Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
429 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 429 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

76....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:10 am

????????


Επισκέπτης
σανυ έγραψε:Συμφωνώ με όλες τις προαναφερθείσες σχετικά με την αδιαφορία τόσων ανθρώπων που αντιλήφθηκαν την "ιδιορρυθμία" των γονιών στην μικρή κοινωνία της Λέρου και απλά συνεχισαν τη ζωή τους... Και όχι δεν κατηγορώ όλους τους κατοίκους του νησιού φυσικά... Αλλά τόσοι γιατροί τους είδανε στη γέννα που υπηρετούν λειτούργημα; Αφού η Λέρος έχει κοινωνικές/υποστηρικτικές υποδομές σύμφωνα με τα λόγια του Κυρίου Δημάρχουγιατί δεν ειδοποίησαν κανέναν;

Διαβάστε και το άρθρο με πολύ σωστή κατ' εμέ επιχειρηματολογία.

http://agiovasilema.blogspot.nl/2013/01/blog-post_4399.html

Το διάβασα το άρθρο, μπράβο σε όποιον το έγραψε. Γιατί τις ίδιες απορίες έχω και εγώ!!!

77....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:11 am

Danae*

Danae*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δυστυχως δεν ηθελα η πρωτη μου δημοσιευση να ειναι για κατι τοσο τραγικο.
Διαβαζω απο τη πρωτη στιγμη το θεμα που ανοιξε η μανα του μικρου αγγέλου και εχω διαβασει ολα τα θεματα που ανοιξαν εκ των υστερων. Ολες αυτες τις μερες τα συναισθηματα μου εναλλασονταν, αισθανθηκα την οργη οσων την χαρακτηριζαν τερας αλλα αισθανθηκα και την συμπαρασταση οσων την υποστηριζαν. Τελικα πιστευω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση και δυστυχως το αποτελεσμα να χαθει αυτη η ψυχουλα ειναι αμετακλητο...Δεν θελω να σταθω περισσοτερο σε αυτο, πλεον, οσο να πω οτι οταν καποιος ζηταει τη βοηθεια μας το σωστο ειναι να τη δινουμε, οπως εκαναν αρκετα απο τα μελη του φορουμ. Ναι η μανα ειναι "ιδιομορφη", ναι μπορει να χρηζει ιατρικης παρακολουθησης, ναι αφησε το παιδι της να πεθανει (συνειδητα; ασυνειδητα; ποιος ξερει ο ψυχισμος παιζει πολλα παιχνιδια σε ολους μας) αλλα αυτα ολα δεν εμποδιζουν να προσφερει καποιος ακριτα την βοηθεια του.Αυτο σημαινει ανθρωπια και μας διαφοροποιει απο τα κτηνη.


toutounaki έγραψε:
(εγώ πάλι δε μπορώ να τη βλέπω τη φωτό, έχει στοιχειωσει το μυαλό και την ψυχή μου η εικόνα του- τόσο όμορφο στο γαλάζιο του φορμάκι...)

Συμφωνω απολυτα.

78....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:21 am

????????


Επισκέπτης
http://agiovasilema.blogspot.nl/2013/01/blog-post_4399.html[/quote]

Πέμπτη, 24 Ιανουαρίου 2013

Η θλιβερή υπόθεση του βρέφους της Λέρου: Ένοχοι και αθώοι, λέξεις αδιαίρετες...
Σταθήκαμε αρκετά σε αυτή την ιστορία, γιατί ο άδικος θάνατος ενός μωρού είναι ένα γεγονός που συγκλονίζει και θλίβει κάθε άνθρωπο. Στην υπόθεση της Λέρου, από την αρχή ήταν φανερό ότι η μητέρα δεν θα επωμιζόταν μόνο τις ευθύνες που -λόγω απειρίας, άγνοιας, επιπολαιότητας, ανικανότητας, ψυχολογικών θεμάτων- της αναλογούσαν, αλλά και πολλές ακόμα που σχετίζονται με τις δραματικές ελλείψεις στα θέματα υγείας και κοινωνικής φροντίδας σε μια χώρα που καταρρέει.

Ο ιατροδικαστής κ.Μιχαλοδημητράκης, ανακοίνωσε σήμερα το τελικό πόρισμα θανάτου του μωρού, με τα αναμενόμενα και ήδη γνωστά, από τα διάφορα δημοσιεύματα και τις δηλώσεις των τοπικών αρχόντων, ευρήματα. Δηλαδή, ο καθηγητής έκανε λόγο για θάνατο του βρέφους από υποσιτισμό , επισημαίνοντας ότι η έλλειψη γάλακτος οδήγησε στην «ολική ανατροπή του οργανισμού του». Υπογράμμισε όμως ότι δεν υπήρχαν σημάδια κακοποίησης, αλλά ήταν εμφανής η παραμέληση του μωρού, από άποψη υγιεινής. Με δυο λόγια δηλαδή, το μωρό δεν τρεφόταν σωστά από την μητέρα και αυτό είχε ως αποτέλεσμα την κατάρρευση της λειτουργίας των οργάνων στο σωματάκι του. Βεβαίως ο κ. Μιχαλοδημητράκης δεν παρέλειψε να τονίσει ότι η Λέρος διαθέτει κοινωνικές υπηρεσίες στις οποίες θα μπορούσε να απευθυνθεί η μητέρα για βοήθεια.

Είχαν προηγηθεί δηλώσεις του Δημάρχου Λέρου ο οποίος φρόντισε να ενημερώσει το πανελλήνιο με συνεντεύξεις στην Espresso για τα προσωπικά της μάνας και του συντρόφου της, για την κλινική εικόνα του μωρού όπως την αντελήφθη ο ίδιος, αλλά και για τις εξαιρετικές υπηρεσίες που
....
διαθέτει η Λέρος, όπως κοινωνικούς λειτουργούς, ψυχολόγους, γραφείο Πρόνοιας και ακόμα κοινωνικό ....παντοπωλείο!!

Τελευταίος έκανε ορισμένες δηλώσεις ο μαιευτήρας που την ξεγέννησε, ο οποίος χαρακτήρισε ''ιδιόρρυθμους'' τη νεαρή και τον σύντροφό της δημιουργώντας μας ορισμένα εύλογα ερωτηματικά γύρω από την πνευματική και ψυχολογική της ισορροπία. Συγκεκριμένα περιγράφει την κοπέλα ως ιδιόρρυθμο άνθρωπο που τελούσε μάλλον υπό σύγχυση και αποκαλύπτει πως όταν πήγε σε εκείνον, του είπε ότι ήταν πέντε μηνών, ενώ στην πραγματικότητα ήταν εννέα και ετοιμόγεννη!Λέει:

''Δεν παρακολουθούσα εγώ την εγκυμοσύνη της κοπέλας. Ήρθε ξαφνικά μια μέρα τον περασμένο Δεκέμβριο στο νοσοκομείο, λέγοντας ότι πονάει. Την ρώτησα πόσο μηνών είναι και ισχυρίστηκε ότι είναι πέντε και ότι της έχουν δώσει ημερομηνία τοκετού τον Απρίλιο.
Της έκανα ένα υπέρηχο και διαπίστωσα ότι ήταν εννέα μηνών! Όχι μόνο δεν ταίριαζαν καθόλου οι ημερομηνίες, αλλά είχαν και μεγάλη απόκλιση. Ήταν αδύνατο να ήταν πέντε μηνών. Στην συνέχεια την εξέτασα και είχε διαστολή. Γεννούσε εκείνη τη ώρα δηλαδή.''
Ο γιατρός επέλεξε να της κάνει καισαρική, γιατί το παιδί ερχόταν ανάποδα.

Όλα εξελίχθηκαν ομαλά, όπως θυμάται ο ίδιος, και τέσσερις μέρες αργότερα, μητέρα και παιδί πήραν εξιτήριο. Ωστόσο, το… ασυνήθιστο αίτημα της 24χρονης, ήταν μια ακόμη έκπληξη για τον γυναικολόγο.

''Αμέσως μετά την γέννα, ζήτησε να της κόψουμε το γάλα. Όταν την ρωτήσαμε γιατί θέλει να το κάνει αυτό, μας απάντησε ότι ούτε εκείνη θήλασε από τη μητέρα της και δεν έπαθε τίποτα και άρα δεν θέλει να θηλάσει το μωρό. Υποχρεωθήκαμε και της δώσαμε την φαρμακευτική αγωγή''
αποκαλύπτει ο κ. Μονοκάνδηλος, αντικρούοντας τον ισχυρισμό της νεαρής πως γέννησε πρόωρα και γι’ αυτό δεν είχε γάλα.

''Και οι δύο, η μητέρα και ο νεαρός, μου φάνηκαν… ιδιόρρυθμοι. Δεν είμαι ειδικός για να σχολιάσω την ψυχολογική ή νοητική τους κατάσταση. Ξέρω μόνο πως πολλές μητέρες με χαμηλό iq κάνουν παιδιά και τα φροντίζουν στην εντέλεια, γιατί λειτουργεί το μητρικό ένστικτο. Σε αυτή την περίπτωση, δεν ξέρω τι συνέβη. Όταν έφερε το μωρό στο νοσοκομείο το είδα μισοπεθαμένο. Η θερμοκρασία του ήταν 32 βαθμοί.
Δεν πρέπει να το άλλαζε καθόλου, το δέρμα του ήταν σκισμένο, είχε πληγές με πύον στους μηρούς, στο σημείο που ακουμπάει η πάνα. Είχε μολυνθεί. Ο παιδίατρος που ήταν ο πρώτος που το είδε μου είπε ότι το μωρό βρωμούσε ούρα. Φαινόταν τελείως εγκαταλελειμμένο''.
Εμείς λοιπόν, διαβάζοντας τις τελευταίες εξελίξεις, δεχόμαστε ότι πράγματι υπήρχε παιδίατρος στο νησί όπως ισχυρίζεται ο Δήμαρχος, και ότι η μητέρα ψεύδεται πως τον αναζήτησε και ότι το νοσοκομείο δεν την έδιωξε την προηγούμενη μέρα χωρίς να διαγνώσει την σοβαρότητα του περιστατικού....Όλα όσα λέτε κύριοι τα δεχόμαστε. Μα δεν μπορούμε να μην αναρωτηθούμε το εξής απλό:

Όλοι εσείς, που σύμφωνα με τις δηλώσεις σας, ζείτε σε έναν τόπο αυξημένων κοινωνικών παροχών και αλληλοβοήθειας, είδατε ότι ήρθε να γεννήσει στο νοσοκομείο του νησιού σας μια κοπέλα, η οποία σύμφωνα με την διαπίστωση του μαιευτήρα, δεν φαινόταν να είναι στα καλά της....Γιατί λοιπόν δεν στείλατε κύριοι του Νοσοκομείου και κύριε Ουδεπόποτα τους κοινωνικούς σας λειτουργούς και τους ψυχολόγους σας και τα γραφεία Πρόνοιάς σας και τα κοινωνικά ....παντοπωλεία σας και τις υπόλοιπες εκπληκτικές υπηρεσίες σας , να κάνουν ΕΣΤΩ ΜΙΑ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ, ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΕ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ;;;;;;;;;;;;

Αλλά είπαμε....η Πολιτεία είναι πάντα αθώα και ειδικά σε καιρό Μνημονιακής κατοχής, ΠΡΕΠΕΙ να είναι αθώα, δεν επιτρέπεται να μην είναι αθώα. Η ένοχη έχει βρεθεί. Καταδικάστε την λοιπόν για να τελειώσει η παράσταση των... τεθλιμμένων δημοσιογράφων και των υποστηρικτών του άρτια οργανωμένου κοινωνικού παραδείσου στον οποίο ζούμε.

Όσο για εμάς τους υπόλοιπους, που η μοίρα μας όρισε να ζήσουμε στην παρούσα πολύ άσχημη κοινωνική και πολιτική συγκυρία, ας μην λησμονούμε τούτο : Damnati ad bestias...Εν δυνάμει και για ποικίλους λόγους, όλοι μας...





μπραβο σε οποιον το εγραψε............



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Παρ Ιαν 25, 2013 5:23 am, 1 φορά

79....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:22 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
DimiKgianni έγραψε:
σανυ έγραψε:Συμφωνώ με όλες τις προαναφερθείσες σχετικά με την αδιαφορία τόσων ανθρώπων που αντιλήφθηκαν την "ιδιορρυθμία" των γονιών στην μικρή κοινωνία της Λέρου και απλά συνεχισαν τη ζωή τους... Και όχι δεν κατηγορώ όλους τους κατοίκους του νησιού φυσικά... Αλλά τόσοι γιατροί τους είδανε στη γέννα που υπηρετούν λειτούργημα; Αφού η Λέρος έχει κοινωνικές/υποστηρικτικές υποδομές σύμφωνα με τα λόγια του Κυρίου Δημάρχουγιατί δεν ειδοποίησαν κανέναν;

Διαβάστε και το άρθρο με πολύ σωστή κατ' εμέ επιχειρηματολογία.

http://agiovasilema.blogspot.nl/2013/01/blog-post_4399.html

Το διάβασα το άρθρο, μπράβο σε όποιον το έγραψε. Γιατί τις ίδιες απορίες έχω και εγώ!!!


κ εγω...γιατι αυτος ο δημαρχος πια μας παρουσιασε το νησι σαν παραδεισο που τα εχει ολα αλλα εγινε η κολαση του μικρου...

80....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:23 am

yellow


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θεωρώ ότι αυτό που έκανε η Βέτα μόνο για συγγνώμη δεν είναι. Εκανε πολλά περισότερα απ ότι θα περίμενε κανείς κα ειλικρινά χίλια μπράβο .

Για τον γυναικολόγο να πω και εγώ το μακρύ μου. Δεν νομίζω ότι φταίει σε κάτι. Φαντάζεστε να επενέβαιναν οι μαιευτήρες σε κάθε ιδιόρυθμη μάνα? Οι μισές σίγουρα θα είχαμε πρόβλημα.

Το γεγονός πάντως είναι ένα ότι το μωράκ δεν γυρνάει σίγουρα πίσω .Κρίμα, κρίμα!

81....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:28 am

mariolita

mariolita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="vetaki..!"]καλημερα σε ολους κ σε ολες!!

ξερω οτι το θεμα θα ταραξει παλι τα "νερα" του φορουμ κ ζητω συγνωμη εκ των προτερων αλλα μια ταραχη την δικαιουμαι κ εγω!!!


θελω λοιπον να ζητησω ενα μεγαααλο συγνωμη απο ολους εσας που ειστε γραμματιζουμενοι κ μορφωμενοι κ ξερατε απο την αρχη την αληθεια κ εγω η αργαμματη κ αμορφωτη(οπως με χαρακτηρισατε) δεν καταλαβα τα τοοοοσα ψεματα που μου ελεγε...

ξερετε με την λιγη μορφωση που εχω,ειχα κ εγω πολλα ερωτηματικα για τις ανακριβιες που λετε αλλα οταν επερνα απαντησεις που θα μπορουσσαν να ηταν πιθανες,ελεγα οκ,ετσι ειναι...

απο οσο θυμαμαι ποτε δεν ειπα οτι δεν εχει μεριδιο ευθυνης η μαμα(δεν βγηκα να το γραψω δημοσιως αλλα υπαρχουν πολλεεεεες κοπελες που μιλ σε πμ κ παρακαλω οποια θελει να το πει,αλλα κ να μην το πει καμια δεν ειναι σκοπος μου να αποδειξω σε κανεναν τπτ),παντα ελεγα οτι επειδη επαναπαυθηκε στις οδηγιες του παιδιατρου,ηταν απειρη κ δεν πηγε νωριτερα στο νοσοκομειο πηραν τα πραγματα αυτην την τροπη...
ειμαι σιγουρη οτι η κοπελα δεν ειναι η κακια μανα που λετε..τωρα ποσο φταιει η μια πλευρα κ ποσο η αλλη δεν ειμαι η αρμοδια για να το αποφασισω...

ολοι κ ολες εσεις που λετε για την μανα της,τους γειτονες τους φιλους κτλ ή δεν εχετε ζησει ποτε μονοι σας ή εχετε ξεχασει πως ηταν ή εχετε αλλο χαρακτηρα...
-κ εγω ειμαι τσαμπουκας κ θα ρωταγα τον αγνωστο,καποιοι ανθρωποι ομως δεν ειναι ετσι...
-κ εγω την πατησα,20 μερες ειχα το μωρο μου κ εκλειγε γιατι ηθελε κ αλλο γαλα κ εγω ελεγα η παιδιατρος ειπε αυτο,ολοι μου ελεγαν το παιδι πειναει.....
ειμαι κ εγω κακια μανα λοιπον...
-σκεφτηκε κανεις απο εσας οτι ισως να μην εχει γονεις?κ αν δεν ειχε επρεπε να σας το ανακοινωσει?
-μηπως δεν μιλανε καν?επρεπε να το ξερετε?


κατηγορω τον γυν/γο στην λερο για ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ξερετε γιατι???
αφου ειδε οπως ειπε οτι ηταν ιδιορυθμα ατομα γιατι δεν καλεσε την προνοια αλλα αφησε το μωρακι κ εφυγε μαζι τους??να σας πω γιατι?γιατι δεν την ειχε πελατισσα να του τα σκαει σε καθε επισκεψη..απλα ετυχε κ ηταν εκει οταν πηγε...

εγω λοιπον που ειμαι αγραμματη κ αμορφωτη θεωρησα οτι επρεπε να κανω αυτο,να αφησω 2 μερες το σπιτι μου κ την οικογενεια μου να παω ενα πιατο φαγητο,ρουχα αν ηθελε,χρηματα αν ηθελε,να παρω τηλ να δω τι κανουν κ να μην ερχομαι απο το νοσοκομειο κ να σας γραφω οτι γουσταρεται για να καλυφθει το ΕΓΩ σας κ το κουτσομπολιο σας,αυτα που υποτιθεται σας ενδιεφεραν(η υγεια του μωρου δλδ) σας τα ελεγα...

ξερετε τι σκεφτομαι απο χθες που ειδα πως με χαρακτιριζεται αγραμματη κ αμορφωτη??
ποσοι απο εσας θα μπορουσατε να ειστε στην θεση μου,να μιλ στο τηλ κ να ακουτε μια κοπελα να κλαιει για το αρρωστο παιδι της κ να απανταει στα ερωτιματικα που ειχατε κ θα λεγεται βρε αντε απο εδω...εσυ φταις.....??

το θεμα το ανοιξα για εναν κ μονο λογο,θελω να μου πειτε εσεις οι μορφωμενοι κ γραμματιζουμενοι πως πρεπει να φερθω την επομενη φορα που καποιος θα χρειαστει βοηθεια?να ξεχασω πως ειμαι ανθρωπος κ να τον περασω απο δικαστηριο για να βοηθησω?

σας παρακαλω δωστε μου λιγα ψιχουλα απο την αστειρευτη μορφωση σας...

κ μην ξεχασετε εσεις οι παρα-μορφωμενοι οτι στις 14*00 θα δωσουν τα παρασημα,ελατε να σας τα δωσω!!!
[/quo


δεν υπάρχει λογος να ζητάς συγνώμη μπραβο σου που απεδηξες πως πανο απο ολλα ειμαστε ανθρωποι.εγω σου δίνω συγχαρητήρια στο μονο που θα διαφωνήσω μαζι σου ειναι για των γυναικολόγο που εγραψες οτι της φέρθηκε ετσι γιατι δεν ηταν πελατησα του και δεν τα επερνε απο εκεινη.ο συγκεκριμένως μιευτηρας ηταν και στης δυο μου γενες και δεν δέχτηκε με τηποτα ουτε ευρω απο εμενα.εχω προσωποκη εμπειρία γιαυτο οπως καταλαβαίνεις αυτο θα ηθελα να επισιμανω. και παλυ μπραβο για την ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΟΥ.

82....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:36 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
yellow έγραψε:Θεωρώ ότι αυτό που έκανε η Βέτα μόνο για συγγνώμη δεν είναι. Εκανε πολλά περισότερα απ ότι θα περίμενε κανείς κα ειλικρινά χίλια μπράβο .

Για τον γυναικολόγο να πω και εγώ το μακρύ μου. Δεν νομίζω ότι φταίει σε κάτι. Φαντάζεστε να επενέβαιναν οι μαιευτήρες σε κάθε ιδιόρυθμη μάνα? Οι μισές σίγουρα θα είχαμε πρόβλημα.

Το γεγονός πάντως είναι ένα ότι το μωράκ δεν γυρνάει σίγουρα πίσω .Κρίμα, κρίμα!

Εξαρτάται από το αν βάζεις στη λέξη ιδιόρρυθμος εισαγωγικά ή όχι. Χωρίς εισαγωγικά- συμφωνώ με την kafedaki?
και με σένα!
Με εισαγωγικά "άτομο διαταραγμένο που χρήζει κοινωνικής έρευνας για το αν ειναι σε θέση να φροντίσει το παιδί του" (όπως λεει ο πιο πάνω αρθρογράφος), πρέπει να ειδοποίησει την εισαγγελία (και η τελευταία την κοινωνική πρόνοια για γνωμάτευση). Εκτός αν δεν υπάρχει κοινωνική υπηρεσία ή υπολειτουργεί....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Παρ Ιαν 25, 2013 5:43 am, 1 φορά

83....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:42 am

νατασουλα1204

νατασουλα1204
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χιλια μπραβο σου αξιζουν εγω αν ημουν στην θεση σου δεν ξερω αν θα ειχα την δυναμη να το κανω οχι γιατι δεν θα την πιστευα η θα την κατηγορουσα απλα γιατι δεν ειμαι δυνατη σαν ανθρωποσ ....οσο για το αν εισαι αγραματη που δεν το πιστευω σημασια εχει οτι εκανεσ αυτο που επρεπε με την καρδια σου οχι για τουσ τυπουσ και δεν το φωναξεσ ... και ενασ ανθρωποσ που εχει καρδια και αισθηματα εχει ολη τη μορφωση του κοσμου γιατι ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

84....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 5:46 am

christina_new


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πολλοί ιδιόρρυθμοι γονείς έχουν βγάλει μια χαρά παιδιά. δεν είναι λόγος αυτός για να στείλουν κοινωνικούς λειτουργούς στο σπίτι. αλλά ξέρει κανένας αν η Μαρία είχε προβλήματα με ναρκωτικά? γιατί αν είχε τότε θα έπρεπε ο γιατρός που την ξεγέννησε να κρούσει τον κώδωνα του κινδύνου στις αρμόδιες υπηρεσίες της Λέρου. Αλλιώς αν φαινόταν ιδιόρρυθμη, λίγο χαμένη και με χαμηλό iq, ε, δεν χρειάζεται να είσαι και διάνοια για να μεγαλώσεις ένα παιδί, ιδίως όταν είναι βρέφος.

85....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:02 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και γω τα παρακολουθω ολα απτην αρχη ..δεν εχω παρει θεση...εβγαλα ομως τα συμπερασματα μου!!
πρωτον συγχαρητηρια σε ολες..συγχαρητηρια στο βετακι...ελπιζω πως και γω θα εκανα το ιδιο..δεν ξερω!!
δυτερον ομως......αι σιχτιρ πια!!! κλαιω τοσες μερες...κλαιω ρε γαμοτο..που δεν με λες και το πιο ευαισθητο ατομο του κοσμου!...με αφορφη την τατιανα που ειδα τωρα...και το ρεπορταζ για το μωρο ξεσπασα ακομα μια φορα σε κλαματα!!!ειχα αγκαλια την 6 μηνων κορη μου....την κοιταξα στα ματια και της ειπα.....γιατι μωρε να μην το εχουμε εδω το νινακι...να κομηθειται αγκαλιτσα..να το ζεστανουμε??γιατι ρε κοριτσια?? γιατι???πενθω γι αυτο το αγγελακι..ειλικρινα

86....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:07 am

christina_new


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bettoulina έγραψε:
...με αφορφη την τατιανα που ειδα τωρα...και το ρεπορταζ για το μωρο ξεσπασα ακομα μια φορα σε κλαματα!!!ειχα αγκαλια την 6 μηνων κορη μου....την κοιταξα στα ματια και της ειπα.....γιατι μωρε να μην το εχουμε εδω το νινακι...να κομηθειται αγκαλιτσα..να το ζεστανουμε??γιατι ρε κοριτσια?? γιατι???πενθω γι αυτο το αγγελακι..ειλικρινα

τι είπαν στην τατιάνα?

87....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty μπεεεεεεεεεεεε Παρ Ιαν 25, 2013 6:08 am

alesi_4_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΑ!!ΠΡΟΣΘΕΤΩ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ!!!!!!!!!ΕΙΣΤΕ ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ ΟΣΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ!!!!!ΚΑΤΣΙΚΕΣ!!Η ΜΙΑ ΜΠΕ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΜΟΡΦΩΤΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΥΠΕΠΕΣΕ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΡΑΖΑΝ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ?????ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΟ FACE MOY ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΝΤΩΝΗ???ΓΕΛΟΙΕΣΣΣΣΣΣ????ΡΕ ΓΕΛΟΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥ???ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ??ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΜΕΛΗΜΕΝΟ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ Η ΑΓ...ΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΣΑΣ ΑΦΗΣΕ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΛΟΓΙΚΑ!!ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!!

psuxoula mou

psuxoula mou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ενα μεγαλο μπραβο σε εσενα Βετακι και σε ολες τις κοπελες που σταθηκαν στην κοπελα γιατι ηταν περα για περα ανθρωπινο! ειμαστε μανουλες και οπως εγραψες κι εσυ Βετα ποια μανα θα αντεχε να βλεπει μια αλλη μανουλα να κλαιει επειδη χανει το μωρακι της και να της λεει εσυ φταις!Πιστευω πως καμια δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο κι αν καποια το εκανε ... τι να πω! παντως κι εγω εχω μπερδευτει παρα παρα πολυ!Απο την Παρασκευη που διαβαζα αρχικα τα μνμ της Μαριας που ζητουσε η κοπελα βοηθεια ειχα τρελαθει! Οταν εμαθα ποσο σοβαρα ειναι το μωρακι κατηγορουσα τους γιατρους γιατι πιστεψα αυτα που εγραφε οτι πηγε το μωρο στο νοσοκ.και την εστειλαν παλι σπιτι. Τελικα το πηγε η οχι ρε κοριτσια? μετα ειχα στεναχωρεθει γιατι πιστεψα πραγματικα οτι η κοπελα εκανε απλα αυτα που της ειπε ο παιδιατρος με το χαμομιλη και δεν ειχε καποιον να την συμβουλεψει καποιον δικο της να την βοηθησει... και τωρα διαβαζω παλι αλλα τοσα... οτι δεν το ταιζεκαθολου,δεν το επλενε...τι να πω...πως ειναι δυνατον???? Εφυγε τοσο αδικα αυτο το αγγελουδι...!!! Εσυ Βετακι που την εζησες εστω και λιγο απο κοντα τι πιστευεις?

89....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Παρ Ιαν 25, 2013 6:28 am

alesi_4_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΡΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟ ΤΑΙΖΑΝ!!Η ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΗ ΗΤΑΝ!!!!ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙΣ???????

90....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:29 am

alesi_4_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΟ ΒΕΤΑΚΙ ΡΕ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ Η ΤΟΝ ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΗ???????ρΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ????????????????ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΒΛΑΜΜΕΝΕΣ??????????

91....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty μπεεε μη σου χαισω τιποτα!!!! Παρ Ιαν 25, 2013 6:30 am

psuxoula mou

psuxoula mou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
προσεχε πως μιλας μη σου χαισω κανενα γαιδουρι στα τελευταια το καταλαβες????!!!!!

92....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:32 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alesi_4_ έγραψε:Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΑ!!ΠΡΟΣΘΕΤΩ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ!!!!!!!!!ΕΙΣΤΕ ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ ΟΣΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ!!!!!ΚΑΤΣΙΚΕΣ!!Η ΜΙΑ ΜΠΕ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΜΟΡΦΩΤΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΥΠΕΠΕΣΕ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΡΑΖΑΝ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ?????ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΟ FACE MOY ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΝΤΩΝΗ???ΓΕΛΟΙΕΣΣΣΣΣΣ????ΡΕ ΓΕΛΟΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥ???ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ??ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΜΕΛΗΜΕΝΟ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ Η ΑΓ...ΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΣΑΣ ΑΦΗΣΕ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΛΟΓΙΚΑ!!ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ,ΚΥΡΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ,ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ "ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ" ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΑ!
....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΕΦΑΚΙ στις Παρ Ιαν 25, 2013 6:35 am, 2 φορές συνολικά

93....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:32 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σου ειναι ευκολο να αποχωρησεις απο την συζητηση?δεν λεει πουθενα οτι υποστηριζουμε την μαρια κ τον οποιονδηποτε...ανοιξε ενα δικο σου θεμα να τα λες παρεα με τους φιλους σου...

ευχαριστω!

94....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty μπεεε μη σου χαισω τιποτα!!!! Παρ Ιαν 25, 2013 6:35 am

psuxoula mou

psuxoula mou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εδω μπηκαμε για να συζητησουμε με τις υπολοιπες μανουλες και οχι να κρινουμε μαλα...σμενο!!! το καταλαβες!!!! αλλα και μονο με τον τροπο που μιλας καταλαβαινουμε ολες το επιπεδο σου!!! και κατι ακομα δεν νομιζω να σε ρωτησα εσενα κατι μην μου απευθινεις λοιπον το λογο!!!

95....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:42 am

????????


Επισκέπτης
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
alesi_4_ έγραψε:Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΑ!!ΠΡΟΣΘΕΤΩ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ!!!!!!!!!ΕΙΣΤΕ ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ ΟΣΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ!!!!!ΚΑΤΣΙΚΕΣ!!Η ΜΙΑ ΜΠΕ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΜΟΡΦΩΤΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΥΠΕΠΕΣΕ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΡΑΖΑΝ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ?????ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΟ FACE MOY ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΝΤΩΝΗ???ΓΕΛΟΙΕΣΣΣΣΣΣ????ΡΕ ΓΕΛΟΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥ???ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ??ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΜΕΛΗΜΕΝΟ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ Η ΑΓ...ΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΣΑΣ ΑΦΗΣΕ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΛΟΓΙΚΑ!!ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ,ΚΥΡΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ,ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ "ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ" ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΑ!
....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 679259

ΣΩΣΤΗ...ΟΣΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ...ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ!! ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 587529 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 587529 ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 587529

96....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:45 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι ρε δεν ειμαστε βλαμμενες...και δε καταλαβα γιατι πρεπει να ΣΟΥ ζητησουμε συγγνωμη?επειδη θελαμε να πιστευουμε οτι η κοινωνια που γεννησαμε και μεγαλωνουμε τα παιδια μας δεν εχει χασει την ανθρωπια της?ή μηπως επειδη θελαμε να πιστευουμε οτι ειναι προτιμοτερο να μην αδικησεις καποιον μεχρι να αποδειχτει η ενοχη του?
οσο για τις μπεεεεεεεε αν ερθεις ποτε σε δυσκολη στιγμη εσυ ευχομαι να βρεθουν καποιες σαν τη βετα που να σου απλωσουν το χερι χωρις να σε κρινουν,αφηνοντας αυτη τη δουλεια να την κανουν οι αρμοδιοι...

97....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:49 am

Georgianna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα. Ήθελα μόνο να πω στη vetaki και σε όλες τις κοπέλες που προσπάθησαν να βοηθήσουν τη μητέρα από τη Λέρο εκείνη την αποφράδα νύχτα, πως είναι οι τελευταίες που πρέπει να ζητάνε συγγνώμη για όλη αυτή την ιστορία. Αλίμονο αν φτάσαμε να ζητάμε συγνώμη για την αλληλεγγύη και τον ανθρωπισμό μας. Ένας άνθρωπος ζήτησε βοήθεια - την προσφέρατε - end of story. Θα ήταν παράλογο να κάθεστε εκείνη την ώρα να παριστάνετε τους σούπερ ντετεκτιβ, για να τα βάλετε στο ζύγι και να βγάλετε απόφαση. Κανείς δε μπορούσε να γνωρίζει ούτε τι προϋπήρξε, ούτε τι θα επακολουθούσε. Κι όσα πορίσματα και να βγουν, κανείς δε θα μάθει 100% την αλήθεια, γιατί κανείς δεν ήταν μπροστά από τη μέρα που συνελήφθη ως τη μέρα που κατέληξε αυτό το άτυχο πλάσμα.

Αν μου επιτρέπετε ένα σχόλιο, απλά ήταν λάθος όλων όσων βιάστηκαν να πάρουν δημόσια θέση, είτε υπέρ είτε κατά, και να την υπερασπίζονται (τη θέση τους) με τόσο λυσσαλέο και ανυποχώρητο τρόπο. Αυτό ήταν που προκάλεσε όλες τις εντάσεις και την κακή ατμόσφαιρα, κατά την ταπεινή μου άποψη.

Για τη μητέρα, ένα έχω μόνο να πω: έχει στα χέρια της το αίμα του παιδιού της κι αυτό δε θα φύγει από πάνω της ποτέ και με τίποτα. Αναλογιστείτε καλά τι σημαίνει αυτό, όσες από εσάς είσαστε μάνες κι ύστερα συνεχίζετε αυτή την εποικοδομητική συζήτηση κατά το δοκούν. Ο Θεός να αναπαύει την ψυχούλα που έφυγε τόσο νωρίς και τόσο άδικα.

98....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:50 am

alesi_4_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ!!ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ?????????????ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΕΘΑΝΕ ΜΑΡΤΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΨΑΞΤΕ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ!!ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΕΘΕΙ Η ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΚΟΒΩ!!ΚΑΛΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΝΑ ΧΕΤΕ

99....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:54 am

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vetaki pali thes na traabikseis tin prosoxi?thes na se paramoforisoun pou ferthikes anthropina?poies amfibolies eixes mwre?thimata tismarias eiste oles sas.kai pate na to paiksete giatrines kai psixologoi.sas oiktiro kai kuriws thn mhtsaina.

100....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... - Σελίδα 4 Empty Απ: ....ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.... Παρ Ιαν 25, 2013 6:57 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω θελω να τραβηξω την προσοχη εσυ τι ζορι τραβας?

κανατε παλι τσιρκο το θεμα...

για εσας θα κανω μια εξαιρεση κ θα δωσω στις 18*00 τα παρασημα...

τρεξτεεεεε,προλαβαινετε!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις