Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
385 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 385 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

26....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:03 am

efaki0


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πολυ καλα εκανες και ασε καθε Αντωνη,Γιωργακη η Κωστακη να λεει οτι θελει..Εσυ εκανες αυτο που ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ! Χιλια μπραβο!

Αυτο με στεναχωρησε εμενα ειναι οτι μετα απο ολα αυτα και το πορισμα βγηκαν καποια ατομα εδω και το πανυγηριζαν επειδη ειχαν δικιο!!!Απιστευτα πραγματα..Ειχαν μεγαλη χαρα και ανακουφιση !!

Οσο για το αν επρεπε να φυγει το εχω αναφερει και εγω αλλα πηρα αρνητικες απαντησεις και ακομα πιστευω οτι κατι δεν πηγε καλα στην αρχη



Έχει επεξεργασθεί από τον/την efaki0 στις Παρ Ιαν 25, 2013 12:09 am, 1 φορά

27....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:08 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toutounaki έγραψε:Καλημέρα! Απαντώ στο θέμα αυτό μόνο και μόνο επειδή το άνοιξε το Βετάκι.

Από την πρώτη στιγμή, η Βέτα εξέφρασε πολύ σοβαρές αμφιβολίες για την ακρίβεια των λεγομένων της Μαρίας, αλλά δεν το είπε στο φόρουμ, σεβόμενη το τραγικό γεγονός του χαμού ενός βρέφους. Το έχει πει όμως (κατά χρόνο πολύ πρωθύστερο της ιατροδικαστικής έκθεσης)

Ώστόσο, από την πρώτη στιγμή σαν Άνθρωπος με Α κεφαλαίο που είναι, θέλησε να συμπαρασταθεί αρχικά σε μια κοπέλα που έχανε το παιδί της και στη συνέχεια, όταν πια σχημάτισε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα, σ' ένα κορίτσι 'ιδιόρρυθμο' (δανείζομαι τα λόγια του μαιευτήρα), που ήταν εντελώς μόνο και φοβισμένο και συνεπώς, ένα εύκολο θύμα. Ουδείς και πολύ περισσότερο η Βέτα, δεν είπε ότι η Μαρία δεν 'ευθύνεται' για το χαμό του παιδιού της. Και θα μπορούσε κάλλιστα με όσα είχε μάθει από πρώτο χέρι να κάνει κουτσομπολιό και να εμπλέκεται στις ανόητες λεκτικές αψιμαχίες που ξέσπασαν με αφορμή το θάνατο ενός μωρού (δυστυχώς κι εγώ δεν απέφυγα εντελώς την παγίδα)...
Ωστόσο, κατά την άποψη της Βέτας (και τη δική μου, γιατί της μίλησα) δεν είναι ο αιμοσταγής δράστης. Αν ήθελε το θάνατο του παιδιού της, όπως κάποιοι ισχυρίζονται, δε θα το πήγαινε καθόλου στο νοσοκομείο.Γιατί η ίδια η Μαρία πήγε το παιδί στο νοσοκομείο, όχι κάποιος από τους ευαισθητοποιημένους πολίτες που ήξεραν ή προέβλεπαν ότι δε θα μπορούσε ν' ανταποκριθεί στα καθήκοντά της, αλλά δεν έκαναν τον κόπο να ειδοποιήσουν την Εισαγγελία της Κω να δώσει σχετική εντολή στην κοινωνική υπηρεσία.
Θα μπορούσε αυτό το θλιβερό περιστατικό να δώσει αφορμή για μια μεγαλύτερη προσοχή από μέρους της πολιτείας στην ακριτική Ελλάδα και στην αναβάθμιση των υπηρεσιών κοινωνικών και υγείας. Ωστόσο, κάποιοι προτιμούν να μείνει η κατάσταση ως έχει επιλέγοντας το εύκολο ανάθεμα στην 'ιδιόρρυθμη' Μαρία, σπεύδοντας να κάνουν και δηλώσεις καταδίκης πριν καν ολοκληρωθεί η δικογραφία.
Το βαθμό ευθύνης της Μαρίας (δια του ποινικού χαρακτηρισμού και της τυχόν συνδρομής λόγων μείωσης της ποινής), θα τον προσδιορίσει η αρμόδια προς τούτο δικαιοσύνη που χειρίζεται τον ογκοδέστατο φάκελο της δικογραφίας, εκτιμώντας το αποδεικτικό υλικό που δεν είναι υπόθεση 1-2 ωρών αλλά πολυήμερης εργασίας. Όποιος έχει συγγενή ή φίλο δικηγόρο ας ρωτήσει (ειναι από τις πολυπληθέστερες επαγγελματικες ταξεις άλλωστε)...
Μόνο κάποιοι δημοσιογράφοι που τα ξέρουν όλα, ίσως καταλήξουν σε συμπεράσματα μέσα σε 10 λεπτά. Όπως κατέληξαν και στη υπόθεση Δουρή, που αποδόθηκε 'δικαιοσύνη' με το θάνατό του για να αποκαλυφθεί στη συνέχεια ότι το DNA στο κορμάκι του μικρού Νίκου, δεν ανήκε στο Δουρή...
Σε καμία περίπτωση όμως αυτό δεν αναιρεί το γεγονός, ότι υπάρχουν πάρα πολλά σημεία που πρέπει να διαφωτιστούν- πιθανή συσκότιση ίσως οδηγήσει και σε άλλα αθώα θύματα..

Το γεγονός από μόνο του είναι τραγικό, αλλά η μόνη αναλαμπή είναι ότι παρά τα περί του αντιθέτου λεγόμενα, υπάρχουν και σήμερα κάποιοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ. Λίγοι, αλλά ΑΝΘΡΩΠΟΙ. Και συγκαταλέγω από τις πρώτες ανάμεσα σε αυτούς τη Βέτα!



Απλα τα ειπες ολα!Χορταινω να σε διαβαζω με τον τροπο που γραφεις!

28....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:12 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου,δεν πρεπει να ζητας συγνωμη που φερθηκες οπως θα επρεπε να φερομαστε ολοι οταν καποιος εχει αναγκη και ζηταει βοηθεια,ακομη κι αν ειναι ξενος.
Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!Το παιδι σου θα ειναι πολυ περηφανο που σε εχει μαμα!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

29....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:18 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βετάκι μου έκανες αυτό που έπρεπε, ήσουν διακριτικότατη και πάνω απο όλα φέρθηκες με ανθρωπιά που στις μέρες μας σπανίζει.

Βετάκι ; τσιγκελ τσιγκελ ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 417472

Για του διαχειριστές έχω να πω για αυτούς που αναρωτιούνται, ενήλικες ήμαστε, αν εμείς δεν μπορούμε να ελέγξουμε τον θυμό μας και το στόμα μας δεν μας φταίει κανείς.






30....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:25 am

mpam


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λεμονάκι έγραψε:

Για του διαχειριστές έχω να πω για αυτούς που αναρωτιούνται, ενήλικες ήμαστε, αν εμείς δεν μπορούμε να ελέγξουμε τον θυμό μας και το στόμα μας δεν μας φταίει κανείς.







Συμφωνω για το πως πρεπει να ειμαστε εμεις αλλα ο ρολος του διαχειριστη ειναι αυτος ακριβως,να παρεμβαινει οταν τα πραγματα ξεφευγουν,αλλιως δεν υπαρχει λογος να υπαρχει διαχειριστης η συντονιστης στα φορουμ.Ανταλλαγη αποψεων μπορει να υπαρξει χωρις ολα τα κοσμητικα επιθετα που γραφτηκαν.Το οτι μας καλυπτει η ανωνυμια που προσφερει το ιντερνετ,δεν σημαινει οτι μπορουμε να εκφραζομαστε οπως θελουμε και εαν εμεις δεν εχουμε την στοιχειωδη αντιληψη να το καταλαβουμε,τοτε πρεπει καποιος να παρεμβει,στην προκειμενη περιπτωση οι διαχειριστες.

31....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:37 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpam έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:

Για του διαχειριστές έχω να πω για αυτούς που αναρωτιούνται, ενήλικες ήμαστε, αν εμείς δεν μπορούμε να ελέγξουμε τον θυμό μας και το στόμα μας δεν μας φταίει κανείς.







Συμφωνω για το πως πρεπει να ειμαστε εμεις αλλα ο ρολος του διαχειριστη ειναι αυτος ακριβως,να παρεμβαινει οταν τα πραγματα ξεφευγουν,αλλιως δεν υπαρχει λογος να υπαρχει διαχειριστης η συντονιστης στα φορουμ.Ανταλλαγη αποψεων μπορει να υπαρξει χωρις ολα τα κοσμητικα επιθετα που γραφτηκαν.Το οτι μας καλυπτει η ανωνυμια που προσφερει το ιντερνετ,δεν σημαινει οτι μπορουμε να εκφραζομαστε οπως θελουμε και εαν εμεις δεν εχουμε την στοιχειωδη αντιληψη να το καταλαβουμε,τοτε πρεπει καποιος να παρεμβει,στην προκειμενη περιπτωση οι διαχειριστες.
συμφωνώ μαζί σου αλλά όταν οι μισοί φωνάζουν να κλείσει και οι άλλοι μισοί φωνάζουν πως είναι δημόσιο φόρουμ και θέλουν να εκφράσουν την άποψή τους οι διαχειριστές τι πρέπει να κάνουν ; μπορεί ο διαχειριστείς να ελέγξει πότε το δικό μου χέρι θα αποφασίσει να βρίσει ; έχουν παρέμβει πολλές φορές, έχουν διαγραφεί ποστ με ύβρις, έχουν προειδοποιήσει, έχουν παρακαλέσει έχουν κλείσει θέματα και έχουν ανοιχτεί νέα με την ίδια κατάληξη, μπάχαλο.
Διαχείριση φόρουμ θα κάνουν ή διαχείριση συμπεριφοράς του κάθε μέλους ;

32....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:37 am

????????


Επισκέπτης
Θα ήθελα λοιπον να πω κ εγω την αποψη μου πανω στο θεμα. Ειμαι νεο μελος το οποιο ανακαλυψε το blog μετα τα γεγονοτα κ οσο κ αν εαν ακουστει περιεργο οντως νοιωθω σαν πορδη που ειπωθηκε απο καποιο μελος χθες διοτι εδω μεσα ειναι μια κοινωνια οπως ακριβως κ εξω..Εδω μεσα εχει δημιουργηθει μια παρεα απο μαμαδες εν ενεργεια κ μαμαδες to be οι οποιες εχουν πει τα εσωψυχα τους κ εχει η μια βοηθησει την αλλη. Σε μια παρεα ασχετη, σε μια καφετερια θα πηγαινε καποια απο σας να μπαστακωθει κ να βριζει η να προσπαθει να ικανοποιησει τη περιεργεια της??ΟΧΙ...η ανωνυμια λοιπον που μας δινει η οθονη διευκολυνε την ολη κατασταση κ ετσι ξαφνικα εδω μεσα εγινε λαικο δικαστηριο. Δεν εχω τη τυχη να ειμαι μαμα ακομη κ ο λογος που δεν μπηκα ποτε σε παρομοια sites ειναι οτι θεωρουσα οτι θα ειμαι μιασμα εναντι των γυναικων που ειχαν μωρακι. Μετα απο ολα αυτα λοιπον που εχω δει να γραφονται εδω μεσα ενα πραγμα συνειδητοποιησα οτι υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ ακομα οι οποιοι παρατανε σπιτι κ παιδια κ τρεχουν να βοηθησουν μια αγνωστη κοπελα. Αυτο θα πει αλληλεγγυη, αλληλοβοηθεια κ γενικως λεξεις τετοιου τυπου. Εγω λοιπον δεν επιθυμω να διαγραφω απο δω μεσα κ ας το αποκαλειτε τσιφλικι η εμενα πορδη διοτι ειμαι σιγουρη οτι στη προσπαθεια μου να γινω μανουλα θα βρω υποστηριξη απο αγνωστες κοπελες που ενδεχομενως να μην μου τη δωσουν "φιλες" ή γνωστες κ εχω φιλες, δεν πασχω απο αυτο. Δεν εχω αποψη για τη Μαρία διοτι ούτε μπροστα ήμουν οσο μεγαλωνε το παιδι της, ουτε φιλη μου ειναι κ δεν ειμαι ουτε γιατρος. Διατηρώ επιφυλάξεις για τα πάντα οταν έχει να κάνει με κρατική μέριμνα διοτι στο Ελλαδιστάν που ζούμε εαν δεν εχεις φραγκα κ γνωστους πας ακλαφτος..Κατι τελευταιο γιατι σας κουρασα..Το αν η κοπελα δεν ηταν παντρεμενη κ τον εχει γκομενο, την κανει κατωτερη εναντι των συμμετεχοντων που εχουμε βαλει στεφανι??Ειμαστε δηλαδη καλυτερες κ ανωτερες εμεις..αναρωτιεμαι..
ΒΕΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ, ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.

33....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:40 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βετακη στην ζωη μου εχω γνωρισει πολλα ατομα αλλα ανθρωπους οπως εσενα μετρημενους στα δαχτυλα ειλικρινα καλα που ησουν καιε συ και ειχες φιλοτιμο και ανθρωπια να την βοηθησεις ....να χαιρεσαι το παιδακι σου

34....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:45 am

????????


Επισκέπτης
katnik75 έγραψε:Εγω λοιπον δεν επιθυμω να διαγραφω απο δω μεσα κ ας το αποκαλειτε τσιφλικι η εμενα πορδη διοτι ειμαι σιγουρη οτι στη προσπαθεια μου να γινω μανουλα θα βρω υποστηριξη απο αγνωστες κοπελες που ενδεχομενως να μην μου τη δωσουν "φιλες" ή γνωστες κ εχω φιλες, δεν πασχω απο αυτο.

δεν ειναι τσιφλικι κανενος εδω μεσα, ολες καποια μερα ηρθαμε ενω προυπηρχαν αλλες, σιγα σιγα γνωριστηκαμε και γιναμε φιλες, οχι γιατι πασχουμε απο φιλες, αλλα γιατι εδω ειμαστε ολες με τα ιδια ενδιαφεροντα κι αυτο ειναι μια δυναμη που μας ενωνει... δε ζητησε κανεις να φυγετε, προς θεου, κι αν σας ειπαν μια κουβεντα παραπανω στους καινουριους, που δεν συμφωνω με τους χαρακτηρισμους, ειναι γιατι ξαφνικα μια μερα βρεθηκαμε με 3500 ατομα απ τα οποια καποιοι μπηκαν να μας βρισουν.....το φορουμ ειναι μια καλη παρεα και ειστε καλοδεχουμενοι!

35....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:45 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="vetaki..!"

καλημερα.τοσες μερες παρακολουθω το θεμα και πραγματικα απορω!
δεν μπηκα για να κρινω ουτε να κατακρινω,ουτε τιποτα μιας και δεν ειμαι αρμοδια αλλα ουτε και μπαινω ευκολα στη διαδικασια αυτη γιατι ειμαι και εγω μανα και εχω παιδι!
μπηκα απλα και μονο να σου πω συγχαρητηρια για οτι εκανες,που ετρεξες κοντα σε εναν ανθρωπο που εκρινες οτι χρειαζοταν συμπαρασταση και βοηθεια!
αληθεια ποσοι απο εμας θα το εκαναν και βαζω πρωτα απο'ολους τον εαυτο μου! Rolling Eyes
οι περισοτεροι ηταν καθισμενοι στις καρεκλες τους πισω απο μια οθονη και εγραφαν οτι τους αντιπροσωπευε!δικο τους θεμα.
θελω να πω πολλα,αλλα ειπα και πιο πανω,οτι δεν ειμαι αρμοδια και φοβαμαι και την οργη του θεου.
βετακι συγχαρητηρια και παλι,εισαι ανθρωπος και ψυχη και μακαρι να εισαι παντα ετσι στη ζωη σου!ειμαι σιγουρη οτι θα ανταμειφθεις!

36....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:47 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επειδή ήμουν κ γω στη θέση της Βέτας που πήγα απο το νοσοκομείο, που έπαιρνα τηλ τη Μαρία να δω τι νέα έχει έχω να πω ότι:
Α)Όταν βλέπεις μια μάνα να κλαίει, δε μπορεί να πάει το μυαλό σου ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι... Εκείνη τη στιγμή βάζεις μπροστά το συναίσθημα κ όχι τη λογική...
Β)Όσες αμφιβολίες κ αν έχεις όταν θέλεις να συμπαρασταθείς σε έναν άνθρωπο, είναι τουλάχιστον διπροσωπία, να πας να του συμπαραστέκεσαι τη μια κ την άλλη να βγαίνεις δημόσια να τον κατηγορείς χωρίς να έχεις ατράνταχτα στοιχεία ότι έχει όλη την ευθύνη....Πάλι κ εδώ μπαίνει το συναίσθημα, οι αρχές σου κ όχι η λογική...

Βέτα μου εσυ κ κάποιες εδω μέσα κάναμε αυτό που θεωρούσαμε σωστό κ ανθρώπινο... Εμείς τη συνείδηση μας την έχουμε καθαρή....

37....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:50 am

mpam


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Διαχειριση φορουμ,δυστυχως τις συμπεριφορες μας μονο εμεις μπορουμε να τις διαχειριστουμε και οπως ειδαμε τις τελευταιες μερες οχι παντα με επιτυχια.Δεν ειμαι σε θεση να υποδειξω εγω πως θα διαχειριστη ο ιδιοκτητης το φορουμ του αλλα ξερεις ποιο ειναι το ζητημα?Οτι εχω ακουσει παρα πολλες φορες σε συζητησεις τις τελευταιες μερες και δεν μπορω να πω οτι δεν το εχω σκεφτει και εγω,πως ολα αυτα που γινονται εδω μεσα,επιτρεπονται κατα καποιο τροπο γιατι αυξανεται η επισκεψιμοτητα στο σαιτ.Αρα επωφελουνται απο ολο αυτο.Θελω να πιστευω πως κατι τετοιο δεν ισχυει.Το θεμα ειναι οτι ψιθυριζεται και εαν οντως δεν ισχυει,ειναι κριμα να συζητειται.

38....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:53 am

????????


Επισκέπτης
arco iris έγραψε:
katnik75 έγραψε:Εγω λοιπον δεν επιθυμω να διαγραφω απο δω μεσα κ ας το αποκαλειτε τσιφλικι η εμενα πορδη διοτι ειμαι σιγουρη οτι στη προσπαθεια μου να γινω μανουλα θα βρω υποστηριξη απο αγνωστες κοπελες που ενδεχομενως να μην μου τη δωσουν "φιλες" ή γνωστες κ εχω φιλες, δεν πασχω απο αυτο.

δεν ειναι τσιφλικι κανενος εδω μεσα, ολες καποια μερα ηρθαμε ενω προυπηρχαν αλλες, σιγα σιγα γνωριστηκαμε και γιναμε φιλες, οχι γιατι πασχουμε απο φιλες, αλλα γιατι εδω ειμαστε ολες με τα ιδια ενδιαφεροντα κι αυτο ειναι μια δυναμη που μας ενωνει... δε ζητησε κανεις να φυγετε, προς θεου, κι αν σας ειπαν μια κουβεντα παραπανω στους καινουριους, που δεν συμφωνω με τους χαρακτηρισμους, ειναι γιατι ξαφνικα μια μερα βρεθηκαμε με 3500 ατομα απ τα οποια καποιοι μπηκαν να μας βρισουν.....το φορουμ ειναι μια καλη παρεα και ειστε καλοδεχουμενοι!

ισως να μην εγινα πολυ κατανοητη αλλα δεν αναφερομαι στα μελη που ετσι κ αλλιως υπηρχαν. Αναφερομαι σε ολες αυτες που μπηκαν για να βρισουν μια ομαδα κοριτσιων που εκανε το αυτονοητο και βρε arco μου ισχυει το "πορδη" sorry kiolas..μπηκαμε ενα καρο ατομα να το παιξουμε καλες κ να κατακρινουμε εσας που ξενυχτησατε κ ασχοληθηκατε με ενα τετοιο θεμα???

39....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 12:57 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα ειναι τρελο!


Δηλαδη απο ποτε θεωρηται σωστο να ντρεπομαστε για το καλο που εχουμε κανει και να μην ντρεπομαστε για οτι κακο εχουμε κανει,ειλικρινα απορω!


Συμφωνω με ολες σας κοριτσια,η Βετα δεν περασε και λιγα και της αξιζουν ολα μας αυτα τα λογια και επρεπε να ειπωθουν,ευτυχως μια μερα με λογια αγαπης και οχι λογια με βρισιες και μισος!Επιτελους! 2-3 μερες βλεπω μονο μαυριλα,σημερα βλεπω αγαπη και ηδη νιωθω ζεστασια μεσα στην καρδια μου!

40....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:01 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Επειδή ήμουν κ γω στη θέση της Βέτας που πήγα απο το νοσοκομείο, που έπαιρνα τηλ τη Μαρία να δω τι νέα έχει έχω να πω ότι:
Α)Όταν βλέπεις μια μάνα να κλαίει, δε μπορεί να πάει το μυαλό σου ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι... Εκείνη τη στιγμή βάζεις μπροστά το συναίσθημα κ όχι τη λογική...
Β)Όσες αμφιβολίες κ αν έχεις όταν θέλεις να συμπαρασταθείς σε έναν άνθρωπο, είναι τουλάχιστον διπροσωπία, να πας να του συμπαραστέκεσαι τη μια κ την άλλη να βγαίνεις δημόσια να τον κατηγορείς χωρίς να έχεις ατράνταχτα στοιχεία ότι έχει όλη την ευθύνη....Πάλι κ εδώ μπαίνει το συναίσθημα, οι αρχές σου κ όχι η λογική...

Βέτα μου εσυ κ κάποιες εδω μέσα κάναμε αυτό που θεωρούσαμε σωστό κ ανθρώπινο... Εμείς τη συνείδηση μας την έχουμε καθαρή....


Ακριβως!Ολος ο υπολοιπος κοσμος ακουγε τα media και τα site και δεν ηξερε τι γινοταν στα παρασκηνια,για αυτο καποιες δεν βιαστηκαμε να βγαλουμε συμπερασματα,αλλα περιμεναμε με ανυπομονησια το πορισμα και οχι ραδιοαρβυλες κτλ κτλ!Και μονο η αυτοσυγκρατηση καποιων κοριτσιων ενω ηξεραν περισσοτερα απο εμας και να μην δωσουν τα στοιχεια στην δημοσιοτητα(εδω στο φορουμ)εμενα μου λεει πολλα για το τι ανθρωποι ειναι!

41....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:01 am

????????


Επισκέπτης
katnik75 έγραψε:[
ισως να μην εγινα πολυ κατανοητη αλλα δεν αναφερομαι στα μελη που ετσι κ αλλιως υπηρχαν. Αναφερομαι σε ολες αυτες που μπηκαν για να βρισουν μια ομαδα κοριτσιων που εκανε το αυτονοητο και βρε arco μου ισχυει το "πορδη" sorry kiolas..μπηκαμε ενα καρο ατομα να το παιξουμε καλες κ να κατακρινουμε εσας που ξενυχτησατε κ ασχοληθηκατε με ενα τετοιο θεμα???

μας εβρισαν δε μας εβρισαν, εμεις το βραδυ κοιμομαστε ησυχες με τη συνειδηση μας...

42....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:02 am

????????


Επισκέπτης
arco iris έγραψε:
katnik75 έγραψε:[
ισως να μην εγινα πολυ κατανοητη αλλα δεν αναφερομαι στα μελη που ετσι κ αλλιως υπηρχαν. Αναφερομαι σε ολες αυτες που μπηκαν για να βρισουν μια ομαδα κοριτσιων που εκανε το αυτονοητο και βρε arco μου ισχυει το "πορδη" sorry kiolas..μπηκαμε ενα καρο ατομα να το παιξουμε καλες κ να κατακρινουμε εσας που ξενυχτησατε κ ασχοληθηκατε με ενα τετοιο θεμα???

μας εβρισαν δε μας εβρισαν, εμεις το βραδυ κοιμομαστε ησυχες με τη συνειδηση μας...

Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ!!

43....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:03 am

????????


Επισκέπτης
kafedaki? έγραψε:Επειδή ήμουν κ γω στη θέση της Βέτας που πήγα απο το νοσοκομείο, που έπαιρνα τηλ τη Μαρία να δω τι νέα έχει έχω να πω ότι:
Α)Όταν βλέπεις μια μάνα να κλαίει, δε μπορεί να πάει το μυαλό σου ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι... Εκείνη τη στιγμή βάζεις μπροστά το συναίσθημα κ όχι τη λογική...
Β)Όσες αμφιβολίες κ αν έχεις όταν θέλεις να συμπαρασταθείς σε έναν άνθρωπο, είναι τουλάχιστον διπροσωπία, να πας να του συμπαραστέκεσαι τη μια κ την άλλη να βγαίνεις δημόσια να τον κατηγορείς χωρίς να έχεις ατράνταχτα στοιχεία ότι έχει όλη την ευθύνη....Πάλι κ εδώ μπαίνει το συναίσθημα, οι αρχές σου κ όχι η λογική...

Βέτα μου εσυ κ κάποιες εδω μέσα κάναμε αυτό που θεωρούσαμε σωστό κ ανθρώπινο... Εμείς τη συνείδηση μας την έχουμε καθαρή....

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΚΟΜΑ PM.. Rolling Eyes

44....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:04 am

????????


Επισκέπτης
και κατι αλλο βετα......ακομα και τωρα αν ελεγες οτι θα κατσεις και θα πεις οοοοοολες τις λεπτομερειες που ξερεις απο την πρωτη μερα του συμβαντος, πιστεψε με θα ησουν η καλυτερη του χωριου!

μην ασχολεισαι οτι και να πουνε κοριτσι μου....ειπαμε, αναβουμε το κερακι απ την ψυχη μας για το θεο στον οποιο πιστευουμε.....

45....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:21 am

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βετα μην ζητας απο κανενα συγνωμη και εγω σου ζητησα το τηλεφωνο της μαριας και εγω την πηρα και εγω ειμαι απο ηρακλειο αλλα δεν μενω εκει πλεον εαν ομως ημουνα κατω θα πηγαινα να την στηριξω την κοπελα.εκανες το σωστο κοριτσι μου.και εγω ειχα πολλα ερωτηματα γιαυτην την κοπελα αλλα περιμενα το αποτελεσμα.το μονο που εχω να πω οτι το μωρακι αυτο ταλαιπωρηθηκε και εφυγε με αργο και απανθρωπο θανατο μονο που το λεω αντριχιαζω

46....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:47 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σας ευχαριστω ολες για τα καλα λογια(καποιες παραπανο γιατι εισασταν "διπλα"μου σε ολο αυτο,ξερετε εσεις!!!!!) κ ειλικρινα δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου..να ακουσω μπραβο κτλ..

αλλα με πηρε το παραπονο που εδωσα βοηθεια κ παρολα αυτα χαρακτηριστηκα αγραματη γιατι οτι ειδα δεν το διατυμπανησα...

μακαρι να ειναι ολοι καλα,να εχουν υγεια τα παιδια μας κ εμεις...

κ κανεις να μην βρεθει ποτε στην θεση να χρειαζεται βοηθεια,ακομα κ απο ξενο..

να εχουμε την υγεια μας πανω απο ολα..αυτο ειναι το σημαντικο...οχι ποιος ηξερε κ ποιος στηριξε την μια ή την αλλη πλευρα...

47....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 1:56 am

maria17


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="vetaki..!"]σας ευχαριστω ολες για τα καλα λογια(καποιες παραπανο γιατι εισασταν "διπλα"μου σε ολο αυτο,ξερετε εσεις!!!!!) κ ειλικρινα δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου..να ακουσω μπραβο κτλ..

αλλα με πηρε το παραπονο που εδωσα βοηθεια κ παρολα αυτα χαρακτηριστηκα αγραματη γιατι οτι ειδα δεν το διατυμπανησα...

μακαρι να ειναι ολοι καλα,να εχουν υγεια τα παιδια μας κ εμεις...

κ κανεις να μην βρεθει ποτε στην θεση να χρειαζεται βοηθεια,ακομα κ απο ξενο..

να εχουμε την υγεια μας πανω απο ολα..αυτο ειναι το σημαντικο...οχι ποιος ηξερε κ ποιος στηριξε την μια ή την αλλη πλευρα...
AN ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΚΤΙΜΩ 1000 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!! Respect ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΟΥ Κ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

48....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 2:22 am

σανυ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katnik75 έγραψε:Εγω λοιπον δεν επιθυμω να διαγραφω απο δω μεσα κ ας το αποκαλειτε τσιφλικι η εμενα πορδη διοτι ειμαι σιγουρη οτι στη προσπαθεια μου να γινω μανουλα θα βρω υποστηριξη απο αγνωστες κοπελες που ενδεχομενως να μην μου τη δωσουν "φιλες" ή γνωστες κ εχω φιλες, δεν πασχω απο αυτο.

Συμφωνώ σε όσα είπες, απλώς θα ήθελα να επισημάνω ότι αν και δε γνωρίζω ποιος χρησιμοποίησε τη λέξη αυτή, σαφως όμως αυτη η τοποθέτηση για τα νεα μέλη δεν εκφράζει όλους τους παλιούς χρήστες του φόρουμ.

Φυσικά και δε μου αρέσει η χρήση ύβρεων ή κακόγουστων λέξεων προς τους άλλους ακόμα και αν η ένταση χτυπήσει κόκκινο.
Είναι γεγονός όμως ότι πολλά άτομα γίνανε μέλη για να στείλουν 5-6 μηνύματα με τους πιο ειδεχθής χαρακτηρισμούς, γεμάτο μίσος, υποκριτική ηθικολογία και απίστευτη κακία όχι μόνο για τη μητέρα, ως άλλοι λιθοβολητές της Μαριας Μαγδαληνης χωρίς να έχει γίνει ακόμη δικαστήριο με μάρτυρες, κατάθεση, γεγονότα κλπ αλλά το πιο ΠΑΡΑΛΟΓΟ και ΑΝΑΞΙΟ ... κάποιοι μπήκαν μόνο για να κοροιδέψουν "χαζές και αγράμματες" τις κοπέλες που σύμφωνα πάντα με τα γεγονότα που τους παρουσίαζε ένας άνθρωπος που ζητούσε ΒΟΗΘΕΙΑ, ανταποκρίθηκαν και βοήθησαν με κάθε δυνατό τρόπο, συμπεριφέρθηκαν δηλαδή ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ...

Μπήκαν, λοιπόν, έβγαλαν όλα τα κόμπλεξ τους, ξεθύμαναν και τί πρόσεφεραν στη συζήτηση; Μόνο χαμηλό επίπεδο.

Εσύ όμως όπως και πολλά από τα νέα μέλη, μπήκες στο φόρουμ ναι μεν με αφορμή το άσχημο γεγονός, όμως με σεβασμό και αξιοπρέπεια εξέφρασες την αποψή σου...

Επομένως, και εμεις τα νέα ή ανενεργά μέλη (ανήκω στη δεύτερη κατηγορία) που συμμετεχουμε τελευταία εξ'αιτιας του ασχημου γεγονότος, φυσικά και δεν είμαστε κατώτεροι και ούτε εξέλαβα κάτι τέτοιο από τις ΛΟΓΙΚΕΣ φωνές αυτού του φόρουμ. Δεν υπάρχει διάκριση λόγω παλαιότητας σε αυτό τον χώρο αλλά πιστεύω ότι όπως όλα τα φόρουμ ζητάει σεβασμό, αξιοπρεπή και επικοδοιμητικό διάλογο είτε είσαι παλιός είτε νέος είτε απλά περαστικός. Δεν έχει να κάνει με το "πόσο καιρό είμαστε εδω" ή "για ποιο λογο γραφτηκαμε" αλλά "πως εκφραζόμαστε και τί επιπεδο κραταμε..."

Φιλικά... και άσε τους απόλυτους να κρίνουν με κριτήρια άστοχα και να ετικετοποιούν...Ας κρατήσουμε τη λογική -ευτυχώς πλειοψηφική- πλευρά αυτού του φόρουμ.

Και φυσικά, επειδή βρίσκομαι στο θέμα σου Βετάκι, θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να σου εκφράσω τον απέραντο σεβασμό μου. Ειλικρινά με συγκίνησες και εσυ και άλλα μέλη που ψάξατε τηλέφωνα ΕΚΑΒ και γιατρων, κινητοποιηθήκατε για να βρείτε γνωστους στην Κρήτη, σταθήκατε ακόμη και δίπλα της, προσφέρατε ένα σπίτι ...όλα για αυτό το αγγελούδι.

Χαίρομαι που ακόμη υπάρχουν Ανθρωποι.
Ξέρω ότι το "συγγνώμη" που λες είναι σαρκαστικό... Ελπίζω να σε "συγχωρέσουν" που φέρθηκες "αθώα" και σε "κοροιδεψε η μάνα" αυτοί οι "παντογνώστες" και "αυτο-εστεμμένοι νικητές" που απο αυτά που υποστηρίζουν, μάλλον θα ζητούσαν βιογραφικό αν ήταν παρόντες στο φόρουμ τη στιγμή της εκκλησης βοηθειας πριν προσφέρουν τη στήριξη με κάθε δυνατό τρόπο ...για να μη πιαστούν "κορόιδα".
Ενα λοιπόν σαρκαστικό "συγχαρητήρια" και απο μένα στους "νικητές".

Βέτα, Βιβιαν, arco iris, mpempa (προσπαθησα να θυμηθώ τα μελη) και λοιπα μέλη που πρακτικά ή με ΣΩΣΤΕΣ συμβουλες, ακόμη και όσους απλά δώσατε μια προσευχή τις κρίσιμες ώρες, σας σέβομαι και σας εύχομαι να είστε καλά εσείς και οι οικογένειές σας.

Ας αναπαυθεί η ψυχούλα του παιδιού.
Κι ας κρίνουν οι ειδικοί και ο Θεός.

ΥΣ: Προσωπική μου αποψη είναι, ότι το περιστατικό εκτός του ότι είναι τραγικό από μόνο του και του αξίζει έτσι κι αλλιως προσοχή ώστε να λάμψει η αλήθεια, εξελαβε και συγκριτικά με άλλα παρόμοια τραγικά περιστατικά τόσο μεγάλη προσοχή επειδή υπάρχει αυτός εδώ ο χώρος με τα μηνύματα της ίδιας της μάνας, επειδή υπάρχουν τόσα θέματα για το σχολιασμό του συμβάντος και γεννήθηκαν άλλα τόσα, και επειδή κάποια άτομα από το φόρουμ είδαν και έμαθαν και 2 πραγματάκια παραπάνω για το περιστατικό. Οπότε -δε ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω- η περιέργεια κυρίευσε πολλούς γύρω από το εν λόγω άτυχο γεγονός (μαζί και μένα) και το κατανοώ...
Ωστόσο, το επίπεδο και οι κουβέντες κάποιων με άφησε όπως και πολλούς άλλους , άναυδη.
Τελικά όταν κάποιος φέρεται ως άνθρωπος θα έρθουν πάντα κάποιοι που από αστείρευτη κακία θα θελήσουν να υποτιμήσουν την καλή πρόθεση με κάθε τρόπο. Έίναι παθολογικός φθόνος, δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς...





49....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 2:35 am

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοπελα μου εσυ απλα βοηθησες! Κ εγω αρχικα συμπαθεια ενιωσα αλλα τωρα απoγοητευση κ θλιψη για το μωρακι..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Iokasti27 στις Παρ Ιαν 25, 2013 5:56 am, 1 φορά

50....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 2 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 2:56 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όταν βάζεις μπροστά το συναίσθημα κ αφήνεις πίσω τη λογική εθελοτυφλείς.... Να πω την αλήθεια όταν άκουσα το πόρισμα ένοιωσα χαζή... δε μπορω να περιγράψω τα συναισθήματα μου... Τώρα όμως που το ξανασκέφτομαι χαίρομαι που έδωσα μια χείρα βοηθείας, έστω κ μικρή... Και ξέρετε γιατί;; Γιατί αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά θα έβριζα τον εαυτό μου που μπορούσα να προσφέρω κ δεν το έκανα, αλλά θα είχα παρασυρθεί από τον όχλο αυτό που κατηγορούσε... Θα είχα αφήσει μια μάνα να την δικάσουν χωρίς να φταίει κ εγω απλά θα ήμουν ένας απο αυτούς... Υπάρχουν κάποιοι άλλοι πιο αρμόδιοι από μένα να το κάνουν...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις