Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

151Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:26 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Chris_E έγραψε:
Jannete έγραψε:
αααααα τι έγραψε;; για πες!! Twisted Evil Twisted Evil

Αν δεν με απατά η μνήμη μου έγραψε:

"Βαρέθηκα, κάντε ότι θέλετε με τα παιδιά σας. (μετά το άλλαξε και απευθύνθηκε αποκλειστικά σε μένα μην τσακωθεί και με όλες σας..)
Έχεις κι αυτή την εμετική φωτογραφία και σκιάζομαι. (σκιάζεται σκιάζεται αλλά που τη χάνεις που τη βρίσκεις εδώ είναι. Τα παιδιά της τα έχει βάλει να μεγαλώνουν στον αυτόματο προφανώς..)
Αλήθεια χρυσά αυγά από που αγοράζεις;"  (εδώ απλά παίζει στο μυαλό μου η μουσική του Benny Hill)
σε είπε ΧΑυγήτισσα;;; Που κολάει; Χαχαχαχαχα πεθαίνω Chris έχεις υπέροχο χιούμορ! Η μουσική μπένι χιλ λέει!! χχαχαχαχαχααχ!!

152Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:35 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπον θα παρέμβω κι εγω στην κουβέντα γιατι το παράδειγμα με το μπαλκόνι μου θύμισε τη μου ειχε πει μια παιδοψυχολογος.οταν της ανέφερα οτι έβαλα προστατευτικό πλέγμα στο μπαλκόνι για να εχω πιο ήσυχο το κεφάλι μου, εμμέσως πλην σαφώς μου ειπε οτι εγω εχω το προβλημα γιατι ειμαι υπερβολική και θα κανω ενα παιδι φοβιτσιαρικο γιατι του μεταφέρω τους δικούς μου φόβους.δηλαδη ειλικρινα οι ψυχολόγοι στα παρουσιάζουν ολα ονειρικα.οτι τα παντα αντιμετωπίζονται με συζήτηση και προ παντως χωρις φωνές.ηθελα να ήξερα με τα δικά τους τα παιδια πως τα καταφέρνουν χωρις έστω μια φωνή;σε νιρβάνα πέφτουν;

153Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:47 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Jannete έγραψε:
σε είπε ΧΑυγήτισσα;;; Που κολάει; Χαχαχαχαχα πεθαίνω Chris  έχεις υπέροχο χιούμορ! Η μουσική μπένι χιλ λέει!! χχαχαχαχαχααχ!!

Μου έκανε "Τι ακούν τ'αυτιά μου COMBO-FATALITY" Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 911307

154Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:48 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Dori έγραψε:Λοιπον θα παρέμβω κι εγω στην κουβέντα γιατι το παράδειγμα με το μπαλκόνι μου θύμισε τη μου ειχε πει μια παιδοψυχολογος.οταν της ανέφερα οτι έβαλα προστατευτικό πλέγμα στο μπαλκόνι για να εχω πιο ήσυχο το κεφάλι μου, εμμέσως πλην σαφώς μου ειπε οτι εγω εχω το προβλημα γιατι ειμαι υπερβολική και θα κανω ενα παιδι φοβιτσιαρικο γιατι του μεταφέρω τους δικούς μου φόβους.δηλαδη ειλικρινα οι ψυχολόγοι στα παρουσιάζουν ολα ονειρικα.οτι τα παντα αντιμετωπίζονται με συζήτηση και προ παντως χωρις φωνές.ηθελα να ήξερα με τα δικά τους τα παιδια πως τα καταφέρνουν χωρις έστω μια φωνή;σε νιρβάνα πέφτουν;
Μα γιατί τους συμβουλεύεστε αυτούς;;; Δεν καταλαβαίνω!

155Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:54 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προτων το παιδάκι μου είναι 16μηνων
Δεύτερον δεν του έχω ρήξη καμια στον ποπο
Κ τρίτων που είναι κολοπαιδω ? Επηδη έκατσε σε μια λακκούβα με νερά πάτε καλά
Τα δικά σας δν πηγενουν στα νερά να πάιξουν ? Κ εγώ προσωπικά του μιλάω κ του εξηγω κάθε φορά κ καλύτερα μιληστε για τα δικά σας κ όχι για το δικο μου δν το ξέρετε δν έχετε κανένα δικαίωμα να μιλάτε

156Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 10:59 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αρχίζει και με πιάνει πονοκέφαλος... καμία ελπίδα...

157Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:04 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Jannete έγραψε:αρχίζει και με πιάνει πονοκέφαλος... καμία ελπίδα...

(μ'έχει πιάσει υστερικό γέλιο στ'ορκίζομαι)

158Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:26 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κερασουλα εύχομαι να συνεχισεις έτσι.Πρόσεχε εχεις όμως μωρο που βασικά δεν κανει και πολλά πραγματα,που φυσικά δεν θα φωναξειε και θα σηκωσεις ουτε για αστείο το χερι σου γιατί απλα είναι μωρο και δεν θα καταλάβει και πολλά ....όμως......αν Κρινώ το πως εχασες την υπομονή σου με την Πέννυ που το μονο που είχε πει η κοπελα ηταν τι είχε διαβάσει σε καποιες ερευνες και εσύ χωρίς λογο κανένα την Εβρίδες και μάλιστα χυδαία με εκφράσεις κυριολεκτικά πεζοδρομίου...δεν μου φαίνεσαι για άτομο που κρατά ψυχραιμία .Γνώμη μου.

Για την margdimitra σου λέω αλήθεια οτι η διαφορα αναμεσα στο ενα ,στα δυο στα τρια και παραπανω είναι τεραστια.Πραγματα που κανεις με το ενα είναι αδύνατον να κανεις τα ίδια όταν εχεις ενα ακόμα η δυο η τρια που έχει η λοβ4. Φυσικά και εσύ κανεις το σωστο αλλά αν είχες ενα δεύτερο πίστεψε με θα μεταλασσοταν και το πρωτο και όχι προς το καλυτερο.Και θα σε ρωτησω κάτι.Αφού είσαι του διαλόγου καιφυσικα κανείς το καλυτερο,δεν υπαρχει τίποτα που παρά το μαλλί που έβγαλε η γλώσσα σου να πεις Τέλος εδώ απετυχα? Εγω ναι.Και όταν βλέπω οτι αποτυχανω σε κάτι που μπορεί να κοστίσει ακόμα και την ζωή του και ειναι σημανυικοτατο για την ασφαλεια συγνώμη όχι μονο θα φωναξω και θα του τσακωσω το μαλλί αλλά θα τον κρεμασω και ανάποδα αν χρειαστεί.

Άλλο τώρα.Μην μπερδευουμε το ξύλο που τρωγαμε εμείς .Υπηρχαν φορες που τις τρωτά με για ηλιθιους λόγους.Πχ γιατί λερωσαμε το τζαμι.Αυτό δεν έκανε τίποτα απολύτως.Γιατί λέγαμε οτι αφού θα τις φάμε που θα τις χωρις λογο ε ας την φάμε και κανει αυτο που γουσταραμε.Λοιπον αυτό όχι.Επίσης δεν με νοιάζει αν μου σπάσει το σπίτι φαει όχι λάσπες αλλά και σκατά.Με νοιάζει οτι μπορεί να χασει την ζωή του με μερικά πράγματα οποτεεκει προτιμω να κλαψει αυτος για δεκα λεπτα παρα εγω για το υπολοιπο της ζωής μου και όταν γίνεται κυριολεκτικά πρηχτηςμονο και μονο για να περάσει το δικο του.

ποια είπε για τα προστατευτικά και την ψυχολόγο??Έχω να της πω οτι κάτι τέτοιες πιπες θα της είπε πέρυσι στην μαμά με τον τετράχρονο στην Κρήτη που ε πέσει απο τον τέταρτο και σκοτώθηκε.Άλλο πράγμα προστατεύω το παιδι μου και άλλο φοβάμαι μην πεσει το φεγγάρι στο κεφάλι του και του φοραω μόνιμα κράνος.

159Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:33 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ κολοπαιδω
Εσύ κολοπαιδεις
Αυτός,η,ο κολοπαιδει
Εμείς κολοπαιδουμε
Εσείς κολοπαιδετε
Αυτοι κολοπαιδουν
και ξανά εμείς......ντεπον.

160Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:45 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με αυτα που λετε μου θυμισατε μια μαμα στο αλλο το "σοβαρο" φορουμ που σκεφτοταν να χωρισει τον αντρα της επειδη φωναζε στο 2χρονο οταν αυτο εκανε βλακειες και αυτη φοβοταν μηπως του δημιουργηθουν ψυχολογικα τραυματα...

161Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:47 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οταν δε υποψιαστηκε πως ο μπαμπας εδωσε ξυλια...γκρεμιστηκαν ολα... Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 534787 Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 534787

162Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:53 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Chris_E έγραψε:

Μου έκανε "Τι ακούν τ'αυτιά μου COMBO-FATALITY" Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 911307


LMFAOlicius

163Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 11:56 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
love4 έγραψε:Με αυτα που λετε μου θυμισατε μια μαμα στο αλλο το "σοβαρο" φορουμ που σκεφτοταν να χωρισει τον αντρα της επειδη φωναζε στο 2χρονο οταν αυτο εκανε βλακειες και αυτη φοβοταν μηπως του δημιουργηθουν ψυχολογικα τραυματα...
καλά εντάξει δεν της είπε κανεις οτι θέλει ψυχολόγο η ίδια?Καλά το είπα άλλος κανεις δεν εκανε μονο η Μαρια τον Γιαννη.

164Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:02 pm

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω ανέφερα το θέμα με την ψυχολόγο και πραγματικα θελω να πω οτι στα περισσότερα που λενε συμφωνω.ιχι γιατι λενε κατι που δεν ξέρουμε απλα γιατι σου δίνουν μια ώθηση να πραγματοποιήσεις καποια πράματα.Ομως λενε και κατι μαλ@κιες που σου πέφτουν τα αυτιά.πραγματα που ειναι αδύνατον να μπορέσεις να κανείς.και αλλο η θεωρία αλλο η πράξη.ειμαι κατα της οποιασδήποτε βίας στο παιδι, οχι για να μην του δημιουργήσω ψυχολογικά αλλα γιατι αποδεδειγμένα δεν εχει αποτέλεσμα.ομως επειδη ειμαι άνθρωπος και οχι ρομπότ, και τις φωνές εχω βάλει πολλές φορές και στον κωλο εχω ρίξει.και δεν μιλαμε σε βρεφική ηλικία που δεν σου περνάει απο το μυαλό να το κανείς αλλα μετα τα 2,5-3 κυρίως λογω δικού μου φόβου οταν εκανε κατι επικίνδυνο.

165Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:09 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τ σε νοιαζει εσενα κ της υπολιπες τι κανω εγω με το παιδι μου ? αν το χτυπα η οχι ? αν κανει η δν κανει πραγματα για την ηλικια του ασε να το ξερω εγω κ μονο
κ εγω ρωτησα κρις κ ζανετ τι θα εκαναν οχι να μου δοσετε συμβουλη δν την χρειαζωμαι κρατηστετες για τα δικα σας μουλικα της συμβουλες!!!!!!!!!!!!!!
κ αν ειμαι η δν ειμαι ηρεμος ανθροπος το ξερω εγω κ μονο κ την πενυ καλα την εκανα προσεχε μην σου πω κ εσενα τετοιες εκφρασης πεζοδρομιου γιατι αυτο θελεις δν στα λεει ο αντρουλι σου στο κρεβατι κ τρωγεσε να το ακουσεις παλια καριαλα οπως πολλες εδω μεσα

166Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:11 pm

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dori έγραψε:Εγω ανέφερα το θέμα με την ψυχολόγο και πραγματικα θελω να πω οτι στα περισσότερα που λενε συμφωνω.ιχι γιατι λενε κατι που δεν ξέρουμε απλα γιατι σου δίνουν μια ώθηση να πραγματοποιήσεις καποια πράματα.Ομως λενε και κατι μαλ@κιες που σου πέφτουν τα αυτιά.πραγματα που ειναι αδύνατον να μπορέσεις να κανείς.και αλλο η θεωρία αλλο η πράξη.ειμαι κατα της οποιασδήποτε βίας στο παιδι, οχι για να μην του δημιουργήσω ψυχολογικά αλλα γιατι αποδεδειγμένα δεν εχει αποτέλεσμα.ομως επειδη ειμαι άνθρωπος και οχι ρομπότ, και τις φωνές εχω βάλει πολλές φορές και στον κωλο εχω ρίξει.και δεν μιλαμε σε βρεφική ηλικία που δεν σου περνάει απο το μυαλό να το κανείς αλλα μετα τα 2,5-3 κυρίως λογω δικού μου φόβου οταν εκανε κατι επικίνδυνο.
Αυτό λέω και εγώ.Εγώ έχω απευθυνθεί παιδοψυχολογο .Οταν υπηρχαν θέματα που θεωρούσε οτι δεν μπορουσα να διαχειριστών.Μερικα έπιασαν ,μερικά δεν εγιναν ποτε και σε μερικά είπα οτι ο παιδοψυχολογος είναι τοξικομανης.

Καποιες συμβουλές μπορεί να είναι σωστές αλλά όλα τα παιδιά δεν έχουν τον ίδιο τροπο σκέψεις και απλα δεν πιανουν.
Παράδειγμα απο τα δικά μου.Οταν ο μεγαλος ηταν πιο μικρός είχα πει οτι αν συνεχισει θα φύγω απο το σπίτι.Κλάμα και παρακάλια.Μετά απο λιγα χρόνια το είπα και τον μικρο σιγουρηοτι θα πιασει.Μου έδωσε τσάντα,κλειδιά και μου αναψε το φως της εισόδου.

167Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:13 pm

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kerasoula έγραψε:τ σε νοιαζει εσενα κ της υπολιπες τι κανω εγω με το παιδι μου ? αν το χτυπα η οχι ? αν κανει η δν κανει πραγματα για την ηλικια του ασε να το ξερω εγω κ μονο
κ εγω ρωτησα κρις κ ζανετ τι θα εκαναν οχι να μου δοσετε συμβουλη δν την χρειαζωμαι κρατηστετες για τα δικα σας μουλικα της συμβουλες!!!!!!!!!!!!!!
κ αν ειμαι η δν ειμαι ηρεμος ανθροπος το ξερω εγω κ μονο κ την πενυ καλα την εκανα προσεχε μην σου πω κ εσενα τετοιες εκφρασης πεζοδρομιου γιατι αυτο θελεις δν στα λεει ο αντρουλι σου στο κρεβατι κ τρωγεσε να το ακουσεις παλια καριαλα οπως πολλες εδω μεσα
επιτέλους.Και έλεγε ποτε θα μου τα δώσει.Έδω τα έχωσε στην Πέννυ εγώ τι άλλο να κάνω πια η καριΑλα??????χαχαχαχχα

168Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:16 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dori συμφωνω...μεχρι τα 2,5 περιπου (καπου εκει το τοποθετω εγω) δε σου βγαινει καθολου να του ριξεις στον πωπο...οταν μεγαλωνει ομως εκει προς τα 3 τα πραγματα αλλαζουν ...και φυσικα δεν ειναι ωραιο το ξυλο...εγω δεν ειμαι περηφανη που εχω δωσει (λιγες φορες)...αλλα...το παραδεχομαι πως το εκανα γιατι ξεφυγα...Τωρα που το σκεφτομαι η μικρη μου εκλεισε τα 2 και δεν εχει φαει ακομη ουτε μια μικρη μικρη ξυλια στον πωπο Wink

Επισης πραγματι δε βοηθαει...αν το κανεις πολλες φορες μετα το παιδι μπορει να αρχισει να σε φοβαται που ειναι πολυ ασχημο..ΟΜΩς για μενα τα "ποτε" "αποκλειεται" κλπ τελειωσανε...Δυστυχως η ευτυχως ΟΛΑ μπορουν να γινουν και ΟΛΑ μπορει να αλλαξουν...οποτε...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ...Οι απολυτοι ανθρωποι δε με εμπνεουν και με κανουν να αμφισβητω τη νοημοσυνη τους.

Σχετικα με τους ψυχολογους τα λενε ωραια..πραγματι...τους ακουω με ενδιαφερον αλλα δεν τους "υπακουω" χωρις να χρησιμοποιησω την κριση μου.

169Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:23 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω παλι μαλλον ειχα καιρο να παρακολουθησω το φορουμ...παντως μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση πως πλεον σοβαρεψε το "ειμαι μαμα"...αλλα τωρα κερασουλα..τα γκρεμισες ολα.. Sad

Πως βρε παιδι μου απο εκει που λες πως εισαι τοσο ηρεμη με το παιδακι σου αρχιζεις ξαφνικα ολα αυτα τα κατεβατα βρισιματος?? Shocked Εδω εγω που εχω κανει και το παραπτωμα να δωσω ξυλιες...και δε μου βγαινουν απο το στομα ολες αυτες οι εκφρασεις Embarassed

170Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:23 pm

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede37 έγραψε:
Dori έγραψε:Εγω ανέφερα το θέμα με την ψυχολόγο και πραγματικα θελω να πω οτι στα περισσότερα που λενε συμφωνω.ιχι γιατι λενε κατι που δεν ξέρουμε απλα γιατι σου δίνουν μια ώθηση να πραγματοποιήσεις καποια πράματα.Ομως λενε και κατι μαλ@κιες που σου πέφτουν τα αυτιά.πραγματα που ειναι αδύνατον να μπορέσεις να κανείς.και αλλο η θεωρία αλλο η πράξη.ειμαι κατα της οποιασδήποτε βίας στο παιδι, οχι για να μην του δημιουργήσω ψυχολογικά αλλα γιατι αποδεδειγμένα δεν εχει αποτέλεσμα.ομως επειδη ειμαι άνθρωπος και οχι ρομπότ, και τις φωνές εχω βάλει πολλές φορές και στον κωλο εχω ρίξει.και δεν μιλαμε σε βρεφική ηλικία που δεν σου περνάει απο το μυαλό να το κανείς αλλα μετα τα 2,5-3 κυρίως λογω δικού μου φόβου οταν εκανε κατι επικίνδυνο.
Αυτό λέω και εγώ.Εγώ έχω απευθυνθεί παιδοψυχολογο .Οταν υπηρχαν θέματα που θεωρούσε οτι δεν μπορουσα να διαχειριστών.Μερικα έπιασαν ,μερικά δεν εγιναν ποτε και σε μερικά είπα οτι ο παιδοψυχολογος είναι τοξικομανης.

Καποιες συμβουλές μπορεί να είναι σωστές αλλά όλα τα παιδιά δεν έχουν τον ίδιο τροπο σκέψεις και απλα δεν πιανουν.
Παράδειγμα απο τα δικά μου.Οταν ο μεγαλος ηταν πιο μικρός είχα πει οτι αν συνεχισει θα φύγω απο το σπίτι.Κλάμα και παρακάλια.Μετά απο λιγα χρόνια το είπα και τον μικρο σιγουρηοτι θα πιασει.Μου έδωσε τσάντα,κλειδιά και μου αναψε το φως της εισόδου.
αν έλεγες σε παιδοψυχολογο οτι απειλήσες το παιδι σου θα σε ειχε αφορίσει!!!κατι τετοια δεν μπορω εγω.και οταν εχεις δοκιμάσει με όλους τους τρόπους χωρις αποτέλεσμα στο τέλος υποκυπτεις και φωνή βάζεις και απειλεις και οτι αλλο σου κατέβει κανείς.

171Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:35 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eννοειται πως αν πεις φευγω στα παιδια ειναι σαν να τα εγκαταλειπεις...καλα αν πεις φευγω και φυγεις και πας και στο γυμναστηριο...τοτε..δεν το συζηταω πια αν γυρισεις καιαπο το γυμναστηριο σαν να μην τρεχει τιποτε και ερθουν αυτα και σε αγκαλιασουν γιατι σε επιθυμησαν...τετοιου ειδους καταστασεις ζουμε εμεις στο σπιτι... Rolling Eyes Rolling Eyes

(ο μπαμπας ειναι στο σπιτι ε?!)

172Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:42 pm

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
love4 έγραψε:Dori συμφωνω...μεχρι τα 2,5 περιπου (καπου εκει το τοποθετω εγω) δε σου βγαινει καθολου να του ριξεις στον πωπο...οταν μεγαλωνει ομως εκει προς τα 3 τα πραγματα αλλαζουν ...και φυσικα δεν ειναι ωραιο το ξυλο...εγω δεν ειμαι περηφανη που εχω δωσει (λιγες φορες)...αλλα...το παραδεχομαι πως το εκανα γιατι ξεφυγα...Τωρα που το σκεφτομαι η μικρη μου εκλεισε τα 2 και δεν εχει φαει ακομη ουτε μια μικρη μικρη ξυλια στον πωπο Wink

Επισης πραγματι δε βοηθαει...αν το κανεις πολλες φορες μετα το παιδι μπορει να αρχισει να σε φοβαται που ειναι πολυ ασχημο..ΟΜΩς για μενα τα "ποτε" "αποκλειεται" κλπ τελειωσανε...Δυστυχως η ευτυχως ΟΛΑ μπορουν να γινουν και ΟΛΑ μπορει να αλλαξουν...οποτε...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ...Οι απολυτοι ανθρωποι δε με εμπνεουν και με κανουν να αμφισβητω τη νοημοσυνη τους.

Σχετικα με τους ψυχολογους τα λενε ωραια..πραγματι...τους ακουω με ενδιαφερον αλλα δεν τους "υπακουω" χωρις να χρησιμοποιησω την κριση μου.
Μια συγγενής μο είναι εκπαιδευτικός.Δίνει υπέροχες συμβουλες,τι πρεπεινα κανεις στο παιδι σου ,για το φαγητο που δεν πρεπει επουδενει να μαγειρέψει στο κακομαθημένο σου δέκα φαγητά την ημερα και πρεπει να δοκιμασει τα παντα αλλά παραδέχεται οτι στον δικο της γιο δεν έχει κανει τίποτα απο αυτά και είναι έντεκα ετων και δεν έχει δοκιμασει ψάρι,φασολάκια και ολοκληρο τον τσελεμεντε γενικοτερα.χαχαχαχ Είπαμε η θεωρια με την πράξη χιλιομετρα απόσταση.

173Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 12:48 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καριαλα δν προκιτε να σου ξανα απαντησω γιατι αυτο θες κ δν σου κανω την χαρη


κ εγω αυτο λεω δν μπορεις σε ενα παιδι κατω απο τριων ετον να του ριχνεις στον ποπο ουτε να του φωναζεις με το παραμικρο κ πιστευω οτι αν μαθεις ενα παιδι απο μωρο να σε ακουει δν χρειαζετε να φωναζεις παντα κ να του ριχνεις στον ποπο κ οχι μονο. παιδακια ειναι καποιες φορες θα παρασιρθουν κ θα ξεφειγουν κ ζαβολιες θα κανουν οσο κ αν εχεις τον ελενχο .

174Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 1:01 pm

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kerasoula έγραψε:καριαλα δν προκιτε να σου ξανα απαντησω γιατι αυτο θες κ δν σου κανω την χαρη


κ εγω αυτο λεω δν μπορεις σε ενα παιδι κατω απο τριων ετον να του ριχνεις στον ποπο ουτε να του φωναζεις με το παραμικρο κ πιστευω οτι αν μαθεις ενα παιδι απο μωρο να σε ακουει δν χρειαζετε να φωναζεις παντα κ να του ριχνεις στον ποπο κ οχι μονο. παιδακια ειναι καποιες φορες θα παρασιρθουν κ θα ξεφειγουν κ ζαβολιες θα κανουν οσο κ αν εχεις τον ελενχο .

Μπορείς όμως σε αυτή την ηλικία να του μάθεις το καριάλα!!!!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Ε???? Πές μου οτι το έχει μάθει ήδη να πέθάνω ΤΩΡΑ!!!!! Mad Mad Mad Mad Mad

175Τι ακούν τ'αυτιά μου!! - Σελίδα 7 Empty Απ: Τι ακούν τ'αυτιά μου!! Παρ Σεπ 19, 2014 1:07 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κερασουλα no no no!

Υπαρχουν παιδια και παιδια και παιδια...δεν ειναι μονο πως θα τα μαθεις...καποια παιδια ειναι πιο δυσκολα απο τα αλλα..μπορει εσυ να τους μιλας και να τους μιλας και να τους μιλας αλλα προκοπη δε θα δεις...μονο αν κανεις ενα τετοιο παιδι θα το καταλαβεις...αυτα τα παιδια ειναι πως το λεμε, λαχειο, αν σου τυχουν την πατησες Wink Εμενα να καταλαβεις απο τα 4 το ενα μου βγηκε ετσι... Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις