Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
277 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 277 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 9]

201ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 27, 2011 6:51 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας παρακαλώ μη φρικάρετε με κάτι που έτυχε σε κάποια μαμά κάπου,...
αφυδάτωση μπορεί να πάθει το μωρό αν δεν ξέρει τόσο μικρούλι που είναι να πιάσει τη θηλή και δεν τρέφεται σωστά και πχ μπορεί να κολλήσει κάτι και να κάνει και διαρροιούλες...
εμένα 19 ημερών έκανε διάρροιες γιατί είχε τελικά αλλεργία στα γαλακτοκομικά που έτρωγα εγώ και φρίκαρα και εγώ ότι θα μου πάθει, στο νοσοκομείο βρήκαν το πρόβλημα κι όλα καλά(έκοψα τα πάντα σχεδόν από διατροφή αλλά χαλάλι Smile )
είναι τυχαίες περιπτώσεις σαν εξαιρέσεις όπως είπε η κοπέλα, μην πανικοβάλλεστε ότι θα τύχουν και σε εσάς..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

202ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 27, 2011 11:17 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υπαρχουν λοιπον πολλες ιστοριες απο μαμαδες. Αλλες ομορφες, αλλες οχι. Η καθε μια μας θα πρεπει να εμπιστευετε το ενστικτο της. Ενα παιδι εφοφον αναπτυσετε φυσιολογικα δεν υπαρχει προβλημα. Εγω πιστευω οτι η μανα ξερει! Οσο λοιπον πιο μεγαλες ημαστε τοσες περισσοτερες εμπειριες εχουμε. Ξερω μαμαδες που θηλασαν για 8 μηνες και ολα καλα, ξερω μαμαδες που δεν ηθελαν απο την αρχη να θηλασουν και αυτο αποδεκτο. Εγω μολις ειπα πως δεν θηλαζω πια, εγινε χαμος, μονο που δεν με λιθοβολισαν, οι θειαδες του χωριου.
ΜΟΝΟ το ενστικτο σας τιποτ' αλλο, και οσες εχετε παιδια σιγουρα παιζει ρολο και η εμπειρια! Εμενα το ενστικτο μου ελεγε οτι εφοσον το
Οπως επεισης ειναι καλο να μαθαινουμε και μεσα απο τις εμπειριες των αλλων ανθρωπων. Δεν ειναι κακο να εχουμε τα ματια μας και τα αυτια μας ανοιχτα και να φιλτραρουμε τις πληροφοριες και να τις χρεισιμοποιουμε για το καλο μας και του παιδιου μας!

203ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 27, 2011 1:55 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΕΡΙ ΕΝΣΤΙΚΤΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΜΗΧΑΝΙΣΤΗΚΑ ΤΥΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ, ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΑΝΑ, ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ, ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΕΙΣ ΚΤΛ. ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ. Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΣ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΑΚΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΛΕΣ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΙ... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΦΥΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΓΧΗ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ! ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΠΙΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ

204ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 3:49 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tzef έγραψε:εμενα που επιασε κανονικα αμεσως τι θυλη που δεν ειχα προβλημα πονου που ηθελα παρα πολυ να θηλασω που ειχα ενημερωθει που προσπαθησα μεχρι σχεδον να καταρευσω που θηλαζα 2 ωρεσ και ηθελε γαλα μετα απο 15 λεπτα ΤΙ ΕΦΤΕΞΕ;
ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ.ΘΗΛΑΖΑ ΕΠΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ.ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ.ΕΔΕΙΧΝΕ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ.ΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΓΑΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΚΟΛΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΣΙΓΟΥΡΟΤΑΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.

205ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 5:54 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
diavaste auto einai simantiko
elpizw na voithisei kapoia apo esas
an nai peite kai stis alles kopeles ti sas voithise
http://www.healthierworld.gr/portal/cc7146d26842552e/9246444d94f081e3/31fb220526c09d18/826ec4169250e02a.html

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

206ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 6:40 am

Λαμπρινή


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MAROULOU έγραψε:Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗΚΕ ΑΚΟΜΗ.

Aν δινεις συμπλήρωμα το στηθος δεν θα προσαρμοστει ποτε . Ο θηλασμος ειναι προσφορα και ζητηση .
Στα αλματα ανάπτυξης , αυτο που περναει τωρα το μωρο σου , το στηθος προσαρμοζεται στις 3-7 ημερες αρκει να θηλάζεις ελευθερα για οσο θελει το μωρο .

207ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 6:45 am

Λαμπρινή


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nopi30 έγραψε:
Τζεφ δυστηχως ειχαμε μια τετοια περιπτωση στην οικογενεια και το βρεφακι χρειαστικε να νοσηλευτει. Μια ξαδερφη στη Σουηδια θυλαζε και το μωρο για καποιο λογο δεν ετρωγε και το χειροτερο απ' ολα ειναι οτι δεν εκλαιγε και κοιμοταν πολυ μεχρι που αρχισε να χανει βαρος και εννοειτε οτι το πηγαν στο νοσοκομειο οπου διεγνωσαν αφυδατωση. Ηταν πολυ μικρουλι ουτε μηνων. Και σκεψου οτι στη Σουηδια τους προτρεπουν να θυλασουν και εχουν και μαιες που τους στηριζουν. Δεν ξερω να σου πω γιατι επαθε αφυδατωση, νομιζω οτι μερικα πραγματα απλα γινονται, ειναι οι εξαιρεσεις στον κανονα ας πουμε. Και γι' αυτο ολες προσπαθουμε να προστατεψουμε τα παιδια μας με οποιον τροπο...

Για αποφυγη τετοιων περιστατικων δινετε η οδηγία το μωρο να θηλάζει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ καθε 3ωρες . Επειδη ομως καθε μωρο ειναι διαφορετικό το μονο που πρεπει να κανουμε σε τοσο μικρα μωρα ειναι να μετράμε πανες . Για ασαράντιστα μωρα πρεπει να βλεπουμε καθημερινα 6-8 πανες βρεγμένες και 3-4 με κακα.
Για μωρα ανω των 2 μηνων οι βρεγμενες πανες αρκει να ειναι 5-6 καθημερινα και κακα οποτε θελει .

208ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 9:48 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:
tzef έγραψε:εμενα που επιασε κανονικα αμεσως τι θυλη που δεν ειχα προβλημα πονου που ηθελα παρα πολυ να θηλασω που ειχα ενημερωθει που προσπαθησα μεχρι σχεδον να καταρευσω που θηλαζα 2 ωρεσ και ηθελε γαλα μετα απο 15 λεπτα ΤΙ ΕΦΤΕΞΕ;
ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ.ΘΗΛΑΖΑ ΕΠΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ.ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ.ΕΔΕΙΧΝΕ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ.ΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΓΑΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΚΟΛΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΣΙΓΟΥΡΟΤΑΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.
Στις αρχές τύχαινε να θλάζω ολόκληρα απογεύματα σερί 2-3 ώρες. Εκνευριστικό αλλά πολλά μωρά το κάνουν. Γοατί λες ότι έπινε αίμα?

Συμφωνώ ότι βάζουμε τα δυνατά μας και μέχρι εκεί. Αν δεν τα κταφέρουμε, κοιτάμε μπροστά. Πάνω απ'όλα να είμαστε καλά τα μωρά μας κι εμείς!

209ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 2:09 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΡΑΙΟ. Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΠΗΡΕ 700 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΝΑ 2ΩΡΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.. ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ;;; ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΞΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΣΠΙΤΙ Η ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑΜΠΟΥ ΑΥΤΟ. ΟΥΤΕ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ, ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ ΚΤΛ. ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

210ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 28, 2011 2:21 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω κοριτσια μου απο την πρωτη στιγμη θηλαζα οπου και να πηγαινα χωρις κανενα κομπλεξ,ταμπου η' ντροπη και νομιζω οτι αυτο ηταν κι ενας βασικος λογος που δεν με κουρασε ο θηλασμος και θηλασα τοσο πολυ.Δεν το ηξερα οτι με το να ταιζω το μωρο μου προκαλω καποιον.Και στην τελικη οποιονου δεν αρεσει το θεαμα να κοιταζει αλλου.

211ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Μαρ 01, 2011 12:38 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΡΑΙΟ. Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΠΗΡΕ 700 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΝΑ 2ΩΡΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ..

υπαρχει μια εωτηση που μπορεις να κανεις στον παιδιατρο σας "με βαση την ποιοτητα πως ιεραρχει τις τροφες?" σε σχεση με τον διατροφη του μωρου ,ποιο παει 1ο,ποιο 2ο κτλ...οταν σου απαντησει απλα θα διαψευσει τα λεγομενα του.Αυτη η ερωτηση ειναι καλη κ για μετα τον 6ο που αρχιζουν οι κρεμες σε σκονη,τα τροφιμα βιολογικα ή μη. SmileΜετα απο καιρο που με ζαλιζε η γιατρος μας αρχισα να την ρωταω το παραπανω "εε..ο θηλασμος βεβαια ειναι 1ος σε σειρα,μετα οτι φτιαχνεις εσυ -σουπα,φρουτοκρεμα κ μετα οι σκονες βεβαια"...βγαλε ακρη...

selini-giorgos έγραψε:Εγω κοριτσια μου απο την πρωτη στιγμη θηλαζα οπου και να πηγαινα χωρις κανενα κομπλεξ,ταμπου η' ντροπη και νομιζω οτι αυτο ηταν κι ενας βασικος λογος που δεν με κουρασε ο θηλασμος και θηλασα τοσο πολυ.Δεν το ηξερα οτι με το να ταιζω το μωρο μου προκαλω καποιον.Και στην τελικη οποιονου δεν αρεσει το θεαμα να κοιταζει αλλου.

συμφωνω!

212ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Μαρ 01, 2011 3:52 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΡΑΙΟ. Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΠΗΡΕ 700 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΝΑ 2ΩΡΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.. ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ;;; ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΞΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΣΠΙΤΙ Η ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑΜΠΟΥ ΑΥΤΟ. ΟΥΤΕ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ, ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ ΚΤΛ. ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

Έχεις δίκιο απόλυτο ότι υπάρχει παραπληροφόρηση, αυτό ακριβως ειναι και το θέμα εδώ.
Κι η δικιά μου παιδίατρος παρότι ξέρει αρκετά για το θηλασμό κάθε φορά με ρωτάει αν έχω γάλα... Αλλά εντάξει, δε μου ειπε ότι θα μου μειωθεί. Επειδή δίνει τέτοιες συμβουλές ο γιατρός σου, πες του, το θεωρεί θαύμα να θηλάσει μια μαμά 4 μήνες.

Πάντως θηλάζω παντού, αλλά έχω ένα κάλυμμα που ρίχνω πάνω μου, όχι για τους άσχετους ανθρώπους αλλά για τους γνωστούς μου. Είναι ταμπού, όπως είπες αλλά αυτό είναι μεγάλο λάθος. Μακάρι να μπορούσα να θηλάσω χωρίς κάλυμμα παντού όπως πολλές άλλες μαμάδες αλλά δυστυχώς δε μου βγαίνει (δεν έχω πρόβλημα μπροστά σε άλλες γυναίκες).

213ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Μαρ 01, 2011 5:28 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΙΟ ΑΝΕΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ ΠΟΣΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΑΝ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΙΑΣ ΜΑΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΗΤΑΝ ΟΙΚΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΙΩΘΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ (ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ) ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ (ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΕΙ ΖΕΥΓΑΡΙΑ) ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΩΡΟ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟΣΙΩΠΩΝΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.

214ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τρι Μαρ 01, 2011 7:35 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MAROULOU έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΡΑΙΟ. ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ;;; ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΞΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΣΠΙΤΙ Η ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑΜΠΟΥ ΑΥΤΟ. ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...
prwton o giatros itan o,ti na'nai
isws apla na min itan enimerwmenos stin kaluteri an dn theloume na skeftoume oti to eipe skopima
plz tin epomeni fora enimerwste tous giatrous sas oti i pagkosmia organwsi ugeias sunista thilasmo ews kai duo xronia stin kaluteri periptwsi!
kapote thulazan ta mwra xronia
kserw gunaika pou thulaze pente xronia gt etsi eniwthe
eleos mwre me ton kathe ilithio pou parapliroforei tis mamades pou theloun na thilasoun!
oso gia to thema tou tabboo to exw pei sti diki mou istoria thilasmou
me stenaxwrise kai me pligwse to gegonos oti enw egw eniwtha aneta na to kanw pantou kai panta
eixa dipla mou atoma pou mou to apagoreuan ousiastika!o antras mou kai ena alla duo atoma mou elegan i na pigainw na apomonwnomai akoma kai sto spiti mou me episkepseis i na kaluptomai me panakia les kai kanw kati vrwmiko!
dn thelw na to thumamai kan itan toulaxiston pathetic!
selini-giorgos έγραψε:Εγω κοριτσια μου απο την πρωτη στιγμη θηλαζα οπου και να πηγαινα χωρις κανενα κομπλεξ,ταμπου η' ντροπη και νομιζω οτι αυτο ηταν κι ενας βασικος λογος που δεν με κουρασε ο θηλασμος και θηλασα τοσο πολυ.Δεν το ηξερα οτι με το να ταιζω το μωρο μου προκαλω καποιον.Και στην τελικη οποιονου δεν αρεσει το θεαμα να κοιταζει αλλου.
sumfwnw mazi sou
makari na min eixa tsakwmous otan to ekana opws to eniwtha

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

215ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Τετ Μαρ 02, 2011 8:04 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Rinoula"]
μιμή έγραψε:
tzef έγραψε:εμενα που επιασε κανονικα αμεσως τι θυλη που δεν ειχα προβλημα πονου που ηθελα παρα πολυ να θηλασω που ειχα ενημερωθει που προσπαθησα μεχρι σχεδον να καταρευσω που θηλαζα 2 ωρεσ και ηθελε γαλα μετα απο 15 λεπτα ΤΙ ΕΦΤΕΞΕ;
ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ.ΘΗΛΑΖΑ ΕΠΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ
Στις αρχές τύχαινε να θλάζω ολόκληρα απογεύματα σερί 2-3 ώρες. Εκνευριστικό αλλά πολλά μωρά το κάνουν. Γοατί λες ότι έπινε αίμα?

Συμφωνώ ότι βάζουμε τα δυνατά μας και μέχρι εκεί. Αν δεν τα κταφέρουμε, κοιτάμε μπροστά. Πάνω απ'όλα να είμαστε καλά τα μωρά μας κι εμείς!
ΓΙΑΤΙ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΨΩ ΤΗΣ ΠΛΗΓΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΝΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΙΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΘΗΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΩ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΨΕΥΤΟΘΗΛΗ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΤΡΕΧΕ

216ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Σαβ Μαρ 05, 2011 6:05 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΞΑΝΑΦΕΡΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ (ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ).
ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΤΟΣΟ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΕΙΩΝΟΤΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΤΑΙΖΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ (ΚΑΘΕ ΩΡΑ Η ΜΙΑΜΙΣΗ) ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗ Μ...Α ΟΤΙ ΔΗΛ. ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΘΕ 2 ΜΕ 2,5 ΩΡΕΣ ΤΡΩΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΘΗΛΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ!!!!

217ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Σαβ Μαρ 05, 2011 7:24 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
asxeto me to thema mas alla gia na katalavete kamia fora ti ginetai me tous giatrous otan imoun 10 etwn paidaki eipe paidiatros mprosta mou oti dn mou dinei adeia na graftw kolumvitirio gt mporei na pethanw kai tha exei tin efthini-eklaiga 2 meres me auto pou akousa.gt?
eixe fwnaksei 2 giatrous apo panw mou na me eksetasoun-eixa emfusima fusiologiko gia paidakia-alla tromaksa kai ekana treles sfukseis!kai thewrise oti exw problima
gia tin istoria pote dn mou suntagografisan kati kai afou megalwsa gennisa fusiologika me kanena provlima
einai auto pou leme giatros re paidi mou:p

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις