Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 10]

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για τα μπουκαλια κι εγω αναμεσα σε αυτα ειμαι και της AVENT...εχω ακουσει πολυ καλα σχολια και για τα δυο,απλα λιγο για το καθαρισμα στα DR BROWNS οτι χρειαζεται περισσοτερη ωρα λογω που εχουν το ειδικο σωληνακι.οσο για αποστειρωτη ελεγα της αντοιστηχης εταιρειας,δεν ηξερα οτι της chicco δεχεται και αλλα μπουκαλια....

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σχεδον ολοι οι αποστειρωτες δεχονται ολα τα μπουκαλια!Ο αποστειρωτης της αντιστοιχης εταιριας εχει πολυ παραπανω και δεν αξιζει να δωσεις τοσα!Μονο νομιζω ενας μαρκας τζαμπο δεν παιρνει ολα τα μπουκαλια!Εκει που θα τα παρεις ρωτα πως αποστειρωνονται, παντως οτι χωρανε στον chicco χωρανε, το δοκιμασαμε με τον αντρα μου!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα κορίτσια απο το νομό Αιτ/νίας, εμένα είναι ο άντρας μου απο Αγρίνιο και σπούδαζα στο πανεπιστήμιο στο αγρίνιο έτσι αγαπώ πολύ τον τόπο αυτ΄΄ο. έυχομαι να έχει μια τελεια εγκυμοσύνη και γερά μωράκια. εγω έχω δύο αν έχετε κάποια απορία και θελετε βοήθεια ρωτήστε. όσο για το ολύμπιον που ανφέρθηκε στην αρχή γέννησε η κολλητή μου και έμεινε πολυ ευχαριστημένη είπε είναι τέλειο.

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:καλησπέρα κορίτσια απο το νομό Αιτ/νίας, εμένα είναι ο άντρας μου απο Αγρίνιο και σπούδαζα στο πανεπιστήμιο στο αγρίνιο έτσι αγαπώ πολύ τον τόπο αυτ΄΄ο. έυχομαι να έχει μια τελεια εγκυμοσύνη και γερά μωράκια. εγω έχω δύο αν έχετε κάποια απορία και θελετε βοήθεια ρωτήστε. όσο για το ολύμπιον που ανφέρθηκε στην αρχή γέννησε η κολλητή μου και έμεινε πολυ ευχαριστημένη είπε είναι τέλειο.

Πρωτα απο ολα να σου ζησουν τα μωρακια σου!Σε ευχαριστουμε για τη βοηθεια που εισαι προθυμη να μας δωσεις!

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας Κοριτσια κι απο'μενα.Εμενα με λενε Δωρα!Καταρχην με το καλο τα μωρακια σας και εσυ Μαρια να χαιρεσαι τα παιδακια σου.Εγω περιμενω αγορακι κι απ'ότι βλεπω ειναι ηδη πολλες οι υποψηφιες νυφουλες!!!Εγω εχω Πητ 6 Ιουνιου
Χριστινα σε ποιον γιατρο πας?
Ιωαννα κι εγω στο ολυμπιον θα γεννησω και το μονο που με προβληματιζει γι'αυτη την κλινικη ειναι ο δρομος που πρεπει να κανουμε-θελουμε μια ωρα για να φτασουμε Πατρα-αλλα εκει παει κι εμενα ο γιατρος και δεν θελω να τον αλλαξω με τιποτα.Εσενα σου εμειναν δυο μηνες οποτε θα μου δωσεις ολες τις λεπτομερειες για την κλινικη Smile Smile Smile
Κασσιανη στις 4 Φλεβαρη εχω γενεθλια και σιγουρα το καλυτερο δωρο για τα γενεθλια μου θα ειναι τα καλα αποτελεσματα της β'επιπ.Κι εγω τον μπεμπουλη μου δεν τον νιωθω συνεχεια,βεβαια η κοιλια οσο παει κ φουσκωνει παρολο που παλευω με νυχια κ με δοντια να κρατηθω μακρια απο το ψωμι κ την σοκολατα.Ηδη το σπορακι μας ειναι 330 γραμμαρια-λιγο παραπανω απο το μεσο ορο αλλα φυσιολογικο κατα τ'αλλα.
Εσας βρε κοριτσια στις 20 εβδομαδες ποσο ζυγιζε?

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δωρα με το καλο το μωρακι σου!Ηδη ξερω αρκετες πληροφοριες για την κλινικη απο τιμες μεχρι και το τι ζητανε για την βαλιτσα, τους αναισθησιολογους κλπ!Οτι θες ρωτα με!20 εβδομαδες δε θυμαμαι αλλα 21 εβδ. και 5ημ. που εκανα τη β επιπεδου ηταν 450γρ.

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΔΩΡΑ ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 340 ΝΟΜΙΖΩ..ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ,Ε?ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΡΑΓΕ??? Very Happy ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΤΗ Β'ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ.. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ...ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ..ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ Σ'ΑΥΤΑ, ΟΥΤΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΕΣ, ΟΥΤΕ ΑΥΠΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ... ΙΩΑΝΝΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΣΥ!!!ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΥΤΑ??? ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΨΩΝΙΣΕΙ?ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕΣ?
ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ!!ΝΑΥΠΑΚΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΡΘΕΙ?? ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ( ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ) ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ?? ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ??Η Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!!

????????


Επισκέπτης
"kassiani85" καλή επιτυχία στη β επιπέδου και με το καλό εγώ είχα πάρει πορτ μπεμπέ γιατί γέννησα χειμώνα θα σου πρότεινα επειδή θα είναι ανοιξη καλοκαιράκι όταν θα γεννήσεις να πάρεις καλαθούνα καλύτερα.Τώρα όσον αφορά για τα καρότσια το καρότσι που θα πάρεις κοιταξε να ξαπλώνει τελείως η πλατη ή να έχει μια πολύ ελαφριά ανάκλιση στην πλατη και κυρίως να είναι μαλακό θα το καταλάβεις άν βάλεις το χέρι σου στο καρότσι εξάλλου πάνω στο καρότσι θα βάλεις και καποιο σεντονάκι κυρίως το καλοκαίρι να μη βάζεις κατευθειαν το μωρό έτσι πάνω στο καρότσι να μην ιδρώνει κιόλας.
εγώ δεν είμαι μέλλουσα μανούλα αλλα απλώς μανούλα και χαίρομαι που είστε απο τον τόπο μου.
ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΜΑΜΑΔΥΟ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ ΑΛΛΑ Σ'ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΕΔΩ( ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ...ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 18 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΧΡΙ 13 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙΑ...ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΑΠΛΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!

????????


Επισκέπτης
"kassiani85" καλά σου είπε και εγώ κάθισμα αυτοκινήτου πήρα που είναι έως 18 κιλά είχε μια επένδυση μέσα για πιο μικρό και μετά έβγαινε όσο μεγάλωνε το παιδί φαντάσου τώρα ο μεγάλος μου είναι 3 και 17 κιλά άρα τα λεφτά του καθίσματος δεν πετάχτηκαν

kassiani85


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!Σ'ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΙ ΕΓΩ...ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑΚΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΛΗ ΚΟΥΝΙΑ Η ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΡΕΒΑΤΙ??ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΝΙΑ..ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΧΡΕΙΣΤΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ!ΚΑΙ ΔΕ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΠΟΡΟΣΤΑ...ΤΙ ΛΕΣ??

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κασσιανη ασε μετα απο καποιο σημειο ξαφνικα θα ξεπεταχτει η κοιλιτσα και δεν θα το πιστευεις!Με το καλο η β επιπεδου σου!Σου εδωσε οδηγιες ο γιατρος σου;Οι καουρες θα ερθουν αργοτερα μην ανησυχεις!Ειναι σαν να καιγεται ο λαιμος σου κι ανεβαινει προς τα πανω!Αστα!Κι οι δυσκοιλιοτητες κι οι αυπνιες ερχονται σε πιο πανω εβδομαδες κι αυτες!Υπομονη!Ναι τα εχω παρει ολα απο καταστηματα της Πατρας και ποια λιγα τα παρηγγειλα απο το ιντερνετ!Αν θες κατι πες μου!Για μενα πιο οικονομικο και καλο ειναι το καροτσι 3 σε 1!Το κανονικο καροτσι αν δε λεει απο νεογεννητο τοτε ειναι συνηθως απο 3 μηνων και μετα!Αν παρεις 3 σε 1 δε χρειαζεσαι επιπλεον εξοδα για καλαθουνα!Με το πορτ μπεμπε το μωρο θα κοιμαται μεχρι 3-4μηνες αναλογα το υψος του κι αν εχει καλο στρωμα δεν εχεις να ανησυχεις για τιποτα!Αν εχει και ρυθμιση να ανεβαινει το στρωμα θα γλιτωσεις κι απο παλινδρομησεις κλπ!Το πορτ μπεμπε επισης δε θελει βαση γιατι το βαζεις στη βαση του καροτσιου διπλα στο κρεβατι σου ασε που οταν θες να βγεις εχει και ζωνη να το δενεις για να μην σου πεσει το μωρο πχ αν πεσεις και το προσαρμοζεις και το καροτσι!Αρα για μενα με διαφορα πορτ μπεμπε!οσο για καθισμα αυτοκινητου καλο ειναι να προτιμησεις για πιο λιγα κιλα στην αρχη και μετα να παρεις αλλο γιατι ειναι πιο ασφαλες για το παιδι!Ασε που μεχρι να παει 18κιλα το πρωτο θα εχεις κανει και 2ο και θα θες καθισμα και για αυτο!Κι εγω ειμαι υπερ της κουνιας καναπες!που ανοιγει δηλαδη μονο απο τη μια πλευρα και για το λογο που ειπες για 2ο παιδακι αλλα και γιατι η κουνια-κρεβατι κοστιζει περισσοτερο!Σημασια εχει να παρεις και καλο στρωμα κι οχι τοσο ποια κουνια!

μαμαδυο τι κανεις; τα μωρακια σου;βλεπω εχουμε αλλες αποψεις!χαχαχα!

????????


Επισκέπτης
ταπεινή μου γνώμη απο την εμπειρία μου και χωρίς να κάνω τον ξερόλα είναι καλύτερα απλή κουνια.Η κουνια που γίνεται κρεβάτι έχει περίπου πλατος 75 το πολύ 80 πόντους που σημαίνει οτι όταν πάει με το καλό το μωρό 2 δεν θα χωράει ούτε σε αυτή την κουνια κρεβάτι θα χρειαστείς κρεβατάκι κανονικό.Τώρα όσον αφορά την κουνια θα σου έλεγα να παρεις κουνια χωρίς συρτάρια απο κάτω γιατί δε βολεύει με συρτάρια μπορεί να έχεις καποιο λίγο αποθηκευτικό χωρο όμως θα σε δυσκολέψει αρκετά να βάζεις το μωρό μέσα κυρίως όταν είναι κοιμισμένο απο τα χέρια σου μέσα στην κουνια θα κάνεις τον τιραμόλα για να το ακουμπήσεις στην κουνια όπως κάνω εγώ που πήρα τέτοια και το μετάνοιωσα.Οι κουνιες χωρίς συρτάρια απο κάτω δεν ανεβοκατεβαίνουν τα κάγκελα αλλα το στρώμα ανεβαίνει σε δύο επίπεδα.

????????


Επισκέπτης
ΤΡΙΤΟ τι είπα ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαδυο η δικη μου κουνια ειναι κουνια καναπες, δηλαδη κατεβαινει το ενα πλαινο καγκελο οποιο διαλεξω εγω, εχει ενα συρταρι κατω και ανεβοκατεβαινει το στρωμα σε 2 επιπεδα που μου φαινεται πολυ βολικο!Τα μετρα της κουνιας μας ειναι πανω απο 120 εκ.

????????


Επισκέπτης
ioanna85 την ταπεινή μου γνώμη είπα χαίρομαι που σε βολεύει η κουνια που πήρες και η αγορά που έκανες αναφερόμουν σε πλάτος της κουνιας να χαίρεσε το παιδάκι σου.

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!Ιωαννα απο ποιο μαγαζι πηρες τα πραγματα(δεν ξερω αν επιτρεπεται απο τους κανονες του φορουμ να μου πεις,αν οχι δεν πειραζει)Σε ρωταω γιατι εδω οπως θα ξερεις υπαρχουν 3-4 καταστηματα με βρεφικα επιπλα και ειναι οι τιμες λιγο τσιμπημενες.Παντως κι εγω το καροτσι 3 σε 1 σκεφτομαι βεβαια δεν εχω δει τιποτα απο κοντα και ισως τοτε να αλλαξω γνωμη.Γενικα πιστευω οτι στην επιλογη παιζουν πολλα ρολο(γουστο,τιμη.χωρος δωματιου για την κουνια κλπ).Τωρα εγω θα κανω πρωτα την β'επιπεδου κ μετα θα κοιταξω εκτενεστερα.
Κασσιανη επειδη δεν ξερω αν θα ξαναμπω μεχρι το βραδυ σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα για αυριο Smile Smile Smile

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δωρα κι εγω μετα τη β επιπεδου εκανα ολες τις παραγγελιες και δεν το μετανοιωσα καθολου οτι μπορει να ειναι νωρις γιατι πρωτον εχω δυσκολη εγκυμοσυνη και ειναι δυσκολο τωρα να κανω πολυωρο ψαξιμο κλπ και δευτερον θα γεννησω νωριτερα τριτον ολο και κατι ξεχνας, ολο και κατι θελει αλλαγη!Κουνια και καροτσι πηρα απο το Μητερα κοντα στο νοσοκομειο του Αγιου Ανδρεα!Πολυ καλες τιμες!Αν θες σου λεω μαρκες και μοντελα που διαλεξα!Εψαξα ΗΡΑ http://www.irabebe.gr/ που ειναι στο κεντρο της πατρας, κοντα στην πλατεια γεωργιου και Λητώ http://www.letoshop.gr/ στα καρφουρ μεσα!Απο ρουχα http://www.mothercare.gr/ πολυ καλη ποιοτητα στην πλατεια ολγας κι αυτο!Αν παρεις τηλεφωνο εδω 210 4829379 σου στελνουν δωρεαν τον καταλογο σπιτι!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR

ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια,παλι βροχουλα στο Αγρινιο Μαρια Σ.καλως ηρθες,να σου ζησουν τα παιδακια σου... Δωρα με το καλο το αγορακι σου,στον κ Κανη παω..εσυ?εμενα στισ 21 εβδομαδες και 3 ημερων(β επιπεδου)ζυγιζε 500 γρ...κι εγω εχω σκεφτει την πατρα για τα ψωνια γιατι οντως εδω ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες...ευχαριστουμε Ιωαννα για τα καταστηματα,θα τα ψαξουμε ολα.... Κασσιανη περιμενουμε νεα σου...εγω στο μονο που εχω καταληξει ειναι στο καροτσι,maclaren xlr.σημαντικο οτι ειναι ελαφρυ και κλεινει ευκολα,ειναι απο νεογεννητο,ξαπλωνει εντελως η πλατη...

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:Δωρα κι εγω μετα τη β επιπεδου εκανα ολες τις παραγγελιες και δεν το μετανοιωσα καθολου οτι μπορει να ειναι νωρις γιατι πρωτον εχω δυσκολη εγκυμοσυνη και ειναι δυσκολο τωρα να κανω πολυωρο ψαξιμο κλπ και δευτερον θα γεννησω νωριτερα τριτον ολο και κατι ξεχνας, ολο και κατι θελει αλλαγη!Κουνια και καροτσι πηρα απο το Μητερα κοντα στο νοσοκομειο του Αγιου Ανδρεα!Πολυ καλες τιμες!Αν θες σου λεω μαρκες και μοντελα που διαλεξα!Εψαξα ΗΡΑ http://www.irabebe.gr/ που ειναι στο κεντρο της πατρας, κοντα στην πλατεια γεωργιου και Λητώ http://www.letoshop.gr/ στα καρφουρ μεσα!Απο ρουχα http://www.mothercare.gr/ πολυ καλη ποιοτητα στην πλατεια ολγας κι αυτο!Αν παρεις τηλεφωνο εδω 210 4829379 σου στελνουν δωρεαν τον καταλογο σπιτι!

Ηρα και mothercare εχουμε κι εδω και εχω δει πραγματακια στο internet που μου αρεσαν και σιγουρα θα τα επισκεφτω αυτα τα καταστηματα.Βεβαια και η Πατρα για μια βολτα δεν ειναι μακρια.Ευχαριστουμε παντως για την ενημερωση.
Οταν λες θα γεννησεις νωριτερα,τι εννοεις?

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΡΙΣΤΙΝΑ@AGR έγραψε:γεια σας κοριτσια,παλι βροχουλα στο Αγρινιο Μαρια Σ.καλως ηρθες,να σου ζησουν τα παιδακια σου... Δωρα με το καλο το αγορακι σου,στον κ Κανη παω..εσυ?εμενα στισ 21 εβδομαδες και 3 ημερων(β επιπεδου)ζυγιζε 500 γρ...κι εγω εχω σκεφτει την πατρα για τα ψωνια γιατι οντως εδω ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες...ευχαριστουμε Ιωαννα για τα καταστηματα,θα τα ψαξουμε ολα.... Κασσιανη περιμενουμε νεα σου...εγω στο μονο που εχω καταληξει ειναι στο καροτσι,maclaren xlr.σημαντικο οτι ειναι ελαφρυ και κλεινει ευκολα,ειναι απο νεογεννητο,ξαπλωνει εντελως η πλατη...
Χριστινα μου κι εσυ με το καλο το κοριτσακι σου.Εγω παω στον κ.Νικολακοπουλο και θα γεννησω στο ολυμπιον.Εσυ απο οτι διαβασα πιο πανω θα πας Κρικελη,ε?
Την β'επιπεδου που την εκανες?

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω εντονες συσπασεις που μπορουν να μου σπασουν τα νερα νωριτερα!Απλα παρακαλαω να μπω μονο στο μηνα μου!
Απο Λητω κι Ηρα παρακολουθουσα μεσω ιντερνετ τιμες κι οπου ειχαν προσφορα καπιο ειδος που με ενδιεφερε πηγαινε και το επαιρνα!Ομοιως τζαμπο και φαρμακειο!

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιωαννα μου μακαρι να πανε ολα καλα και οπως λες κι εσυ να προλαβεις τουλαχιστον να μπεις στο μηνα σου.Δεν κανεις καποιες ενεσεις για τις συσπασεις?

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dorto99 έγραψε:Ιωαννα μου μακαρι να πανε ολα καλα και οπως λες κι εσυ να προλαβεις τουλαχιστον να μπεις στο μηνα σου.Δεν κανεις καποιες ενεσεις για τις συσπασεις?

Για τις συσπασεις παιρνω 3 μαγνησια ημερησιως και 2yutopar μαζι με 2 isoptin ανα 6ωρο!Αλλα παρολα αυτα εχω συσπασεις!Αν συνεχιστει η κατασταση η χειροτερεψει θα χρειαστω νοσηλεια με ορο!Εκανα προληπτικα 2 ενεσεις κορτιζονης την προηγουμενη εβδομαδα και 2 αυτη μην τυχον σπασουν τα νερα μου να ειναι ετοιμα τα πνευμονια του μωρου!

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα καλυτερα ευχομαι ολοψυχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις