Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

EleniAd


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Σ'ευχαριστώ!
Τόσες μαμάδες εκεί, πιο πολύ στήθος έβλεπες στο δελτίο καιρού του σταρ παρά στο Κόσμος σήμερα. Τον κάμεραμαν λυπάμαι που αναγκάστηκε να ανέβει στο μπαλκόνι για να δείξει τι γίνεται, δεν του 'χει ξανατύχει φαίνεται του σταρ γυναίκες να μην δείχνουν το στήθος τους φόρα παρτίδα. Σόρρυ, θυμήθηκα την ανεκδιήγητη Πετρούλα.

EleniAd


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:

Σ'ευχαριστώ!
Τόσες μαμάδες εκεί, πιο πολύ στήθος έβλεπες στο δελτίο καιρού του σταρ παρά στο Κόσμος σήμερα. Τον κάμεραμαν λυπάμαι που αναγκάστηκε να ανέβει στο μπαλκόνι για να δείξει τι γίνεται, δεν του 'χει ξανατύχει φαίνεται του σταρ γυναίκες να μην δείχνουν το στήθος τους φόρα παρτίδα. Σόρρυ, θυμήθηκα την ανεκδιήγητη Πετρούλα.

Respect Respect Respect

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ωραίο τρόπο βρίσκουν για να διαφημιστουν!Σε μια βδομάδα θα δούμε στις τηλεοράσεις μας την Σ.Κουτσοσταμάτη να διαφημίζει κάνενα παιδικό παραμύθι.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Crazymamy έγραψε:ωραίο τρόπο βρίσκουν για να διαφημιστουν!Σε μια βδομάδα θα δούμε στις τηλεοράσεις μας την Σ.Κουτσοσταμάτη να διαφημίζει κάνενα παιδικό παραμύθι.

Γιατί τέτοιος κυνισμός;

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν γινετε ενα θεμα εδω μεσα να μεινει απλα σε αποψεις ε? ποπο τι ειστε εσεις!!! Razz
Λοιπον εγω θα πω εν συντομια την αποψη μου χωρις να σχολιασω κατι σιγκεκριμενο. σας διαβασα και καποιοι γραφουν υπερβολικα φανατικα ειτε με τη μια πλευρα ειτε με την αλλη.
εγω πιστευω και ειλικρινα θεωρω σωστη την αποψη μου οτι οι ειδικοι χωροι καλα εκανα και εγιναν σε καποια μεγαλα πολυκαταστηματα κοκ οπως το κοσμος που ειναι στο αρχικο θεμα. οκ εχει πολυ κοσμο και το θεωρω πιο ωραιο να απομακρυνθει η μαμα και να θηλασει.ΟΧΙ για εκεινη αλλα για το μωρο. ουτε να το κουκουλωνει ουτε μεστη φασαρια ουτε τιποτα. ενα ηρεμο περιβαλλον να φαει. τωρα γενικα δεν χρειαζεται να ''κρυφτει'' μια γυναικα για να ταισει το μωρο της. τι πιο αυτονοητο και φυσικο αυτο! απλα λιγο διακριτικα οπως ειπα και πιο πριν. ουτε αυτη ειναι υποχρεωμενη να παει αλλου καιπου δηλ. δεν ειναι ολα με ειδικους χωρους τα μαγαζια. αλλα ουτε πχ εγω ειμαι υποχρεωμενη να πινω καφε με θεα ενα στηθος.
αυτο θεωρω εγω λοιπον μετρο αξιοπρεπειας και πολιτισμου που καποιος αναφερε παραπανω. τοσο το να θηλαζεις λες και εισαι στην αφρικη χυμα, αλλα τοσο και το να ειναι υποχρεωτικο να κρυφτεις λες και εισαι σε καμια χωρα υποαναπτυκτη, ειναι γιαμενα προσβλητικο.η μανουλα να θηλασει οπου και οπως θελει απλα λιιγο διακριτικα. αυτο ειναι καλο για ολους. μη το τραβαμε αλλο με τους φανατισμους με αυτο το θεμα.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazymamy έγραψε:ωραίο τρόπο βρίσκουν για να διαφημιστουν!Σε μια βδομάδα θα δούμε στις τηλεοράσεις μας την Σ.Κουτσοσταμάτη να διαφημίζει κάνενα παιδικό παραμύθι.

λες?χαχαχα θα δειξει

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:δεν γινετε ενα θεμα εδω μεσα να μεινει απλα σε αποψεις ε? ποπο τι ειστε εσεις!!! Razz
Λοιπον εγω θα πω εν συντομια την αποψη μου χωρις να σχολιασω κατι σιγκεκριμενο. σας διαβασα και καποιοι γραφουν υπερβολικα φανατικα ειτε με τη μια πλευρα ειτε με την αλλη.
εγω πιστευω και ειλικρινα θεωρω σωστη την αποψη μου οτι οι ειδικοι χωροι καλα εκανα και εγιναν σε καποια μεγαλα πολυκαταστηματα κοκ οπως το κοσμος που ειναι στο αρχικο θεμα. οκ εχει πολυ κοσμο και το θεωρω πιο ωραιο να απομακρυνθει η μαμα και να θηλασει.ΟΧΙ για εκεινη αλλα για το μωρο. ουτε να το κουκουλωνει ουτε μεστη φασαρια ουτε τιποτα. ενα ηρεμο περιβαλλον να φαει. τωρα γενικα δεν χρειαζεται να ''κρυφτει'' μια γυναικα για να ταισει το μωρο της. τι πιο αυτονοητο και φυσικο αυτο! απλα λιγο διακριτικα οπως ειπα και πιο πριν. ουτε αυτη ειναι υποχρεωμενη να παει αλλου καιπου δηλ. δεν ειναι ολα με ειδικους χωρους τα μαγαζια. αλλα ουτε πχ εγω ειμαι υποχρεωμενη να πινω καφε με θεα ενα στηθος.
αυτο θεωρω εγω λοιπον μετρο αξιοπρεπειας και πολιτισμου που καποιος αναφερε παραπανω. τοσο το να θηλαζεις λες και εισαι στην αφρικη χυμα, αλλα τοσο και το να ειναι υποχρεωτικο να κρυφτεις λες και εισαι σε καμια χωρα υποαναπτυκτη, ειναι γιαμενα προσβλητικο.η μανουλα να θηλασει οπου και οπως θελει απλα λιιγο διακριτικα. αυτο ειναι καλο για ολους. μη το τραβαμε αλλο με τους φανατισμους με αυτο το θεμα.

Αχ βρε κορίτσι μου, μαζί σου δε διαφώνησε κανείς, το άλλο το σούργελο μιλούσε για τρούμπες, βυζιά όξω με τα γάλατα να τρέχουνε, μπάρμπα Γιωργους, Μήτσους, Αφρικές, και μας έκανε και διαλεξη περί πολιτισμού. Η δικιά σου η άποψη είναι απολύτως σεβαστή, αν ήμασταν έξω για καφέ θα ήταν μια πολύ ωραία συζήτηση και δε θα βλέπαμε την ώρα να ξαναβγούμε.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma Tomato έγραψε:
αν ήμασταν έξω για καφέ θα ήταν μια πολύ ωραία συζήτηση και δε θα βλέπαμε την ώρα να ξαναβγούμε.

Δημόσιος θηλασμός διαμαρτυρίας στο Mediterranean Cosmos - Σελίδα 3 438696 Very Happy παω να κανω τωρα που τοπες

????????


Επισκέπτης
αθηνα ελα λιγο msn
σορρυ για το οφφ

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στελλα εκει ειμαι

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma Tomato έγραψε:
Crazymamy έγραψε:ωραίο τρόπο βρίσκουν για να διαφημιστουν!Σε μια βδομάδα θα δούμε στις τηλεοράσεις μας την Σ.Κουτσοσταμάτη να διαφημίζει κάνενα παιδικό παραμύθι.

Γιατί τέτοιος κυνισμός;

(Ναι, κάνω quote τον εαυτό μου το μικρό ψωνιο. Laughing )

Μίλησα με τη μητέρα μου στο τηλέφωνο και τυχαία αναφέρθηκε στο γεγονός. Δεν ήξερα ότι η κυρία ήταν τηλεπερσόνα. Αυτό δεν αναιρεί το δικαίωμά της στη διαμαρτυρία αλλά τουλάχιστον τώρα καταλαβαίνω το σκεπτικισμό της crazymamy.

Να με συμπαθάτε, λείπω χρονια.

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
supermama έγραψε:
Crazymamy έγραψε:ωραίο τρόπο βρίσκουν για να διαφημιστουν!Σε μια βδομάδα θα δούμε στις τηλεοράσεις μας την Σ.Κουτσοσταμάτη να διαφημίζει κάνενα παιδικό παραμύθι.

λες?χαχαχα θα δειξει

οοουουου!σίγουρα!! Laughing

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
Crazymamy έγραψε:ωραίο τρόπο βρίσκουν για να διαφημιστουν!Σε μια βδομάδα θα δούμε στις τηλεοράσεις μας την Σ.Κουτσοσταμάτη να διαφημίζει κάνενα παιδικό παραμύθι.

Γιατί τέτοιος κυνισμός;

(Ναι, κάνω quote τον εαυτό μου το μικρό ψωνιο. Laughing )

Μίλησα με τη μητέρα μου στο τηλέφωνο και τυχαία αναφέρθηκε στο γεγονός. Δεν ήξερα ότι η κυρία ήταν τηλεπερσόνα. Αυτό δεν αναιρεί το δικαίωμά της στη διαμαρτυρία αλλά τουλάχιστον τώρα καταλαβαίνω το σκεπτικισμό της crazymamy.

Να με συμπαθάτε, λείπω χρονια.

mama tomato μην ανυσηχείς ,τις απόψεις μας λέμε,σιγά μη χαλάσουμε τη ζαχαρένια μας μεταξύ μας κιόλας!! Very Happy
Δημόσιος θηλασμός διαμαρτυρίας στο Mediterranean Cosmos - Σελίδα 3 328109
ναι είναι τηλεπερσόνα,έκανε κάποιες εκπομπές 5λεπτες , σε ότι αφορά μωρά-παιδιά .

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
supermama συμφωνώ κατα γράμμα με ότι αναφέρεις!!!!!Σαν να τα έγραψα εγώ!

Μερικές γυναίκες είναι τελείως κουκουρούκου!!Είναι άσχετο αλλά σχετικό με τις γυναίκες που είναι προκλητικές σε τέτοια θέματα.
Είχα δει μια εγκυμονούσα στο σούπερ μάρκετ,πανήψηλη
με πολύ μεγάλη κοιλιά (7-8 μηνών) και φορούσε κολάν ,όλη η κοιλιά έξω,μπλουζάκι εφαρμοστό που είχε μαζευτεί όλο πάνω απο τη κοιλιά.
Έλεος! Δημόσιος θηλασμός διαμαρτυρίας στο Mediterranean Cosmos - Σελίδα 3 966307

όλα_για_την_τηλεθέαση


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αν δεν ήταν τηλεπαρουσιάστρια θα σας έλεγα εγώ για πότε θα την είχαν πετάξει από το εμπορικό κέντρο μαζί με όλες τις υπόλοιπες που πήγαν για να τις πάρουν οι κάμερες.
Ο θηλασμός δεν είναι θέατρο του Καραγκιόζη αλλά όλες μπορούν παντού να θηλάζουν σε χώρο λίγο πιο μακρυά από τα βλέμματα όλων και φυσικά ας προσέχουν και λίγο.Λυπάμαι αλλά θα συμφωνήσω με μερικές κοπέλες που οι περισσότερες διαφωνείτε.Οι κάμερες δεν βοηθούν στο να γίνεται θηλασμός σε δημόσιους χώρους αλλά οι σωστές συμβουλές θα μπορούσαν να είχαν καλύτερα αποτελέσματα.Αν η τηλεπερσόνα ψυχολόγος πήγαινε λίγο πιο μακρυά από τον κόσμο και διακριτικά θήλαζε το μωρό της τι θα πάθαινε δηλαδή; Δεν θα της κατέβαινε γάλα ;Το θέαμα ήταν το λιγότερο "γραφικό" και μη μου πείτε ότι είμαι κατά του θηλασμού γιατί άλλο λέω και άλλο καταλαβαίνουν ή θέλουν να καταλάβουν μερικές.Εμείς δεν θηλάσαμε , δεν προσέχαμε και δεν πηγαίναμε σε χώρο λίγο πιο μακρυά από όλους ; Τι γελοίες καταστάσεις είναι αυτές ; Όλα για την δημοσιότητα ,όλα για τις κάμερες ,όλα για την αναγνωρισιμότητα και τη διαφήμιση.
Αν ήταν η κυρά Κατίνα της απέναντι κατοικίας στο χωριό,εγώ ή εσείς θα σας έλεγα εγώ για πότε θα μας είχαν πετάξει εκτός εμπορικού αν μετά από παράκληση να θηλάσουμε σε πιο ιδιωτικό χώρο ,δεν θα πηγαίναμε ,εξασκώντας την γνωστή σε όλους ελληνική μαγκιά της ελληνίδας μάνας που τα ξέρει όλα και σχίζεται για το παιδί της που πεινάει και κλαίει για να φάει εκεί και τώρα,εδώ και τώρα, παντού, ανάμεσα σε όλους και γράφοντας κανονικά ξέρετε που όλους τους υπόλοιπους.Το ξέρω ότι μερικές θα αρχίσετε να βρίζετε και να μην συμφωνείτε αλλά εδώ δεν είμαστε χώρα τσιγγάνων όσο και να θέλουν να ισοπεδώσουν τα πάντα μερικές.Τώρα βρίστε όσο θέλετε ,εσείς βγάζετε το χειρότερο σας εαυτό,εγώ αποχωρώ και ούτε με ενδιαφέρει τι σχόλια θα κάνετε.Την άποψη μου την είπα.Διάλογο έτσι και αλλιώς δεν κάνετε ,το μόνο που ξέρετε είναι να χασκογελάτε ,να βρίζετε και να κοροϊδεύετε κάθε άλλη αντίθετη άποψη.Ωραία παρέα και φανταστικό forum. Να το προτείνετε για ευρωπαϊκό βραβείο ολικής ποιότητας. Σας παρακολουθώ,δε μιλάω ,δε μιλάω αλλά αυτές που κοροϊδεύετε έχουν το δίκιο με το μέρος τους. Τότε όπως είπε μία εχθές που πήρε το μάτι μου, να το κάνουμε και σαν τα σκυλιά και τα ζώα στο δρόμο.Λυπάμαι για μερικές από εσάς που θέλετε να είστε και μανάδες και δυστυχώς έτσι θα μάθετε και στα παιδιά σας να κάνουν.Κανένας σεβασμός πουθενά και σε κανέναν,να κάνουμε και να κάνουν ότι τους έρχεται στο κεφάλι και για τους άλλους πέρα βρέχει.Δεν είναι έτσι τα πράγματα.Καλή σας συνέχεια.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:Αν δεν ήταν τηλεπαρουσιάστρια θα σας έλεγα εγώ για πότε θα την είχαν πετάξει από το εμπορικό κέντρο μαζί με όλες τις υπόλοιπες που πήγαν για να τις πάρουν οι κάμερες.
Ο θηλασμός δεν είναι θέατρο του Καραγκιόζη αλλά όλες μπορούν παντού να θηλάζουν σε χώρο λίγο πιο μακρυά από τα βλέμματα όλων και φυσικά ας προσέχουν και λίγο.Λυπάμαι αλλά θα συμφωνήσω με μερικές κοπέλες που οι περισσότερες διαφωνείτε.Οι κάμερες δεν βοηθούν στο να γίνεται θηλασμός σε δημόσιους χώρους αλλά οι σωστές συμβουλές θα μπορούσαν να είχαν καλύτερα αποτελέσματα.Αν η τηλεπερσόνα ψυχολόγος πήγαινε λίγο πιο μακρυά από τον κόσμο και διακριτικά θήλαζε το μωρό της τι θα πάθαινε δηλαδή; Δεν θα της κατέβαινε γάλα ;Το θέαμα ήταν το λιγότερο "γραφικό" και μη μου πείτε ότι είμαι κατά του θηλασμού γιατί άλλο λέω και άλλο καταλαβαίνουν ή θέλουν να καταλάβουν μερικές.Εμείς δεν θηλάσαμε , δεν προσέχαμε και δεν πηγαίναμε σε χώρο λίγο πιο μακρυά από όλους ; Τι γελοίες καταστάσεις είναι αυτές ; Όλα για την δημοσιότητα ,όλα για τις κάμερες ,όλα για την αναγνωρισιμότητα και τη διαφήμιση.
Αν ήταν η κυρά Κατίνα της απέναντι κατοικίας στο χωριό,εγώ ή εσείς θα σας έλεγα εγώ για πότε θα μας είχαν πετάξει εκτός εμπορικού αν μετά από παράκληση να θηλάσουμε σε πιο ιδιωτικό χώρο ,δεν θα πηγαίναμε ,εξασκώντας την γνωστή σε όλους ελληνική μαγκιά της ελληνίδας μάνας που τα ξέρει όλα και σχίζεται για το παιδί της που πεινάει και κλαίει για να φάει εκεί και τώρα,εδώ και τώρα, παντού, ανάμεσα σε όλους και γράφοντας κανονικά ξέρετε που όλους τους υπόλοιπους.Το ξέρω ότι μερικές θα αρχίσετε να βρίζετε και να μην συμφωνείτε αλλά εδώ δεν είμαστε χώρα τσιγγάνων όσο και να θέλουν να ισοπεδώσουν τα πάντα μερικές.Τώρα βρίστε όσο θέλετε ,εσείς βγάζετε το χειρότερο σας εαυτό,εγώ αποχωρώ και ούτε με ενδιαφέρει τι σχόλια θα κάνετε.Την άποψη μου την είπα.Διάλογο έτσι και αλλιώς δεν κάνετε ,το μόνο που ξέρετε είναι να χασκογελάτε ,να βρίζετε και να κοροϊδεύετε κάθε άλλη αντίθετη άποψη.Ωραία παρέα και φανταστικό forum. Να το προτείνετε για ευρωπαϊκό βραβείο ολικής ποιότητας. Σας παρακολουθώ,δε μιλάω ,δε μιλάω αλλά αυτές που κοροϊδεύετε έχουν το δίκιο με το μέρος τους. Τότε όπως είπε μία εχθές που πήρε το μάτι μου, να το κάνουμε και σαν τα σκυλιά και τα ζώα στο δρόμο.Λυπάμαι για μερικές από εσάς που θέλετε να είστε και μανάδες και δυστυχώς έτσι θα μάθετε και στα παιδιά σας να κάνουν.Κανένας σεβασμός πουθενά και σε κανέναν,να κάνουμε και να κάνουν ότι τους έρχεται στο κεφάλι και για τους άλλους πέρα βρέχει.Δεν είναι έτσι τα πράγμα τα.Καλή σας συνέχεια.

Εμείς όλες τα έχουμε βρει μεταξύ μας και μιλάμε και ανταλλάσουμε απόψεις. Ένας μας βρίζει συνεχεια και προκαλεί αλλά δεν τον ξέρεις γιατί διαγράφτηκε χτες, λίγο πριν εγγραφείς εσύ. Κοίτα ατυχία για λίγο χάσατε ο ένας τον άλλο, μια χαρά χωριό θα κάνατε.

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προβληματίστηκα πολύ με το θέμα κ τελικά άξιζε που δημοσιεύτηκε κ ήθελα πολύ να συζητηθεί σε ένα φορούμ Γ να διαβάσω κ άλλες απόψεις... ελπίζω να κρατηθεί το επίπεδο στη συνέχεια... δε μπορώ να κρίνω τη μαμά την όποια μαμά διαμαρτυρήθηκε δημόσια Γ την παρατήρηση που της έγινε, γτ το ζητούμενο κ προτεραιότητα εχει η μάνα στην περίπτωση αυτή κι οχι ο σεκιουριτας αλλά μπορω να κρίνω έναν ανιδεο μπουρτζοβλαχο που δεν είχε το τακτ να βοηθήσει προς όφελος της μαμάς κ του παιδιού τη μαμά να βρεθεί σε έναν πιο ασφαλή χώρο Γ την ίδια κ μόνο αν το ήθελε η ίδια... αυτό Γ το κομμάτι της παρατήρησης...

Για το κομμάτι της ελευθερίας ποσώς μ ενδιαφέρει αν ο εν λόγω μπουρτζοβλαχος καυλωσε που είδε το βυζι της κουτσοσταματη αλλά το δικαίωμα της ελευθερίας δεν το έχει μόνο η κουτσοσταματη αλλά κ ο κάθε ένας μας που προσβάλλεται δημόσια η αισθητική του... κ κυρίως το αθωο αυτό νινι που δεν σκέφτεται κάνεις ότι εκείνη την ώρα τρώει.... κ δεν είναι καθόλου ωραίο να έχει καρφωμένα βλέμματα επάνω του επειδή η μάνα του στην υπερβολή το λέω, είναι μητρολαγνης!! άρα συμφωνώ πάραυτα με ότι είπε η managelikis χωρίς τα παρελκόμενα που δε με αφορούν... κ γενικά πρέπει να έχουμε δει λίγο κ πώς λειτουργούν στο εξωτερικό Γ να έχουμε σφαιρική άποψη καθώς η χώρα μας δεν αποτελεί πρότυπο πολιτισμού σε ΤΠΤ βασικό!!

Θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα της κάθε μάνας να θηλάζει όπου κρίνει απαραίτητο να το κάνει, αρκεί να μην στερεί την ελευθερία ούτε τον υπολοίπων γύρω της να κάνουν οτιδήποτε κάνουν χωρίς να ενοχλούνται από την ενέργεια της, καθώς κ ούτε του παιδιού της να φάει σε ένα ήρεμο περιβάλλον χωρίς καρφωμένα βλέμματα πάνω του... εκεί πάει το νόημα κι οχι στο αν μας καυλωνει η οχι τον καθένα το βυζι γτ αυτό είναι τελείως υποκειμενικό. κ επίσης συμφωνώ ότι δεν είναι υποχρεωμένη η μάνα να κλείνεται σε ειδικούς χώρους Γ να θηλάσει, αρκεί όταν το κάνει σε ανοιχτούς να είναι σα να περνάει απαρατήρητη.... θέλει τεχνική, τρόπο, μαεστρία και προσοχή αλλιώς θα μας κλείσουν πίσω στις κουζίνες μας κ θα χουν κ δίκαιο. Οταν είσαι μάνα προτεραιότητα σου είναι το παιδί σου , κι οχι το αν θα δουλέψεις, θα πας στην τραπεζα, θα πας βόλτες αυτά είναι διευκολύνσεις που πάλι έχουν στόχο το παιδί μέσω της μάνας...

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
LindakiS έγραψε:Προβληματίστηκα πολύ με το θέμα κ τελικά άξιζε που δημοσιεύτηκε κ ήθελα πολύ να συζητηθεί σε ένα φορούμ Γ να διαβάσω κ άλλες απόψεις... ελπίζω να κρατηθεί το επίπεδο στη συνέχεια... δε μπορώ να κρίνω τη μαμά την όποια μαμά διαμαρτυρήθηκε δημόσια Γ την παρατήρηση που της έγινε, γτ το ζητούμενο κ προτεραιότητα εχει η μάνα στην περίπτωση αυτή κι οχι ο σεκιουριτας αλλά μπορω να κρίνω έναν ανιδεο μπουρτζοβλαχο που δεν είχε το τακτ να βοηθήσει προς όφελος της μαμάς κ του παιδιού τη μαμά να βρεθεί σε έναν πιο ασφαλή χώρο Γ την ίδια κ μόνο αν το ήθελε η ίδια... αυτό Γ το κομμάτι της παρατήρησης...

Για το κομμάτι της ελευθερίας ποσώς μ ενδιαφέρει αν ο εν λόγω μπουρτζοβλαχος καυλωσε που είδε το βυζι της κουτσοσταματη αλλά το δικαίωμα της ελευθερίας δεν το έχει μόνο η κουτσοσταματη αλλά κ ο κάθε ένας μας που προσβάλλεται δημόσια η αισθητική του... κ κυρίως το αθωο αυτό νινι που δεν σκέφτεται κάνεις ότι εκείνη την ώρα τρώει.... κ δεν είναι καθόλου ωραίο να έχει καρφωμένα βλέμματα επάνω του επειδή η μάνα του στην υπερβολή το λέω, είναι μητρολαγνης!! άρα συμφωνώ πάραυτα με ότι είπε η managelikis χωρίς τα παρελκόμενα που δε με αφορούν... κ γενικά πρέπει να έχουμε δει λίγο κ πώς λειτουργούν στο εξωτερικό Γ να έχουμε σφαιρική άποψη καθώς η χώρα μας δεν αποτελεί πρότυπο πολιτισμού σε ΤΠΤ βασικό!!

Θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα της κάθε μάνας να θηλάζει όπου κρίνει απαραίτητο να το κάνει, αρκεί να μην στερεί την ελευθερία ούτε τον υπολοίπων γύρω της να κάνουν οτιδήποτε κάνουν χωρίς να ενοχλούνται από την ενέργεια της, καθώς κ ούτε του παιδιού της να φάει σε ένα ήρεμο περιβάλλον χωρίς καρφωμένα βλέμματα πάνω του... εκεί πάει το νόημα κι οχι στο αν μας καυλωνει η οχι τον καθένα το βυζι γτ αυτό είναι τελείως υποκειμενικό. κ επίσης συμφωνώ ότι δεν είναι υποχρεωμένη η μάνα να κλείνεται σε ειδικούς χώρους Γ να θηλάσει, αρκεί όταν το κάνει σε ανοιχτούς να είναι σα να περνάει απαρατήρητη.... θέλει τεχνική, τρόπο, μαεστρία και προσοχή αλλιώς θα μας κλείσουν πίσω στις κουζίνες μας κ θα χουν κ δίκαιο. Οταν είσαι μάνα προτεραιότητα σου είναι το παιδί σου , κι οχι το αν θα δουλέψεις, θα πας στην τραπεζα, θα πας βόλτες αυτά είναι διευκολύνσεις που πάλι έχουν στόχο το παιδί μέσω της μάνας...

Εντάξει, ξέρεις ότι λέμε σχεδόν το ίδιο πράγμα. Συμφωνούμε ότι μια γυναίκα δεν είναι υποχρεωμένη να απομακρυνθεί για να θηλάσει αν δεν θέλει και ότι αν θέλει να το κάνει δημόσια κανένας Νεάντερταλ δε θα πρεπε να της κάνει παρατήρηση. Η μόνη σου ένσταση είναι πως καλό θα είναι να μην εκτίθεται πάρα πολύ. Όπως είπε και ο Τρολαντώνης, να μην φαίνεται ρόγα και τα γάλατα να τρέχουν. ΟΚ, δεκτό, άλλα πόσες θηλάζουν έτσι και μάλιστα δημόσια, ειδίκά αφού, αν θυμάμαι καλά από τα μαθήματα, αν φαίνεται η θηλή, δεν το κάνεις σωστά. (αν κάνω λάθος διόρθωσέ με) Το θέμα είναι να μιλάμε για τον κανόνα, όχι για την εξαίρεση. Γι' συτό λέω ότι χρειαζόμαστε νομοθετικό πλαίσιο, για να προστατέψουμε τις μητέρες και τα μωρα από τον κάθε μπουρτζόβλαχο που λες κι εσύ, που θα τους απαγόρευε να θηλάσουν εστω και διακριτικά.


Πάντως δεν την αδικώ την κοπέλα που δεν πήγε στο δωμάτιο θηλασμού, είναι στου διόλου τη μάνα, πήγαμε να αλλάξουμε τον μικρό τα Χριστούγεννα και μόνο που δε σταματήσαμε για ένα σνακ στη διαδρομή, προχωράς, προχωράς, προχωράς, νομίζεις ότι θα φτασεις Χαλκιδική με τα πόδια.

Όσο για το αν πρέπει μια μητερα να πηγαίνει για ψώνια ή στις τράπεζες είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Ειλικρινά σ'ευχαριστώ που κράτησες επίπεδο.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτη τη συζητηση ειχαμε με τον αντρα μου κ εναν φιλο μας γιατρο.τους ελεγα για το συμβαν.ο φιλος μας ο γιατρος μας ελεγε οτι προσφατα γυρισε απο ενα συνεδριο ατην αμερικη κ οτι στον χωροτου συνεδριου ηταν κ δυο μαμαδες με τα μωρα τους οπου καθονταν στις τελευταιες θεσεις μεν αλλα θηλαζαν κανονικοτατα τα μωρα τους.συγκεκριμενα ειπε:με το να χερι το μωρο στο στηθος κ με το αλλο κρατουσαν σημειωσεις.με εστειλε η ατακα του αντρα μου που ενω θηλαζω δεν ηξερα την αποψη του για τον δημοσιο θηλασμο καθως δε χρειαστηκε ποτε να θηλασω δημοσια.ρωτησε λοιπον.και για πες μου κωστα,αυτα που ελεγε ο ομιλητης αξιζαν;ναι λεει εκεινος.και απανταει ο δικος μου.ε τοτε καλα εκαναν κ κρατουσαν σημειωσεις.με εστειλε το μαναρι μου.προφανως ειναι απο μονο του αυτονοητο οτι ειναι το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο. cheers

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Αυτη τη συζητηση ειχαμε με τον αντρα μου κ εναν φιλο μας γιατρο.τους ελεγα για το συμβαν.ο φιλος μας ο γιατρος μας ελεγε οτι προσφατα γυρισε απο ενα συνεδριο ατην αμερικη κ οτι στον χωροτου συνεδριου ηταν κ δυο μαμαδες με τα μωρα τους οπου καθονταν στις τελευταιες θεσεις μεν αλλα θηλαζαν κανονικοτατα τα μωρα τους.συγκεκριμενα ειπε:με το να χερι το μωρο στο στηθος κ με το αλλο κρατουσαν σημειωσεις.με εστειλε η ατακα του αντρα μου που ενω θηλαζω δεν ηξερα την αποψη του για τον δημοσιο θηλασμο καθως δε χρειαστηκε ποτε να θηλασω δημοσια.ρωτησε λοιπον.και για πες μου κωστα,αυτα που ελεγε ο ομιλητης αξιζαν;ναι λεει εκεινος.και απανταει ο δικος μου.ε τοτε καλα εκαναν κ κρατουσαν σημειωσεις.με εστειλε το μαναρι μου.προφανως ειναι απο μονο του αυτονοητο οτι ειναι το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο. cheers

cheers cheers cheers

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
LindakiS έγραψε:
θέλει τεχνική, τρόπο, μαεστρία και προσοχή αλλιώς θα μας κλείσουν πίσω στις κουζίνες μας κ θα χουν κ δίκαιο. Οταν είσαι μάνα προτεραιότητα σου είναι το παιδί σου , κι οχι το αν θα δουλέψεις, θα πας στην τραπεζα, θα πας βόλτες αυτά είναι διευκολύνσεις που πάλι έχουν στόχο το παιδί μέσω της μάνας...

Στάσου βρε κοπέλα μου γιατί με μπέρδεψες. Από τη μια λες οτι η κάθε μάνα έχει το δικαίωμα να θηλάσει όπου θέλει, κ από την άλλη λες οτι δεν μπορεί να βγαίνει από το σπίτι κ να πηγαίνει σε τράπεζες, καφέ κτλ. Ε τότε, σε ποιο μέρος μπορεί να θηλάσει όπου θέλει? Μέσα στο σπίτι της? Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Εμένα η κόρη μου τρώει κάθε 2 ώρες, όχι γιατί το επέλεξα εγώ, αλλά γιατί τότε πεινάει. Την προηγούμενη εβδομάδα, αφού την τάισα πήγα στην τράπεζα να ληρώσω ενα δάνειο που έχω. Καθυστέρησα γιατί είχε κόσμο κ η μικρή μου ξαναπείνασε. Τι θα έπρεπε να κάνω δηλαδή, να μην πληρώσω την τράπεζα, ή να αφήσω το παιδί να κλαίει από την πείνα? Πήγα σε ένα πάρκο, την τάισα, κ δεν ενοχλήθηκε κανείς.

Κ το σχόλιο θα μας κλείσουν πίσω στις κουζίνες μας κ θα χουν κ δίκιο, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω...

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τοσες μερες θελω να πω τη γνωμη μου αλλα κρατιεμαι γιατι δεν ειμαι μανα! ρε κοριτσια η συγκεκριμενη κυρια που ξεσηκωσε τον κοσμο εχει παιδι 17 μηνων! δεν μιλαμε για βρεφακι που εξαρταται αποκλειστικα απο το γαλα της μαμας του και που πρεπει να το θηλάσει εκεινη τη στιγμη! περα απο αυτο ειναι παιδακι ολοκληρο και οσο να θες να θηλασεις διακριτικα δεν γινεται και οσες φορες το εχω δει φαινονται τα πάντα! επισης δεν καταλαβαινω πως γινεται να ηταν καλυμενη οπως λεει οταν της εγινε η παρατηρηση και οταν τραβουσαν οι καμερες να μην ησουν! αμφιβάλω αν καλυφθηκε και τοτε! εγω προσωπικα δεν νομιζω οτι θα μπορω να θηλάσω σε δημοσιο χορο! δεν θα χαλασει ο κοσμος αν πας σε καποιο ησυχο μερος και το κανεις! οπως δεν καταλαβαινω τη λογικη οτι ειμαστε σε ενα σπιτι 10 ατομα και αντι να παω σε άλλο δωματιο , ενω εχω την δυνατοτητα και δεν ειναι τουαλετα εμπορικου, το κανω μπροστα σε ολους! τελος θα βαλω ενα βιντεο και θα σας πω και σε ποιο λεπτο να το βαλετε αν βαριεστε να το δειτε ολο για να καταλεβετε τι εννοω για την ηλικια και το μεγεθος και το πόσο ασχημα χτυπησε στα δικα μου τα ματια αυτη η σκηνη! και μη μου πειτε οτι ειναι εξαιρεση στον κανονα γιατι το εχω δει απειρες φορες μπροστά μου!

https://youtu.be/yk6tPVBxkCQ




δειτε από το 0:50 και από το 1:17 και μετα μιλαμε για ολοκληρα παιδακια και μαλιστα αγορακια! και ουτε μια από όλες τις κυριες δεν ειναι σκεπασμενη ενω οσες ειναι υπερ του δημοσιου θηλασμου υποστηριζουν πως εννοειται πως ειμαστε καλυμενες!

????????


Επισκέπτης
elenisig αυτο λεμε κοπελα μου.......πηγες στο παρκο λες, γιατι δεν θηλασες στην τραπεζα????? αυτο λεμε.......οτι υπαρχει τροπος να μη σε δει ολος ο ντουνιας ΑΝ ΘΕΣ να μη σε δει .....
ειρηνη μου δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο, χτες εγραψα και τα εσβησα γιατι παντα γινεται χαμος μ αυτο το θεμα αλλα εχω δικαιωμα να πω την αποψη μου εφοσον δε θιγω κανεναν
αποψη μου ειναι να μην απομακρυνονται σε δωματια και μακρινους προορισμους λες και εχουν λεπρα, ημαρτον, αλλα να προσεχουν να μην ειναι ολα φατσα φορα......ημαρτον επισης...

δε μπορει να υπαρξει ενα μετρο σ αυτη τη χωρα? η πρεπει να περπατησεις ενα χιλιομετρο η πρεπει να κανεις διαγωνισμο ρωγας? ελα ρε παιδια, μην ειμαστε τοσο υπερβολικοι, αμα θες ολα γινονται

και τελος εχω κι εγω αυτο το ιδιο ερωτηματικο με την ειρηνη.......αυτα δεν ειναι μωρακια.......ειναι ολοκληρα παιδια........

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ακριβως Στέλλα! δεν μπορω την υπερβολή ! ουτε χρειαζεται να θηλάσεις στις τουαλετες αλλά παραδειγμα θα αναφερω μπορουσε να θηλάσει στο αυτοκινητο της γιατι δεν νομιζω οτι η συγκεκριμενη κυρια πήγε με το λεωφορειο στο cosmos και ξανατονιζω ειναι 17 μηνων! εγω ρε παιδια εκτος των αλλων τα λυπαμαι και τα μπεμπακια γιατι θεωρω οτι χαλαρωνουν τοσο πολύ και ειναι τοσο ιερη η ωρα αυτη που ειναι κριμα να γινεται μεσα στη βαβούρα και την πολυκοσμία!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις