάσεις από τον 5ο μήνα. Επαιρνα κι εγω τα χάπια με το τσουβάλι, γιουτοπάρ, μαγνησιο στην αρχη ανα 4ωρο και μετά αραιότερα, χωρις όμως οι συσπασεις να σταματουν εντελως. Νοσηλεύτηκα 2 φορές κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου, με ορο για τις συσπάσεις και την αγωνία μου να χτυπάει κοκκινο κάθε φορά. Συν το οτι είχα ένα πολύ μικρο μωράκι, με μικρότερο βάρος απο οτι θα επρεπε φυσιολογικά.

Και ενώ ήμουν απο τον 5ο μήνα με τον φόβο οτι θα γεννήσω πρόωρα, και εκανα κι εγωτις ενεσεις με την κορτιζόνη για τα πνευμονάκια του μικρούλη μου, τελικά γέννησα 36+6 εναν υγιεστατο μπέμπη, μικρουλη βέβαια, 2550 γραμ, αλλα υγιεστατος, κι αυτο έχει σημασία!!

Μην αγχώνεσαι όσο δυσκολο κι αν είναι αυτο. Αν έχεις δίπλα σου ανθρώπους που εμπιστεύεσαι- κυρίως τον γιατρό σου- και συνεχίσεις με τους ίδιους ρυθμούς, χωρίς κούραση και άγχος, όλα θα κυλήσουν όπως πρέπει και θα είναι μια χαρά!! Και οταν θα κρατησεις το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου και θα ακούσεις το κλαματάκι του, ολα θα σου φαίνονται πολύ μακρινα κι ασήμαντα!!!

Με το καλό το παιδάκι σου, κι εδώ ειμαστε να τα λέμε!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου για την συμπαρασταση και για το οτι μοιραστηκες μαζι μου την ιστορια σου!
Εχω ευτυχως πλαι μου εναν πολυ καλο επιστημονα που του εχω τυφλη εμπιστοσυνη μιας κι ειχα δουλεψει πλαι του και ξερω τη δουλεια του!
Περα απο τις συσπασεις απο την 23η βδομαδα σε αυτη την εγκυμοσυνη κι εγω ειχα πολλα προβληματα, ακομα και αμνιο εκανα!
Σε ευχαριστω και παλι για το κουραγι και να σου ζησει το θαυματακι σου!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σ'ευχαριστώ πολ'υ γλυκιά μου!!

Αφου είσαι εντάξει με τον γιατρό σου είναι το παν!Ειδικά στις πιο δυσκολες περιπτώσεις, οπως οι δικές μας.
Να δείς όμως, στο τέλος όλα καλά θα πάνε και δεν θα θυμάσαι τιποτα απο ολες τις ταλαιπωρίες!!!

Κοριτσάκι ή αγοράκι περιμένεις; Δεν θυμάμαι...

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ενα ζωηροτατο κοριτσακι που δεν κοιμαται ποτε κι ολο κλωτσαει!

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mirantzela ξανα καλως ηρθες στην παρεα.Να σου ζησει το μωρακι σου και να εχει παντα υγεια κ ευτυχια και παολες τις δυσκολιες τελικα το αποτελεσμα μετραει και τι καλυτερο απο το να κρατας στα χερια σου το μπεμπακι σου.
Μιας κι εσυ λοιπον εισαι πλεον μανουλα θα μας λυνεις και τις δικες μας αποριες Smile Smile Smile

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν!
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κοπέλα μου!

Οσο για τις απορίες, αυτές δεν τελειώνουν ποτέ μάλλον. Ο,τι ξέρω όμως και μπορώ να βοηθήσω, βεβαια θα το κάνω!!! Very Happy Very Happy

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κανετε συντοπιτισσες?Πως πατε?
Εμενα ο μπεμπουλης μου τωρα τελευταια ειναι αρκετα ζωηρουλης κ τον καταλαβαινω πολυ συχνα.Μαλλον καταλαβαινει κι αυτος την αγωνια μου για την εξεταση την Παρασκευη I love you I love you I love you

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δωρα αν το θεωρεις ζωηρο απο τωρα το μωρο σου σκεψου τι θα κανει αργοτερα!Παντως αν δεν το νοιωσεις καποια μερα μην ανησυχησεις ειναι συχνο σε μικρες εβδομαδες!Στο λεω γιατι κι εγω μια μερα τι σοκολατες εφαγα, τι ζουληγμα εφαγε η κοιλια τιποτα!Με το καλο να κανετε την εξεταση σας την παρασκευη, κι εμεις εχουμε γ επιπεδο τοτε! Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 654316

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΝΑ'ΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ!!ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑΣΑ ΠΟΛΥ Wink ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΤΕΣ ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΑΣ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΡΑΣΟΜΕΖΕΔΑΚΙ!!ΩΡΑΙΑ ΗΤΑΝ!
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΙΡΑΝΤΖΕΛΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!! flower ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ??ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ?ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΥΛΙ??
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ...ΔΕ ΦΗΜΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΜΟΥ!!ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ 3 ΣΕ 1 ΚΑΡΟΤΣΙ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??ΟΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΦΑΕΙ Laughing Laughing ΡΗΛΑΞ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΩΡΟ!!ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΩΡΑΙΟ ΜΟΥ ΥΠΝΟΣΑΚΟ!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ...
ΜΙΡΑΝΤΖΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙ ΒΟΛΕΥΕΙ???

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΔΩΡΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ!! Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 654316 ΧΟΡΕΥΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΑΣΤΕ!! ΚΙ ΕΓΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΚΑΣΩ, ΕΤΡΩΓΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ, ΚΟΥΝΙΟΜΟΥΝΑ, ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ, ΤΙΠΟΤΑ!!!ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΙΩΑΝΝΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ?ΕΧΕΙΣ ΝΤΟΠΛΕΡ?

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:Δωρα αν το θεωρεις ζωηρο απο τωρα το μωρο σου σκεψου τι θα κανει αργοτερα!Παντως αν δεν το νοιωσεις καποια μερα μην ανησυχησεις ειναι συχνο σε μικρες εβδομαδες!Στο λεω γιατι κι εγω μια μερα τι σοκολατες εφαγα, τι ζουληγμα εφαγε η κοιλια τιποτα!Με το καλο να κανετε την εξεταση σας την παρασκευη, κι εμεις εχουμε γ επιπεδο τοτε! Μελλουσες μαμαδες απο Αγρινιο-Μεσολογγι-Ναυπακτο??? - Σελίδα 6 654316

Χαχαχα!Ωχ εχω να φαω πολυ κλωτσια ε???Με το καλο κι η δικια σας εξεταση την Παρασκευη

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kassiani85 έγραψε:ΝΑ'ΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ!!ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑΣΑ ΠΟΛΥ Wink ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΤΕΣ ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΑΣ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΡΑΣΟΜΕΖΕΔΑΚΙ!!ΩΡΑΙΑ ΗΤΑΝ!
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΙΡΑΝΤΖΕΛΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!! flower ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ??ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ?ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΥΛΙ??
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ...ΔΕ ΦΗΜΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΜΟΥ!!ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ 3 ΣΕ 1 ΚΑΡΟΤΣΙ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??ΟΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΦΑΕΙ Laughing Laughing ΡΗΛΑΞ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΩΡΟ!!ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΩΡΑΙΟ ΜΟΥ ΥΠΝΟΣΑΚΟ!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ...
ΜΙΡΑΝΤΖΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙ ΒΟΛΕΥΕΙ???

Εχουμε ωραια ουζερι εδω κ τα γεμιζουμε παρ'ολη την κριση.χιχιχι!!!
Καλα τωρα που λες για σταθεροτητα μια απο τα ιδια ειμαι κι εγω,μια ετσι μια αλλιως.Τωρα ειμαστε σε φαση που λεμε πως θα παρουμε απλο καροτσι με καθισματακι αυτ/του κ καλαθουνα για υπνο.Σε συο μερες μπορει να αλλαξουμε παλι γνωμη κ να επαναφερουμε την ιδεα να παρουμε καροτσι 3 σε 1.Μια τρελα!!!!
Αυτο βεβαια που μου εκανε πιο πολυ εντυπωση ειναι οτι εχεις το δικο σου ρηλαξ!!!Μπραβο στη μαμα σου που το κρατησε!!!Εγω το μονο που εχω απο οταν ημουν μωρο ειναι οι μπομπονιερες απο την βαφτιση μου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις