Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
522 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 522 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν εχω διαβασει καμια αλλη αποψη πιο πανω,γνωμη μου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!λες κ ειναι ζωωο το παιδι?ουτε σε σκυλακια δεν μαρεσει να το βλεπω ποσο μαλλον σε ενα παιδι!καλυτερα να τρεχω κ γω απο κοντα παρα αυτο το πραγμα!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mikroulaxristos έγραψε:ΤΙ ΑΛΛΗ Μ...ΚΙΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ???? ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΛΟΥΡΑΚΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ??? ΝΑ ΦΤΥΣΩ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...... ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ??? ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ,ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΜΑΣ???? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΤΣΙ????? ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ''ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ'' ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ????
ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΙΕΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.... ΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΡΟΜΠΟΤ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ...

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΜΑΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ..... ΝΤΡΟΠΗ... ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ......
ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΛΟΥΣΤΗΚΑΝ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΄΄ΛΟΥΣΤΕΙΣ ΄΄ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΠΑΙΣΙΑ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΑΛΛΙΩΣ.
ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!!!!!ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΦΤΑΙΕΙ Η ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ Η ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ ΘΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙ ΓΙΑ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η προσωπική μου άποψη είναι οτι το λουρακι για τα παιδιά ειναι απαράδεκτο. Με αυτή τη λογική, ότι δηλαδή το κάνουμε για το καλό του παιδιού, μπορούμε να δικαιολογήσουμε τις δικες μας ανεπαρκειες, αλλα αυτο δεν το βρισκω και πολυ λογικό...

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια σορυ αλλα με το που διαβασα αυτο το θεμα πεθανα στα γελια,ετσι αυθορμητα!!!σκεπτομενη οτι θα χω το γιο μου και θα τον τραβολογαω με το λουρακι;;;;ακομα γελαω!!ας με συγχωρεσουν οι μανουλες που εχουν διαφορετικη αποψη(σεβαστη φυσικα)αλλα εγω προσωπικα
ουτε το σκυλο μου τον βικτωρα (που ειναι και μπουλντογκ)δεν παω βολτα με λουρακι....θα παω το παιδι μου!!!!!
και στην τελικη παιδακι ειναι και θελει να ευχαριστηθει τη βολτουλα του...εμας θα μας αρεσε να μας τραβαει καποιος απτον λαιμο;;Sad
οταν εξω εχει πολυ κινηση και εισαι σε κεντρικο δρομο εννοειται το χερι σφιχτα!!!αν εισαι καπου πιο ελευθερα το αφηνεις πιο χαλαρο με παντα τον ελεγχο σου πανω του!!
δε ξερω παιδια σορυ αλλα μου φαινεται πολυ αστειο το ολο σκηνικο!!! Very Happy

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:
mikroulaxristos έγραψε:ΤΙ ΑΛΛΗ Μ...ΚΙΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ???? ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΛΟΥΡΑΚΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ??? ΝΑ ΦΤΥΣΩ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...... ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ??? ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ,ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΜΑΣ???? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΤΣΙ????? ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ''ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ'' ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ????
ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΙΕΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.... ΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΡΟΜΠΟΤ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ...

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΜΑΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ..... ΝΤΡΟΠΗ... ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ......
Καλά μην εξάπτεσαι... Καθένας έχει την άποψή του.
Rinoula ...να σαι καλα κοριτσαρα μου με κανες και γελασα!!τι ωραια που τα γραφεις!!.... Very Happy

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mikroulaxristos έγραψε:ΤΙ ΑΛΛΗ Μ...ΚΙΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ???? ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΛΟΥΡΑΚΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ??? ΝΑ ΦΤΥΣΩ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...... ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ??? ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ,ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΜΑΣ???? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΤΣΙ????? ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ''ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ'' ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ????
ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΙΕΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.... ΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΡΟΜΠΟΤ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ...

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΜΑΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ..... ΝΤΡΟΠΗ... ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ......
mikroulaxristos ...να σαι καλα κοριτσαρα μου με κανες και γελασα!!!τι ωραια που τα γραφεις....!!! Very Happy

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ALEXANDRA STR. έγραψε:κοριτσια σορυ αλλα με το που διαβασα αυτο το θεμα πεθανα στα γελια,ετσι αυθορμητα!!!σκεπτομενη οτι θα χω το γιο μου και θα τον τραβολογαω με το λουρακι;;;;ακομα γελαω!!ας με συγχωρεσουν οι μανουλες που εχουν διαφορετικη αποψη(σεβαστη φυσικα)αλλα εγω προσωπικα
ουτε το σκυλο μου τον βικτωρα (που ειναι και μπουλντογκ)δεν παω βολτα με λουρακι....θα παω το παιδι μου!!!!!
και στην τελικη παιδακι ειναι και θελει να ευχαριστηθει τη βολτουλα του...εμας θα μας αρεσε να μας τραβαει καποιος απτον λαιμο;;Sad
οταν εξω εχει πολυ κινηση και εισαι σε κεντρικο δρομο εννοειται το χερι σφιχτα!!!αν εισαι καπου πιο ελευθερα το αφηνεις πιο χαλαρο με παντα τον ελεγχο σου πανω του!!
δε ξερω παιδια σορυ αλλα μου φαινεται πολυ αστειο το ολο σκηνικο!!! Very Happy
ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ,Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΝΟΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ .ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!!

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ALEXANDRA STR. έγραψε:
Rinoula έγραψε:
mikroulaxristos έγραψε:ΤΙ ΑΛΛΗ Μ...ΚΙΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ???? ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΛΟΥΡΑΚΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ??? ΝΑ ΦΤΥΣΩ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...... ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ??? ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ,ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΜΑΣ???? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΤΣΙ????? ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ''ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ'' ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ????
ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΙΕΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.... ΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΡΟΜΠΟΤ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ...

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΜΑΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ..... ΝΤΡΟΠΗ... ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ......
Καλά μην εξάπτεσαι... Καθένας έχει την άποψή του.
Rinoula ...να σαι καλα κοριτσαρα μου με κανες και γελασα!!τι ωραια που τα γραφεις!!.... Very Happy
Rinoula σορυ εκανα λαθος δεν προοριζοταν για σενα το παραπανω μηνυμα... Shocked

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλγα έγραψε: Με αυτή τη λογική, ότι δηλαδή το κάνουμε για το καλό του παιδιού, μπορούμε να δικαιολογήσουμε τις δικες μας ανεπαρκειες,

Να σου πω,ναι αν είχα άλλο ένα σαν την κόρη μου και να θέλει το ένα να πάει δεξιά και το άλλο αριστερά ενώ εγώ θέλω να περάσω απέναντι ένα πολυσύχναστο δρόμο και ταυτόχρονα είμαι φορτωμένη με τα πράγματά τους,την τσάντα μου και οτιδήποτε άλλο,τότε ναι με θεωρώ ανεπαρκή και θα βάλω λουράκι για το καλό του παιδιού.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
To πρωτοείδα πριν καμια 12αρια χρόνια, φοιτήτρια ήμουν, στην Αγγλία. Η αντίδρασή μου ήταν παρόμοια με ορισμένες πιο πάνω, ντροπή, αίσχος, τα παιδιά δεν είναι σκυλιά, τι το περάσαμε, βαριούνται οι μάνες, κτλ κτλ..
Τώρα, με δύο παιδιά, το ξανασκέφτομαι. Δε λέω, αισθητικά κι εμένα με χαλάει. Το λουράκι το έχουμε συνδέσει με ζώα, δεν θα μου άρεσε να γίνει ο ίδιος συνειρμός με το παιδί μου. Αλλά αισθητικά πολλά μας χαλάνε. Ακόμη και ο δημόσιος θηλασμός. Γενικά, δεν μπορούμε να αποδεσμευτούμε, σαν κοινωνία, από στερεότυπα. Και αν το λουράκι σώσει το παιδί μου από το να το χτυπήσει αυτοκίνητο, δε βλέπω γιατί να μη χρησιμοποιηθεί. Και δεν σημαίνει αυτό ότι το δένω από το λαιμό και το βγάζω έξω να κάνει πιπί του... Εξάλλου, προτιμώ να έχω το παιδί μου σώο, παρά την έγκριση κάποιων γιαγιάδων/θειών/ασχέτων για τις ικανότητές μου ως μαμά.
Δε λέω να το δένεις κάθε φορά που θα βγεις. Δεν θα το έχεις δεμένο όταν πας στην παιδική χαρά ή στο πάρκο. Αλλά είναι περιπτώσεις που όσο και να θες δεν μπορείς να τρέξεις από πίσω του, πχ όταν είσαι έγκυος, όταν έχεις άλλο παιδί στο καρότσι (και κανείς δεν μπορεί να σου υποσχεθεί ότι το παιδί σου θα γουστάρει το stepper) και φυσικά, όσο "εκπαιδευμένα" και να είναι τα παιδιά, είναι πάντα παιδιά και απρόβλεπτα. Και η κάθε μαμά έχει τον δικό της τρόπο. Εξάλλου και στο καρότσι δεμένο το έχουμε. Better safe than sorry, λοιπόν.

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:
Όλγα έγραψε: Με αυτή τη λογική, ότι δηλαδή το κάνουμε για το καλό του παιδιού, μπορούμε να δικαιολογήσουμε τις δικες μας ανεπαρκειες,

Να σου πω,ναι αν είχα άλλο ένα σαν την κόρη μου και να θέλει το ένα να πάει δεξιά και το άλλο αριστερά ενώ εγώ θέλω να περάσω απέναντι ένα πολυσύχναστο δρόμο και ταυτόχρονα είμαι φορτωμένη με τα πράγματά τους,την τσάντα μου και οτιδήποτε άλλο,τότε ναι με θεωρώ ανεπαρκή και θα βάλω λουράκι για το καλό του παιδιού.

Θα μπορούσες πολύ απλά να χρησιμοποιήσεις ένα sling αντί για λουρί. Το επιχείρημα "δεν κάθεται στο sling" είναι αβάσιμο. Αν η μαμά είναι προνοητική και το χρησιμοποιεί απ' όταν το μωρό είναι πολύ μικρό, το συνηθίζει.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:κοριτσια σορυ αλλα με το που διαβασα αυτο το θεμα πεθανα στα γελια,ετσι αυθορμητα!!!σκεπτομενη οτι θα χω το γιο μου και θα τον τραβολογαω με το λουρακι;;;;ακομα γελαω!!ας με συγχωρεσουν οι μανουλες που εχουν διαφορετικη αποψη(σεβαστη φυσικα)αλλα εγω προσωπικα
ουτε το σκυλο μου τον βικτωρα (που ειναι και μπουλντογκ)δεν παω βολτα με λουρακι....θα παω το παιδι μου!!!!!
και στην τελικη παιδακι ειναι και θελει να ευχαριστηθει τη βολτουλα του...εμας θα μας αρεσε να μας τραβαει καποιος απτον λαιμο;;Sad
οταν εξω εχει πολυ κινηση και εισαι σε κεντρικο δρομο εννοειται το χερι σφιχτα!!!αν εισαι καπου πιο ελευθερα το αφηνεις πιο χαλαρο με παντα τον ελεγχο σου πανω του!!
δε ξερω παιδια σορυ αλλα μου φαινεται πολυ αστειο το ολο σκηνικο!!! Very Happy
Καλέ δεν του το βάζεις στο λαιμό!!! Στους ώμους δένει. Εγώ πάντως το σκύλο μου με λουρί τον βγάζω. Smile

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλγα έγραψε:Θα μπορούσες πολύ απλά να χρησιμοποιήσεις ένα sling αντί για λουρί.

Σε 11.5 κιλά παιδί;;;; Shocked Shocked Shocked Και με οσφυαλγία;;;Μπα δε νομίζω.

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GEODATOU έγραψε:
ALEXANDRA STR. έγραψε:κοριτσια σορυ αλλα με το που διαβασα αυτο το θεμα πεθανα στα γελια,ετσι αυθορμητα!!!σκεπτομενη οτι θα χω το γιο μου και θα τον τραβολογαω με το λουρακι;;;;ακομα γελαω!!ας με συγχωρεσουν οι μανουλες που εχουν διαφορετικη αποψη(σεβαστη φυσικα)αλλα εγω προσωπικα
ουτε το σκυλο μου τον βικτωρα (που ειναι και μπουλντογκ)δεν παω βολτα με λουρακι....θα παω το παιδι μου!!!!!
και στην τελικη παιδακι ειναι και θελει να ευχαριστηθει τη βολτουλα του...εμας θα μας αρεσε να μας τραβαει καποιος απτον λαιμο;;Sad
οταν εξω εχει πολυ κινηση και εισαι σε κεντρικο δρομο εννοειται το χερι σφιχτα!!!αν εισαι καπου πιο ελευθερα το αφηνεις πιο χαλαρο με παντα τον ελεγχο σου πανω του!!
δε ξερω παιδια σορυ αλλα μου φαινεται πολυ αστειο το ολο σκηνικο!!! Very Happy
ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ,Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΝΟΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ .ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!!
ναι βρε GEODATOU μου στην Αθηνα ολοι ξερουμε οτι η κατασταση δεν παλευεται!!!αλλα εγω προσωπικα (χωρις να σημαινει οτι ριχνω αδικο στις αλλες μαναδες που το κανουν-αποψεις ειναι αυτες!!)...ποτε των ποτων δεν θα εβγαινα εξω φορωντας του λουρακι!!δε θα ενιωθα ανετα εγω καταρχας!!τα λουρακια ειναι για τα ζωα!!θα προτιμουσα να καταπιεστω και να εχω οοοοοοολη μου την προσοχη επανω του παρα αυτο το πραγμα!!και σε κεντρικους δρομους χερι σφιχτα και μεσα απο το πεζοδρομιο ο μικρος (ας κλαψει λιγο που δε θα του αφηνω το χερακι-το προτιμω απτο να το τραβαω με το λουρι!!!) ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 2 417472

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όλγα έγραψε:[

Θα μπορούσες πολύ απλά να χρησιμοποιήσεις ένα sling αντί για λουρί. Το επιχείρημα "δεν κάθεται στο sling" είναι αβάσιμο. Αν η μαμά είναι προνοητική και το χρησιμοποιεί απ' όταν το μωρό είναι πολύ μικρό, το συνηθίζει.
ΒΑΛΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 4 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΤΡΑΒΟΛΟΓΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ SLING ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 17 ΚΙΛΩΝ!!!!!!!!!ΟΧΙ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ!!!!!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:
Όλγα έγραψε: Με αυτή τη λογική, ότι δηλαδή το κάνουμε για το καλό του παιδιού, μπορούμε να δικαιολογήσουμε τις δικες μας ανεπαρκειες,

Να σου πω,ναι αν είχα άλλο ένα σαν την κόρη μου και να θέλει το ένα να πάει δεξιά και το άλλο αριστερά ενώ εγώ θέλω να περάσω απέναντι ένα πολυσύχναστο δρόμο και ταυτόχρονα είμαι φορτωμένη με τα πράγματά τους,την τσάντα μου και οτιδήποτε άλλο,τότε ναι με θεωρώ ανεπαρκή και θα βάλω λουράκι για το καλό του παιδιού.



ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!!!!
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!! ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ..ΓΙΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΟΛΟΙ ΠΡΩΤΟΙ!!
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΟΣ Cool Cool
ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΟΛΟΥ
Shocked Shocked Shocked ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙ Α ΔΕΝ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΤΑ ΦΟΡΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΤΟΥΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ALEXANDRA STR. έγραψε:
ναι βρε GEODATOU μου στην Αθηνα ολοι ξερουμε οτι η κατασταση δεν παλευεται!!!αλλα εγω προσωπικα (χωρις να σημαινει οτι ριχνω αδικο στις αλλες μαναδες που το κανουν-αποψεις ειναι αυτες!!)...ποτε των ποτων δεν θα εβγαινα εξω φορωντας του λουρακι!!δε θα ενιωθα ανετα εγω καταρχας!!τα λουρακια ειναι για τα ζωα!!θα προτιμουσα να καταπιεστω και να εχω οοοοοοολη μου την προσοχη επανω του παρα αυτο το πραγμα!!και σε κεντρικους δρομους χερι σφιχτα και μεσα απο το πεζοδρομιο ο μικρος (ας κλαψει λιγο που δε θα του αφηνω το χερακι-το προτιμω απτο να το τραβαω με το λουρι!!!) ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 2 417472
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΦΙΞΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΥΓΟΥΝ.ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΙΧΤΙΡΙΖΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΓΑ ΒΟΛΤΑ.ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ Ή ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GEODATOU έγραψε:
Όλγα έγραψε:[

Θα μπορούσες πολύ απλά να χρησιμοποιήσεις ένα sling αντί για λουρί. Το επιχείρημα "δεν κάθεται στο sling" είναι αβάσιμο. Αν η μαμά είναι προνοητική και το χρησιμοποιεί απ' όταν το μωρό είναι πολύ μικρό, το συνηθίζει.
ΒΑΛΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 4 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΤΡΑΒΟΛΟΓΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ SLING ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 17 ΚΙΛΩΝ!!!!!!!!!ΟΧΙ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ!!!!!!!

Ενώ δύο παιδιά δεμένα με λουράκι που τα κρατάνε οι γονείς τους, είναι βολτα;;;;;

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GEODATOU έγραψε:
ALEXANDRA STR. έγραψε:
ναι βρε GEODATOU μου στην Αθηνα ολοι ξερουμε οτι η κατασταση δεν παλευεται!!!αλλα εγω προσωπικα (χωρις να σημαινει οτι ριχνω αδικο στις αλλες μαναδες που το κανουν-αποψεις ειναι αυτες!!)...ποτε των ποτων δεν θα εβγαινα εξω φορωντας του λουρακι!!δε θα ενιωθα ανετα εγω καταρχας!!τα λουρακια ειναι για τα ζωα!!θα προτιμουσα να καταπιεστω και να εχω οοοοοοολη μου την προσοχη επανω του παρα αυτο το πραγμα!!και σε κεντρικους δρομους χερι σφιχτα και μεσα απο το πεζοδρομιο ο μικρος (ας κλαψει λιγο που δε θα του αφηνω το χερακι-το προτιμω απτο να το τραβαω με το λουρι!!!) ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 2 417472
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΦΙΞΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΥΓΟΥΝ.ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΙΧΤΙΡΙΖΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΓΑ ΒΟΛΤΑ.ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ Ή ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
Γιαυτο σου ειπα και πριν δεν ριχνω αδικο στις μανουλες που το κανουν!!αν νιωθετε σιγουρες και ασφαλεις με αυτον τον τροπο και πιστευετε οτι στα παιδακια σας δεν "πιανει" κατι αλλο...οκ!ο καθενας μεγαλωνει τα παιδακια του οπως ακριβως θελει και κρινει ο ιδιος το σωστο και το λαθος!!γιαυτο υπαρχουν οι αποψεις ...για να διεισθαντε!!! ΛΟΥΡΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ~~~ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ??? - Σελίδα 2 417472

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ!ΟΠΟΙΟΣ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!! Smile !ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΙΩΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ Κ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΟΥΡΑΚΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΛΩΣ!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΑΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΗ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ!!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝ ΑΙ.. Smile Smile ?

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπροστα στην ασφαλεια των παιδιων μου δε με ενδιαφερει καθολου τι θα πει ο κοσμος!!!

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΑΣ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:To πρωτοείδα πριν καμια 12αρια χρόνια, φοιτήτρια ήμουν, στην Αγγλία. Η αντίδρασή μου ήταν παρόμοια με ορισμένες πιο πάνω, ντροπή, αίσχος, τα παιδιά δεν είναι σκυλιά, τι το περάσαμε, βαριούνται οι μάνες, κτλ κτλ..
Τώρα, με δύο παιδιά, το ξανασκέφτομαι. Δε λέω, αισθητικά κι εμένα με χαλάει. Το λουράκι το έχουμε συνδέσει με ζώα, δεν θα μου άρεσε να γίνει ο ίδιος συνειρμός με το παιδί μου. Αλλά αισθητικά πολλά μας χαλάνε. Ακόμη και ο δημόσιος θηλασμός. Γενικά, δεν μπορούμε να αποδεσμευτούμε, σαν κοινωνία, από στερεότυπα. Και αν το λουράκι σώσει το παιδί μου από το να το χτυπήσει αυτοκίνητο, δε βλέπω γιατί να μη χρησιμοποιηθεί. Και δεν σημαίνει αυτό ότι το δένω από το λαιμό και το βγάζω έξω να κάνει πιπί του... Εξάλλου, προτιμώ να έχω το παιδί μου σώο, παρά την έγκριση κάποιων γιαγιάδων/θειών/ασχέτων για τις ικανότητές μου ως μαμά.
Δε λέω να το δένεις κάθε φορά που θα βγεις. Δεν θα το έχεις δεμένο όταν πας στην παιδική χαρά ή στο πάρκο. Αλλά είναι περιπτώσεις που όσο και να θες δεν μπορείς να τρέξεις από πίσω του, πχ όταν είσαι έγκυος, όταν έχεις άλλο παιδί στο καρότσι (και κανείς δεν μπορεί να σου υποσχεθεί ότι το παιδί σου θα γουστάρει το stepper) και φυσικά, όσο "εκπαιδευμένα" και να είναι τα παιδιά, είναι πάντα παιδιά και απρόβλεπτα. Και η κάθε μαμά έχει τον δικό της τρόπο. Εξάλλου και στο καρότσι δεμένο το έχουμε. Better safe than sorry, λοιπόν.


δεν θα τα έλεγα καλύτερα!!! συμφωνώ απόλυτα

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πιστευω κι εγω πως αν δεν ειχαμε συνδεσει το λουρακι με τη βολτα των σκυλιων, θα το βρισκαμε πιο ουδετερο αισθητικα. Καποια μωρακια τα φασκιωνουμε γιατι ετσι νιωθουν ασφαλεια. Τα δενουμε στο αυτοκινητο και τα σφηνωνουμε με μαξιλαρακια, τα δενουμε στο καροτσι. Με το λουρακι μου φαινεται οτι θα ηταν ανεξαρτητο να μαθει να προσεχει και να περπαταει μονο του, αλλα κατω απο την επιβλεψη μας. Πως δηλαδη με την περπατουρα μαθαινει να βηματιζει αλλα με ασφαλεια? Καπως ετσι.
Αν δεν ηταν η εικονα με τα σκυλια πιστευω οτι θα το υιοθετουσε πολυς κοσμος, ακομα κι εγω δεν το αποκλειω. Κατ εμε ο μονος λογος ειναι ο αισθητικος..
Να το θεσω αλλιως. Αν ειχαμε συνηθισει μια εικονα να δενουμε τα σκυλια σε στυλ 'καροτσι' και να τα πηγαινουμε βολτα, ισως (λεω, ισως) να βλεπαμε μωρο σε καροτσακι και να αντιδρουσαμε ακριβως ετσι οπως και για το λουρακι..

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!


Έχεις κυκλοφορήσει ποτέ στο κέντρο του Πειραιά;Με καρότσι;Με ένα μωρό που να μη θέλει καρότσι γιατί θέλει να περπατάει και μάλιστα όχι δίπλα σου;Φαντάσου το τώρα με δύο παιδιά.
Οι μαμάδες μας μεγάλωσαν σε άλλη εποχή,οι περισσότερες σε χωριά και οι υπόλοιπες σε μεγαλουπόλεις που καμία σχέση δεν έχουν με τις τωρινές.
Εγώ μεγάλωσα στην επαρχία και πάλι η πόλη μου δεν έχει καμία σχέση σήμερα με το πως ήταν όταν μεγάλωσα εγώ.Και όπως διάβασες παραπάνω κάποιες κοπέλες μεγάλωσαν με λουράκι.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.
Αλλά αν διάβασες το προηγούμενο ποστ μου θα κατάλαβες οτι εγώ είμαι μία απο αυτές που δεν θα το χρησιμοποιούσαν γιατί δεν θα μπορούσα να τσακώνομαι κάθε τρεις και λίγο με αυτούς που θα μου έλεγαν αυτά που λες εσύ τώρα.
[/quote]

για να απαντησω σε αυτο ,ναι εχω κυκλοφορησει στο πειραια,εκει μενω!!!! και εχω και εγω μωρο!!! και εχω βρεθει και με 3 παιδακια της φιλης μου που τα προσεχε και δεν χρειαστηκε να εχει λουρια! και δεν ειναι δικαιολογια το πως ηταν αλλες εποχες!!! καθε εποχη εχει και τα δικα της! δηλαδη σε δεκα χρονια θα τα κουβαλαμε σε κλουβια με καγκελα???? το καλυτερο το ειπε μια κοπελα...να καλυψουμε την ανεπαρκεια μας.. και αυτη την φτηνη δικαιολογια ''ειναι για την ασφαλεια του παιδιου μου'' το λιγοτερο που μπορω να την χαρακτηρισω ειναι ατυχεστατη!!!! ελατε τωρα.....δειτε που καταντησαμε.....να υπαρχουν συνειδησεις που ειναι ενταξει με αυτο...εκει φτασαμε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις