Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
290 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 290 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

101ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 1:58 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω θα σου συμβουλευσω να μην χρησιμοποιησεις κανενα θηλαστρο.Τα θηλαστρα συνηθως χρησιμευουν σε περιπτωσεις προωροτητας,θερμοκοιτιδας,επιστροφης στην δουλεια.Αφησε το μωρο σου να ρυθμιση την παραγωγη σου με τον δικο του μοναδικο τροπο.Μονο το μωρο σου ξερει καλυτερα.Αν λεω ΑΝ δεις οτι δεν μπορεις να βγαλεις ακρη και δυσκολευεσαι τοτε μονο νοικιασε νοσοκομειακο θηλαστρο.Ειναι τα μονα που μπορουν να σε βοηθησουν.

102ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:03 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ πολύ Σεληνη!
toutounaki ευχαριστώ πολύ που το ανεφερες πολυ χρήσιμη πληροφορια. Εγω δυστυχως όπως είπα δεν ειχα το μωρο δίπλα στο μαιευτηριο και δεν ηξερα τι μου γίνεται όταν πήγα σπιτι. Crying or Very sad

Πολυ χρήσιμη η πληροφορια για το θήλαστρο. Μακαρι να το είχα σκεφτει και εγω οταν αρχισε η παραγωγη να μειωνεται. Τωρα θα ξερω. Ευχαριστώ! Είναι τόσο απλό τελικα και υπάρχουν 1000 τρόποι να βοηθησεις την παραγωγή να αυξηθει αλλα κανείς να σε κατευθυνει την κατάλληλη στιγμή... Μακαρι να ήξερα τι θα αντιμετωπισω απο την αρχή αλλά χαίρομαι που έστω και αργα, τώρα ξερω για το δευτερο!

103ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:17 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsia ego eixa parei tis medela to ilektriko kai me volepse poli den xreiastike na kano eidikes kinisis.ego den mporousa na min to xreisimopoiiso giati tin triri mera pou mou katevike to gala eixe ginei kserete petra prospathousa me zestes kompreses masaz opos sas exo grapsei na to adeiazo alla den kataferna tipota kai i psixologia mou eixe ginei xalia molis pira to thilastro to evgaza kai malakone.to xreisimopoihsa mono gia paosimforisi.giati kai i mikri etroge kai troei poli ligi ora apla tora exei rithmistei i posotita kai den to xreiazomai.to edosa se mia fili mou kai tin volepse kai afti nomizo pos inai kalo kai einai kai mikro mporis na to pareis mazi sou ego to eperna mesa stin tsada tou morou kai evgaza to gala eno to nosokomeiako einai thirio.

104ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:37 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Cassiani ποσο καιρό τον χρησιμοποίησες θυμασαι; Και εμενα για αποσυμφωρηση αγορασα της nuk στην αρχη αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη. Μετα ακουσα για το θηλαστρο της medela οτι είναι καλο.

105ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:53 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
medela ειχα και εγω mini electric καπως ετσι λεγοταν ηταν πολυ καλο γιατι ρυθμιζες και ποσο δυνατα να τραβα, ετσι στην αρχη το εβαζα πιο σιγα και το αυξανα οταν συνηθιζε δυο τρεις φορες η θηλη, για μενα ειναι τα καλυτερα απο του εμποριου που κυκλοφορουν και δεν ειχα προβλημα κανενα

106ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:55 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κοριτσια ευχαριστω!
1000 like για τα σχολια σας!!!!!!

107ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 3:04 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
selini-giorgos έγραψε:Κι εγω θα σου συμβουλευσω να μην χρησιμοποιησεις κανενα θηλαστρο.Τα θηλαστρα συνηθως χρησιμευουν σε περιπτωσεις προωροτητας,θερμοκοιτιδας,επιστροφης στην δουλεια.Αφησε το μωρο σου να ρυθμιση την παραγωγη σου με τον δικο του μοναδικο τροπο.Μονο το μωρο σου ξερει καλυτερα.Αν λεω ΑΝ δεις οτι δεν μπορεις να βγαλεις ακρη και δυσκολευεσαι τοτε μονο νοικιασε νοσοκομειακο θηλαστρο.Ειναι τα μονα που μπορουν να σε βοηθησουν.

Ό,τι ακριβώς λέει η selini-giorgos. ΑΝ χρειαστείς βοήθεια τότε κατά την ταπεινή μου γνώμη να νοικιάσεις το symphony της medela (επαναλαμβάνω είχα ήδη 2 χρησιμοποιήσει πριν από αυτό πάλι της ίδιας εταιρίας, συγκεκριμένα το χειροκίνητο και το swing χωρίς το αναμενόμενο αποτέλεσμα). Θεωρώ ότι στο σημείο που ΕΓΩ βρισκόμουν ήταν το μόνο που μπόρεσε να με βοηθήσει (αλλά όπως είπαμε εγώ είχα ήδη ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ)
Και μη νοιώθεις άσχημα, όλες κάναμε λάθη... Κι εγώ από τα λάθη μου έμαθα. Είμαστε μέσα στο άγχος, τον πόνο και και την ταλαιπωρία και έρχονται οι φωστήρες να μας διαφωτίσουν κι επιμένουν φανατικά, ε δε θέλει πολύ...

108ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 3:18 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toutounaki έγραψε:

Ό,τι ακριβώς λέει η selini-giorgos. ΑΝ χρειαστείς βοήθεια τότε κατά την ταπεινή μου γνώμη να νοικιάσεις το symphony της medela (επαναλαμβάνω είχα ήδη 2 χρησιμοποιήσει πριν από αυτό πάλι της ίδιας εταιρίας, συγκεκριμένα το χειροκίνητο και το swing χωρίς το αναμενόμενο αποτέλεσμα). Θεωρώ ότι στο σημείο που ΕΓΩ βρισκόμουν ήταν το μόνο που μπόρεσε να με βοηθήσει (αλλά όπως είπαμε εγώ είχα ήδη ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ)
Και μη νοιώθεις άσχημα, όλες κάναμε λάθη... Κι εγώ από τα λάθη μου έμαθα. Είμαστε μέσα στο άγχος, τον πόνο και και την ταλαιπωρία και έρχονται οι φωστήρες να μας διαφωτίσουν κι επιμένουν φανατικά, ε δε θέλει πολύ...

Αχ ποσο δίκιο έχεις! Στο επομενο θα ακούω μονο το παιδι μου! Μόνο αυτο! Ημουν προετοιμασμενη να αντισταθω αλλα όταν μου ειπαν οτι επειδη έχει ίκτερο πρεπει να του δωσω ξένο το εχαψα γιατί φοβηθηκα. Παραπληροφορηση απο τους ιδιους τους γιατρούς που εχουν ευθυνη για τις συμβουλες που δινουν...Δεν εχω πια ενοχες αλλα θα χρησιμοποιησω θετικα το παθημα μου και πιστεύω πραγματικά ότι αν θέλει και το δευτερο παιδακι μου θα τα καταφερουμε. Εγω θα ειμαι πολύ διαφορετικη απο ότι ημουν στο πρωτο.

109ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 3:25 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
treis tesseris mines peripou.itane mia xara apo tin proti fora to xeiristika poli efkola

110ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 3:59 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω το Avent που είναι επίσης πολύ καλό αλλά νομίζω τα Medela είναι τα καλύτερα!

Προσοχή θέλει η άντληση για αποσυμφόρηση γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να οδηγήσει σε υπερπαραγωγή! Καλύτερα όσο μπορούμε στην αρχή να μην αντλούμε!
Η υπερπαραγωγή είναι και αυτή πρόβλημα και σου μιλά μια παθούσα!

111ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 4:02 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rinoula έγραψε:Εγώ έχω το Avent που είναι επίσης πολύ καλό αλλά νομίζω τα Medela είναι τα καλύτερα!

Προσοχή θέλει η άντληση για αποσυμφόρηση γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να οδηγήσει σε υπερπαραγωγή! Καλύτερα όσο μπορούμε στην αρχή να μην αντλούμε!
Η υπερπαραγωγή είναι και αυτή πρόβλημα και σου μιλά μια παθούσα!
simfono kai ego eixa iperparagosi alla meta rithmistike

112ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 4:05 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aυτο ειναι αληθεια...η υπερπαραγωγη ειναι πιο δυσκολη στο να ρυθμιστη απο το να αυξησει καποια μανουλα την παραγωγη της.Η αυξηση της παραγωγης καλο ειναι να γινεται μονο βαζοντας το μωρο συχνα στο στηθος,αυτο ξερει μετα τι πρεπει να κανει.Η υπερπαραγωγη ειναι πολυ πιο δυσκολη και υπαρχει μεγαλος κυνδινος για μαστιτιδα.Μια ενδειξη υπερπαραγωγης ειναι τα πρασινα κακα στο μωρο που θηλαζει και το μη ικανοποιητικο βαρος.Αυτο σημαινει οτι το μωρο παιρνει μονο το πρωτο γαλα που ειναι πιο αραιη και οχι το λιπαρο.

113ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 4:06 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:
Rinoula έγραψε:Εγώ έχω το Avent που είναι επίσης πολύ καλό αλλά νομίζω τα Medela είναι τα καλύτερα!

Προσοχή θέλει η άντληση για αποσυμφόρηση γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να οδηγήσει σε υπερπαραγωγή! Καλύτερα όσο μπορούμε στην αρχή να μην αντλούμε!
Η υπερπαραγωγή είναι και αυτή πρόβλημα και σου μιλά μια παθούσα!
simfono kai ego eixa iperparagosi alla meta rithmistike

Κι εμένα, μετα τους 4 μήνες περίπου.

114ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 4:08 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα, μετα τους 4 μήνες περίπου.[/quote]
kai emena toso kratise sxedon.

115ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 4:59 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
selini-giorgos έγραψε:Aυτο ειναι αληθεια...η υπερπαραγωγη ειναι πιο δυσκολη στο να ρυθμιστη απο το να αυξησει καποια μανουλα την παραγωγη της.Η αυξηση της παραγωγης καλο ειναι να γινεται μονο βαζοντας το μωρο συχνα στο στηθος,αυτο ξερει μετα τι πρεπει να κανει.Η υπερπαραγωγη ειναι πολυ πιο δυσκολη και υπαρχει μεγαλος κυνδινος για μαστιτιδα.Μια ενδειξη υπερπαραγωγης ειναι τα πρασινα κακα στο μωρο που θηλαζει και το μη ικανοποιητικο βαρος.Αυτο σημαινει οτι το μωρο παιρνει μονο το πρωτο γαλα που ειναι πιο αραιη και οχι το λιπαρο.
εγώ έπαθα μαστίτιδα και χωρίς τα πιο πάνω...δεν υπήρχε ο πυρετός μου και τα ρίγη μου!δεν ήθελα και να πάρω φάρμακα για να μην περάσουν στο γάλα...και ο πόνος...αφήστε τα αφήστε τα.!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

116ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 5:59 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια, να ρωτήσω κατι? Εντος των πλαισιων που αναφεραμε και στα προηγουμενα ποστ οτι η καθε μαμα ειναι ελευθερη να αποφασιζει και να πραττει οπως νομιζει οτι ειναι καλυτερα για το παιδι της και για εκεινη μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι σε καποια μαιευτηρια σχεδον ολες οι μαιες σε κοιτανε με μισο ματι αν τους πεις οτι δεν θελεις να θηλασεις και σου ζητανε και τον λογο που αποφασισες να μην θηλασεις? Απο προσωπικη εμπειρια, τις πρωτες 3 ημερες μου ειχε απαγορευσει ο γιατρος μου να θηλασω εξαιτιας μιας αντιβιωσης που μου χορηγηθηκε μετα απο καισαρικη η οποια ηταν ειδικη και απαγορευταν ο θηλασμος λογω του οτι ειμαι αλλεργικη. Οταν μου τον εφερναν οι μαιες με ρωτουσαν αν θηλαζω τους απαντουσα οχι και ηθελαν με υφος επικριτικο να μαθουν τον λογο..Το θεωρειται σωστο αυτο? Δηλαδη αν εγω δεν ειχα την οδηγια του γιατρου μου και κατ'επιλογη ελεγα οτι δεν θελω θηλασμο επρεπε να δωσω και εξηγησεις?Θεωρω οτι οι μαιες οπως και οι νοσοκομες επιτελουν λειτουργημα βοηθωντας τον κοσμο και τους ασθενεις και δεν ειναι αναγκη να τους κανουν να αισθανονται ασχημα..

117ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 6:12 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Κοριτσια, να ρωτήσω κατι? Εντος των πλαισιων που αναφεραμε και στα προηγουμενα ποστ οτι η καθε μαμα ειναι ελευθερη να αποφασιζει και να πραττει οπως νομιζει οτι ειναι καλυτερα για το παιδι της και για εκεινη μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι σε καποια μαιευτηρια σχεδον ολες οι μαιες σε κοιτανε με μισο ματι αν τους πεις οτι δεν θελεις να θηλασεις και σου ζητανε και τον λογο που αποφασισες να μην θηλασεις? Απο προσωπικη εμπειρια, τις πρωτες 3 ημερες μου ειχε απαγορευσει ο γιατρος μου να θηλασω εξαιτιας μιας αντιβιωσης που μου χορηγηθηκε μετα απο καισαρικη η οποια ηταν ειδικη και απαγορευταν ο θηλασμος λογω του οτι ειμαι αλλεργικη. Οταν μου τον εφερναν οι μαιες με ρωτουσαν αν θηλαζω τους απαντουσα οχι και ηθελαν με υφος επικριτικο να μαθουν τον λογο..Το θεωρειται σωστο αυτο? Δηλαδη αν εγω δεν ειχα την οδηγια του γιατρου μου και κατ'επιλογη ελεγα οτι δεν θελω θηλασμο επρεπε να δωσω και εξηγησεις?Θεωρω οτι οι μαιες οπως και οι νοσοκομες επιτελουν λειτουργημα βοηθωντας τον κοσμο και τους ασθενεις και δεν ειναι αναγκη να τους κανουν να αισθανονται ασχημα..

Συμφωνω ότι η καθε επιλογη πρέπει να γίνεται σεβαστή. Άλλωστε δεν είσαι η μόνη! Αυτή η συμπεριφορά δεν είναι σωστή. Άσε που συνήθως οι γιατροί τους ενημερώνουν για κάτι τέτοια.

118ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 6:23 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Κοριτσια, να ρωτήσω κατι? Εντος των πλαισιων που αναφεραμε και στα προηγουμενα ποστ οτι η καθε μαμα ειναι ελευθερη να αποφασιζει και να πραττει οπως νομιζει οτι ειναι καλυτερα για το παιδι της και για εκεινη μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι σε καποια μαιευτηρια σχεδον ολες οι μαιες σε κοιτανε με μισο ματι αν τους πεις οτι δεν θελεις να θηλασεις και σου ζητανε και τον λογο που αποφασισες να μην θηλασεις? Απο προσωπικη εμπειρια, τις πρωτες 3 ημερες μου ειχε απαγορευσει ο γιατρος μου να θηλασω εξαιτιας μιας αντιβιωσης που μου χορηγηθηκε μετα απο καισαρικη η οποια ηταν ειδικη και απαγορευταν ο θηλασμος λογω του οτι ειμαι αλλεργικη. Οταν μου τον εφερναν οι μαιες με ρωτουσαν αν θηλαζω τους απαντουσα οχι και ηθελαν με υφος επικριτικο να μαθουν τον λογο..Το θεωρειται σωστο αυτο? Δηλαδη αν εγω δεν ειχα την οδηγια του γιατρου μου και κατ'επιλογη ελεγα οτι δεν θελω θηλασμο επρεπε να δωσω και εξηγησεις?Θεωρω οτι οι μαιες οπως και οι νοσοκομες επιτελουν λειτουργημα βοηθωντας τον κοσμο και τους ασθενεις και δεν ειναι αναγκη να τους κανουν να αισθανονται ασχημα..

Ναι γιατι και εγω που είπα ότι θα θηλασω αποκλειστικα με ακουσαν νομιζεις; Εννοια σου και την δεύτερη φορα θα παω πολυ προετοιμασμενη Twisted Evil
Τι στο καλο, 4 μερες ειναι, δεν θα περασουν; Θα περασουν!

119ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 6:46 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω πως την εχουν δει την δουλεια..Θεωρω οτι και την δικη μου και στην δικη σου περιπτωση ΜαριαΜ η συμπεριφορα τους ειναι απαραδεκτη. Ιδιωτικο μαιευτηριο φιλικο προς τον θηλασμο αλλα χωρις προσωπικη βουληση της μαμας..

120ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 8:14 am

jenny_M


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το όλο θέμα του θυλασμού με εκνευρίζει αφάνταστά,ενώ είμαι μαμά που ακόμη θυλάζει & δεν έχω καμία διάθεση να ανοίξω ''πόλεμο''.
Η καθεμία κάνει οτι καλύτερο μπορεί για το μωρό της & ας λείπουν τα σχόλια.
ο μπέμπης μου είναι σχεδόν 6μηνών & εδώ & 1,5μήνα δίνω & ξένο διότι δε χόρταινε.
καλή συνέχεια σε όλες μας.

121ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 8:29 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jenny σε αυτη την συζητηση δεν τσακωνομαστε μεταξυ μας. Ανταλλασσουμε πληροφοριες για το τι εμποδιζει τον θηλασμο.

122ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 4:57 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι ίσα ίσα, συμφωνούμε στα περισσότερα πιστεύω..και θέλω να ελπίζω ότι κάποια νέα μαμά ή έγκυος διαβάζει το θέμα και ενημερώθηκε ότι δεν πρέπει να αγχώνεται τουλάχιστον για το θέμα της επάρκειας γάλακτος και ότι η φύση το έκανε έτσι ώστε να πηγαίνουν όλα ρολόι.
αγχωθείτε και προετοιμαστείτε για επικριτικά σχόλια, ίσως αίσθημα αβοήθητου, μοναξιά, κούραση κι ένα κάρο άλλα..αλλά όλα θα εξαρτώνται από εσάς, δεν είστε καταδικασμένες ούτε να θηλάσετε-επιλογή σας είναι πάντα-ούτε να μη θηλάσετε-κι αυτό, εκτός αν υπάρχουν θέματα υγείας-δικήσας επιλογή και μόνο θα είναι.η φύση δε θα σας στερούσε αυτό το δικαίωμα Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

123ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 10:26 pm

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό ακριβώς είναι η ουσία, αν δηλαδή επιλέγει μια κοπέλα να θηλάσει ή να μη θηλάσει να το κάνει από ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Από τη στιγμή που θα ενημερωθεί σωστά ό,τι κάνει καλώς καμωμένο και απόλυτα σεβαστό και το λέω εγώ που επέλεξα να θηλάσω κι έκανα τα μύρια όσα λάθη από ελλειπή ενημέρωση και μόνο.

124ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 10:51 pm

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cheers cheers
χαίρομαι που τα είπες έτσι γιατί με δύο θέλω να πιστεύω πως θα τα καταφέρω!
cheers cheers
ήδη έχω ακούσει θα τους φτάσει;θα χορταίνουν; πάρε εσύ και σκόνη να έχεις κτλ κτλ κτλ

125ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τετ Φεβ 02, 2011 1:01 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε: cheers cheers
χαίρομαι που τα είπες έτσι γιατί με δύο θέλω να πιστεύω πως θα τα καταφέρω!
cheers cheers
ήδη έχω ακούσει θα τους φτάσει;θα χορταίνουν; πάρε εσύ και σκόνη να έχεις κτλ κτλ κτλ

με 2 μωρακια θα ηταν καλη ιδεα να επικοινωνησεις με συμβουλο θηλασμου. μπορεις να τα θηλασεις αλλα η βοηθεια για μια απειρη μαμα ειναι η μιση δουλεια. Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις