Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

126Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Πεμ Σεπ 18, 2014 1:05 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede37 έγραψε:
οταν κανεις παιδι ελα να μου πεις αν αντεχει η καρδια σου να του δεινεις μια στον ποπο!!!    

Θα σου πω εγώ που έχω κανει παιδάκια.Αντεχει η καρδιά μου μια χαρά.


κ εμενα προσοπικα η γονοις μου χερι δν απλα σαν ποτε  
Για αυτό βγηκες έτσι.Αν είχες φαει μια ψιλή θα είχες μαθει να γραφείς τουλαχιστον το όνομα σου σωτα.Νομιζω??????[/quote]

Laughing Laughing Laughing

127Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Πεμ Σεπ 18, 2014 1:28 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ποσο δίκιο εχεις!!!!!!!! Τα παιδάκια σου τα σφαλιαρηζης καθημερινά να μάθουν γραμματα ? Καλά κανεις
Εμπρός κορίτσια στο δρόμο που χάραξαν Ζανέτ κ εντ κάθε μέρα σφαλιαρεςνα μάθουν γραμματα κ να συμπεριφέρονται σοστα

128Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Πεμ Σεπ 18, 2014 2:33 pm

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:Ποσο δίκιο εχεις!!!!!!!! Τα παιδάκια σου τα σφαλιαρηζης καθημερινά να μάθουν γραμματα ? Καλά κανεις
Εμπρός κορίτσια στο δρόμο που χάραξαν Ζανέτ κ εντ κάθε μέρα σφαλιαρεςνα μάθουν γραμματα κ να συμπεριφέρονται σοστα

Μέχρι τα 3,5 χρόνια βοηθάει το "spanking" καλή μου. Δεν λειτουργεί σε τόσο μικρό παιδί η στέρηση προνομίων και άλλες μεθόδοι που είναι για μεγαλύτερα παιδιά. Το spanking είναι ένας άμεσος τρόπος να περάσει στο μυαλό ενός τόσο μικρού παιδιού ότι οι πράξεις του έχουν συνέπειες. Αρκεί να γίνεται τις σωστές στιγμές. Το σημαντικότερο είναι να κάνουμε το παιδί να καταλάβει πότε και γιατί. Άλλο η σφαλιαρίτσα στον κώλο κι άλλο η παράλογη καταπίεση.. Τώρα δεν ξέρω τι ηλικία έχει το παιδάκι σου, γενική κουβέντα κάνουμε γιατί στην τελική μας ρώτησες τι θα κάναμε εμείς.
Πρέπει απ'το σπίτι να μάθουν ότι και έξω στην κοινωνία όταν βγουν άυριο μεθάυριο, θα υπάρξουν σωματικές συνέπειες και περιορισμός της ελευθερίας τους αν παρανομήσουν ή φέρουν αντίσταση κατά της αρχής. Τους το μαθαίνεις εσύ για να μην γίνουν κακομαθημένα τσογλάνια που  δεν υπακούν σε νόμους και χρειαστεί να τους τα μαθαίνουν οι μπάτσοι και οι σεκιουριτάδες. Είναι σαν να μου λες ότι θες να δημιουργήσεις έναν άνθρωπο που θα δημιουργεί σκηνές για να περάσει το δικό του και αν για παράδειγμα του πουνε για τον άλφα-βήτα λόγο "περάστε έξω κύριε σας παρακαλώ", αυτός θα κάτσει σε ένα χώρο που δεν του ανήκει με το έτσι θέλω μέχρι να τον βγάλουν σηκωτό;; Γιατί αυτή την στιγμή του περνάς στο μυαλό ότι ΟΛΑ του ανήκουν και ότι ΑΥΤΟΣ κάνει κουμάντο, αρκεί να κάνει σκηνές.
(αγοράκι δεν είναι το παιδάκι σου; )
Spanking όμως λέμε! Όχι να το σαπίσεις το παιδί στο ξύλο, ε; Γιατί δεν ξέρω στο δικό σου μυαλό τι θα φιλτραριστεί και τί όχι.. Laughing

129Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Πεμ Σεπ 18, 2014 10:24 pm

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
H alh8eia einai oti den antexei h kardia sou.... Thn sfigeis omws, kai rixneis kamia otan vlepeis oti ola ta alla den exoun apotelesma..... Kai den sou milame re kerasoula na to sapizeis me kathe efkaireia....

Alla otan mou fygei apo to xeri kai treksei ston dromo, e nai, tha thn faei......

A kai emeis den xtypame, alla tsimpame ligo to aftaki.... Pianei leme!!!!!!!!!!!!

130Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 1:11 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:Ποσο δίκιο εχεις!!!!!!!! Τα παιδάκια σου τα σφαλιαρηζης καθημερινά να μάθουν γραμματα ? Καλά κανεις
Εμπρός κορίτσια στο δρόμο που χάραξαν Ζανέτ κ εντ κάθε μέρα σφαλιαρεςνα μάθουν γραμματα κ να συμπεριφέρονται σοστα
Αυτό είπα; Αυτό κατάλαβες; Να τα σαπίζεις καθημερινά στο ξύλο; Αυτό κατάλαβες;; Οταν ενα παιδί ξεκινάει και σε γράφει από μικρή ηλικία και κ΄κανει τα δικά του χωρίς να σε σέβεται σαν γονιό θα πρέπει να πάρεις τον έλεγχο στα χέρια σου γιατι αυτό όσο μεγαλώνει το παιδί θα χειροτερεύει και θα καταντήσει στα 15 του να σου ρίχνει και χριστοπαναγίες! Το έχω δει από συμμαθήτριες που είχα που μιλούσαν έτσι στους γονείς γιατί δεν τους σέβονταν! Μια στον κώλο δεν θα πάθει τίποτα ή το αυτάκι όπως λέει η άλλη φίλη μας, κάτι που να του δίνει το φόβο να σταματήσει να μη κάνει τη βλακεια που ετοιμαζεται να κάνει να του βάλει ΟΡΙΑ! Ουτε εγω είμαι υπέρ της βίας αλλά όταν ήμουν μικρή, ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ φορές τις είχα φάει κι εγώ γιατί είχα κάνει χοντρές βλακείες, αυτό με έκανε να σέβομαι τους γονείς μου, και όχι μόνο, και να έχω κάποια όρια. Δεν μπορώ άλλο να ακούω εγω το παίδί μου δεν το ακουμπάω ΠΟΤΕ, είναι βία, είναι κακοποίηση! ΣΙΓΑ ΜΩΡΗ την κακοποίηση, αν είναι έτσι όλη η γεννιά μου είμαστε κακοποιημένα! Έλεος μη βλεπετε πολλή τηλεόραση!

131Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 1:28 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπάρχει και η διαλεκτική μέθοδος.
Να την προτιμήσετε γιατί αν σε δημόσιο χώρο σας ξεφύγει και ρίξετε καμιά σφαλιαρίτσα, τσιμπιούλα, τραβολόγημα αυτιού τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.

132Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 2:03 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:Υπάρχει και η διαλεκτική μέθοδος.
Να την προτιμήσετε γιατί αν σε δημόσιο χώρο σας ξεφύγει και ρίξετε καμιά σφαλιαρίτσα, τσιμπιούλα, τραβολόγημα αυτιού τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.
Εντάξει θελω να σας δω να εφαρμόζετε τη διαλεκτική μέθοδο όταν θα πάει επίτειδες να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με νερό, ή όταν θα ρίχνει τσιμπιές σε άλλο παιδάκι ή όταν θα σε πεταχτεί στο δρομο!

133Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 2:11 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jannete έγραψε:
margdimitra έγραψε:Υπάρχει και η διαλεκτική μέθοδος.
Να την προτιμήσετε γιατί αν σε δημόσιο χώρο σας ξεφύγει και ρίξετε καμιά σφαλιαρίτσα, τσιμπιούλα, τραβολόγημα αυτιού τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.
Εντάξει θελω να σας δω να εφαρμόζετε τη διαλεκτική μέθοδο όταν θα πάει επίτειδες να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με νερό, ή όταν θα ρίχνει τσιμπιές σε άλλο παιδάκι ή όταν θα σε πεταχτεί στο δρομο!

Και καλά θα κάνει να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με το νερό. Παιδάκι είναι. Η χαρά του είναι να παίζει. Δεν τρέχει και τίποτα λίγο μπουγκέλωμα με λασπόνερα. Μην κάνεις έτσι.

Τσιμπιά για να δώσει σε άλλο παιδάκι πάει να πει ότι κάπου την έχει μάθει και τη δίνει. Ίσως από τη μαμά του. Σωστά?

Να πεταχτεί στο δρόμο? Χεράκι δεν έχει να περπατάτε παρέα?

Αν δεν πιάσει η σφαλιαρική μέθοδος μετά τι κάνεις? Θα ήθελα να ακούσω τη θεωρία σας.

Γιατί με τη διαλεκτική ξέρω. Μαλλιάζει η γλώσσα αλλά πιάνει κάποτε.




134Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 2:20 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:
Jannete έγραψε:
margdimitra έγραψε:Υπάρχει και η διαλεκτική μέθοδος.
Να την προτιμήσετε γιατί αν σε δημόσιο χώρο σας ξεφύγει και ρίξετε καμιά σφαλιαρίτσα, τσιμπιούλα, τραβολόγημα αυτιού τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.
Εντάξει θελω να σας δω να εφαρμόζετε τη διαλεκτική μέθοδο όταν θα πάει επίτειδες να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με νερό, ή όταν θα ρίχνει τσιμπιές σε άλλο παιδάκι ή όταν θα σε πεταχτεί στο δρομο!

Και καλά θα κάνει να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με το νερό. Παιδάκι είναι. Η χαρά του είναι να παίζει. Δεν τρέχει και τίποτα λίγο μπουγκέλωμα με λασπόνερα. Μην κάνεις έτσι.

Τσιμπιά για να δώσει σε άλλο παιδάκι πάει να πει ότι κάπου την έχει μάθει και τη δίνει. Ίσως από τη μαμά του. Σωστά?

Να πεταχτεί στο δρόμο? Χεράκι δεν έχει να περπατάτε παρέα?

Αν δεν πιάσει η σφαλιαρική μέθοδος μετά τι κάνεις? Θα ήθελα να ακούσω τη θεωρία σας.

Γιατί με τη διαλεκτική ξέρω. Μαλλιάζει η γλώσσα αλλά πιάνει κάποτε.




οκ οκ μη πεις άλλα, κατάλαβα...

135Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 5:41 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κατα πρώτον κατουρηθηκα οου η Κρις προσπαθει να εξηγήσει στην Κερασουλα τη μέθοδο spanking.

Δεν θα πιστέψω ποτε οτι ενας γονιός δεν έχει σε σημείο να σηκώσει το χερι του.Πολλές φορες και ασυναίσθητα.Έχει χερακι αλλά τυχαίνει να σου φύγει και να μείνεις παγωτό.Έχει τύχει να πάει να βάλει κάτι αιχμηρό σε μια πρίζα σε εναν χώρο.Εκεί σου φεύγει το χερι όχι για να το τιμωρήσει αλλά απο τον φόβο σου.
Είμαι σαφως υπέρ του διαλόγου και κτλ αλλά εγώ βλέπω οτι αυτά μας έφαγαν και οι παιδοψυχολογοι.Έχει γεμίσει ο κόσμος με αναγωγα, κακομαθημένα παιδιά που ουρλιάζουν και σε ηλικίες των εφτά και των οχτώ δεν μπορούν ουτε καν να σκουπίζουν τον πισινό τους μόνα τους.Έχουμε μαθει να καθορίζουμε παντα για τον κανακάρη μας,θα χεσουμε την δασκάλα γιατί τόλμησε να πει οτι το παιδι μας δεν είναι και τόσο συνεργασιμο,το δικο μας δεν φτάνει πουθενά,τα χατηρια στο ζενίθ και γενια αλλο κανεις δεν εκανε μονο η Μαρια τον Γιαννη.πάω στην πλατεια και βλέπω δέκα κακομαθημένα να βρίζουν μεγαλυτερους να χτυπούν .Για εμένα η λυση είναι κάπου στην μέση .Ναι στην τιμωρία,στην στέρηση κάποιων προνομίων ,πολύ κουβέντα αλλά υπαρχουν φορες που την έχει φαει και στον κώλο,και τα τσολοφια έχω βουτηξεικαι τις φωνές έχω πατήσει.Οταν τα παραπανω έχουν γίνει εκατό φορες και συνεχίζει το ίδιο πράγμα ενα παιδι συγνώμη αλλά δεν θα πιστέψω οτι μπορεί ο γονιός να μην χασει έστω και μια φορά την υπομονή του.Και απανταω σε όλες εκτος της Κερασουλας για τον απλό λογο οτι η συγκεκριμένη δεν υπάρχει περιπτωση να καταλαβει και θα λέει τα κουλα της.

136Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 5:56 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και γαμω το τ9 μου.

137Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 6:01 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Υπάρχει και η διαλεκτική μέθοδος.
Να την προτιμήσετε γιατί αν σε δημόσιο χώρο σας ξεφύγει και ρίξετε καμιά σφαλιαρίτσα, τσιμπιούλα, τραβολόγημα αυτιού τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.
Συμφωνώ αλλά αν σε δημόσιο χώρο ουρλιαζει το παιδάκι μου Θέλω να μου το πάρεις τωρααααα,μη μιλααααας μωρηηηηηηηη δεν γίνομαι ρόμπα? Βρέθηκα ακριβως σε τέτοιο περιστατικό και είχε κανει ο μικρός τσογλανος ηλικιας δέκα ετων την μάνα του ρεζίλι.Συγνώμη αλλά δεν υπήρξε άνθρωπος που δεν είπε σιγανα ....Θα σου έδινα μια........

138Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 6:05 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede37 συμφωνώ σε ΟΛΑ! Ωραία τα λες!

139Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 6:17 am

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:
Jannete έγραψε:
margdimitra έγραψε:Υπάρχει και η διαλεκτική μέθοδος.
Να την προτιμήσετε γιατί αν σε δημόσιο χώρο σας ξεφύγει και ρίξετε καμιά σφαλιαρίτσα, τσιμπιούλα, τραβολόγημα αυτιού τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.
Εντάξει θελω να σας δω να εφαρμόζετε τη διαλεκτική μέθοδο όταν θα πάει επίτειδες να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με νερό, ή όταν θα ρίχνει τσιμπιές σε άλλο παιδάκι ή όταν θα σε πεταχτεί στο δρομο!

Και καλά θα κάνει να κάνει βουτιά στη λακουβίτσα με το νερό. Παιδάκι είναι. Η χαρά του είναι να παίζει. Δεν τρέχει και τίποτα λίγο μπουγκέλωμα με λασπόνερα. Μην κάνεις έτσι.

Mwre mia xara na paiksei me ta lasponera, kai egw mazi tou.... Otan ta pinei omws??? Kai mhn peis to prolavaineis kai to shkwneis, DEN prolavaineis leme.....

Τσιμπιά για να δώσει σε άλλο παιδάκι πάει να πει ότι κάπου την έχει μάθει και τη δίνει. Ίσως από τη μαμά του. Σωστά?

Gia mena paei afto e???? Tsou.... den exei dwsei tsimpia... giati mathainei oti h tsimpia erxetai mono otan kanoume poly megalh zhmia..... alliws protimoume na milame....

Να πεταχτεί στο δρόμο? Χεράκι δεν έχει να περπατάτε παρέα?

Sou xei ksefygei paidi kai na treksei se defterolepta ston dromo? Emena mou fyge.... pistepse me..... metaksy egkefalikou kai kardiakou prolava na ton travhksw... kai mantepse... nai thn efage.....

Αν δεν πιάσει η σφαλιαρική μέθοδος μετά τι κάνεις? Θα ήθελα να ακούσω τη θεωρία σας.

H Sfaliarikh methodos erxetai na symplhrwsei opou xreiazetai thn dialektikh kalh mou...... an den piasei h sfaliarikh, shmainei oti den exei piasei kai h dialektikh.... kai tote mallon kati kaneis lathos genika!

Γιατί με τη διαλεκτική ξέρω. Μαλλιάζει η γλώσσα αλλά πιάνει κάποτε.

Nai, alla lypamai, den tha perimenw na mou pesei prwta apo to mpalkoni.... kai egw na lew... oxi mwro mou, sou eipa hdh xilies fores shmera, mhn skarfalwneis se parakalw, kai fysika an theleis akous thn manoula, e mwro mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu????????






140Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 6:18 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kαι επίσης δεν κατάλαβα, τόσο πια έχουν αλλάξει οι καιροί που αν δώσεις μία στο κώλο του παιδιού σου την ώρα που παρεκτρέπεται, γίνεσαι ΚΑΙ ΡΟΜΠΑ;;;; Τι ακούν τ'αφτιά μου!

141Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 6:20 am

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede37 έγραψε:Κατα πρώτον κατουρηθηκα οου η Κρις προσπαθει να εξηγήσει στην Κερασουλα τη μέθοδο spanking.

Δεν θα πιστέψω ποτε οτι ενας γονιός δεν έχει σε σημείο να σηκώσει το χερι του.Πολλές φορες και ασυναίσθητα.Έχει χερακι αλλά τυχαίνει να σου φύγει και να μείνεις παγωτό.Έχει τύχει να πάει να βάλει κάτι αιχμηρό σε μια πρίζα σε εναν χώρο.Εκεί σου φεύγει το χερι όχι για να το τιμωρήσει αλλά απο τον φόβο σου.
Είμαι σαφως υπέρ του διαλόγου και κτλ αλλά εγώ βλέπω οτι αυτά μας έφαγαν και οι παιδοψυχολογοι.Έχει γεμίσει ο κόσμος με αναγωγα, κακομαθημένα παιδιά που ουρλιάζουν και σε ηλικίες των εφτά και των οχτώ δεν μπορούν ουτε καν να σκουπίζουν τον πισινό τους μόνα τους.Έχουμε μαθει να καθορίζουμε παντα για τον κανακάρη μας,θα χεσουμε την δασκάλα γιατί τόλμησε να πει οτι το παιδι μας δεν είναι και τόσο συνεργασιμο,το δικο μας δεν φτάνει πουθενά,τα χατηρια στο ζενίθ και γενια αλλο κανεις δεν εκανε μονο η Μαρια τον Γιαννη.πάω στην πλατεια και βλέπω δέκα κακομαθημένα να βρίζουν μεγαλυτερους να χτυπούν .Για εμένα η λυση είναι κάπου στην μέση .Ναι στην τιμωρία,στην στέρηση κάποιων προνομίων ,πολύ κουβέντα αλλά υπαρχουν φορες που την έχει φαει και στον κώλο,και τα τσολοφια έχω βουτηξεικαι τις φωνές έχω πατήσει.Οταν τα παραπανω έχουν γίνει εκατό φορες και συνεχίζει το ίδιο πράγμα ενα παιδι συγνώμη αλλά δεν θα πιστέψω οτι μπορεί ο γονιός να μην χασει έστω και μια φορά την υπομονή του.Και απανταω σε όλες εκτος της Κερασουλας για τον απλό λογο οτι η συγκεκριμένη δεν υπάρχει περιπτωση να καταλαβει και θα λέει τα κουλα της.

e nai!!!

142Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 8:26 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:...τότε θα γίνετε ρόμπα εσείς και μόνο εσείς.

margdimitra έγραψε:
Τσιμπιά για να δώσει σε άλλο παιδάκι πάει να πει ότι κάπου την έχει μάθει και τη δίνει. Ίσως από τη μαμά του. Σωστά?

Να πεταχτεί στο δρόμο? Χεράκι δεν έχει να περπατάτε παρέα?

Τώρα επιχειρηματολόγησες ή έκλασες;  Ωχ παναγία μου δεν μπορώ, ειλικρινά..

143Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 9:07 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω παντως θεωρητικα ειμαι κατα της ξυλιας στον ποπο...δεν το βρισκω ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ σωστο...ΟΜΩΣ...ναι εχω διαπραξει κι εγω αυτο το "εγκλημα" γιατι κι εμενα μου εφυγε στο δρομο , γιατι κι εμενα με εφτασαν στο αμην...γιατι κι εμεις ειμαστε ανθρωποι ισως με λιγοτερες αντοχες σε καποια πραγματα σε σχεση με καποιους αλλους...

Ποσο θα συμφωνησω και με ede που τα εχουμε κανει τοσο "μαμοθρεφτα" ωστε να μην μπορουν να κανουν τιποτε χωρις τη μαμα τους...ελεος..να χανει τον υπνο της η μαμα μετα γιατι το νηπιο της δεν μπορει να φαει μονο του στο σχολειο και το "αφηνουν " νηστικο που δεν καθονται οι νηπιαγωγοι να το ταισουν στο στομα!

144Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 9:09 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μargdimitra χερακι εχει..και μαλιστα δυο..ομως...αρνειται να το δωσει, φωναζει, σκουζει και καποια στιγμη ξεφευγει και ειναι και τα αλλα που τα παρατας για να πιασεις αυτο που εφυγε...αστα...ειπαμε αλλο η ΘΕΩΡΙΑ και αλλο η ΠΡΑΞΗ!

145Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 9:28 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Jannete έγραψε:ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ φορές τις είχα φάει κι εγώ γιατί είχα κάνει χοντρές βλακείες, αυτό με έκανε να σέβομαι τους γονείς μου, και όχι μόνο, και να έχω κάποια όρια.

Και ο φίλος μου όταν τον ρώτησα μου είπε "φυσικά και μας τις έριχνε η μάνα μου, αφού εγώ κι ο αδερφός μου ήμασταν πολύ κωλόπαιδα ώρες ώρες, την είχαμε τρελάνει την καημένη τώρα που τα θυμάμαι!"

Ο πατέρας του θα επενέβαινε μόνο όταν τα αγόρια θα είχαν βγει εκτός ελέγχου, σε extreme περιπτώσεις που δεν σέβονταν τίποτα. Έριχνε μια γερή σφαλιάρα στον καθένα, έλεγε "ΣΚΑΣΜΟΣ!" με ψαρωτικό ύφος, καθαρά και κοφτά. (Η "γερή σφαλιάρα" τώρα πλέον θεωρείται no-no, αλλά αυτά ξέραν οι γονείς τη δεκαετία του 90 αυτά κάνανε.) Τα αγόρια καταλαβαίνανε ότι το είχαν παρατραβήξει, μαζευόντουσαν,  και μάθαν να σέβονται και να εκτιμάνε τους γονείς τους. Δεν έπαθε τίποτα, δεν τα θυμάται ως τραύμα ή κάτι τέτοιο. Ούτε κακοποίηση, ούτε παραλογία.

Τώρα κάτι ταινιούλες του Hollywood που χρησιμοποιούνε αποκλειστικά και μόνο  τη διαλεκτική (σιγά μην αρχίσουμε και την Σωκρατική σε παιδάκι 3 χρονών) και έχουνε το τέλειο οικογενειακό περιβάλλον αγγελικά πλασμένο όπου κανένα παιδί δεν τσιμπάει τα άλλα παιδάκια γιατί καμία μαμά δεν του το έμαθε αυτό και κανένα παιδί δεν φεύγει απ'το χέρι της μαμάς να βγει στο δρόμο, και αν αυτό γίνει η μαμά ποτέ δεν θα το χτυπήσει, είναι είτε τελείως μούφα, είτε οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

146Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 9:36 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βαρέθηκα.
Κάνε ό,τι θες με το μελλοντικό σου παιδί Κρισάκι.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την margdimitra στις Παρ Σεπ 19, 2014 9:41 am, 1 φορά

147Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 9:40 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ασε ρε, σιγά εμείς τι πάθαμε που τις τρώγαμε όταν έπρεπε;; Σωστοί άνθρωποι στην κοινωνία, εντάξει δεν μας σακατεύανε κιόλας! Αλλά όταν είχα στείλει τη μάνα μου στο διάολο και ημουν στα 17 μου ρθε μια ανάστροφη ακόμα τη θυμάμαι. Πού να το ξαναπω!! Τόλμαγα; Μάθαμε τώρα ότι βλακείες λένε οι παιδοψυχολόγοι (για να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους) να την ακούμε, δεν κάνει πολύ αγκαλιά στα αγόρια, απαγορεύεται να τα χτυπαμε αμέσως θεωρούμαστε ότι κακοποιήσαμε το παιδί μας και χίλιες δυο βλακείες!

148Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 9:44 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:Βαρέθηκα.
Κάνε ό,τι θες με το μελλοντικό σου παιδί Κρισάκι.


Κρισάκι;; Άλλες δεν υπάρχουν εδώ που να σε διορθώσανε; Εμμονούλες έχουμε κούκλα;
Και επειδή πρόλαβα να διαβάσω και το πιο ψυχοπαθές σχόλιο που έγραψες πριν το κάνεις edit, έχω μόνο να σου πω:

Εισπνοή, εκπνοή..

149Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:07 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Chris_E έγραψε:
margdimitra έγραψε:Βαρέθηκα.
Κάνε ό,τι θες με το μελλοντικό σου παιδί Κρισάκι.


Κρισάκι;; Άλλες δεν υπάρχουν εδώ που να σε διορθώσανε; Εμμονούλες έχουμε κούκλα;
Και επειδή πρόλαβα να διαβάσω και το πιο ψυχοπαθές σχόλιο που έγραψες πριν το κάνεις edit, έχω μόνο να σου πω:

Εισπνοή, εκπνοή..
αααααα τι έγραψε;; για πες!! Twisted Evil Twisted Evil

150Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 6 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:21 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Jannete έγραψε:
αααααα τι έγραψε;; για πες!! Twisted Evil Twisted Evil

Αν δεν με απατά η μνήμη μου έγραψε:

"Βαρέθηκα, κάντε ότι θέλετε με τα παιδιά σας. (μετά το άλλαξε και απευθύνθηκε αποκλειστικά σε μένα μην τσακωθεί και με όλες σας..)
Έχεις κι αυτή την εμετική φωτογραφία και σκιάζομαι. (σκιάζεται σκιάζεται αλλά που τη χάνεις που τη βρίσκεις εδώ είναι. Τα παιδιά της τα έχει βάλει να μεγαλώνουν στον αυτόματο προφανώς..)
Αλήθεια χρυσά αυγά από που αγοράζεις;"  (εδώ απλά παίζει στο μυαλό μου η μουσική του Benny Hill)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις