Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 29]

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το ιατρικο πορισμα εχει ανακοινωθει και μιλάει για αιτια θανάτου την ασιτια του βρέφους.
Αυτο που βάλατε ηταν σχολιο στο μπλογκ του πρωτου θεματατος το οποιο και αφαιρέθηκε αμεσως.
Το ιατροδικαστικο πορισμα θα βγει αυριο.

ΑΛΛΑ ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ:

Οχι απλά κριμα...
Οχι απλά αδικα....
Εγκληματικα κριμα και αδικα έφυγε το μωρουλι!

1)Συγκάηκε το μωρο γιατι γινοταν διακοπη ρευματος στο νησι και μονη της η μανα δεν έβλεπε να το αλλαξει!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
2)Ο γιατρος της ειπε μια τσάι μια γάλα!!!!!
Αυτο μπορει να της το ειπε την πρωτη μερα για να φυγει το μυκώνιο!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΠΟΥ ΝΑ ΕΔΙΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!

Αν αυτές αυτο κατάλαβαν δεν νομιζω οτι φταιει ο γιατρος...
Φταιει αυτο για το οποιο η μανα δεν ηξερε αν γεννησει αγορι ή κοριτσι,αν ειναι 9 ή 7 μηνων...αν...αν...αν....

Και φταιει προφανως και αυτο με το οποιο χασκογελάει η κουνιαδα....
Να κανεις δηλωσεις για το θανατο μια ψυχουλας που κράτησες στην αγκαλια σου,την τάισες,την άλλαξες...ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ!!!!

Ιατρικα τραγικα λάθη ακουμε καθημερινα δυστυχως...
Να πεθαινει ένα μωρουλι απο ασυτια απο νορμάλ οικογένεια εννοω οικονομικα,πρωτη φορά το ακουω!!!

Κ Ρ Ι Μ Α!Αδικα τελειως εφυγε η ψυχουλα....

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εκανε δηλω΄σεις και γελουσε!!!Ελεος!

antonis_45


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
claire_ έγραψε:
antonis_45 έγραψε:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.


"ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ"


ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΠΙΤΗΡΙΣΗ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΤΕ Ή ΝΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΤΕ, ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ.

ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΓΕΝΙΚΑ,ΕΙΔΙΚΑ,ΑΟΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ.

ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΥΤΟΣ.

Απο που να το ξερει...ηταν ποτε πριν μανα? Στην αρχη ο παιδιατρος σου λεει τι να κανεις.
Εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος του μαιευτηριου να τη ταιζω ανα 3ωρο, αλλα μου εχασε κιλα...μετα της το εκανα ανα διωρο. Δηλαδη δεν επρεπε να γινω μανα επειδη ακουσα τη γιατρο και μου εχασε κιλα? ΠΟσες ηξεραν τι να κανουν στην αρχη? Εμαθαν ομως...


Θέλετε να πείτε ότι στην εποχή μας, εν έτη 2013 η οποιαδήποτε νέα μητέρα δεν ξέρει τι να κάνει για το νεογέννητο μωρό της ;
Γιατροί δεν υπάρχουν,νοσοκομεία δεν υπάρχουν, συγγενείς δεν υπάρχουν,γείτονες δεν υπάρχουν ;
Ακούστε κυρία μου.
Το να γεννάς ένα παιδί είναι εύκολο εκτός περιπτώσεων που ένα ζευγάρι και κυρίως μια γυναίκα ταλαιπωρείται πολύ μέχρι να το επιτύχει.
Το δύσκολο κομμάτι του Puzzle είναι να το μεγαλώσεις αυτό το παιδί,το οποιοδήποτε παιδί του κόσμου και στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα.
Είναι ένα μήνυμα που πρέπει όλοι να λάβουν και κυρίως όσες νομίζουν ότι το μεγάλωμα ενός παιδιού είναι μια εύκολη υπόθεση.
Με το παραμικρό ρωτάμε τον παιδίατρο και αν δεν υπάρχει παιδίατρος πάμε στο νοσοκομείο ή βρίσκουμε τον οποιοδήποτε γιατρό οποιασδήποτε ειδικότητας και τον ρωτάμε μέχρι να βρούμε αυτόν που πρέπει.
Εγώ έχω την άποψη μου ,εσείς τη δική σας ,κάποιος άλλος τη δική του αλλά ένα παιδί και μάλιστα ένα μωρό,νεογνό,δεν φεύγει από τη ζωή με αυτό το τρόπο,το καταλαβαίνετε ;
Δεν έπαθε σύνδρομο του αιφνίδιου θανάτου του βρέφους (ΣΑΘΒ),δεν έπαθε πνιγμό,δεν έπαθε ατύχημα,δεν το δολοφόνησαν,δεν είχε κάποια ασθένεια.Έτσι γνωρίζουμε μέχρι στιγμής.
Πείτε μου λοιπόν εσείς τι μπορεί να συμβαίνει διότι και να δεχτώ ότι φταίει το κακό νοσοκομείο και ο κακός γιατρός ,δεν είναι δυνατόν σε 2-3 μέρες να φύγει για τους αγγέλους το οποιοδήποτε μωρό .Και επειδή ίσως δεν το ξέρετε ,έχουμε τρία παιδιά,έχω γίνει πολύ κουραστικός να το λέω αλλά το γράφω για όσους δεν το γνωρίζουν, τα δύο μάλιστα είναι νεογέννητα,σήμερα 60 ημερών.Είμαστε εγώ και η σύζυγος μου σχεδόν ξάγρυπνοι με 2-3 ώρες συνολικού ύπνου το 24ωρο,τρεις φορές την ημέρα λαμβάνουμε θερμοκρασία προληπτικά,αλλάζουμε πάνες κάθε τόσο και λιγάκι γιατί υπάρχουν και οι ουρολοιμώξεις εκτός όλων των άλλων και γενικά έχουμε "λαλίσει" αλλά πολύ μας αρέσει διότι εμείς σαν παντρεμένο ζευγάρι ότι κάναμε και κάνουμε το κάνουμε με ευσυνειδησία και πολύ προσοχή.Δεν θα σταθώ στα ίδια που έλεγα αλλά που ακόμα πιστεύω για να μην προκαλώ και τις κυρίες με το "μεγάλο στόμα" έτσι ώστε να μην με βρίζουν αλλά θα σταθώ στο θέμα ότι η ύπαρξη ενός παιδιού είναι ίσως η πιο σοβαρή πράξη που μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει και κυρίως να το μεγαλώνει είτε ως φυσικός γονέας είτε ως θετός γονέας.
Επομένως και μόνο με βάση αυτό το σκεπτικό που είναι και το αυτονόητο στο όλο θέμα,συνθέτω το δικό μου σκεπτικό και για το θέμα που σχολιάζουμε.
Δεν μπορώ να δεχθώ ως άνθρωπος,ως πατέρας,ως γονιός να μην τρώει το παιδί μου (δεν λέω για τα άλλα) και να μην πάρω την παιδίατρο μας ένα τηλέφωνο να μου δώσει οδηγίες,από το να το αφήσω να κοιμηθεί μέχρι να το πάω στο ιατρείο της ή στο νοσοκομείο.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.
Και επιτέλους, την ίδια ευαισθησία έχω και εγώ,απλά η διαφορά είναι ότι το δικό μου σκεπτικό στηρίζεται πρώτα απ' όλα στη ψυχρή λογική και όχι στο συναίσθημα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την antonis_45 στις Τετ Ιαν 23, 2013 1:00 pm, 1 φορά

teok28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maria x. έγραψε:Εκανε δηλω΄σεις και γελουσε!!!Ελεος!

Αυτο πραγματι μου εκανε εντυπωση οταν χαζογελασε...

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη του απο το βραδυ που ζητουσε συμβουλες οι μαμα του μωρου λυπηθηκα παρα μα παρα πολυ που εφυγε μια ψυχουλα κ καταλαβαινω ολες της μανουλες που στελνουν τα συλληπητηρια τους,δεν μπορω να καταλαβω ομως για πιο λογο η καθεμια γραφει εδω μεσα την αποψη της για το τι εγινε κ ποιος φταιει πειτε μου σας παρακαλω τι ειμαστε εμεις κ εχουμε αποψη ειμαστε γιατροι ιατροδικαστες εισαγγελεις τι στο καλο ειμαστε ειδαμε το μωρακι το εξετασαμε κ βαση τις επιστημης μας μπορουμε να βγαλουμε κατηγορια για την μανα οι τους γιατρους τι στο καλο ειμαστε σταματηστε ποια να λετε το ενα κ το αλλο σταματηστε κατανταει κουτσομπολιο δεν το καταλαβαινετε μια ψυχουλα ακομα πηγε στον παραδεισο του κ εδω μεσα γινετε σφαγη για το ποιος εχει δικιο ελεος κοριτσια κ πειτε μου οτι θελετε βριστε με αλλα ηθελα να πω κ εγω την αποψη μου για να υπερασπιστω μονο την ψυχουλα, ουτε τους γιατρους (που ξερουμε κ αυτοι τι λαθοι κανουνε κ δυστυχως δεν τιμωρουνται)αλλα ουτε κ την μαμα που δεν την γνωριζω καν την κοπελα αλλα το μωρακι κοριτσια.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maria x. έγραψε:Το ιατρικο πορισμα εχει ανακοινωθει και μιλάει για αιτια θανάτου την ασιτια του βρέφους.
Αυτο που βάλατε ηταν σχολιο στο μπλογκ του πρωτου θεματατος το οποιο και αφαιρέθηκε αμεσως.
Το ιατροδικαστικο πορισμα θα βγει αυριο.

ΑΛΛΑ ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ:

Οχι απλά κριμα...
Οχι απλά αδικα....
Εγκληματικα κριμα και αδικα έφυγε το μωρουλι!

1)Συγκάηκε το μωρο γιατι γινοταν διακοπη ρευματος στο νησι και μονη της η μανα δεν έβλεπε να το αλλαξει!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
2)Ο γιατρος της ειπε μια τσάι μια γάλα!!!!!
Αυτο μπορει να της το ειπε την πρωτη μερα για να φυγει το μυκώνιο!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΠΟΥ ΝΑ ΕΔΙΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!

Αν αυτές αυτο κατάλαβαν δεν νομιζω οτι φταιει ο γιατρος...
Φταιει αυτο για το οποιο η μανα δεν ηξερε αν γεννησει αγορι ή κοριτσι,αν ειναι 9 ή 7 μηνων...αν...αν...αν....

Και φταιει προφανως και αυτο με το οποιο χασκογελάει η κουνιαδα....
Να κανεις δηλωσεις για το θανατο μια ψυχουλας που κράτησες στην αγκαλια σου,την τάισες,την άλλαξες...ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ!!!!

Ιατρικα τραγικα λάθη ακουμε καθημερινα δυστυχως...
Να πεθαινει ένα μωρουλι απο ασυτια απο νορμάλ οικογένεια εννοω οικονομικα,πρωτη φορά το ακουω!!!

Κ Ρ Ι Μ Α!Αδικα τελειως εφυγε η ψυχουλα....

Επισημαίνουμε οτι το αρθρο στο zoogla.gr παραμενει δημοσιευμενο και μαλιστα εχει αναδημοσιευθει και απο αλλα site της χωρας!

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
teok28 έγραψε:
Maria x. έγραψε:Εκανε δηλω΄σεις και γελουσε!!!Ελεος!

Αυτο πραγματι μου εκανε εντυπωση οταν χαζογελασε...

Ενω ολα τα αλλα;;
Οτι ο αδερφος της νοσηλευεται σε κρισιμη κατάσταση;;;
Αλλα ντ'αλλων!!!
Κριμα για το μωρο!!Κανεναν αλλον δεν λυπάμαι!!Μονο το μωρο!!!!
Και δυστυχως και ευθυνες να αποδοθουν το μωράκι δεν γυριζει πισω...
αλλα ειναι αδικο...
Γιατι γυρω μας,στο οικογενειακο και φιλικο μας περιβάλλον έχουμε γυναικες που παρακαλανε,υπομένουν τα πανδεινα και περιμενουν ένα τέτοιο θαυματάκι...
Και αυτο το θαυματάκι εφυγε με τοσο τραγικο και ασυλληπτο για την εποχη μας τροπο....

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είμαι από εκείνες που με τα μέχρι τώρα δεδομένα και από κάποια περιεργα λόγια της ίδιας της μάνας θεωρούν υπεύθυνη σε ένα μεγάλο ποσοστό αν όχι εντελώς, την ίδια... Τους λόγους ακριβώς που με κάνανε να το πιστέψω δεν είναι ώρα να τους αναλύσω, άλλωστε τα έχω γράψει όλα χθες σε τοπικ που κλειδώθηκε.
Δεν είμαι από εκείνες όμως που θεωρούν ανάξιο λόγου το αίτιο θανάτου του βρέφους.
Έτσιλοιπόν, αν αύριο ή όταν αποδειχθεί ότι δεν έφταιγε και ότι το άμοιρο μωράκι είχε πρόβλημα εκ γενετής θα είμαι πάλι εδώ και θα ζητήσω μια ειλικρινή και βαθιά συγγνώμη προς την κοπέλα την οποία θα έχω παρανοήσει και αδικήσει φριχτά!
Είμαι μανούλα και δεν θα αντέξω να μην το κάνω εαν επιβεβαιωθεί πως εκείνη έκανε το παν για το αγγελούδι της και απλά η μοίρα της έπαιξε άσχημο παιχνίδι...
Αν πάλι αποδειχθεί πως ευθύνεται εκείνη, δεν έχω να πω τίποτα άλλο πέρα από αυτά που έχω ηδη πει.
Ίδωμεν λοιπόν, εις αύριον τα νεότερα
...

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι Βιβιαν εχεις δικιο!Συγνώμη!

το απογευμα μου το έβαλε το λινκ μια φιλη μου και δεν με εβαζε μεσα με τιποτα.
Συγνώμη για το λάθος.

Αλλα ισχυει οτι πουθενα αλλου δεν υπαρχει αυτη η ειδηση.Αλλο αν την ανααδημοσιευσαν.
Και δεν υπαρχει στο επισημο σαιτ του Πρωτου θεματος αλλα εκει που γράφουν οι αναγνώστες ο,τι θελουν.

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν ηξερε να αρθρωσει σωστα ελληνικα,στο τελος καθε προτασης χαζογελουσε,και ανακριβειες φουλ...και υστερα περιμενουμε να τους παρουμε σοβαρα οικογενειακως...
φαινεται τα μαυρα τα φορεσε για τα ματια της τηλεορασης...κριμα και παλι κριμα για το μωρακι..

teok28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maria x. έγραψε:
teok28 έγραψε:
Maria x. έγραψε:Εκανε δηλω΄σεις και γελουσε!!!Ελεος!

Αυτο πραγματι μου εκανε εντυπωση οταν χαζογελασε...

Ενω ολα τα αλλα;;
Οτι ο αδερφος της νοσηλευεται σε κρισιμη κατάσταση;;;
Αλλα ντ'αλλων!!!
Κριμα για το μωρο!!Κανεναν αλλον δεν λυπάμαι!!Μονο το μωρο!!!!
Και δυστυχως και ευθυνες να αποδοθουν το μωράκι δεν γυριζει πισω...
αλλα ειναι αδικο...
Γιατι γυρω μας,στο οικογενειακο και φιλικο μας περιβάλλον έχουμε γυναικες που παρακαλανε,υπομένουν τα πανδεινα και περιμενουν ένα τέτοιο θαυματάκι...
Και αυτο το θαυματάκι εφυγε με τοσο τραγικο και ασυλληπτο για την εποχη μας τροπο....


Κριμα για το μωρακι, αυτο μενει μονο, δεν ξερω τι κανει ο αδερφος, η θεια, η γιαγια ο μπαμπας, ο ενας ο αλλος, μια μανα ειναι κομματακια τωρα, ενα μωρακι χαθηκε, ζωες καταστραφηκαν, εστω και αν ξανα βρουν την δυναμη να σταθουν στα ποδια τους καποια μερα, αυτα δεν σε αφηνουν ποτε ησυχο.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maria x. έγραψε:Ναι Βιβιαν εχεις δικιο!Συγνώμη!

το απογευμα μου το έβαλε το λινκ μια φιλη μου και δεν με εβαζε μεσα με τιποτα.
Συγνώμη για το λάθος.

Αλλα ισχυει οτι πουθενα αλλου δεν υπαρχει αυτη η ειδηση.Αλλο αν την ανααδημοσιευσαν.
Και δεν υπαρχει στο επισημο σαιτ του Πρωτου θεματος αλλα εκει που γράφουν οι αναγνώστες ο,τι θελουν.

Δεν το εγραψα για να μου πειτε συγνωμη αλιμονο! Αξιζει λοιπον να πω οτι και το δελτιο της Νετ τον 9 σημερα ειχε ιδιες πληροφοιες σε βιντεο που πεχτηκε! Ας περιμενουμε λοιπον!

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αηδίασα μ' αυτά που γράφετε. Οι Τατιάνες και οι Θέμοι σας αξίζουν. Τέλος.

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Vivian έγραψε:
Maria x. έγραψε:Ναι Βιβιαν εχεις δικιο!Συγνώμη!

το απογευμα μου το έβαλε το λινκ μια φιλη μου και δεν με εβαζε μεσα με τιποτα.
Συγνώμη για το λάθος.

Αλλα ισχυει οτι πουθενα αλλου δεν υπαρχει αυτη η ειδηση.Αλλο αν την ανααδημοσιευσαν.
Και δεν υπαρχει στο επισημο σαιτ του Πρωτου θεματος αλλα εκει που γράφουν οι αναγνώστες ο,τι θελουν.

Δεν το εγραψα για να μου πειτε συγνωμη αλιμονο! Αξιζει λοιπον να πω οτι και το δελτιο της Νετ τον 9 σημερα ειχε ιδιες πληροφοιες σε βιντεο που πεχτηκε! Ας περιμενουμε λοιπον!

Πιστεψτε με περιμενω με μεγαλη στεναχωρια...
Αν αποδειχτει οτι η μανα δεν εφταιγε στο παραμικρο επωνυμα θα ζητησω συγνώμη...
ΜΑΚΑΡΙ να γινει αυτο!Ειλικρινα ΜΑΚΑΡΙ!
Σαν μανα,σαν ανθρωπος μπορώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; να δεχτω με τη λογικη μου ένα ιατρικο λαθος.
Ενα τοσο τραγικο λαθος απο μια μανα δεν μπορώ να το δεχτώ.
Γι'αυτο και γραφω αλλωστε..γιατι δυστυχως,για εμενα,το 99% των στοιχειων ειναι εις βαρος της!
Μακάρι,αυριο λοιπον,να λάμψει το 1%!!!
Για το μωρουλι...αυτο το πανέμορφο μωρουλι και μονο....

claire_

claire_
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
antonis_45 έγραψε:
claire_ έγραψε:
antonis_45 έγραψε:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.


"ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ"


ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΠΙΤΗΡΙΣΗ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΤΕ Ή ΝΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΤΕ, ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ.

ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΓΕΝΙΚΑ,ΕΙΔΙΚΑ,ΑΟΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ.

ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΥΤΟΣ.

Απο που να το ξερει...ηταν ποτε πριν μανα? Στην αρχη ο παιδιατρος σου λεει τι να κανεις.
Εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος του μαιευτηριου να τη ταιζω ανα 3ωρο, αλλα μου εχασε κιλα...μετα της το εκανα ανα διωρο. Δηλαδη δεν επρεπε να γινω μανα επειδη ακουσα τη γιατρο και μου εχασε κιλα? ΠΟσες ηξεραν τι να κανουν στην αρχη? Εμαθαν ομως...


Θέλετε να πείτε ότι στην εποχή μας, εν έτη 2013 η οποιαδήποτε νέα μητέρα δεν ξέρει τι να κάνει για το νεογέννητο μωρό της ;
Γιατροί δεν υπάρχουν,νοσοκομεία δεν υπάρχουν, συγγενείς δεν υπάρχουν,γείτονες δεν υπάρχουν ;
Ακούστε κυρία μου.
Το να γεννάς ένα παιδί είναι εύκολο εκτός περιπτώσεων που ένα ζευγάρι και κυρίως μια γυναίκα ταλαιπωρείται πολύ μέχρι να το επιτύχει.
Το δύσκολο κομμάτι του Puzzle είναι να το μεγαλώσεις αυτό το παιδί,το οποιοδήποτε παιδί του κόσμου και στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα.
Είναι ένα μήνυμα που πρέπει όλοι να λάβουν και κυρίως όσες νομίζουν ότι το μεγάλωμα ενός παιδιού είναι μια εύκολη υπόθεση.
Με το παραμικρό ρωτάμε τον παιδίατρο και αν δεν υπάρχει παιδίατρος πάμε στο νοσοκομείο ή βρίσκουμε τον οποιοδήποτε γιατρό οποιασδήποτε ειδικότητας και τον ρωτάμε μέχρι να βρούμε αυτόν που πρέπει.
Εγώ έχω την άποψη μου ,εσείς τη δική σας ,κάποιος άλλος τη δική του αλλά ένα παιδί και μάλιστα ένα μωρό,νεογνό,δεν φεύγει από τη ζωή με αυτό το τρόπο,το καταλαβαίνετε ;
Δεν έπαθε σύνδρομο του αιφνίδιου θανάτου του βρέφους (ΣΑΘΒ),δεν έπαθε πνιγμό,δεν έπαθε ατύχημα,δεν το δολοφόνησαν,δεν είχε κάποια ασθένεια.Έτσι γνωρίζουμε μέχρι στιγμής.
Πείτε μου λοιπόν εσείς τι μπορεί να συμβαίνει διότι και να δεχτώ ότι φταίει το κακό νοσοκομείο και ο κακός γιατρός ,δεν είναι δυνατόν σε 2-3 μέρες να φύγει για τους αγγέλους το οποιοδήποτε μωρό .Και επειδή ίσως δεν το ξέρετε ,έχουμε τρία παιδιά,έχω γίνει πολύ κουραστικός να το λέω αλλά το γράφω για όσους δεν το γνωρίζουν, τα δύο μάλιστα είναι νεογέννητα,σήμερα 60 ημερών.Είμαστε εγώ και η σύζυγος μου σχεδόν ξάγρυπνοι με 2-3 ώρες συνολικού ύπνου το 24ωρο,τρεις φορές την ημέρα λαμβάνουμε θερμοκρασία προληπτικά,αλλάζουμε πάνες κάθε τόσο και λιγάκι γιατί υπάρχουν και οι ουρολοιμώξεις εκτός όλων των άλλων και γενικά έχουμε "λαλίσει" αλλά πολύ μας αρέσει διότι εμείς σαν παντρεμένο ζευγάρι ότι κάναμε και κάνουμε το κάνουμε με ευσυνειδησία και πολύ προσοχή.Δεν θα σταθώ στα ίδια που έλεγα αλλά που ακόμα πιστεύω για να μην προκαλώ και τις κυρίες με το "μεγάλο στόμα" έτσι ώστε να μην με βρίζουν αλλά θα σταθώ στο θέμα ότι η ύπαρξη ενός παιδιού είναι ίσως η πιο σοβαρή πράξη που μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει και κυρίως να το μεγαλώνει είτε ως φυσικός γονέας είτε ως θετός γονέας.
Επομένως και μόνο με βάση αυτό το σκεπτικό που είναι και το αυτονόητο στο όλο θέμα,συνθέτω το δικό μου σκεπτικό και για το θέμα που σχολιάζουμε.
Δεν μπορώ να δεχθώ ως άνθρωπος,ως πατέρας,ως γονιός να μην τρώει το παιδί μου (δεν λέω για τα άλλα) και να μην πάρω την παιδίατρο μας ένα τηλέφωνο να μου δώσει οδηγίες,από το να το αφήσω να κοιμηθεί μέχρι να το πάω στο ιατρείο της ή στο νοσοκομείο.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.
Και επιτέλους, την ίδια ευαισθησία έχω και εγώ,απλά η διαφορά είναι ότι το δικό μου σκεπτικό στηρίζεται πρώτα απ' όλα στη ψυχρή λογική και όχι στο συναίσθημα.

Ειπα δεν ηξερα αλλα εμαθα ρωτωντας φυσικα και με το παραμικρο τηλεφωνω στον παιδιατρο. Απλα δεν μπορω να ξερω για το τι συνεβη ουτε εσυ. Δεν ημουν παρουσα στα γεγονοτα και δεν μπορω να εμπιστευτω τα μμε γιατι οσο ναναι πολλες φορες γραφουν ανακριβειες. Εγω παντως θα περιμενω να βγει το πορισμα...

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα ΜΜΕ να μην τα εμπιστευτουμε...τοσες μερες με ολα αυτά που γράφονται...
Γιατι λοιπον να εμπιστευτουμε ενα και μονο δημοσιευμα υπερ της;;
εγω την γνώμη μου δεν την εχω σχηματισει απο αυτά που γράφονται οσο απο αυτά που ειπωθηκαν απο την ιδια την μανα...
Σημερα απο την κουνιάδα ηρθε η "χαριστικη" βολη.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maria x. έγραψε:
Vivian έγραψε:
Maria x. έγραψε:Ναι Βιβιαν εχεις δικιο!Συγνώμη!

το απογευμα μου το έβαλε το λινκ μια φιλη μου και δεν με εβαζε μεσα με τιποτα.
Συγνώμη για το λάθος.

Αλλα ισχυει οτι πουθενα αλλου δεν υπαρχει αυτη η ειδηση.Αλλο αν την ανααδημοσιευσαν.
Και δεν υπαρχει στο επισημο σαιτ του Πρωτου θεματος αλλα εκει που γράφουν οι αναγνώστες ο,τι θελουν.

Δεν το εγραψα για να μου πειτε συγνωμη αλιμονο! Αξιζει λοιπον να πω οτι και το δελτιο της Νετ τον 9 σημερα ειχε ιδιες πληροφοιες σε βιντεο που πεχτηκε! Ας περιμενουμε λοιπον!

Πιστεψτε με περιμενω με μεγαλη στεναχωρια...
Αν αποδειχτει οτι η μανα δεν εφταιγε στο παραμικρο επωνυμα θα ζητησω συγνώμη...
ΜΑΚΑΡΙ να γινει αυτο!Ειλικρινα ΜΑΚΑΡΙ!
Σαν μανα,σαν ανθρωπος μπορώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; να δεχτω με τη λογικη μου ένα ιατρικο λαθος.
Ενα τοσο τραγικο λαθος απο μια μανα δεν μπορώ να το δεχτώ.
Γι'αυτο και γραφω αλλωστε..γιατι δυστυχως,για εμενα,το 99% των στοιχειων ειναι εις βαρος της!
Μακάρι,αυριο λοιπον,να λάμψει το 1%!!!
Για το μωρουλι...αυτο το πανέμορφο μωρουλι και μονο....

Εγώ πάλι γνωρίζω ότι τα στοιχεία βρίσκονται στη δικογραφία, η οποία δεν έχει ολοκληρωθεί, διότι περιμένουν το επίσημο πόρισμα. Πώς εσείς γνωρίζετε το 99% είναι άξιο απορίας.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
OTI ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤ ΑΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ... ΟΙ ΤΥΨΕΙς ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ...ΣΥΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ/ΚΑΠΟΙΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΛΑΕΙ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΔΑΚΡΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ.....
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η " ΘΕΙΑ " ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΗΛΟΥΣΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ???????? ΤΙΠΟΤΑ?????????? ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ...... ΠΟΛΛΕς ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΚΛΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙ ΠΟΤΕ...ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕ ΤΟΣΟ ΑΠΑΘΕΣΤΑΤΗ ΗΤΑΝΕ?????? ΕΛΕΟΣ ......

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
teok28 έγραψε:
Maria x. έγραψε:Εκανε δηλω΄σεις και γελουσε!!!Ελεος!

Αυτο πραγματι μου εκανε εντυπωση οταν χαζογελασε...

Αυτό ούτε εμένα μου άρεσε. Όπως δε βρήκα και λογικό το επιχείρημα της καθυστέρησης αλλαγής πάνας λόγω διακοπής ρεύματος.
Το πόρισμα της ιατροδικαστικής έκθεσης ωστόσο δεν έχει εκδοθεί και αυτό είμαι σε θέση να το γνωρίζω, διότι οι ιστολογικές εξετάσεις που γίνονται κρατούν κάποιες μέρες, δε βγαίνουν άμεσα.
Το ότι τώρα ο αδελφός της νοσηλεύεται, δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, διότι εάν ψεύδεται, θα εκτεθεί ο ίδιος (καθόσον υπάρχει βιβλίο εισερχομένων ασθενών). Επίσης αλγεινή εντύπωση, μου προκάλεσαν οι δηλώσεις του δημάρχου, ο οποίος, έκανε ιατρική εκτίμηση της κατάστασης του νεογνού κι έσπευσε να υποδείξει στη Δικαιοσύνη τί απόφαση να βγάλει! Απαράδεκτη παρέμβαση! Εάν είχε στοιχεία καλώς να τα καταθέσει, δε χρειαζόταν να πάει στην Κω, μπορούσε κάλλιστα και στο ΑΤ Λέρου να εμφανισθεί αυθορμήτως για κατάθεση. Όλη αυτή η πρεμούρα όμως με τις δηλώσεις στα κανάλια πριν αποφανθούν οι αρμόδιες αρχές, μου προκαλεί άπωση... Όπως και η σπουδή του να δηλώσει ότι η μητέρα και ο σύντροφός της δεν είναι από τη Λέρο! Αλήθεια; Πρώτη φορά ακούω ότι το τεκμήριο αθωότητας έχει σχέση με την καταγωγή. Και θυμήθηκα, κάποια άλλα παλαιά ρεπορτάζ για το ψυχιατρείο Λέρου, που το μοναδικό επιχείρημα κάποιων (όχι όλων βέβαια) κατοίκων ήταν να μη γίνεται δυσφήμιση στο νησί. Το να απαιτηθεί όμως να ληφθούν μετρα εκσυγχρονισμού του ψυχιατρείου δεν απασχόλησε κανένα, γιατί όπως με ωμή ειλικρίνεια είπαν κάποιοι, το ψυχιατρείο δίνει δουλειά σε πολύ κόσμο!
Πολύ φοβάμαι ότι αυτό γίνεται και τώρα.
Θα μπορούσα να εκτιμήσω διαφορετικά, την παρέμβαση υπέρ του γιατρού, γιατί πράγματι ο δήμαρχος μπορεί να ξέρει ότι είναι καλός γιατρός, αφού παρακολουθεί πολλά παιδάκια. Αυτό το καταλαβαίνω... Και το σέβομαι.Όπως και τον αγώνα που κάποιοι γιατροί δίνουν σε ακριτικές περιοχές με όχι και τόσο ιδανικές συνθήκες (μετά λόγου γνώσεως)
Την σπουδή του για υποκατάσταση του έργου της Δικαιοσύνης την κατακρίνω.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Τετ Ιαν 23, 2013 1:33 pm, 1 φορά

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω οταν λεω στοιχεια δεν το εννοω με την ετυμολογια της λεξεως που το λετε εσεις.

Μιλάω μα το μικρο μου το μυαλο,την περιορισμένη λογικη μου.Και διαβαζοντας ολα αυτά που γράφτηκαν-ειπωθηκαν βγάζω τα προσωπικα μου συμπεράσματα.
Δηλ. το 99% αυτων που διάβασα,στο δικο μου το μυαλο,την καθιστουν υπευθυνη.
Γνώμη μου...
Που μακαρι να βγει λανθασμένη.

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω δεν αμφισβητω οτι ο πατέρας νοσηλευεται...
Αλλα να νοσηλευεται ο αδερφος σου σε "κρισιμη" κατάσταση και να γελας,και αυτο πρωτη φορά το βλεπω...

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maria x. έγραψε:Εγω δεν αμφισβητω οτι ο πατέρας νοσηλευεται...
Αλλα να νοσηλευεται ο αδερφος σου σε "κρισιμη" κατάσταση και να γελας,και αυτο πρωτη φορά το βλεπω...



ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ Η ΚΟΠΕΛΑ.... ΕΞΑΛΟΥ ΤΗ ΕΓΙΝΕ?????? ΣΙΓΑ .... ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΘΑΝΑΤΟ ΒΡΕΦΟΥΣ ΜΙΛΟΥΣΕ.... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΕ.... ΕΛΕΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΗς

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maria x. έγραψε:Εγω δεν αμφισβητω οτι ο πατέρας νοσηλευεται...
Αλλα να νοσηλευεται ο αδερφος σου σε "κρισιμη" κατάσταση και να γελας,και αυτο πρωτη φορά το βλεπω...

Σε αυτό έχετε απόλυτο δίκιο.

halla

halla
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
antonis_45 έγραψε:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.


"ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ"


ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΠΙΤΗΡΙΣΗ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΤΕ Ή ΝΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΤΕ, ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ.

ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΓΕΝΙΚΑ,ΕΙΔΙΚΑ,ΑΟΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ.

ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΥΤΟΣ.
χαχαχαχαχχαχαα!!!! ok είσαι μεγάλος @!#@$%#%^#%^%#!! Κοίτα τον %$%^$%^$%^ τί λέει!! Ελεος ρε παιδιά σβήστε τον #$%#$#$%#$%$##$ απο δω μέσα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την halla στις Τετ Ιαν 23, 2013 1:41 pm, 1 φορά

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
letitsa έγραψε:
Maria x. έγραψε:Εγω δεν αμφισβητω οτι ο πατέρας νοσηλευεται...
Αλλα να νοσηλευεται ο αδερφος σου σε "κρισιμη" κατάσταση και να γελας,και αυτο πρωτη φορά το βλεπω...



ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ Η ΚΟΠΕΛΑ.... ΕΞΑΛΟΥ ΤΗ ΕΓΙΝΕ?????? ΣΙΓΑ .... ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΘΑΝΑΤΟ ΒΡΕΦΟΥΣ ΜΙΛΟΥΣΕ.... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΕ.... ΕΛΕΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΗς

Το υφος...τα λεγομενα..ολα...
Και μετά θεωρουνταν υβρις το γεγονος οτι εχουν στραφει στην μανα καποιοι...
Αυτο που έκανε σημερα η θεια δεν ειναι υβρις προς το μωρουλι;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις