Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕΣ ΕΜΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΕΝΩ ΣΟΥ ΤΟΝΙΖΩ ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΕΔΩ ΠΧ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ?


ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ "ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ" ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΚΟΨΕΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ!

F(X)


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
zeta86 έγραψε:ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΡΚΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΡΟΥΣ ΟΠΩΣ "ΑΓΕΛΑΔΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΡΟΥΣ" "ΤΣΙΓΓΑΝΟΓΥΦΤΟΙ" Κ ΤΑ ΟΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΝ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ..


Κούκλα μου γιατί ;σε χαλάει;Δηλαδή επειδή δεν είμαστε τσιγγάνες δεν πρέπει να πούμε και ότι είμαστε και πολιτισμένες;Δεν το κατάλαβα αυτό,θα μου πεις και τι θα λέω;
Δεν είμαστε καλά.Οι γύφτισσες και οι τσιγγάνες βγάζουν τους μαστούς τους για να θηλάσουν όπου βρουν και τα οικόσιτα και άγρια ζώα.Αν ήμουν ζώο θα το θήλαζα στον αγρό ,αν ήμουν τσιγγάνα θα ερχόμουν και στο σπίτι σου μέσα στο σαλόνι σου να το θηλάσω αφού δεν σε ενδιαφέρει και τόσο πολύ ,μπορεί και πάνω στο κρεβάτι σου.Σιγά μη μας πεις και ότι είμαστε ρατσιστές,άντε γιατί πολύ παραγνωριστήκαμε ακόμα δεν μπήκα,δεν σου έδωσα τέτοιο δικαίωμα και δεν απευθύνθηκα σε σένα αλλά στην Αφρούλα.

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ..ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ..ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ...ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΤΣΙΓΓΑΝΟΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ Κ ΖΩΑ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε:ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕΣ ΕΜΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΕΝΩ ΣΟΥ ΤΟΝΙΖΩ ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΕΔΩ ΠΧ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ?


ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ "ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ" ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΚΟΨΕΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ!


ρε συ αφρουλα για να τα παρω με τη σειρα γιατι θα χαζεψω: υπογραμμισα κομματι του κειμενου σου για να σου δειξω που πηγαινε η απαντηση μου "δεν θελω να δουν το στηθος μου " ,πάνω σε αυτο το σχόλιο και ενω συμφωνησε και αλλη κοπελα μαζι μου εσυ ειπες οτι διεστραβλωνω τα λόγια σου , τα παιρνω οπως θέλω για τους δικους μου επικοινωνιακούς λόγους και κρινω σαν κακούς αυτους που δεν φερονται συμφωνα με τα δικά μου προτυπα, προσπαθω να σου εξηγησω οτι δεν ειναι ετσι και λες πως ειναι προσπαθεια του να εχω τον τελευταιο λογο και εσυ δεν παιζεις τετοια παιχνιδια εξουσιας!οταν κανεις τετοιες δημοσιευσεις δεν ειναι λογικό να ξαναγράψω για να σου εξηγησω ??? οχι γιατι παιζω παιχνιδια εξουσιας!ολα αυτα ειναι χαακτηρισμοι. εκτος και αν αυτα ηταν γενικοτητες και δεν πηγαιναν σε μενα? οποτε ολα good!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την eirini.pav στις Σαβ Μαρ 16, 2013 2:20 pm, 1 φορά

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΜΟΘΕΤΗΜΕΝΟ ΚΑΤΙ ΕΙΤΕ ΓΡΑΠΤΩΣ ΕΙΤΕ ΕΘΙΜΟΤΥΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ, ΔΙΚΑΙΟ ΚΤΛ! ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ Η "ΑΔΙΚΙΑ" ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΧΥΤΗ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ! ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΘΕΩΡΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ Η' ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΔΩΣΕ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑ!

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΒΑΣΗ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΑΣ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ? ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ!

ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST ΤΟΝΙΣΑ ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΦΩΤΙΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΗΣ ΘΗΛΑΖΟΥΣΑΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΑΣ ΤΟΥ ΔΕΚΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ! ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΒΕΙΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ...


ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΝΗΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΓΕΝΙΚΑ!) ΑΛΛΑ ΠΟΝΗΡΑ ΜΥΑΛΑ! ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΝΗΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ...ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ!

F(X)


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αφρουλα έγραψε:ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΜΟΘΕΤΗΜΕΝΟ ΚΑΤΙ ΕΙΤΕ ΓΡΑΠΤΩΣ ΕΙΤΕ ΕΘΙΜΟΤΥΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ, ΔΙΚΑΙΟ ΚΤΛ! ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ Η "ΑΔΙΚΙΑ" ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΧΥΤΗ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ! ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΘΕΩΡΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ Η' ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΔΩΣΕ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑ!


Αν νομίζεις ότι θα το διορθώσεις ή θα το τελειοποιήσεις με το να δείχνεις το στήθος σου σε κοινή θέα για να θηλάσει το παιδί σου(δεν ξέρω αν έχεις ή αν προσπαθείς να αποκτήσεις) ,ας το κάνεις αλλά δεν θα σε ακολουθήσω και άρα θα είμαι εμπόδιο σε αυτή την διόρθωση και την τελειοποίηση σε αυτό που μας παρέδωσε όχι η προηγούμενη αλλά οι χίλιες προηγούμενες γενιές και πλέον.Το λες και μόνη σου.Προσωπικά λες,είναι υποχρέωση σου να τα αλλάξεις όλα και το ερώτημα που τίθεται είναι πως θα τα κάνεις αν πετύχεις αυτή την αλλαγή ;
Να βγάζουν όλες οι γυναίκες στα στήθη τους έξω για να θηλάζουν τα μωρά τους;
Να βγάλουμε μετά και τα ρούχα μας,μετά να κυκλοφορούμε γυμνές στους δρόμους και οι άντρες επίσης και τα παιδιά και να γυρίσουμε τότε στην εποχή του Νεάντερταλ αν και ήταν σκεπασμένος ακόμα και αυτός και η γυναίκες της τότε εποχής.
Ουδείς γυμνός δεν κυκλοφορούσε εκτός από κάτι φυλές στον Αμαζόνιο και στην Αφρική. Η κοπέλα eirini.pav το είπε πολύ ορθρά και εύστοχα.Καλή σας νύχτα γιατί έχω γραφική εργασία να κάνω δυστυχώς αν και Σάββατο βράδυ οι δουλειές τρέχουν και εμείς επίσης για να τις προλάβουμε.

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε:ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΒΑΣΗ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΑΣ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ? ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ!

ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST ΤΟΝΙΣΑ ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΦΩΤΙΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΗΣ ΘΗΛΑΖΟΥΣΑΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΑΣ ΤΟΥ ΔΕΚΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ! ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΒΕΙΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ...


ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΝΗΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΓΕΝΙΚΑ!) ΑΛΛΑ ΠΟΝΗΡΑ ΜΥΑΛΑ! ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΝΗΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ...ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ!

δεν λεσ να καταλαβεις ή μαλλον δεν θες να καταλαβεις τι λέω γιατι απλά πρεπει να βγει ο συνομιλητης σου ηλιθιος! αυτα και από μενα ! καλο βραδυ!

mimina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γειά σε όλες.
ήθελα να πω κάτι περισσότερο για τροφή της σκέψης. εγώ δεν έχω μνήμες από μωρό. Οι πρώτες μου αναμνήσεις ξεκινούν πολύ αχνά από 2 ετών. Αναρωτιέμαι πώς θα επηρέαζε την ενήλικη ζωή μου αν μπορούσα να θυμηθώ τον εαυτό μου να θηλάζει. Αν θα ένιωθα εντάξει στα 20 πχ. όταν το αγόρι μου θα έβαζε το στόμα του στο στήθος μου. Επίσης αναρωτιέμαι αν αυτό το αγόρι θα ένιωθε καλά να βάλει στο στόμα του ένα στήθος που δεν είναι μητρικό και σε καμία περίπτωση δε θα βγάλει γάλα, αν είχε θηλάσει κ αυτό μέχρι τα 3 ή τα 5 ας πούμε. Κ πως θα επηρέαζε αυτή η ανάμνηση τη σχέση του με την κοπέλα του.
Το άρθρο του βήματος είναι ενδιαφέρον, και οι τρεις ψυχολόγοι καταλήγουν: "παν μετρον αριστον"

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mimina έγραψε:γειά σε όλες.
ήθελα να πω κάτι περισσότερο για τροφή της σκέψης. εγώ δεν έχω μνήμες από μωρό. Οι πρώτες μου αναμνήσεις ξεκινούν πολύ αχνά από 2 ετών. Αναρωτιέμαι πώς θα επηρέαζε την ενήλικη ζωή μου αν μπορούσα να θυμηθώ τον εαυτό μου να θηλάζει. Αν θα ένιωθα εντάξει στα 20 πχ. όταν το αγόρι μου θα έβαζε το στόμα του στο στήθος μου. Επίσης αναρωτιέμαι αν αυτό το αγόρι θα ένιωθε καλά να βάλει στο στόμα του ένα στήθος που δεν είναι μητρικό και σε καμία περίπτωση δε θα βγάλει γάλα, αν είχε θηλάσει κ αυτό μέχρι τα 3 ή τα 5 ας πούμε. Κ πως θα επηρέαζε αυτή η ανάμνηση τη σχέση του με την κοπέλα του.
Το άρθρο του βήματος είναι ενδιαφέρον, και οι τρεις ψυχολόγοι καταλήγουν: "παν μετρον αριστον"

Σε πληροφορω πως υπαρχουν παμπολλοι ανθρωποι που θυμουνται να θηλαζουν γιατι οι παλιοτερες γενιες θηλαζαν μεχρι σχετικα μεγαλη ηλικια. Δε νομιζω ότι ηταν λιγοτερο ισορροπημενοι ψυχολογικα απο ο,τι ειναι οι πιο πολλοι ανθωποι τωρα...
Ενα αρθρο του βηματος δε μου λεει τιποτα απολυτως!
Επισης, κανεις δε θυμαται απο τη βρεφικη ηλικια του, οι αναμνησεις ξεκινουν μετα τα 2-3 αλλα αυτο δε σημαινει οτι οι προηγουμενες εμπειριες μας δεν διαμορφωνουν το χαρακτηρα μας.

όλα_για_την_τηλεθέαση


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Rinoula έγραψε:
mimina έγραψε:γειά σε όλες.
ήθελα να πω κάτι περισσότερο για τροφή της σκέψης. εγώ δεν έχω μνήμες από μωρό. Οι πρώτες μου αναμνήσεις ξεκινούν πολύ αχνά από 2 ετών. Αναρωτιέμαι πώς θα επηρέαζε την ενήλικη ζωή μου αν μπορούσα να θυμηθώ τον εαυτό μου να θηλάζει. Αν θα ένιωθα εντάξει στα 20 πχ. όταν το αγόρι μου θα έβαζε το στόμα του στο στήθος μου. Επίσης αναρωτιέμαι αν αυτό το αγόρι θα ένιωθε καλά να βάλει στο στόμα του ένα στήθος που δεν είναι μητρικό και σε καμία περίπτωση δε θα βγάλει γάλα, αν είχε θηλάσει κ αυτό μέχρι τα 3 ή τα 5 ας πούμε. Κ πως θα επηρέαζε αυτή η ανάμνηση τη σχέση του με την κοπέλα του.
Το άρθρο του βήματος είναι ενδιαφέρον, και οι τρεις ψυχολόγοι καταλήγουν: "παν μετρον αριστον"

Σε πληροφορω πως υπαρχουν παμπολλοι ανθρωποι που θυμουνται να θηλαζουν γιατι οι παλιοτερες γενιες θηλαζαν μεχρι σχετικα μεγαλη ηλικια. Δε νομιζω ότι ηταν λιγοτερο ισορροπημενοι ψυχολογικα απο ο,τι ειναι οι πιο πολλοι ανθωποι τωρα...
Ενα αρθρο του βηματος δε μου λεει τιποτα απολυτως!
Επισης, κανεις δε θυμαται απο τη βρεφικη ηλικια του, οι αναμνησεις ξεκινουν μετα τα 2-3 αλλα αυτο δε σημαινει οτι οι προηγουμενες εμπειριες μας δεν διαμορφωνουν το χαρακτηρα μας.


ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ !

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:
mimina έγραψε:γειά σε όλες.
ήθελα να πω κάτι περισσότερο για τροφή της σκέψης. εγώ δεν έχω μνήμες από μωρό. Οι πρώτες μου αναμνήσεις ξεκινούν πολύ αχνά από 2 ετών. Αναρωτιέμαι πώς θα επηρέαζε την ενήλικη ζωή μου αν μπορούσα να θυμηθώ τον εαυτό μου να θηλάζει. Αν θα ένιωθα εντάξει στα 20 πχ. όταν το αγόρι μου θα έβαζε το στόμα του στο στήθος μου. Επίσης αναρωτιέμαι αν αυτό το αγόρι θα ένιωθε καλά να βάλει στο στόμα του ένα στήθος που δεν είναι μητρικό και σε καμία περίπτωση δε θα βγάλει γάλα, αν είχε θηλάσει κ αυτό μέχρι τα 3 ή τα 5 ας πούμε. Κ πως θα επηρέαζε αυτή η ανάμνηση τη σχέση του με την κοπέλα του.
Το άρθρο του βήματος είναι ενδιαφέρον, και οι τρεις ψυχολόγοι καταλήγουν: "παν μετρον αριστον"

Σε πληροφορω πως υπαρχουν παμπολλοι ανθρωποι που θυμουνται να θηλαζουν γιατι οι παλιοτερες γενιες θηλαζαν μεχρι σχετικα μεγαλη ηλικια. Δε νομιζω ότι ηταν λιγοτερο ισορροπημενοι ψυχολογικα απο ο,τι ειναι οι πιο πολλοι ανθωποι τωρα...
Ενα αρθρο του βηματος δε μου λεει τιποτα απολυτως!
Επισης, κανεις δε θυμαται απο τη βρεφικη ηλικια του, οι αναμνησεις ξεκινουν μετα τα 2-3 αλλα αυτο δε σημαινει οτι οι προηγουμενες εμπειριες μας δεν διαμορφωνουν το χαρακτηρα μας.

Rinoula μου, εγώ συμφωνώ μαζί σου, τα έχουμε πει κι άλλες φορές... η κάθε μαμά ας ενημερωθεί και ας κάνει το καλυτερο για το παιδάκι της. Τώρα αν κάποια το κρατάει προσκολλημένο πάνω της για δικούς της λόγους, αυτό φαντάζομαι πως δεν είναι καλό. Αν όμως το παιδί δεν είναι έτοιμο να αποθηλάσει, δεν πρέπει αυτό να γίνεται βίαια, νομίζω πως κάτι τέτοιο θα δημιουργούσε περισσότερα προβλήματα στον ψυχισμό του (γνώμη μου, δεν είμαι ειδικός). Το άρθρο από το Βήμα το έβαλα εγώ (μετά από άρθρα από το paidiatros-thes) απλά για να βοηθήσω σε μια πιο αντικειμενική ενημέρωση, γιατί κάποιοι νομίζουν πως όσες υποστηρίζουμε τον μακροχρόνιο θηλασμό είμαστε πορωμένες (βέβαια δεν είδα κανένα επιστημονικό στοιχείο ενάντια στον μακροχρόνιο θηλασμό, πραγματικά θα με ενδιέφερε -εγκυκλοπαιδικά- να διαβάσω περισσότερα για το θέμα).

όλα_για_την_τηλεθέαση


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Υπάρχει και μια άλλη διάσταση.Όπως μερικά παιδάκια φορούν πιπίλες με τις ευλογίες των μαμάδων τους ακόμα και 4-5 ετών ,έτσι μερικά 3-4 θηλάζουν ακόμα.Ο απογαλακτισμός είναι και ψιχουλάκι δύσκολος για μερικές μαμάδες ,μπορεί και να τους αρέσει.Τι να πω ; Στους χώρους με παιδιά όπως οι παιδικές χαρές το να βλέπεις παιδιά 4 ετών με πιπίλα δημοσίως είναι το ίδιο αποκρουστικό με το να βλέπεις παιδιά 4 ετών να θηλάζουν επίσης δημοσίως.Για όνομα ...δηλαδή !

F(X)


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:Υπάρχει και μια άλλη διάσταση.Όπως μερικά παιδάκια φορούν πιπίλες με τις ευλογίες των μαμάδων τους ακόμα και 4-5 ετών ,έτσι μερικά 3-4 θηλάζουν ακόμα.Ο απογαλακτισμός είναι και ψιχουλάκι δύσκολος για μερικές μαμάδες ,μπορεί και να τους αρέσει.Τι να πω ; Στους χώρους με παιδιά όπως οι παιδικές χαρές το να βλέπεις παιδιά 4 ετών με πιπίλα δημοσίως είναι το ίδιο αποκρουστικό με το να βλέπεις παιδιά 4 ετών να θηλάζουν επίσης δημοσίως.Για όνομα ...δηλαδή !


Άντε μπράβο κοπέλα μου. πες τα.
Καλά το είπες και το έθεσες το θέμα με λίγες λέξεις.

όλα_για_την_τηλεθέαση


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
F(X) έγραψε:
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:Υπάρχει και μια άλλη διάσταση.Όπως μερικά παιδάκια φορούν πιπίλες με τις ευλογίες των μαμάδων τους ακόμα και 4-5 ετών ,έτσι μερικά 3-4 θηλάζουν ακόμα.Ο απογαλακτισμός είναι και ψιχουλάκι δύσκολος για μερικές μαμάδες ,μπορεί και να τους αρέσει.Τι να πω ; Στους χώρους με παιδιά όπως οι παιδικές χαρές το να βλέπεις παιδιά 4 ετών με πιπίλα δημοσίως είναι το ίδιο αποκρουστικό με το να βλέπεις παιδιά 4 ετών να θηλάζουν επίσης δημοσίως.Για όνομα ...δηλαδή !


Άντε μπράβο κοπέλα μου. πες τα.
Καλά το είπες και το έθεσες το θέμα με λίγες λέξεις.



Thanks .

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Να ρωτησω κατι; Το προβλημα ειναι αν μια μαμα θηλαζει διπλα σας στην καφετερια ή σο ιδιο τραπεζι ή αν θηλαζει χωρις να καλυπτεται; Αν δηλαδη σκεπαζεται σας πειραζει; Αυτο δεν εχω καταλαβει.

εμενα οχι δεν με πειραζει.

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:
Rinoula έγραψε:Να ρωτησω κατι; Το προβλημα ειναι αν μια μαμα θηλαζει διπλα σας στην καφετερια ή σο ιδιο τραπεζι ή αν θηλαζει χωρις να καλυπτεται; Αν δηλαδη σκεπαζεται σας πειραζει; Αυτο δεν εχω καταλαβει.

εμενα οχι δεν με πειραζει.

Αν σκεπαζεται ουτε εμενα με πειραζει!!Ισα ισα τη θαυμαζω απεραντα που κανει αυτο που πρεπει, που ειναι το πιο σημαντικο στη ζωη του ανθρωπου και παραλληλα το κανει προσεκτικα! Ας το κανει οπου θελει!! Ακομα και στη δουλεια της, στην τραπεζα, στην καφετερια, οπου θελει!! Αλλα αν της ειναι κοπος να σκεπαστει πριν βγαλει το βυζι και εκθεσει το παιδι της σε βλεμματα ΤΗΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ!!! Με ολες τις τιμες!! Το στηθος ειναι οργανο θελξης και για το αλλο φυλο, αλλα και για το γυναικειο!! Και δεν ειναι ανωμαλο αυτο που λεω! Οσο για τη μητρολαγνεια που ανεφερα, πραγματικα αν ορισμενες τις ενοχλει ή της εντυπωσιαζει καποιο λεξιλογιο, ας ανοιξουν ενα λεξικο να εμπλουτισουν τις λεξεις τους!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!! Μια γυναικα που επ ευκαιρια του θηλασμου αρεσκεται να τσιτσιδωνεται ειναι μητρολαγνης, ακομα κι αυτη που δεν προσεχει οταν βγαζει το βυζι εστω κ γ αυτο το λογο!! Μπορει να ακουγεται σκληρο αυτο που λεω, αλλα δεν αποτελουμε μαμαδες μονο την κοινωνιας μας, υπαρχουν αντρες, γεροι, αλλα παιδακια, γυναικες που δεν εχουν γινει ποτε μαμαδες και δεν ξερουν ΚΑΝ πως γραφεται η λεξη θηλασμος! Ολοι αυτοι δεν εχουν δικαιωμα να υπαρχουν ελευθεροι χωρις να τους τσιτωνει καποιο θεαμα;; Και φυσικα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υποχρωμενοι να υποβαλλονται σε ενα θεαμα που τους ενοχλει...εδω μια κακοντημενη βλεπεις στο δρομο και σκεφτεσαι "πως εισαι ετσι μωρη;; δεν κοιταχτηκες στον καθρευτη πριν βγεις?" Γτ να χαιρει ιδιατερης αντιμετωπισης ο θηλασμος αφου οπως λετε ειναι κατι τοσο φυσικο;; Αφου ειναι τοσο φυσικο οπως οταν τρως στο εστιατοριο, καντο με τροπο ετσι ωστε να φαινεται και φυσικο!! Αν καποιος απεναντι σας στο εστιατοριο τρωει με ανοιχτο το στομα και φαινονται τα φαγια και τα σαλια του, δε θα σας ενοχλουσε;;; Θα λεγατε αχ τι ωραια που τρωει ο ανθρωπος και θα το υποστηριζατε;;;

Οσο για τις κοπελες ειτε στη Λαρισα, ειτε με την Κουτσοσταματη που βρεθηκαν γι αυτο το σκοπο, οσο κι αν ενοχλει το θεαμα μιας γυναικας που βγαζει απροσεκτα το στηθος της στο τριχρονο γιο της, βρεθηκε εκει γι αυτο το σκοπο, οποτε μετριαζει τη δικη μου ενοχληση...αλλα αν την εβλεπα σε ασχετο σημειο θα αηδιαζα!!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεχομαι την αποψη σου και δκαιωμα σου να τη στηριζεις. Στ'αληθεια ομως βρισκεις το θηλασμο αηδιαστικο;

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rinoula έγραψε:δεχομαι την αποψη σου και δκαιωμα σου να τη στηριζεις. Στ'αληθεια ομως βρισκεις το θηλασμο αηδιαστικο;

Βρε ρινουλα, θα γινω μανα σε λιγο!! Ειναι δυνατον να ρωτας κατι τετοιο;;; Απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα δεν καταλαβαινω! Εγω αυτο ειπα;; Αηδια νιωθω με τη μανα που δε σεβεται ουτε τον εαυτο της και κατεβαζει την μπλουζα και λες βιαζεται να την........καταλαβες! Και το οτι εκθετει κ το παιδι της!!! Δηλ εσενα σ αρεσει ο αλλος να τρωει μες στα μουτρα σου στο απεναντι τραπεζι σα βλακας με ανοιχτο το στομα και να του πεφτουν τα φαγια;;; Αυτο θα ενιωθα εγω, και φυσικα, για τον καθενα μας το θεμα της αισθητικης ειναι τελειως υποκειμενικο! Αλλιως βλεπεις εσυ κατι ωραιο ή κατι ασχημο, αλλιως εγω! Αλλα ΟΛΟ αυτο χωρις να κατηγορηθω οτι εχω ταμπου με τον θηλασμο και μαλιστα δημοσια οπως πολλες ειπαν παραπανω επειδη δε συμφωνουμε μαζι τους!!! Ντροπη! Και στο λεω πιο απελευθερωμενο ατομο απο μενα δεν υπαρχει! Ολα μπορω να τα δεχτω αλλα την κακογουστια εε οχι ρε αδερφε δεν την μπορω.. Smile Smile Κακο ειναι;; Ειναι κακογουστο μια μανα να μην σεβεται μια ΤΟΣΟ ΙΕΡΗ στιγμη και για την ιδια και για το μωρο της... Η δεχομαστε ΟΛΟΙ οτι ειναι μεν κατι φυσικο αλλα και ιερο ταυτοχρονα, και του δινουμε την αναλογη προσοχη και σεβασμο ειτε αυτες που το κανουν ειτε αυτοι που τις βλεπουν...η τα ισοπεδονουμε ολο στο ονομα της δηθεν ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ! Που σιγα μην εχουμε στερηθει και καθολου στην Ελλαδα ελευθερια.
Στην Ελλαδα, οτι δηλωσεις εισαι και οτι θελεις κανεις. Το κακο ειναι οτι δεν λειτουργουν ΝΟΜΟΙ για την προστασια των ευαισθητων κοινωνικων ομαδων! Ουτε περιθαλψη, ουτε προνοια, ουτε υποδομη! Κι μια τετοια ομαδα αποτελουν οι θηλαζουσες μητερες! Smile Αλλα εφ οσον δε λειτουργει τιποτα σωστα στην Ελλαδα, ουτε για τις θηλαζουσες,π.χ. ΟΜΟΡΦΟΙ χωροι για να θηλασουν με μουσικουλα και πολυθρονες, τουλαχιστον σε μεγαλα εμπορικα κεντρα!! κι ΟΧΙ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ βρωμικες!! Σιγα μη παω στην τουαλετα να θηλασω!! Τοτε πρεπει οι μανουλες, να παλεψουν σ αυτη την αδικη χωρα για το δικαιωμα τους να θηλασουν αλλα με σεβασμο στον εαυτο τους!!( Αν ειχα μωρο και θηλαζα τωρα θα πηγαινα κι εγω στη διαδηλωση! Smile Ακομα και γτ θα περνουσα ομορφα αναμεσα σε μαμαδουλες καλες που θα θηλαζαμε ολες μαζι με αγαπη! Smile )
Κι οχι σα τσιγγαναρια...Δεν ζουμε σε κοινωνια τσιγγανων..τα διαβασα κι αυτα τα τραγικα, ζουμε σε δυτικοπολιτισμενη κοινωνια και πρεπει να φερθουμε αναλογα, αλλο οι τσιγγανοι αλλο εμεις... Αυτα!!

Καλημερα σας, και πραγματικα ειναι θεμα προβληματισμου κι οχι αντιπαραθεσεων..Ολοι προσπαθουμε να φτιαξουμε ακομα πραγματα σ αυτη τη χωρα πως θα το κανουμε χωρις επικοδομητικο διαολογο, και με φρασεις του στυλ "ειστε τραγικες που σας προσβαλλει ο δημοσιος θηλασμος" και τετοια...Κανενα νοημονα δεν νομιζω να τον προσβαλλει κατι τετοιο και κανενας απο οσους μιλησαμε εδω ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!! ΚΑΝΕΙΣ!! Smile Αλλα ο καθενας εχει δικαιωμα να το βλεπει με οποια οπτικη γωνια θελει. Και δε θα συμφωνουσα ιδιαιτερα με νομοθεσια για κατι τετοιο γτ το θεωρω αυτονοητο να μπορει να υφισταται σε μια κοινωνια χωρις να πρεπει να επιβληθει καποιος νομος σεβασμου! Smile

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα πρεπει απο οτι καταλαβα να γινεσαι πολυ αναλυτικος για να μην παρεξηγηθεις εδω μεσα!!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προσωπικα δεν το βλεπω σαν κατι ιερο, ειναι απλα κατι φυσικο. Ειναι φαγητο για το μωρο και αγκαλια, αρα δε χρειαζεται να γινεται σε εξειδικευμενο χωρο με μουσικουλα κτλ. Μπορει να γινει παντου, ενα μωρο που σιτιζεται με ξενο γαλα δεν το πινει στην καφετερια μπροστα στους αλλους; Δε θεωρω οτι εκθετω το παιδι μου με το να το θηλαζω. Απο κει και περα, προσωπικα οπως ξαναειπα προτιμουσα να καλυπτομαι σε δημοσιους χωρους αλλα δε θα πηγαινα σε "ειδικο χωρο θηλασμου" γιατι προσωπικα δεν πιστευω ότι χριεαζεται καν κατι τετοιο.
Οπως ειπες κι εσυ, αλλιως αντιλαμβανεται κανεις το ωραιο και το ασχημο. Συμφωνω οτι δεν υπαρχει καμια βοηθεια απο το κρατος προς τις μητερες, ουτε βεβαια η Ελληνικη κοινωνια μας υποστηριζει.
Οσο με το αν πρεπει να εξηγεις, σε ρωτησα αν σε αηδιαζει γιατι εγραψες οτι αν δεις μια μητερα να θηλαζει χωρις καλυμμα θα αηδιασεις. Γι'αυτο ζητησα τη διευκρινιση.
Παντως μπροστα σε γυναικες μονο δε φοραγα το καλυμμα μου, σε σπιτια αλλων ή στο σπιτι μου, και δεν ειχα προβλημα.
Με το καλο το μωρο σου! Με εναν πονο!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επειδη διαβασα μερικα πραγματακια δεν ειναι ντροπη να θηλαζεις ειναι το ωραιοτερο κ πιο ιερο πραγμα στον κοσμο ολο.Απλα εγω και οσυζηγος ειχαμε επιλεξει ν μν φαινετε το στηθος μ πανω απολα το μωρο ειναι μωρο γιαυτο ειχα παρει κ καλυπρα.δλδ ολες τις γυναικες τις αφηνουν οι αντρες τους?απορω?ο δικος μ απλα δεν ηθελε ν μ κοιτανε κ ειδικα σε ενα τοσο δημοσιο μερος της αθηνας π εχει πολυ κοσμο.μν παρεκτρεπομαστε στην κουβεντα λοιπον. Wink

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως οταν ειναι το κεφαλι του μωρου μπροστα δε φαινεται κατι κοριτσια. Υπαρχουν και ρουχα σχεδιασμενα ειδικα για θηλασμο.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Παντως οταν ειναι το κεφαλι του μωρου μπροστα δε φαινεται κατι κοριτσια. Υπαρχουν και ρουχα σχεδιασμενα ειδικα για θηλασμο.

ΑΜ μπραβο ρινουλα ξεχασα να το ανφερω κ απο αυτα ειχα

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νατασσα έγραψε:
Rinoula έγραψε:Παντως οταν ειναι το κεφαλι του μωρου μπροστα δε φαινεται κατι κοριτσια. Υπαρχουν και ρουχα σχεδιασμενα ειδικα για θηλασμο.

ΑΜ μπραβο ρινουλα ξεχασα να το ανφερω κ απο αυτα ειχα

Εμενα δε με βολεψαν ποτε, αλλες κοπελες βεβαια πολυ. Επισης και το σλινγκ βοηθαει.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:
νατασσα έγραψε:
Rinoula έγραψε:Παντως οταν ειναι το κεφαλι του μωρου μπροστα δε φαινεται κατι κοριτσια. Υπαρχουν και ρουχα σχεδιασμενα ειδικα για θηλασμο.

ΑΜ μπραβο ρινουλα ξεχασα να το ανφερω κ απο αυτα ειχα

Εμενα δε με βολεψαν ποτε, αλλες κοπελες βεβαια πολυ. Επισης και το σλινγκ βοηθαει.

Τι ειναι αυτο ρινουλα αυτο π ειναι σαν κουνια σαν μαρσιπος χειρος?

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις