Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

51Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Σαβ Σεπ 13, 2014 5:12 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:
Jannete έγραψε:9.30 πήγαμε γιατί τότε μπορέσαμε, και μάλιστα εγώ βαριόμουν να πάω και θεωρησα ότι είναι προσβολή γιατί γιόρταζε να μην πάμε. Τι να χαλαρώσω μωρέ με τη χαζή θα ασχολούμαι, ας ασχοληθούν αυτοί που τη συναναστρέφονται πλέον. Επειδή την έχω ζήσει, όλοι έχουν πρόβλημα με τον τρόπο συμπεριφοράς της. Και τελοσπάντων ΠΑΝΤΑ υπάρχει ένας ευγενικός τρόπος να πεις τα πάντα, αν εισαι βλαχάρα και δεν ξέρεις να φερθείς δεν σου φταίει κανένας. Η τιμωρία σου είναι, να εισαι πάντα μόνη χωρίς κοινωνική ζωή. Περαστικά της.

Μπας και πήγες σε καμιά κουνιάδα και κάνεις έτσι???

Βλέπω σου στοίχισε.
Nαι τι να σου πω. Οχι καλέ απλή γειτόνισα ποια κουνιάδα. Τοτε μου χε στοιχήσει ναι, γιατί τους είχαμε βοηθήσει πάρα πολύ και δεν αξίζαμε τέτοιον τρόπο. Αλλά τώρα ούτε καν ασχολούμε, απλά με αφορμή το θέμα τους ξαναθυμήθηκα

52Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Σαβ Σεπ 13, 2014 4:36 pm

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι να πω, τα πάντα θέλουν να είμαστε κάπου στη μέση, ισορροπία.
Κι εγώ αν έρθουν επισκέπτες να με τιμήσουν στη γιορτή μου, ή απλά από ενδιαφέρον να δουν αν είμαι καλά, μπορεί να γίνω χαλί να με πατήσεις γιατί θα εκτιμήσω το ενδιαφέρον τους και θα σεβαστώ το γεγονός ότι αφιερώσαν σε μένα κάποιο χρόνο απ'την καθημερινότητα τους η οποία μπορεί να είναι πολύ απαιτητική. Καλό θα ήταν φυσικά όπως εγώ είμαι διακριτική στις επισκέψεις μου να είναι και οι άλλοι όταν έρχονται σε μένα. Και επειδή κι εγώ περιμένω να υπάρχουν στοιχειώδεις τρόποι σε μια κοινωνική συναναστροφή και θα μου φαινόταν μεγάλη καγκουριά η συμπεριφορά που περιγράφει η Jannete αν το κάνανε σε μένα ως επισκέπτρια, δεν θα το έκανα ούτε εγώ στους επισκέπτες μου.

Οι λόγοι της κοπέλας πιθανότατα ήταν εύλογοι (να ηρεμήσει και να κοιμηθεί το μωρό και όχι να το παίξει ντίβα) αλλά ο τρόπος της θέλει προφανώς δούλεμα και στη θέση της θα θεωρούσα αναμενόμενο ότι και ο επισκέπτης θα παρεξηγηθεί.

 Δεν μπορώ να είμαι απόλυτη όμως, δεν έχω γίνει μανούλα ακόμα. Όταν γίνω με το καλό, μπορεί να λειτουργώ σπασμωδικά και μπερδεμένα με αυτά τα θέματα. Απ'τη μία θα πρέπει να προσέξω το κοινωνικό etiquette κι απ'την άλλη το μωρό που δεν καταλαβαίνει ούτε etiquettes ούτε τίποτα και χρειάζεται την φροντίδα που χρειάζεται και που θα'πρέπει να είναι η πρώτη μου προτεραιότητα. Και ανάμεσα σε κούραση, δουλειά, επιλόχειες και άλλα δαιμόνια, έ, μπορεί να κάνω και χοντράδα.


Έλα πείτε λίγο όμως τι άλλο σας έχουν πει που να σας έχει εκνευρίσει!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Chris_E στις Σαβ Σεπ 13, 2014 4:51 pm, 1 φορά

53Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Σαβ Σεπ 13, 2014 4:41 pm

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:
προσεχε πως μιλας για να προσεχουν πως σου μιλανε!!!!!!!!!!!!!!! δικο σου ειναι το ποστ το θυμασε η το ξεχασες ?

ναρκωτικούλια; Shocked

54Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Σαβ Σεπ 13, 2014 11:00 pm

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μου την σπανε όταν μου λενε αντε αφου εχεις δυο αγορακια τωρα να είναι το μωρακι σου κοριτσι ασχετοι μου το λενε αυτό και εγω τους απανταω εγω κανει παραγγελια στο θεο θα μου το στειλει με κουριερ ε και αν δεν είναι θα το ανταλλαξω στο μαιευτηριο με ένα κοριτσακι τι μαλακιες λενε μερικοι θελω πολύ μια κορη αλλα αν είναι αγορι και το τριτο τι θα κανω θα το πεταξω?

55Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Σαβ Σεπ 13, 2014 11:05 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Chris_E έγραψε:
kerasoula έγραψε:
προσεχε πως μιλας για να προσεχουν πως σου μιλανε!!!!!!!!!!!!!!! δικο σου ειναι το ποστ το θυμασε η το ξεχασες ?

ναρκωτικούλια; Shocked

εχω απο το καλο σηmαιρα θες λιγο η το σταmατισες λογο εγκυmοσηνης ?

56Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 12:39 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
janette σε βρησκω παααρα πολυ υπερβολικη!!!λογικο βεβαια γιατι δεν εχεις παιδια,και αλλο το εχει η αδερφη μου ο μπατζανακης μου κ οποιοσδηποτε κ αλλο να το εχεις εσυ!!!πολυ μεγαλη διαφορα!!!
το παιδακι της γνωστης σου εμαθε να κοιματε με ησυχια δεν το βρησκω καθολου κακο.εχεις σκεφτει οτι το παιδακι ολη μερα μπορει να μην ειχε κοιμηθει γιατι μπορει να υπεφερε απο πονο στα ουλα για παραδειγμα??

57Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 2:11 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
demaki88 έγραψε:janette σε βρησκω παααρα πολυ υπερβολικη!!!λογικο βεβαια γιατι δεν εχεις παιδια,και αλλο το εχει η αδερφη μου ο μπατζανακης μου κ οποιοσδηποτε κ αλλο να το εχεις εσυ!!!πολυ μεγαλη διαφορα!!!
το παιδακι της γνωστης σου εμαθε να κοιματε με ησυχια δεν το βρησκω καθολου κακο.εχεις σκεφτει οτι το παιδακι ολη μερα μπορει να μην ειχε κοιμηθει γιατι μπορει να υπεφερε απο πονο στα ουλα για παραδειγμα??
Εντάξει εσύ μπορεί να είσαι καλός αποδέκτης της αγένειας, επέτρεψε μου εγώ δεν είμαι. Ολα έχουν τον τρόπο τους. Τίποτα δεν δικαιολογεί τέτοιες συμπεριφορές! Δεν προσπάθησε καν, να το βάλει στην κουνια το μωρό, δεν ζήτησε μια συγνώμη η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη! Και τελοσπαντων αν μεγαλωσε το παιδι της με ησυχία οπως λες και γι αυτό δημιουργήθηκε θέμα, είναι ΔΙΚΟ ΤΗΣ πρόβλημα, και ας το λύσει. Οι επισκέπτες δεν ειναι υποχρεωμένοι να δέχονται τους λάθος τρόπους που μεγαλώνει ο καθένας το παιδί του. Ναι σέβεσαι μέχρι ενός σημείο από κει και μετά αν η άλλη έχει μάθει το παιδί της να μου ρίχνει σφαλιάρες σημαίνει πως εγώ πρέπει να το δεχτώ; Για να χαλαρώσουμε λιγάκι....

58Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 3:24 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ ποιος σου ειπε οτι οταν κοιμιζεις ενα μωρο το βαζεις στην κουνια παντα? εγω τους τελευτεους μηνες το εμαθα να κοιματε στην κουνια κ οχι αγκαλια μου

59Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 3:26 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:
θυμασε

kerasoula έγραψε:κοιmισο καθηστερο κοιmιθυ πετυχενη λεο ποιο σιγα πηγενο δοmατιο παρεξιγηθη σηκοθητε αλαξη σιρα παρεξηγηθης λιγοι υσιχια υσηχια

kerasoula έγραψε:
ειθελε κληνη ξεκουραστη

kerasoula έγραψε:ακριβος προσβαλη παρεξηγης ασχολισε

kerasoula έγραψε:
σηmαιρα  σταmατισες λογο εγκυmοσηνης ?

Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 688264 Παραδίνομαι.

60Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 3:58 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete έγραψε:Εντάξει εσύ μπορεί να είσαι καλός αποδέκτης της αγένειας, επέτρεψε μου εγώ δεν είμαι. Ολα έχουν τον τρόπο τους. Τίποτα δεν δικαιολογεί τέτοιες συμπεριφορές! Δεν προσπάθησε καν, να το βάλει στην κουνια το μωρό, δεν ζήτησε μια συγνώμη η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη! Και τελοσπαντων αν μεγαλωσε το παιδι της με ησυχία οπως λες και γι αυτό δημιουργήθηκε θέμα, είναι ΔΙΚΟ ΤΗΣ πρόβλημα, και ας το λύσει. Οι επισκέπτες δεν ειναι υποχρεωμένοι να δέχονται τους λάθος τρόπους που μεγαλώνει ο καθένας το παιδί του. Ναι σέβεσαι μέχρι ενός σημείο από κει και μετά αν η άλλη έχει μάθει το παιδί της να μου ρίχνει σφαλιάρες σημαίνει πως εγώ πρέπει να το δεχτώ; Για να χαλαρώσουμε λιγάκι....
Κοριτσάκι κάνε μια χάρη - στον εαυτό σου, όχι σε μας. Μην λες άλλα. Θα δεις σε 1-2 χρόνια θα καταπίνεις τα λόγια σου και θα είναι δύσπεπτα τα άτιμα. Γιατί να ξέρεις, κι εμείς όλο και κάποια περισπούδαστη γνώμη είχαμε εκφράσει πριν γίνουμε μανούλες, κι εμείς κάναμε κριτική στο πώς μεγάλωναν οι άλλοι τα παιδιά τους... και μετά κάναμε δικά μας Twisted Evil

Θα δώσει ο Θεός και θα κάνεις κι εσύ, και μετά θα λες "τι έλεγα η βλαμμένη" και θα μουτζώνεσαι. Κρίμα είναι.

61Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 3:59 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
souzan έγραψε:μου την σπανε όταν μου λενε αντε αφου εχεις δυο αγορακια τωρα να είναι το μωρακι σου κοριτσι ασχετοι μου το λενε αυτό
Για να σε παρηγορήσουν το λένε Razz Wink

62Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 4:04 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Chris_E έγραψε:
kerasoula έγραψε:
θυμασε

kerasoula έγραψε:κοιmισο καθηστερο κοιmιθυ πετυχενη λεο ποιο σιγα πηγενο δοmατιο παρεξιγηθη σηκοθητε αλαξη σιρα παρεξηγηθης λιγοι υσιχια υσηχια

kerasoula έγραψε:
ειθελε κληνη ξεκουραστη

kerasoula έγραψε:ακριβος προσβαλη παρεξηγης ασχολισε

kerasoula έγραψε:
σηmαιρα  σταmατισες λογο εγκυmοσηνης ?

Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 688264 Παραδίνομαι.


βλεπω τα σηνεχιζουμε τα ναρκοτικουλια Wink
ελπιζω εσυ να γινεις καλητερη μανα απο μενα................

63Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 4:23 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Areti2 έγραψε:
Jannete άκου με που σου λέω: πες λιγότερα γιατί θα χρειαστεί να φας τα λόγια σου σε κανα-δυο χρόνια και θα βαρυστομαχιάσεις Razz

Areti2 έγραψε:
Κοριτσάκι κάνε μια χάρη - στον εαυτό σου, όχι σε μας. Μην λες άλλα.

Ντάξει βρε Αρετή, ελευθερία λόγου έχουμε.. Rolling Eyes
Καταλαβαίνω απόλυτα τι θες να πεις αλλά αυτά τα "πες λιγότερα" και "μη λες άλλα" μου βγάζουν ένα καταπιεστικό vibe..

Άλλωστε εσύ δεν μου έγραψες εμένα στην αρχή της συζήτησης:

Areti2 έγραψε:Εντάξει βρε κοριτσάκι, δεν μπορούν και να μην μιλάνε για να μην μας στεναχωρήσουν. Ο καθένας όπως νιώθει Wink

Απλά πείτε "ας συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε"   Wink

64Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 4:33 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα σου πω κι εσένα αυτό που είπα στην Jannete. Κάνε το παιδάκι σου με το καλό, μεγάλωσέ το ΟΛΟΣΩΣΤΑ και μετά μίλα για τον τρόπο που μεγαλώνουν οι άλλοι τα δικά τους.

Δεν προσπάθησε καν, να το βάλει στην κουνια το μωρό, δεν ζήτησε μια συγνώμη η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη! Και τελοσπαντων αν μεγαλωσε το παιδι της με ησυχία οπως λες και γι αυτό δημιουργήθηκε θέμα, είναι ΔΙΚΟ ΤΗΣ πρόβλημα, και ας το λύσει.

Εμένα σχόλια σαν το παραπάνω μου φαίνονται αστεία. Ούτε ενοχλητικά, ούτε εκνευριστικά, μόνο αστεία. Δεν ήθελα όμως να γελάσω κατάμουτρα, γι' αυτό είπα "καλύτερα μην μιλάς". Αλλά αν προτιμάς, η αληθινή μου αντίδραση όταν ακούω ανθρώπους χωρίς παιδιά να δίνουν συμβουλές για μωρά (ειδικά για μωρά και κυρίως για τον ύπνο των μωρών) είναι η εξής:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Laughing Laughing Laughing
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ clown Laughing clown

Και όταν ξέρω πως οι άνθρωποι αυτοί θα γίνουν κάποια στιγμή γονείς:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  Twisted Evil Laughing Twisted Evil Laughing Twisted Evil

65Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 4:55 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω περιμενω να δω τ θα λεει η κρις οταν γενηση κ ειδικα για τα πεθερηκα της
θα γελασο παρα πολυ τοτε ειμαι σιγουρη

66Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 4:59 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Areti2 έγραψε:Θα σου πω κι εσένα αυτό που είπα στην Jannete. Κάνε το παιδάκι σου με το καλό, μεγάλωσέ το ΟΛΟΣΩΣΤΑ και μετά μίλα για τον τρόπο που μεγαλώνουν οι άλλοι τα δικά τους.

Μμμ...ναι. Εδώ όμως είναι που έχασες την μπαλίτσα αγαπητή, γιατί κανείς δεν ενδιαφέρθηκε για το πως μεγαλώνει η τύπισσα τα παιδιά της. Για τον τρόπο της με τους επισκέπτες μίλησε η Ζανέτ τον οποίο τρόπο εγώ προσωπικά ΔΕΝ καταδίκασα, αντιθέτως είπα, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ.
Επίσης που κολλάει το "κάνε το παιδί σου πρώτα και μετά μίλα για το πως μεγαλώνουν οι άλλοι τα δικά τους" με το γεγονός ότι ο τρόπος που μιλάς στη Ζανέτ μου θυμίζει λίγο υπαστυνόμο Στάθη Θεοχάρη;;

Τόινκ.

67Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 5:01 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:εγω περιμενω να δω τ θα λεει η κρις οταν γενηση κ ειδικα για τα πεθερηκα της
θα γελασο παρα πολυ τοτε ειμαι σιγουρη


Ορίστε ρε Αρετή, να τι έκανες τώρα. Ξύπνησες το αρχαίο κακό που λέγεται Κερασούλα και ξεκινάει ο σουρρεαλισμός τώρα.. Laughing

68Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 5:04 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πες οτι θες εγω γελαω απο τωρα μαζι σου
Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 654316

69Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 5:07 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kerasoula έγραψε:πες οτι θες εγω γελαω απο τωρα μαζι σου
Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 654316  

Γέλα πουλί μου, γέλα. Εγώ σ'αγαπώ γιατί είσαι ένθερμη και αληθινή. Αληθεια σου λέω.
Φύγε τώρα όμως γιατί σε βαρέθηκα.

70Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 5:45 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Chris_E έγραψε:Επίσης που κολλάει το "κάνε το παιδί σου πρώτα και μετά μίλα για το πως μεγαλώνουν οι άλλοι τα δικά τους" με το γεγονός ότι ο τρόπος που μιλάς στη Ζανέτ μου θυμίζει λίγο υπαστυνόμο Στάθη Θεοχάρη;;

Τόινκ.
Κοίτα, τον Στάθη Θεοχάρη δεν τον ξέρω και έτσι δεν μπορώ να αποφανθώ για το λόγο που στον θυμίζω. Μια ψυχανάλυση θα σου λύσει όλες τις απορίες. Το τόινκ δεν ξέρω τι είναι αλλά επειδή αρχίζω να έχω την αίσθηση ότι μεταφέρθηκα σε προαύλιο νηπιαγωγείου, σε αφήνω να συνεχίσεις τη συζήτηση με την Κερασούλα και τη γλυκύτατη Ζανέτ. Εγώ αποχωρώ.

Και μην ξεχνάτε κορίτσια: από τη μία να μην σηκώνετε μύγα στο σπαθί σας (τι ακούν τ' αυτιά μου!!) και από την άλλη να μοιράζεστε τη σοφία σας (πώς μεγαλώνει έτσι λάθος ΑΥΤΗ το παιδί της) για πράγματα που δεν γνωρίζετε. Δύο μέτρα και δύο σταθμά, αυτή είναι η χαρά της ζωής Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 328109

71Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 6:04 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Areti2 έγραψε:

Κοίτα, τον Στάθη Θεοχάρη δεν τον ξέρω και έτσι δεν μπορώ να αποφανθώ για το λόγο που στον θυμίζω. Μια ψυχανάλυση θα σου λύσει όλες τις απορίες.

Ξαναχάνεις την μπαλίτσα όμως, γιατί δεν σε ρώτησα για τον λόγο που μου τον θυμίζεις. Σε ρώτησα "Που κολλάει το γεγονός ότι στάθηκα στην κάπως καταπιεστική σου συμπεριφορά απέναντι στη Ζανέτ, με την μελλοντική αναθεώρηση των θέσεων μου περί διαπαιδαγώγησης όταν γίνω μάνα.
Μην μπερδεύεσαι.

Areti2 έγραψε: ο τόινκ δεν ξέρω τι είναι αλλά επειδή αρχίζω να έχω την αίσθηση ότι μεταφέρθηκα σε προαύλιο νηπιαγωγείου, σε αφήνω να συνεχίσεις τη συζήτηση με την Κερασούλα και τη γλυκύτατη Ζανέτ. Εγώ αποχωρώ.

Αν έχεις την αίσθηση ότι μεταφέρθηκες σε προάυλια νηπιαγωγείου θα είναι προφανώς επειδή εσύ έχεις τον ρόλο του παιδιού που κάνει bullying στα υπόλοιπα. Άκους εκεί "πες λιγότερα" και "μην λες άλλα"..
Όσο για την κερασούλα, στην δική σου παραλογία συμφώνησε, οπότε ιδεολογικά εσείς οι δύο ταιριάζετε, όχι εμείς μ'αυτήν.


Και ναι, καλύτερα να αποχωρήσεις γιατί δεν παρέθεσες μέχρι τώρα και καμία εμπειρία σου σχετική με το θέμα, παρά μόνο κόλλησες στο να αλλάξεις γνώμη στη Ζανέτ και να έχεις την τελευταία κουβέντα στο θέμα. Ντάξει, της το είπες μία φορά, έλεος. Αλλά όχι..Σε έτσουξε που δεν συμφώνησε μαζί σου και επέμεινε στην αρχική της γνώμη!!
ΈΛΕΟΣ. Ένα πράγμα σας ζητήθηκε να μην κάνετε: ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ. Και το έκανες 800 φορές απανωτά στη Ζανέτ. Αναίρεσες τον εαυτό σου που έλεγες νωρίτερα σε μένα "Εντάξει βρε κοριτσάκι, δεν μπορούν και να μην μιλάνε για να μην μας στεναχωρήσουν. Ο καθένας όπως νιώθει"
Θες την τελευταία κουβέντα κοπέλα μου; Στην παραχωρούμε. Εδώ φάνηκε ποιος είναι το νηπιαγωγείο.

Μερικές είστε αβοήθητες πραγματικά..

72Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 6:36 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να το πω τώρα και γω και ας με κράξετε!!!

Τι δουλειά έχετε βρε κούκλες σε ένα μαμαδίστικο φόρουμ?
Γίνεσαι μαμά.... γράφεσαι στο φόρουμ.
Θες να γίνεις μάνα??? Τότε ρίξου με τα μούτρα στον άντρα σου και άσε τις χαζοκουβέντες.

73Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 7:23 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:Να το πω τώρα και γω και ας με κράξετε!!!

Τι δουλειά έχετε βρε κούκλες σε ένα μαμαδίστικο φόρουμ?
Γίνεσαι μαμά.... γράφεσαι στο φόρουμ.
Θες να γίνεις μάνα??? Τότε ρίξου με τα μούτρα στον άντρα σου και άσε τις χαζοκουβέντες.


Μόλις στοχοποίησες το 50% των μελών αυτού του forum. Αυτές που μπαίνουν στο "εγκυούλες Φεβρουαρίου/Μαρτίου κτλ", αυτές που μπαίνουν στο "Έρχεται ο πελαργός" και όλες όσες ΔΕΝ είναι μαμάδες. Μπορώ να κάνω copy-paste αυτό το σχόλιο στα ανάλογα topics να δούμε τι θα μας πούνε και οι υπόλοιπες μη-μαμάδες για την βλακεία που μόλις είπες..

Επίσης πολύ θα ήθελα να δω τι έχουν να πουν και οι admins-moderators που έχουν εδώ μέσα ένα μέλος που προσπαθεί να διώξει τα υπόλοιπα.

Περαστικά.

74Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 7:37 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Chris_E έγραψε:
margdimitra έγραψε:Να το πω τώρα και γω και ας με κράξετε!!!

Τι δουλειά έχετε βρε κούκλες σε ένα μαμαδίστικο φόρουμ?
Γίνεσαι μαμά.... γράφεσαι στο φόρουμ.
Θες να γίνεις μάνα??? Τότε ρίξου με τα μούτρα στον άντρα σου και άσε τις χαζοκουβέντες.


Μόλις στοχοποίησες το 50% των μελών αυτού του forum. Αυτές που μπαίνουν στο "εγκυούλες Φεβρουαρίου/Μαρτίου κτλ", αυτές που μπαίνουν στο "Έρχεται ο πελαργός" και όλες όσες ΔΕΝ είναι μαμάδες. Μπορώ να κάνω copy-paste αυτό το σχόλιο στα ανάλογα topics να δούμε τι θα μας πούνε και οι υπόλοιπες μη-μαμάδες για την βλακεία που μόλις είπες..

Επίσης πολύ θα ήθελα να δω τι έχουν να πουν και οι admins-moderators που έχουν εδώ μέσα ένα μέλος που προσπαθεί να διώξει τα υπόλοιπα.

Περαστικά.

Με τις υγείες σου.


75Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Κυρ Σεπ 14, 2014 7:49 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margdimitra έγραψε:Να το πω τώρα και γω και ας με κράξετε!!!

Τι δουλειά έχετε βρε κούκλες σε ένα μαμαδίστικο φόρουμ?
Γίνεσαι μαμά.... γράφεσαι στο φόρουμ.
Θες να γίνεις μάνα??? Τότε ρίξου με τα μούτρα στον άντρα σου και άσε τις χαζοκουβέντες.

τι άλλες μ@λακίες θα διαβασω.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις