Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mhtsaina έγραψε:Αντώνη, όσο κι αν προσωπικά κλίνω προς την άποψη της supermama, γιατί σαν άνθρωπος θα αισθανόμουν λίγο άβολα να θηλάζω δημοσίως, θεωρώ ότι καμία γυναίκα δεν μπορεί και δεν πρέπει να κρίνεται για τον τρόπο που επιλέγει να θηλάσει. Αν το θέαμα είναι αντιαισθητικό, μπορούμε κάλλιστα να αναζητήσουμε ένα άλλο σημείο, από το οποίο να μη βρίσκεται στο οπτικό μας πεδίο η θηλάζουσα.

Κατ' αρχήν αν απευθύνεσαι σε μένα δεν με λένε Αντώνη αλλά Ηλέκτρα.
Προφανώς και εσύ έχεις μπερδευτεί.
Αυτό που λες είναι ακριβώς αυτό που έγραψα και εγώ,δεν διαφωνούμε πουθενά παρά μόνο στο....όνομα !

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι όμως Αντώνη, δε λέμε καθόλου το ίδιο πράγμα. Στο ξαναλέω, το πώς και πού επιλέγει να θηλάσει μια γυναίκα είναι δικαίωμά της, κι ούτε εγώ που δεν έχω ακόμη παιδιά, ούτε κι εσύ που είσαι άντρας μπορούμε να έχουμε άποψη για το θηλασμό και πόσω μάλλον να κατακρίνουμε

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:
mamagelikis έγραψε:
MamaTheodora έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
MamaTheodora έγραψε:Mama Tomato... Very Happy Respect

Τα ειπες ολα!!


Το έχω αυτό, είμαι γλωσσοκοπάνα, τι να κάνω; Wink

Να συνεχιζεις να κοπανας!!!! Wink


Όλες μπορούμε να κοπανάμε αλλά αυτό δεν δείχνει πολιτισμό.Δείχνει το επίπεδο μας και μόνο εκτός αν θέλεις μαμά Θεοδώρα να συμφωνούμε όλες σε κάτι που καλούμαστε για να πούμε τη γνώμη μας.
Ούτε δημοκρατικό είναι.Αν δεν σου αρέσει η άποψη μου,κράτα τη δική σου και αντάλλαξε τις απόψεις σου με αυτές που έχουν την ίδια άποψη με τη δική σου.Δεν είναι λόγος να κοροϊδεύεις.
Αν σου αρέσει εσένα να βγάζεις τα βυζιά σου σε κοινή θέα για να θηλάζεις,βγες και στη τηλεόραση για να σε δούμε.

Έλα, μη τη μαλώνεις, σ'εμένα απευθύνθηκε και αστειεύτηκε.

Η Σούπερμαμά είπε την άποψή με λογικά επιχειρήματα και έγινε απολύτως σεβαστή. Εσύ μπέρδεψες το κατουρημα με το φαγητό και μας είπες πόσο πολυταξιδεμένη είσαι.


Το κατούρημα και το φαγητό είναι το ίδιο.
Δύο ανάγκες που πρέπει να ικανοποιούνται.
ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΧΕΖΕΙ ΓΙΑ ΑΝ ΣΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΑ.
ΣΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΡΩΪΝΟ ,ΤΟ ΓΕΥΜΑ Ή ΤΟ ΔΕΙΠΝΟ ΤΟΥ.
ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΠΙΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΥ ΛΗ ΤΟ ΧΥΜΟ ΤΟΥ.
ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΘΗΛΑΖΕΙ.
ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ή @#$%^&^%$#@.
ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.......

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΙΠΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ......

ΣΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ
ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ
ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ
ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΧΕΖΟΥΜΕ
ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ.

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΜΒΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΑΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΓΥΜΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ,ΔΕΝ Γ@#$%^&*&^%#@ ΣΑΝ ΤΑ ΖΩΑ , ΔΕΝ ΚΑΤΟΥΡΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ.

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕΣ .......(ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ)

ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗ ΣΚΟΤΙΑ ΚΑΤΟΙΚΕΙΣ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ;
Ή ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΟΙΚΕΙΣ ΣΤΗ ΤΡΟΥΜΠΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΕΝΕ ΜΠΑΜΠΑ ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΑΜΜΑ ΤΟΜΑΤΟ ΣΤΑ ΣΚΟΤΣΕΖΙΚΑ ΥΨΙΠΕΔΑ Ή ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΗ Ή ΧΩΡΙΟ ;

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΑΝ ΓΝΗΣΙΑ ΣΚΟΤΣΕΖΑ .....Ε ....ΜΕΧΡΙ ΤΟ ST.ANDREWS ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ, ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ GOLF ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ,ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΟΥ GOLF,ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΤΟΥΣ ΜΝΗΜΕΙΑ !!!


mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mhtsaina έγραψε:Κι όμως Αντώνη, δε λέμε καθόλου το ίδιο πράγμα. Στο ξαναλέω, το πώς και πού επιλέγει να θηλάσει μια γυναίκα είναι δικαίωμά της, κι ούτε εγώ που δεν έχω ακόμη παιδιά, ούτε κι εσύ που είσαι άντρας μπορούμε να έχουμε άποψη για το θηλασμό και πόσω μάλλον να κατακρίνουμε

ΚΑΤ 'ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΡΑΣ.ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΣΟΥ ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΟΥ ΖΩΗ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΛΕΜΕ.
ΕΠΙΜΕΝΩ.
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ,ΣΥΜΦΩΝΩ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΑ.
ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΜΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΟΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamagelikis έγραψε:


Όλες μπορούμε να κοπανάμε αλλά αυτό δεν δείχνει πολιτισμό.

Έτσι, το βασικό είναι να έχεις πολιτισμό και επίπεδο.

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:
mamagelikis έγραψε:


Όλες μπορούμε να κοπανάμε αλλά αυτό δεν δείχνει πολιτισμό.

Έτσι, το βασικό είναι να έχεις πολιτισμό και επίπεδο.


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ !

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αντώνη, προφανώς έχεις συγχισθεί κι έτσι είναι μάλλον καλύτερα να το ξανασυζητήσουμε μια άλλη στιγμή, μήπως μπορέσουμε να καταλάβουμε καλύτερα ο ένας την άλλη. Να είσαι καλά!

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamagelikis έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
mamagelikis έγραψε:


Όλες μπορούμε να κοπανάμε αλλά αυτό δεν δείχνει πολιτισμό.

Έτσι, το βασικό είναι να έχεις πολιτισμό και επίπεδο.


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ !

Άλλη φορά θα κρατάω πανό "Sarcasm" για να μην ξανασυμβεί.
Σας αφήνω, πάω γι ακαφέ με το γιο μου!

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mhtsaina έγραψε:Αντώνη, προφανώς έχεις συγχισθεί κι έτσι είναι μάλλον καλύτερα να το ξανασυζητήσουμε μια άλλη στιγμή, μήπως μπορέσουμε να καταλάβουμε καλύτερα ο ένας την άλλη. Να είσαι καλά!

Μάλλον εσύ έχεις συγχισθεί.Εγώ ούτε συγχισμένη είμαι ούτε άντρας είμαι ούτε θέλω να έρχομαι σε συνεχή αντιπαράθεση μαζί σου.Ειλικρινά στο λέω.
Να το συζητήσουμε όποτε θέλεις,οποιαδήποτε στιγμή αλλά για να καταλάβουμε η μια την άλλη μάλλον δύσκολο το βλέπω....
Και εσύ να είσαι καλά !
Εννοείται αυτό .Το να είμαστε καλά δεν έχει να κάνει με το εάν πιστεύεις ή όχι ότι είμαι ή δεν είμαι γυναίκα.Το ίδιο μπορώ να πω και γι σένα ,στο έχω ξαναπεί άλλωστε.
Είσαι η Μήτσαινα ή είσαι ο Μήτσος απ' τα Καλάβρυτα ; Για τον ίδιο λόγο που πιστεύεις ότι είμαι άντρας, μπορώ και εγώ να πιστεύω ότι είσαι άντρας.
Που το ξέρω και το ξέρεις αν ποτέ θα μαθευτεί ; (Λέει και ένα δημοτικό τραγούδι) !
Έτσι και αλλιώς διαδικτυακά μιλάμε ,στο τηλέφωνο αποκλείεται ,από κοντά επίσης δεν έχω χρόνο και άρα εσύ θα πιστεύεις ότι είμαι ο Αντώνης και εγώ θα πιστεύω ότι είσαι ο Μήτσος !
Η ουσία είναι ότι τα βάλαμε σε μια γραμμή τα πράγματα και τουλάχιστον δεν αλληλοβριζόμαστε. Πάλι καλά !


mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:
mamagelikis έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
mamagelikis έγραψε:


Όλες μπορούμε να κοπανάμε αλλά αυτό δεν δείχνει πολιτισμό.

Έτσι, το βασικό είναι να έχεις πολιτισμό και επίπεδο.


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ !

Άλλη φορά θα κρατάω πανό "Sarcasm" για να μην ξανασυμβεί.
Σας αφήνω, πάω γι ακαφέ με το γιο μου!


Καλό καφέ να έχετε ,απολαύστε τη βόλτα σας και πιείτε και μία τζούρα και για εμάς τις εργαζόμενες.
Από καρδίας, καλά να περάσετε.

????????


Επισκέπτης
ΜΗΤΣΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΠΜ

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aχ βρε Αντώνη, θέλει η άνα να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει (κι αυτό δημώδες είναι).
Άντε, ο Μήτσος από τα Καλάβρυτα σε χαιρετά Very Happy

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamagelikis έγραψε:Πουθενά σε Ευρώπη και ΗΠΑ δεν βγάζουν τους μαστούς τους οι γυναίκες σε κοινή θέα για να θηλάσουν τα μωρά τους.Έχετε λάθος αντίληψη.Ασφαλώς και είναι δικαίωμα όταν πεινούν τα μωρά να θηλάζουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα βγάζουν φόρα παρτίδα μέσα στο κόσμο και χωρίς έστω να καλύπτονται από ένα ειδικό ρούχο ή έστω για τους τύπους.Τότε και σύμφωνα με αυτή την ιδεοληψία ,όταν θέλουμε να πάμε τουαλέτα δεν χρειάζεται να σηκωνόμαστε να πηγαίνουμε το LU ή στο μπάνιο αλλά να βγάζουμε τα βρακιά μας και να τα κάνουμε δίπλα στο τραπέζι που καθόμαστε.
Λίγη προσοχή δεν βλάπτει.Ο θηλασμός είναι δικαίωμα και του μωρού και της μαμάς αλλά ακόμα και αν το θηλάζει κάποια σε ένα εστιατόριο ή καφετέρια,ας σκεπάζεται και λίγο,δεν βλάπτει ούτε δείχνει σε όλους πόσο καλή και υπεύθυνη μαμάμα είναι αν είναι προκλητική. Ασφαλώς και στο Qatar ή στα UAE υπάρχουν ειδικοί χώροι θηλασμού και αυτό είναι δείγμα πολιτισμού και όχι δείγμα καταπίεσης,το ίδιο συμβαίνει και στην Ευρώπη αλλά και ΗΠΑ όπως σας είπα που έχουν ειδικούς χώρους μερικά εστιατόρια όπως ακριβώς και τα McDonalds
όπως ανέφερες.
Μια γυναίκα που θηλάζει ούτε αρρωστημένο είναι ούτε αρρωστημένα μυαλά τη θεωρούν προκλητική αν αυτή προσέχει έστω ελάχιστα γιατί τα δικαιώματα τα δίνουμε εμείς και δεν τα αποκτούν ξαφνικά οι άλλοι χωρίς την δική μας συνεισφορά.Ας προσέχουμε λοιπόν.Έχετε δει τη διαφορά μιας Ελληνίδας ή μιας αλλοδαπής στην Ελλάδα που θηλάζει το μωρό της με άλλες γυναίκες στην Ευρώπη ; Δεν σας λέω αλλού....
Και μόνο το στυλ κάνει τη διαφορά.Βρέθηκα σε μεγάλο εστιατόριο στο εμπορικό κέντρο Golden Hall στον τελευταίο όροφο και εκεί μια γυναίκα θήλαζε μέσα στο κόσμο και στα παιδιά και είχε βγάλει το βυζί φόρα παρτίδα ανάμεσα στις σαλάτες και στα κρύα πιάτα ανάμεσα σε κυρίους και κυρίες που έτρωγαν .Συγνώμη αλλά δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος που τρώει να βλέπει τα βυζιά της άλλης που θέλει να θηλάσει χωρίς ένα τακτ ,χωρίς καν να προσπαθεί να σκεπάσει το μεμέ της.Ας πήγαινε σε ένα χώρο πιο prive να θήλαζε και κανείς δεν θα της έλεγε το παραμικρό.
Δεν είναι άρα θέμα σεξουαλικής διέγερσης (σιγά μην σηκωθεί στους άντρες και το φιδάκι ο Διαμαντής) βλέποντας ένα βυζί σκούρο που να τρέχουν τα γάλατα και ένα μωρό να κάνει θηλαστικές κινήσεις για να πιεί το γάλα της μαμάς του.
Είναι θέμα καλαισθησίας στο χώρο που βρίσκεται ο καθένας ,θέμα προσοχής και σεβασμού του εαυτού του και θέμα που έχει να κάνει με την κοινά αποδεκτή συμπεριφορά.
Η συνέχεια ήταν ....να πάει μια κοπέλα από το εστιατόριο με την στολή της(υπάλληλος).Της είπε με ευγενικό τρόπο ότι μπορεί να θηλάσει σε κάποιο άλλο σημείο και έτσι η μαμά πήγε και θήλασε το μωρό της μακρυά από τα μάτια των άλλων και φυσικά με μεγαλύτερη ηρεμία ,θα κατέβασε και περισσότερο γάλα.
Petra18 ,δεν είναι κοπέλα μου προκλητική μια γυναίκα που θηλάζει,έλεος ! Απλά πρέπει να θηλάζει στο σωστό μέρος και να μην θέλει να είναι προκλητική,κατάλαβες ;
Τη πρόκληση την προκαλούμε εμείς στο μεγαλύτερο ποσοστό.
Υπάρχουν τουαλέτες , σαλόνια , καναπέδες έξω από Wc, παγκάκια ,ειδικοί χώροι θηλασμού.Το να είναι μαμά μια γυναίκα δεν σημαίνει ότι έχει "καβαλήσει και το καλάμι" και ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από εκείνη.Η κάθε μαμά έχει τον μικρόκοσμό της και τις ιερές στιγμές της ,τις οποίες είναι στο χέρι της να τις κάνει βούκινο ή να τις φυλάει για τον εαυτό της και το μωρό της.
Λάθος διάσταση δίνετε μερικές μαμάδες στο όλο θέμα ,δεν μπορούμε να ισοπεδώνουμε τα πάντα.


mamagelikis συμφωνω μαζί σου σε ορισμένα σημεία .
Για παράδειγμα,μπορείς να θηλάσεις σε δημόσιο μέρος ,αλλά εξαρτάται το σημείο ! Σε μια γωνίτσα,σε ένα παγκάκι.Δεν είναι κακό αλλά αν είσαι σε μια ταβέρνα για παράδειγμα δεν είναι όμορφο να θηλάζεις επιτόπου μπροστα σε όλους .Πάς έστω πιο μέσα ,πιο διακριτικά !Κσι η γυναίκα να αισθάνετε άνετα.

Η φίλη μου όταν έρχεται σπίτι και είμαστε παρέα μεγάλη ,πάει μεσα στη κρεββατοκάμαρα το θηλάζει άνετα και μόνη της και έρχεται μετά .Ουτε σε αυτο υπαρχει κάτι κακό.

όπως ένα άλλο θέμα που πρέπει να κρατάς λίγο τους τύπους ,είναι το καλοκαίρι.Παω να φαω σε μια ταβερνούλα και βλέπω άλλους που κάθονται μόνο με μαγιώ.
Δεν μπορώ όμως να τρώω καλαμαράκια και απέναντι να βλέπω τα βυζιά της άλλης ή την πελώρια τριχωτή κοιλιά του άλλου!

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω αν και μενω εξω απ τη θεσσαλονικη δεν εχω μεταφορικο μεσο και ο συζηγος ειναι σε ασκηση!Οσες πατε γραψτε μας τι εγινε τις αντιδρασεις του κοσμου ετσι;

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Crazymamy έγραψε:
mamagelikis έγραψε:Πουθενά σε Ευρώπη και ΗΠΑ δεν βγάζουν τους μαστούς τους οι γυναίκες σε κοινή θέα για να θηλάσουν τα μωρά τους.Έχετε λάθος αντίληψη.Ασφαλώς και είναι δικαίωμα όταν πεινούν τα μωρά να θηλάζουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα βγάζουν φόρα παρτίδα μέσα στο κόσμο και χωρίς έστω να καλύπτονται από ένα ειδικό ρούχο ή έστω για τους τύπους.Τότε και σύμφωνα με αυτή την ιδεοληψία ,όταν θέλουμε να πάμε τουαλέτα δεν χρειάζεται να σηκωνόμαστε να πηγαίνουμε το LU ή στο μπάνιο αλλά να βγάζουμε τα βρακιά μας και να τα κάνουμε δίπλα στο τραπέζι που καθόμαστε.
Λίγη προσοχή δεν βλάπτει.Ο θηλασμός είναι δικαίωμα και του μωρού και της μαμάς αλλά ακόμα και αν το θηλάζει κάποια σε ένα εστιατόριο ή καφετέρια,ας σκεπάζεται και λίγο,δεν βλάπτει ούτε δείχνει σε όλους πόσο καλή και υπεύθυνη μαμάμα είναι αν είναι προκλητική. Ασφαλώς και στο Qatar ή στα UAE υπάρχουν ειδικοί χώροι θηλασμού και αυτό είναι δείγμα πολιτισμού και όχι δείγμα καταπίεσης,το ίδιο συμβαίνει και στην Ευρώπη αλλά και ΗΠΑ όπως σας είπα που έχουν ειδικούς χώρους μερικά εστιατόρια όπως ακριβώς και τα McDonalds
όπως ανέφερες.
Μια γυναίκα που θηλάζει ούτε αρρωστημένο είναι ούτε αρρωστημένα μυαλά τη θεωρούν προκλητική αν αυτή προσέχει έστω ελάχιστα γιατί τα δικαιώματα τα δίνουμε εμείς και δεν τα αποκτούν ξαφνικά οι άλλοι χωρίς την δική μας συνεισφορά.Ας προσέχουμε λοιπόν.Έχετε δει τη διαφορά μιας Ελληνίδας ή μιας αλλοδαπής στην Ελλάδα που θηλάζει το μωρό της με άλλες γυναίκες στην Ευρώπη ; Δεν σας λέω αλλού....
Και μόνο το στυλ κάνει τη διαφορά.Βρέθηκα σε μεγάλο εστιατόριο στο εμπορικό κέντρο Golden Hall στον τελευταίο όροφο και εκεί μια γυναίκα θήλαζε μέσα στο κόσμο και στα παιδιά και είχε βγάλει το βυζί φόρα παρτίδα ανάμεσα στις σαλάτες και στα κρύα πιάτα ανάμεσα σε κυρίους και κυρίες που έτρωγαν .Συγνώμη αλλά δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος που τρώει να βλέπει τα βυζιά της άλλης που θέλει να θηλάσει χωρίς ένα τακτ ,χωρίς καν να προσπαθεί να σκεπάσει το μεμέ της.Ας πήγαινε σε ένα χώρο πιο prive να θήλαζε και κανείς δεν θα της έλεγε το παραμικρό.
Δεν είναι άρα θέμα σεξουαλικής διέγερσης (σιγά μην σηκωθεί στους άντρες και το φιδάκι ο Διαμαντής) βλέποντας ένα βυζί σκούρο που να τρέχουν τα γάλατα και ένα μωρό να κάνει θηλαστικές κινήσεις για να πιεί το γάλα της μαμάς του.
Είναι θέμα καλαισθησίας στο χώρο που βρίσκεται ο καθένας ,θέμα προσοχής και σεβασμού του εαυτού του και θέμα που έχει να κάνει με την κοινά αποδεκτή συμπεριφορά.
Η συνέχεια ήταν ....να πάει μια κοπέλα από το εστιατόριο με την στολή της(υπάλληλος).Της είπε με ευγενικό τρόπο ότι μπορεί να θηλάσει σε κάποιο άλλο σημείο και έτσι η μαμά πήγε και θήλασε το μωρό της μακρυά από τα μάτια των άλλων και φυσικά με μεγαλύτερη ηρεμία ,θα κατέβασε και περισσότερο γάλα.
Petra18 ,δεν είναι κοπέλα μου προκλητική μια γυναίκα που θηλάζει,έλεος ! Απλά πρέπει να θηλάζει στο σωστό μέρος και να μην θέλει να είναι προκλητική,κατάλαβες ;
Τη πρόκληση την προκαλούμε εμείς στο μεγαλύτερο ποσοστό.
Υπάρχουν τουαλέτες , σαλόνια , καναπέδες έξω από Wc, παγκάκια ,ειδικοί χώροι θηλασμού.Το να είναι μαμά μια γυναίκα δεν σημαίνει ότι έχει "καβαλήσει και το καλάμι" και ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από εκείνη.Η κάθε μαμά έχει τον μικρόκοσμό της και τις ιερές στιγμές της ,τις οποίες είναι στο χέρι της να τις κάνει βούκινο ή να τις φυλάει για τον εαυτό της και το μωρό της.
Λάθος διάσταση δίνετε μερικές μαμάδες στο όλο θέμα ,δεν μπορούμε να ισοπεδώνουμε τα πάντα.


mamagelikis συμφωνω μαζί σου σε ορισμένα σημεία .
Για παράδειγμα,μπορείς να θηλάσεις σε δημόσιο μέρος ,αλλά εξαρτάται το σημείο ! Σε μια γωνίτσα,σε ένα παγκάκι.Δεν είναι κακό αλλά αν είσαι σε μια ταβέρνα για παράδειγμα δεν είναι όμορφο να θηλάζεις επιτόπου μπροστα σε όλους .Πάς έστω πιο μέσα ,πιο διακριτικά !Κσι η γυναίκα να αισθάνετε άνετα.

Η φίλη μου όταν έρχεται σπίτι και είμαστε παρέα μεγάλη ,πάει μεσα στη κρεββατοκάμαρα το θηλάζει άνετα και μόνη της και έρχεται μετά .Ουτε σε αυτο υπαρχει κάτι κακό.

όπως ένα άλλο θέμα που πρέπει να κρατάς λίγο τους τύπους ,είναι το καλοκαίρι.Παω να φαω σε μια ταβερνούλα και βλέπω άλλους που κάθονται μόνο με μαγιώ.
Δεν μπορώ όμως να τρώω καλαμαράκια και απέναντι να βλέπω τα βυζιά της άλλης ή την πελώρια τριχωτή κοιλιά του άλλου!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ...ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.


ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΟΥΡΝΟΣ ΘΑ ΓΚΡΕΜΙΣΤΗΚΕ !

????????


Επισκέπτης
Δημόσιος θηλασμός διαμαρτυρίας στο Mediterranean Cosmos - Σελίδα 2 966307



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Πεμ Μαρ 14, 2013 5:24 am, 1 φορά

ΠΙΝΟΚΙΟ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΛΕΟΣ!!! Παρόλο που ντρέπομαι να θηλάσω δημόσια, αν ήμουνα Θεσσαλονίκη, θα πήγαινα κι εγώ εκεί...

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σου ρε Μήτσαινα, τον μυρίστηκες τον ανόητο. Καλό μεσημέρι να έχεις.

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΠΙΝΟΚΙΟ έγραψε:ΕΛΕΟΣ!!! Παρόλο που ντρέπομαι να θηλάσω δημόσια, αν ήμουνα Θεσσαλονίκη, θα πήγαινα κι εγώ εκεί...



Μωρέ και εγώ θα πήγαινα αφού θα ήμασταν πολλές και δεν θα μας έβλεπαν .
Αν είμαι με άλλες γυναίκες και αν είχα παιδιά που θήλαζαν γιατί τώρα δεν θηλάζουν και αν ήμουν Θεσσαλονίκη και αν είχα αυτοκίνητο ,θα πήγαινα και εγώ.Τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να πηγαίνουν χαμένες !

mamagelikis


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
markella01 έγραψε:Γειά σου ρε Μήτσαινα, τον μυρίστηκες τον ανόητο. Καλό μεσημέρι να έχεις.

Είναι θέμα διαφράγματος της μύτης !
Η αίσθηση της όσφρησης είναι διαφορετική σε κάθε γυναίκα.
Αχ κούκλα μου πόσο καλά τα λες αλλά ποιόν μυρίστηκε η μήτσαινα ;Αναφέρεσαι για τη γυναίκα του Μήτσου ή για κάποια άλλη ;

????????


Επισκέπτης
Ρε συ Αντωνη καρφωνεσαι μονοs σου.Μονο εσυ γραφειs τοσο μεγαλα και βαρυγδουπα κειμενα!Α!Και να παs για το βραβειο νομπελ....Εισαι ο πρωτοs αντραs που θηλαζει!!!!!!!!!!!!!
scratch scratch scratch

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι καλέ Αντώνη, για μένα λέει η Μαρκέλλα, τη Μήτσαινα, τη γυναίκα του Μήτσου Very Happy
Παρεμπιπτόντως, να τη χαιρετήσω την κοπέλα, γιατί πρώτη φορά επικοινωνούμε, και να πω ότι διαβάζω πολύ συχνά όσα γράφει κι έχουν πολύ πολύ ενδιαφέρον.
Γεια σου Μαρκέλλα, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!
Εσύ Αντώνη δεν είχες να πας για καφέ;;;

vicky81

vicky81
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΠΑΝΤΩΣ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΤΑΝ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΕ Σ ΕΝΑ ΠΑΓΚΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΝΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΣΚΟΛ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ΤΥΠΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΗ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΛΙΓΟ ΑΠΟΜΟΝΟΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ.ΟΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ...

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μάθαμε τι έγινε τελικά; Είχε συμμετοχή;

Teniaa

Teniaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το έδειξε στο δελτιο του σταρ, είχε μεγάλη συμμετοχή! δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω λόγο βροχής, το μωρό μου ειναι πολυ μικρό ακόμη κ φοβήθηκα μην την κρυώσω.. Μακάρι να ξανάγίνει κ να παμε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις