Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
540 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 540 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια να ρωτησω κατι?γιατι τα παιρνετε στο κρανιο ετσι?γνωμες λεμε!και στην τελικη η καθεμια επιλεγει πως θα αναθρεψει το δικο της παιδι!οχι της αλλης!ουτε και θε ερθει καμια με το ζορι να δεσει το παιδι μου αν δε θελω ουτε θα το λυσει καμια αν εγω θελω να το εχω δεμενο!
υπαρχουν αλλα πραγματα που κανουν μαναδες που αποδεδειγμενα δημιουργουν προβλημα στα παιδια τους αλλα εκει κανουμε γαργαρες!αληθεια ποσες μανες καπνιζουν?αλλα εκει τι θα πουν?"δικη μου η υγεια-δικο μου το παιδι"ετσι???το λουρακι δε χρησιμοποιειται για παντα ουτε και προβλημα υγειας δημιουργει!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:κοριτσια να ρωτησω κατι?γιατι τα παιρνετε στο κρανιο ετσι?γνωμες λεμε!και στην τελικη η καθεμια επιλεγει πως θα αναθρεψει το δικο της παιδι!οχι της αλλης!ουτε και θε ερθει καμια με το ζορι να δεσει το παιδι μου αν δε θελω ουτε θα το λυσει καμια αν εγω θελω να το εχω δεμενο!
υπαρχουν αλλα πραγματα που κανουν μαναδες που αποδεδειγμενα δημιουργουν προβλημα στα παιδια τους αλλα εκει κανουμε γαργαρες!αληθεια ποσες μανες καπνιζουν?αλλα εκει τι θα πουν?"δικη μου η υγεια-δικο μου το παιδι"ετσι???το λουρακι δε χρησιμοποιειται για παντα ουτε και προβλημα υγειας δημιουργει!

Ευακι μου, δε νομιζω καμια να το εχει παρει προσωπικα ή να τα 'έχει πάρει σοβαρα'!!! Εχει πλακα να αναβουν τα αιματα που και που!!! ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 215994 Επιασες πολυ φλεγον θεμα.. του τσιγαρου!!! Ετσι και το ξεκινησουμε εχει να γινει μεγαλος αντιστοιχος χαμος, ολοι ξερουμε τι αγυριστα κεφαλια ειναι καπνιστες και μη καπνιστες!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:
Ευάκι έγραψε:κοριτσια να ρωτησω κατι?γιατι τα παιρνετε στο κρανιο ετσι?γνωμες λεμε!και στην τελικη η καθεμια επιλεγει πως θα αναθρεψει το δικο της παιδι!οχι της αλλης!ουτε και θε ερθει καμια με το ζορι να δεσει το παιδι μου αν δε θελω ουτε θα το λυσει καμια αν εγω θελω να το εχω δεμενο!
υπαρχουν αλλα πραγματα που κανουν μαναδες που αποδεδειγμενα δημιουργουν προβλημα στα παιδια τους αλλα εκει κανουμε γαργαρες!αληθεια ποσες μανες καπνιζουν?αλλα εκει τι θα πουν?"δικη μου η υγεια-δικο μου το παιδι"ετσι???το λουρακι δε χρησιμοποιειται για παντα ουτε και προβλημα υγειας δημιουργει!

Ευακι μου, δε νομιζω καμια να το εχει παρει προσωπικα ή να τα 'έχει πάρει σοβαρα'!!! Εχει πλακα να αναβουν τα αιματα που και που!!! ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 215994 Επιασες πολυ φλεγον θεμα.. του τσιγαρου!!! Ετσι και το ξεκινησουμε εχει να γινει μεγαλος αντιστοιχος χαμος, ολοι ξερουμε τι αγυριστα κεφαλια ειναι καπνιστες και μη καπνιστες!

οκ παω πασο απλα σκεφτηκα οτι ειναι κριμα να το τραβαμε τοσο το θεμα και να το κλειδωσουν μετα τα κοριτσια γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχεις δικιο! Κριμα ειναι!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ ένα πράγμα κατάλαβα, ότι καποιος που έχει όλες τις ανέσεις (λεφτά, νταντάδες, γιαγιάδες, οικιακές βοηθούς, σωφέρ) μπορεί άνετα να το παίζει καλός γονιός διότι μπορεί να είναι 24/7 με το μωρό του, κι επίσης να μη χρειάζεται να το "παρκάρει" σε κανέναν διότι πολύ απλά όλες του οι δουλειές γίνονται είτε από άλλους είτε αυτόματα... Στην πλειοψηφία των ατόμων, δεν υπάρχουν αυτες οι άνεσεις, η μαμά που δουλεύει 10 ώρες τη μέρα και δεν έχει πού να αφήσει τα παιδιά ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα πρέπει να τα πάρει μαζί της όταν θα πάει κάπου (και βέβαια, το να βγεις με το παιδί σου δε σημαίνει ντε και καλά ότι τα πας στο mall ή στο attica ή δεν ξέρω κι εγώ πού αλλού για shopping therapy, μερικές μαμάδες ξέρετε ασχολούνται και με ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΙΚΑ κτλ) ακόμα και το σουπερμαρκετ... Δεν έχουν όλες αυτοκίνητο και δεν έχουν όλες την άνεση να έχουν ένα καρότσι για το βουνό, ένα για τη θάλασσα, ένα διπλό για "shopping" κι ένα μονό με abs και αερόσακο...
Εγώ ίσως να μπορω να αφήσω τα παιδιά στη μαμά μου ή στην πεθερά μου ή κάπου, και να βγω μόνη την παραμονή των Χριστουγέννων για να κάνω τα απαραίτητα ψώνια. Μια άλλη μαμα που δουλευει και δεν έχει πού να τα αφήσει, δεν έχει την πολυτέλεια να επιλέγει μέρες ωστε να αποφύγει την πολυκοσμία.
Ας σκεφτούμε ότι πολλές μαμάδες με τα παιδιά τους δεν βγαίνουν απλά για βόλτα αλλά γιατί πρεπει να πάνε κάπου και δεν έχουν πού να τα αφήσουν. Ας μην είμαστε τόσο γρήγοροι στους χαρακτηρισμούς μας για την επάρκεια ή όχι μιας μητέρας...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πιστευω οτι σε αυτα τα θεματα ειναι ωραιο να γινονται συζητησεις και να ακουγονται διαφορετικες γνωμες σε ενα καλο κλιμα, η διαφωνια ειναι και παραγωγικη και εκθετονται ωραια και οι δυο αποψεις, με ωραιο τροπο παντα, δεν εχει τυχει να πεσω πανω σε μαμα με λουρακι, δεν θα το εβαζα εγω ποτε αλλα επειδη εχω και ενα γιο ζωηρο πολυ , ευτιχως οχι στον δρομο μπορει και να κατανοησω καποιον που ισως το κανει, υπαρχουν και παιδια που δεν ακουνε απο λογια και ειναι θεμα της ασφαλειας τους, καποια μαμα μπορει να το κανει γιατι προτιμα απο το να το δει νεκρο το παιδι της απο κανα αμαξι γιατι ειναι πολυ ατιθασο και δεν ακουει να το εχει με λουρι και ας ακουει οσα ακουει γι΄αυτην την επιλογη, εγω δεν θα το εκανα αλλα δεν μπορω να κρινω και οσους το κανουν, ελπιζω η κουβεντα και οι διαφορετικες αποψεις σας να ειναι παραγωγικες και ενδιαφερουσες παντα μεσα σε ενα καλο κλιμα Wink



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Τρι Δεκ 07, 2010 3:57 pm, 1 φορά

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διάβασα ολα τα παραπάνω και αν και το θέμα ξέφυγε λίγο λεω να πω και εγω την άποψή μου! Έχω ένα γιο 13 μηνών και μια κορη 2 μηνων... Οπως καταλαβαίνετε εμεινα εγκυος αμεσως μετα την γέννηση του μικρου και τα πραγματα ηταν δυσκολα! Ειχα ενα παιδακι που αρχισε να περπατα και να κανει γενικοτερα αταξιες και ταυτόχρονα ημουν σε προχωρημένη εγκυμοσυνη! Εγω δεν σκεφτηκα να του βαλω ποτε λουρακι ειδικα σε αυτην την τοσο πρυφερη ηλικια γιατι ποτε δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα εκλάβει την πραξη μας αυτη το παιδι... Αυτο δεν σημαίνει βεβαια οτι κατακρίνω οσες το κανουν η θα το κανουν... Σε καμμια περιπτωση.... Και επειδη ουτε εγω εχω την πολυτέλεια,αλλα και δεν θελω κιολας να τα αφηνω πουθενα οταν βγαινω και με τα 2 μαζι η μικρη ειναι στο sling και ο Κωνσταντινος μου στο καροτσάκι του!! Wink

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω το μωρο στο sling το βαζω και τη μαρκελλα απο το χερι, αλλα θα ενιωθα ακομη μεγαλυτερη ασφαλεια εαν της ειχα και λουρακι περασμενο, οταν πχ πρεπει να τα παω και τα δυο με το λεωφορειο για εμβολιο.την πρωτη φορα που τα εβγαλα και τα δυο μαζι ειχα αγχωθει απιστευτα.

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπόν εγώ το λουράκι το έβλεπα πολύ συχνά και όσο θετικά και αν προσπαθούσα να το δώ δεν τα κατάφερα. Το έβλεπα κυρίως σε ζωηρά παιδιά και δεν πιστεύω οτι μπορούσε να τους διδάξει κάτι. έχω ένα παιδάκι 2 χρονών και στην αρχή δεν ήθελε να ακούει για χεράκι.έπαιρνα λοιπόν και το καρότσι μαζί μου και όταν δεν μου έδινε το χεράκι, του έλεγα οτι ή θα μου δώσει το χέρι του ή θα μπεί στο καρότσι. Σιγά σιγά αφήσαμε το καρότσι και όταν φυσικά προσπαθούσε να ξεφύγει και έκλαιγε γιατί δεν ήθελε το χέρι,σταματούσαμε όπου ήμασταν μέχρι να μου δώσει το χέρι του. Μία μέρα που είχαμε βγεί βόλτα καθόμασταν στο πεζοδρόμιο κανένα μισάωρο μέχρι να μου το δώσει. Τελικά κατάλαβε οτι δεν περνάει το δικό του και τα παράτησε. Μου πήρε καιρό όμως να το πετύχω και τώρα του έχω εμπιστοσύνη για μακρινές βόλτες αν και εξακολουθεί να με τεστάρει που και που. Για να καταλήξω, το λουρί το θεωρώ επιφανιακή λύση. Τώρα το αισθητικό θέμα μπαίνει σε δεύτερη μοίρα πιστεύω όταν μιλάμε για τα παιδιά μας

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Εγώ ένα πράγμα κατάλαβα, ότι καποιος που έχει όλες τις ανέσεις (λεφτά, νταντάδες, γιαγιάδες, οικιακές βοηθούς, σωφέρ) μπορεί άνετα να το παίζει καλός γονιός διότι μπορεί να είναι 24/7 με το μωρό του, κι επίσης να μη χρειάζεται να το "παρκάρει" σε κανέναν διότι πολύ απλά όλες του οι δουλειές γίνονται είτε από άλλους είτε αυτόματα... Στην πλειοψηφία των ατόμων, δεν υπάρχουν αυτες οι άνεσεις, η μαμά που δουλεύει 10 ώρες τη μέρα και δεν έχει πού να αφήσει τα παιδιά ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα πρέπει να τα πάρει μαζί της όταν θα πάει κάπου (και βέβαια, το να βγεις με το παιδί σου δε σημαίνει ντε και καλά ότι τα πας στο mall ή στο attica ή δεν ξέρω κι εγώ πού αλλού για shopping therapy, μερικές μαμάδες ξέρετε ασχολούνται και με ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΙΚΑ κτλ) ακόμα και το σουπερμαρκετ... Δεν έχουν όλες αυτοκίνητο και δεν έχουν όλες την άνεση να έχουν ένα καρότσι για το βουνό, ένα για τη θάλασσα, ένα διπλό για "shopping" κι ένα μονό με abs και αερόσακο...
Εγώ ίσως να μπορω να αφήσω τα παιδιά στη μαμά μου ή στην πεθερά μου ή κάπου, και να βγω μόνη την παραμονή των Χριστουγέννων για να κάνω τα απαραίτητα ψώνια. Μια άλλη μαμα που δουλευει και δεν έχει πού να τα αφήσει, δεν έχει την πολυτέλεια να επιλέγει μέρες ωστε να αποφύγει την πολυκοσμία.
Ας σκεφτούμε ότι πολλές μαμάδες με τα παιδιά τους δεν βγαίνουν απλά για βόλτα αλλά γιατί πρεπει να πάνε κάπου και δεν έχουν πού να τα αφήσουν. Ας μην είμαστε τόσο γρήγοροι στους χαρακτηρισμούς μας για την επάρκεια ή όχι μιας μητέρας...
ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 500 ΧΛΜ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΟΔΗΓΩ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΖΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ. ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590 ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590 ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590 ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
Nena έγραψε:Εγώ ένα πράγμα κατάλαβα, ότι καποιος που έχει όλες τις ανέσεις (λεφτά, νταντάδες, γιαγιάδες, οικιακές βοηθούς, σωφέρ) μπορεί άνετα να το παίζει καλός γονιός διότι μπορεί να είναι 24/7 με το μωρό του, κι επίσης να μη χρειάζεται να το "παρκάρει" σε κανέναν διότι πολύ απλά όλες του οι δουλειές γίνονται είτε από άλλους είτε αυτόματα... Στην πλειοψηφία των ατόμων, δεν υπάρχουν αυτες οι άνεσεις, η μαμά που δουλεύει 10 ώρες τη μέρα και δεν έχει πού να αφήσει τα παιδιά ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα πρέπει να τα πάρει μαζί της όταν θα πάει κάπου (και βέβαια, το να βγεις με το παιδί σου δε σημαίνει ντε και καλά ότι τα πας στο mall ή στο attica ή δεν ξέρω κι εγώ πού αλλού για shopping therapy, μερικές μαμάδες ξέρετε ασχολούνται και με ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΙΚΑ κτλ) ακόμα και το σουπερμαρκετ... Δεν έχουν όλες αυτοκίνητο και δεν έχουν όλες την άνεση να έχουν ένα καρότσι για το βουνό, ένα για τη θάλασσα, ένα διπλό για "shopping" κι ένα μονό με abs και αερόσακο...
Εγώ ίσως να μπορω να αφήσω τα παιδιά στη μαμά μου ή στην πεθερά μου ή κάπου, και να βγω μόνη την παραμονή των Χριστουγέννων για να κάνω τα απαραίτητα ψώνια. Μια άλλη μαμα που δουλευει και δεν έχει πού να τα αφήσει, δεν έχει την πολυτέλεια να επιλέγει μέρες ωστε να αποφύγει την πολυκοσμία.
Ας σκεφτούμε ότι πολλές μαμάδες με τα παιδιά τους δεν βγαίνουν απλά για βόλτα αλλά γιατί πρεπει να πάνε κάπου και δεν έχουν πού να τα αφήσουν. Ας μην είμαστε τόσο γρήγοροι στους χαρακτηρισμούς μας για την επάρκεια ή όχι μιας μητέρας...
ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 500 ΧΛΜ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΟΔΗΓΩ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΖΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ. ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590 ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590 ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590 ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 6 334590



Συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ!!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευακι καλε συζηταμε εδω σιγα μην τσακωθουμε για ενα λουρακι,απλα στον γραπτο λοπγο δν εχουμε την ανεση αν ακουμε τον τονο της καθε αποψης,ειπαμε ειμαστε εδω για να συζηταμε ολες μαζι κ να ανταλλασουμε αποψεις,και παλι η κοπελα που εκανε quote την απαντηση μου δν απαντησε στο ερωτημα μου,αλλα μονο στο εαν θεωρειτε βολτα το να βγει το παιδι εξω χωρις λουρι,κ η μαμα δν ειπε οτι θα χρησιμοποιειτε αυτιο συνεχεια,αλλα σε περιπτωσεις αναγκης.αλλα και παλι ρωταω,αν πεσει στις ροδες το παιδι ενω η μητερα ηθελε να χρησιμοποιησει το λουρι κ ντρεποταν κ αντικρυσει καποια που της ειπε οχι μην το κανεις,τι θα πει στην μανα που θα κλαιει για το μωρο της?????θα της πει δν πειραζει αλλα τουλαχιστον δν τ φερθηκες σαν ζωο??δν νομιζω γιαυτο κοριτσια μην ημαστε κλειστες σε καποιες ιδεες,δν ειπαμε οσες ημαστε υπερ,οτι θα το υιοθετησουμε το λουρακι παντου,αλλα οταν τιθετε θεμα ασφαλειας ειμαι υπερ,ουτε εμενα μαρεσει οτι οπως ειπε καποια μαμα προηγουμενως εχει αντιαισθητικη αποψη,αλλα απο το να εχω το παιδι μ ζωντανο διπλα μου,ας εχει.εκει θελω να καταληξω,στο οτι αυτο το θεμα γινετε για την ασφαλεια του παιδιου,για να μην καταληξει καποια μανα να κλαιει επειδη εχασε τομωρο της.αλλα κ παλι δν ειδα καμια μανουλα πουειναι κατα να απανταει σαυτο που ρωτησα....στα αλλα απαντηθηκαν,αλλ προφανως το προβλημα τους ειναι μονο η εικονα κ το αν σημαινει ωβολτα,το αν παθει κατι το μωρο δν μιλησατε.

k.evridiki

k.evridiki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ίσως η διαπαιδαγώγηση ενός μικρού παιδιού να μην είναι τόσο έυκολη όσο τη φανταζόμαστε. Ο χρόνος θα δείξει.[/quote]
θα συμφωνησω μαζί σου σε αύτο...και θα συνεχισω με το τι με στεναχωρει σε ολο αυτο?παντα πιστευα οτι πρέπει σαν ανθρωποι για να μπορέσουμε να γίνουμε καλύτεροι σαν κοινώνια να μην είμαστε απόλυτοι αλλα να προσπαθούμε να σκεφτόμαστε ποικιλοτρόπως...και να μαθουμε και τα παιδιά μας ετσι..
σε αυτή τη συζήτηση βλέπω μανουλες που δυστυχως εκφράζονται και απόλυτα και κακότροπα Embarassed και με στεναχωρει ...άσχετα εαν συμφωνουν ή οχι με το θέμα Crying or Very sad

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
k.evridiki έγραψε:Ίσως η διαπαιδαγώγηση ενός μικρού παιδιού να μην είναι τόσο έυκολη όσο τη φανταζόμαστε. Ο χρόνος θα δείξει.
θα συμφωνησω μαζί σου σε αύτο...και θα συνεχισω με το τι με στεναχωρει σε ολο αυτο?παντα πιστευα οτι πρέπει σαν ανθρωποι για να μπορέσουμε να γίνουμε καλύτεροι σαν κοινώνια να μην είμαστε απόλυτοι αλλα να προσπαθούμε να σκεφτόμαστε ποικιλοτρόπως...και να μαθουμε και τα παιδιά μας ετσι..
σε αυτή τη συζήτηση βλέπω μανουλες που δυστυχως εκφράζονται και απόλυτα και κακότροπα Embarassed και με στεναχωρει ...άσχετα εαν συμφωνουν ή οχι με το θέμα Crying or Very sad [/quote]
ΑΥΤΟ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΥΤΟΠΙΚΟ!!!!ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ.ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ Ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΚΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ Ή ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζω αυτο ειπα κ εγω πριν π το ευακι νομιζε οτι ακποιες τσακωνοντε,αλλο το να ανταλλασουμε αποψεις κ αλλο το να προσπαθουμε να επιβαλλουμε την γνωμη μας.απλα καμμια φορα υποστηριζεις την αποψη σου τοσο πολυ,που φαινετε σαν να προσπαθεις να αλλαξεις την αποψη του αλλουνου.
εξαλλου γιαυτο ημαστε εδω,να συζηταμε να ανταλλασουμε αποψεις κ να βλεπουμε τα θεματα απο πολλες γωνιες που μπορει ποτε να μην τα ειχαμε δει.

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="manoula_24xr"][quote="manoula_24xr"][quote="Όλγα"]
GEODATOU έγραψε:
Όλγα έγραψε:[




Κ ν την μαμα που δεις με τα 2 παιδια την δεις αλλη ημερα χωρις τα λουρακια να τρεχει πανικοβλητη μην της ξεφυγει καποιο κ τελικα της ξεφυγει κ το πατησει κανενα αμαξι τοτε τι θα πεις? οτι ειναι τι/.γελοιοτητα π της ξεφυγε το παιδι κ δν χρησιμοποιησε λουρι μην τυχον βρεθουνε καποιες που θα την κοροιδεψουνε η θα πουνε οτι αυτο δν θεωρειτε βολτα


φυγει το μικρο και παθει τπτ,κ την ρωτησουνε πως εγινε θα πει η μανουλα ε να ειναι ζωηρος κ πεταχτηκε στο δρομο δν τον προλαβαμε κ δν χρησιμοποιησα το κλουρι γτ ολοι το κριτικαραν αρνητικα,καποιες μανουλες που εχουνε πει οχι κ ποτε,τι θα πουνε εκεινη την ωρα?και για να κανω κ μια αλλη ερωτηση,στο καροτσακκι το παιδι δεμενο με λουρια δν ειναι??εκει γτ το χρησιμοποιουμε?παλι δεμενο ειναι,παλι περιορισμενο ειναι,παλι με λουρια ειναι.
ΔΗΛ.Ή ΛΟΥΡΙ Ή ΑΤΥΧΗΜΑ?ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ?

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="μιμή"][quote="manoula_24xr"][quote="manoula_24xr"]
Όλγα έγραψε:
GEODATOU έγραψε:
Όλγα έγραψε:[




Κ ν την μαμα που δεις με τα 2 παιδια την δεις αλλη ημερα χωρις τα λουρακια να τρεχει πανικοβλητη μην της ξεφυγει καποιο κ τελικα της ξεφυγει κ το πατησει κανενα αμαξι τοτε τι θα πεις? οτι ειναι τι/.γελοιοτητα π της ξεφυγε το παιδι κ δν χρησιμοποιησε λουρι μην τυχον βρεθουνε καποιες που θα την κοροιδεψουνε η θα πουνε οτι αυτο δν θεωρειτε βολτα


φυγει το μικρο και παθει τπτ,κ την ρωτησουνε πως εγινε θα πει η μανουλα ε να ειναι ζωηρος κ πεταχτηκε στο δρομο δν τον προλαβαμε κ δν χρησιμοποιησα το κλουρι γτ ολοι το κριτικαραν αρνητικα,καποιες μανουλες που εχουνε πει οχι κ ποτε,τι θα πουνε εκεινη την ωρα?και για να κανω κ μια αλλη ερωτηση,στο καροτσακκι το παιδι δεμενο με λουρια δν ειναι??εκει γτ το χρησιμοποιουμε?παλι δεμενο ειναι,παλι περιορισμενο ειναι,παλι με λουρια ειναι.
ΔΗΛ.Ή ΛΟΥΡΙ Ή ΑΤΥΧΗΜΑ?ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ?

Μιλαμε για την λυση του λουριου οταν πλεον η μαμα εχει καταφυγει σε ολες τις λυσεις και δν εχει βγαλει αποτελεσμα.τοτε μονο παρα να τυχει ατυχημα,προτιμω το λουρι,αλλα κ παλι μιλαω για τις περιπτωσεις παιδιων που ειανι πολυ ζωηρα κ οι μανουλες δν βρισκουνε αλλη λυση,απο το να τα βρουμε χτυπημενα το λιγοτερο,ειμαι υπερ στο λουρι.αλλα ειμαι ακομα πιο υπερ στο να καταφερει η μαμα το παιδι να την ακουει σε τετοιες περιπτωσεις

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στο εξωτερικο κυριως σε μεγαλες πολεις το χρησιμοποιουν πολυ οι γονεις. Αν δειτε κιολας σε καταλογους ξενων εταιριων υπαρχει σαν προϊον. Στην Ελλαδα θα ηταν πολυ χρησιμο γιατι πειτε μου ποιος οδηγος οταν περναει μπροστα απο σχολειο ή παρκο παει με 20?
Τοσα παιδακια που εχουν χτυπησει πιστευετε οτι δεν θα ειχαν σωθει? Οι γονεις τους πιστευω πως θα νομιζαν οτι προλαβαινουν, οτι τα κρατανε, οτι τα ελεγχουν ομως...οταν συμβαινει το κακο ειναι μια στιγμη. Εμενα ο δικος μου εκει που μου κραταει το χερι μια χαρα ομορφα και ησυχα...τσαφ τρεχει! Αν εκει την ωρα παιρναει ενα αυτοκινητο και τρεχει? και οι παπουδες? Μπορουν ολοι να τρεξουν, να εχουν τοσο γρηγορα αντανακλαστικα? Και ποσο μεγαή ευθυνη ειναι ενα εγγονι!
Πριν λοιπον σκεφτουμε την αντιαισθητικη του εικονα, ας σκεφτουμαι ποσες ζωουλες μπορουν να σωθουν Smile

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ontos sto eksoteriko to xrisimopoioun para polu to louraki , opos k tous ifasmatinous marsipous. Den tha ksexaso pote pou eixa ton anipsio mou sto super market, otan pigame sto tamio tou afisa to xeraki na balo ta psonia stis sakoules k mou sfigki ena dromo, bgenei ekso k mou petaxtike sto dromo k gelouse. Eixa paratisei tsantes portofolia k ton kinigousa, i kardia mou eixe paei den ksero k ego pou. Kai einai aggeloudi , polu isixo paidi,panta me akouei, den ksero ti to epiase ksafnika k mou to ekane auto. Oso skeftomai tin idea oti ekeini tin ora stin leoforo tha mporouse na pernouse amaksi..... Agio eixe.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:Στο εξωτερικο κυριως σε μεγαλες πολεις το χρησιμοποιουν πολυ οι γονεις. Αν δειτε κιολας σε καταλογους ξενων εταιριων υπαρχει σαν προϊον. Στην Ελλαδα θα ηταν πολυ χρησιμο γιατι πειτε μου ποιος οδηγος οταν περναει μπροστα απο σχολειο ή παρκο παει με 20?
Τοσα παιδακια που εχουν χτυπησει πιστευετε οτι δεν θα ειχαν σωθει? Οι γονεις τους πιστευω πως θα νομιζαν οτι προλαβαινουν, οτι τα κρατανε, οτι τα ελεγχουν ομως...οταν συμβαινει το κακο ειναι μια στιγμη. Εμενα ο δικος μου εκει που μου κραταει το χερι μια χαρα ομορφα και ησυχα...τσαφ τρεχει! Αν εκει την ωρα παιρναει ενα αυτοκινητο και τρεχει? και οι παπουδες? Μπορουν ολοι να τρεξουν, να εχουν τοσο γρηγορα αντανακλαστικα? Και ποσο μεγαή ευθυνη ειναι ενα εγγονι!
Πριν λοιπον σκεφτουμε την αντιαισθητικη του εικονα, ας σκεφτουμαι ποσες ζωουλες μπορουν να σωθουν Smile

ετσι ειναι.

aggeliki1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο αδερφος μου ηταν πολυ ζωηρος οταν ηταν μικρος (μου ριχνει 6 - 7 χρονια ) , η μαμα μου λοιπον ειχε παει στο Λονδινο και το μονο που ψωνησε ειναι ενα τετοιο.. ευτυχως δεν μου το φορεσε ποτε αλλά απο μικρη το ειχα φοβο... Υπαρχει ακόμα στο σπιτι σαν ενθυμιο της αγανακτησμενης μανας!!! Τωρα λεμε κανοντας πλακα οτι θα το κληρονομησει ο ανηψιος μου που ειναι επισης ζιζανιο.

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καπου πιο πανω διαβασα ενα σχολιο που καποια μανουλα εγραφε οτι καταφερε να μαθει στο μικρο της να της κραταει το χερι!!εγω εκανα απειρες προσπαθειες αλλα ο δικος μου ισως και λογο ηλικιας αρνηται πεισματικα!!και την βολτα διεκοψα και επεστρεψα σπιτι οταν σταματησε να με κραταει και τον μαλωσα και οτι αλλο σκεφτηκα ομως τιποτα!!!ισως εγω να μην κανω σωστα κατι αλλα τι??

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="momirene"]μου ποιος οδηγος οταν περναει μπροστα απο σχολειο ή παρκο παει με 20?
Τοσα παιδακια που εχουν χτυπησει πιστευετε οτι δεν θα ειχαν σωθει? Οι γονεις τους πιστευω πως θα νομιζαν οτι προλαβαινουν, οτι τα κρατανε, οτι τα ελεγχουν ομως...οταν συμβαινει το κακο ειναι μια στιγμη.
ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΛΟΥΡΑΚΙ?

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christin έγραψε:Προσωπικα αν εβλεπα στο δρομο αυτο το περιστατικο θα εριχνα πολλα καντηλια,

Θέλω να ελπίζω οτι εννοείς απο μέσα σου.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
despina1984 έγραψε:Καπου πιο πανω διαβασα ενα σχολιο που καποια μανουλα εγραφε οτι καταφερε να μαθει στο μικρο της να της κραταει το χερι!!εγω εκανα απειρες προσπαθειες αλλα ο δικος μου ισως και λογο ηλικιας αρνηται πεισματικα!!και την βολτα διεκοψα και επεστρεψα σπιτι οταν σταματησε να με κραταει και τον μαλωσα και οτι αλλο σκεφτηκα ομως τιποτα!!!ισως εγω να μην κανω σωστα κατι αλλα τι??

Πιστεύω και εγώ οτι είναι πολύ μικρό γι'αυτό δεν το δέχεται. Αν θυμάμαι καλά είπες οτι είναι 1,5 οπότε έχει λίγους μήνες που έχει αρχίσει να περπατάει και είναι λογικό να μην θέλει να το ελέγχει κανείς, ούτε εγώ θα ήθελα Wink οπότε σίγουρα χρειάζεται χρόνο και με υπομονή και επιμονή θα τα καταφέρεις. Αν είναι και το πρώτο σου και έχει την αποκλειστικότητα θα σου είναι πιό εύκολο. Εγώ πιστεύω οτι οι λύσεις που μας δίνονται πολλες φορές μας κάνουν να τα παρατάμε πιό γρήγορα(το λέω και για τον εαυτό μου) εξάντλησε όλα τα περιθώρια και δώσε χρόνο στο παιδί να συνηθίσει τους νέους κανόνες. Αν δεν γίνει τίποτε τότε εσύ ξέρεις τι είναι καλύτερο για το παιδί σου. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία απο παιδιά είναι το πρώτο μου αλλα πιστεύε οτι με επιμονή και υπομονή και φαντασία σε αυτά που θα πείς όλα διωρθόνονται. Και εγώ ήμουν πολύ άτακτο παιδί αλλα κυρίως γιατί οι γονείς μου δεν μπορούσαν να βρούν τα κουμπιά μου. Αυτά ψάχνουμε λοιπόν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις