Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
273 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 273 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

151ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 1:26 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια χαίρομαι για το επίπεδο που έχει κρατηθεί ψηλά σε αυτή την συζήτηση. Δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι! Σας ευχαριστώ όλες και πάλι για ακόμα μία φορά για τις γνώσεις και εμπειρίες που μοιράζεστε γιατί είναι ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ!
Περιττό να σας πω ότι στον ύπνο μου, όλο το βράδυ θήλαζα και όταν δεν θήλαζα έβγαζα με το θήλαστρο, χαχαχα! Laughing
Είμαι από τις μαμάδες που επιθυμούσα πολύ να τα καταφέρω με τον θηλασμό αλλά όλο αυτο για εμένα κράτησε μόνο 3,5 μήνες και είμαι πλέων σε θέση να αναγνωρίσω τι εφταιξε γιατί είχα στεναχωρηθεί πολυ. Επειδή δεν θέλω σε καμία περίπτωση να επαναλάβω τα ίδια λάθη στο δεύτερο παιδί θέλω να συλλέξω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ για να ξεπερασω κάθε εμπόδιο και να αντισταθώ σε οποιαδήποτε λάθος συμβουλή γιατρού. Αυτή την φορά δεν θα πάω γνωρίζοντας απλά τα ωφέλη του θηλασμου και κάποιες στάσεις θηλασμού όπως την πρώτη φορά που νόμιζα ότι θα μου μάθαιναν τα υπόλοιπα στην πράξη. Και αυτό το ωφείλω σε όλες εσάς είτε τα καταφέρατε είτε όχι. Ξέρω ότι όταν θα έρθει ο καιρός να θηλάσω θα είσαστε εκεί να με συμβουλέψετε! I love you I love you I love you

Και μια και το ΙΑΣΩ (γιατί εκεί θα πάω πάλι μια και είναι εκεί ο γιατρός μου) τελικά σου δίνει την επιλογή rooming in, δεν θα χρειαστεί και να τσακώνομαι με τις μαίες! Wink Παρεπιπτώντος, αν με ρωτούσε κάποιος στην εγκυμοσυνη τι ειναι το rooming in, δεν θα ήξερα να απαντήσω και δυστυχώς ξέρω πως δεν είμαι η μόνη.

152ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 1:31 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Κορίτσια χαίρομαι για το επίπεδο που έχει κρατηθεί ψηλά σε αυτή την συζήτηση. Δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι! Σας ευχαριστώ όλες και πάλι για ακόμα μία φορά για τις γνώσεις και εμπειρίες που μοιράζεστε γιατί είναι ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ!
Περιττό να σας πω ότι στον ύπνο μου, όλο το βράδυ θήλαζα και όταν δεν θήλαζα έβγαζα με το θήλαστρο, χαχαχα! Laughing
.

ετσι,κανε τραπεζα απο τωρα Laughing Laughing

MariaM έγραψε:Παρεπιπτώντος, αν με ρωτούσε κάποιος στην εγκυμοσυνη τι ειναι το rooming in, δεν θα ήξερα να απαντήσω και δυστυχώς ξέρω πως δεν είμαι η μόνη.

καλε ποια ηξερε? στου κασιδη το κεφαλι (βλεπε βρεφος) μαθαμε ολες...οι περισσοτερες για να μην υπερβαλλω κιολας.

153ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 1:42 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
MariaM έγραψε:Κορίτσια χαίρομαι για το επίπεδο που έχει κρατηθεί ψηλά σε αυτή την συζήτηση. Δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι! Σας ευχαριστώ όλες και πάλι για ακόμα μία φορά για τις γνώσεις και εμπειρίες που μοιράζεστε γιατί είναι ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ!
Περιττό να σας πω ότι στον ύπνο μου, όλο το βράδυ θήλαζα και όταν δεν θήλαζα έβγαζα με το θήλαστρο, χαχαχα! Laughing
.

ετσι,κανε τραπεζα απο τωρα Laughing Laughing

MariaM έγραψε:Παρεπιπτώντος, αν με ρωτούσε κάποιος στην εγκυμοσυνη τι ειναι το rooming in, δεν θα ήξερα να απαντήσω και δυστυχώς ξέρω πως δεν είμαι η μόνη.

καλε ποια ηξερε? στου κασιδη το κεφαλι (βλεπε βρεφος) μαθαμε ολες...οι περισσοτερες για να μην υπερβαλλω κιολας.

Τράπεζα ε;;; Χαχαχαχα!

Όσο για το καημενο το παιδάκι μου, όντως τα πρώτα παιδια είναι αδικημένα από αυτή την άποψη! Τον πρώτο καιρό που έκλαιγε το κρατούσα και καθόμουν και το κοιτούσα προσπαθώντας να μαντέψω τι θέλει! Και μετά το λυπόμουν και έλεγα καημενούλι μου τι άχρηστη μάνα που έχεις και το δάκρυ κορόμηλο, χαχαχα! Όλα αυτά τώρα μου φαίνονται τόσο μα τόσο αστεία! Ήμουν λεχώνα και έφταιγαν οι ορμόνες αλλά όλο αυτό κράτησε ευτυχώς λίγες μέρες. Είναι και τυχερά τα πρώτα παιδιά για πάρα πολλούς άλλους λόγους! Very Happy

154ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 2:25 am

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια, εγω είμαι απ αυτές που φρόντισα να ενημερωθώ καλά για το θέμα πρίν γεννήσω. Είχα πάει έγκυος στις συναντήσεις της La Leche οπου γνώρισα άλλες μανούλες που θήλαζαν αποκλειστικά, ακόμα και μια με δίδυμα! Επίσης μίλαγαν για ολα αυτά που συμβαίνουν με το ταισμα των μωρών στα μαιευτήρια και διηγούνταν τις εμπειρίες τους. Με βοήθησαν πολύ αυτές οι συναντήσεις...

Παρ ολα αυτά, οι οδηγίες παιδιάτρου (που δεν ήταν κατά, απλώς ήθελε να τηρώ ωράριο) και η γκρίνια του άντρα μου (το χειρότερο) κόντεψαν να με αποσυντονίσουν για ένα διάστημα!!!
Γι αυτό καταλαβαίνω τις μανούλες που μπερδεύονται, δυσκολεύονται και τελικά τα παρατάνε...

Ομως πρέπει να είμαστε δυνατές σ αυτά που πιστεύουμε. Να έχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας. Εμείς ξέρουμε τι είναι το καλύτερο για το παιδάκι μας, οι γιατροί πρέπει απλώς να μας βοηθάνε να κάνουμε αυτό που έχουμε διαλέξει, οχι να μας λένε τι θα κάνουμε.
Αυτό που (υποτίθεται οτι) ορκίζονται στον Ιπποκράτη είναι να βοηθάνε τον άνθρωπο, οχι να τον κατατρομάζουν με την κινδυνολογία τους!!!



Αν δεν είχε ίκτερο ίσως και εγώ να μην άκουγα κανέναν. Βέβαια όπως είπα έμαθα πολύ αργότερα ότι ο ίκτερος δεν έχει σχέση με τον θηλασμό... Αλλά ήταν αργά.

κι εμένα ειχε ίκτερο(αρκετό). Η γιατρός μου μου είπε να την θηλάζω όσο γίνεται περισσότερο.
Για να αποβληθεί η χολερυθρίνη (η συσσώρευσή της δημιουργεί τον ίκτερο), το βρέφος πρέπει να ενεργείται συχνά.

155ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 2:42 am

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΑΝΑ?ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ

...Αν είναι κάποια γνωστή μου δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να μου θηλάσει το παιδί.

Εγω η ίδια έχω θηλάσει παιδί γειτόνισσας μου που "δεν είχε πολύ" γάλα...
Μου αρέσει να θηλάζω και ξένα παιδια, είναι παράξενο αλλα νοιώθω κάτι σαν δέος...
ευλογημένες παραμάνες(τροφοι)...κρίμα που δεν υπάρχει πια αυτος ο θεσμός...

156ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 2:56 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νικολέττα έγραψε:


Αν δεν είχε ίκτερο ίσως και εγώ να μην άκουγα κανέναν. Βέβαια όπως είπα έμαθα πολύ αργότερα ότι ο ίκτερος δεν έχει σχέση με τον θηλασμό... Αλλά ήταν αργά.

κι εμένα ειχε ίκτερο(αρκετό). Η γιατρός μου μου είπε να την θηλάζω όσο γίνεται περισσότερο.
Για να αποβληθεί η χολερυθρίνη (η συσσώρευσή της δημιουργεί τον ίκτερο), το βρέφος πρέπει να ενεργείται συχνά.


Μακάρι να μου έλεγε και εμένα η παιδίατρος το ίδιο πράγμα. Μου έκανε πάντως εντύπωση πως και σε μια κοπέλα στο μαιευτήριο που θήλαζε αποκλειστικά, όταν το μωράκι της παρουσίασε ίκτερο, της είπαν να δώσει ξένο. Γενικά είναι μια οδηγία αυτή που δίδεται κατά κόρον και αναρωτιέμαι γιατί να συμβαίνει ενώ είναι τόσο μα τόσο λάθος! Έλλειπης γνώση των γιατρών που βλέπουν το μητρικό γάλα ως απειλή και αιτία του ίκτερου;;; Δεν ξέρω, αλλά λυπάμαι που δεν είναι όλοι οι γιατροί ενημερωμενοι όπως ήταν ο δικός σου.

157ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 3:07 am

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ισα ίσα, το ξένο γάλα είναι πιο δύσπεπτο και ενεργείται λιγότερο το παιδί!
Είναι όντως εξωφρενικό να γίνονται τόσα λάθη (απο γιατρούς και άλλους "ειδήμονες" εννοώ)
Ειδικά στην περίπτωση της "νέας ζωής που έρχεται στον κόσμο" θα έπρεπε να γίνονται συνεχώς νεες ερευνες και να φροντίζουν ολοι για το καλύτερο!!!
Η νεα ζωη που έρχεται στον κόσμο είναι το μέλλον!!
Παραμελώντας να την φροντίσουμε με τον καλύτερο τρόπο είναι σαν να περιφρονούμε το μέλλον...τη ζωή!!!

158ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 3:16 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νικολέττα έγραψε:ισα ίσα, το ξένο γάλα είναι πιο δύσπεπτο και ενεργείται λιγότερο το παιδί!
Είναι όντως εξωφρενικό να γίνονται τόσα λάθη (απο γιατρούς και άλλους "ειδήμονες" εννοώ)
Ειδικά στην περίπτωση της "νέας ζωής που έρχεται στον κόσμο" θα έπρεπε να γίνονται συνεχώς νεες ερευνες και να φροντίζουν ολοι για το καλύτερο!!!
Η νεα ζωη που έρχεται στον κόσμο είναι το μέλλον!!
Παραμελώντας να την φροντίσουμε με τον καλύτερο τρόπο είναι σαν να περιφρονούμε το μέλλον...τη ζωή!!!


Πες τα, πες τα χρυσόστομη! Τελικά μόνο εμάς τις μάνες μας νοιάζει τόσο! Όλοι οι υπόλοιποι σχεδόν, κάνουν αυτό που έμαθαν και επαναπαύονται σε αυτό! Πριν 10 και 20 χρόνια ήταν πολύ λίγες εώς ελάχιστες οι μαμάδες που θήλαζαν και οι γιατροί έχουν επαναπαυτεί σε αυτό και δεν αφουγκράζονται την επιθυμία μιας νέας μαμάς να θηλάσει και κυρίως το πόσο μα πόσο σημαντικό είναι το μητρικό γάλα για το παιδί. Είναι όλα στη θεωρία, αλλά στην πράξη οι περισσότεροι δεν ξέρουν να κατευθύνουν σωστά. Ευτυχώς υπάρχουν εξαιρέσεις. Λιγες μεν αλλά υπάρχουν.

159ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 7:46 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
selini-giorgos έγραψε:Κοριτσια μου
Επισης αν καποια μανουλες θελει να κρατησει παραγωγη μονο με αντληση τα μονα θηλαστρα που κανουν ειναι ΜΟΝΟ τα νοσοκομειακα,τα οποια υπαρχουν εταιρειες που τα νοικιαζουν.Κανενα αλλο θηλαστρο δεν κανει δουλεια και ασφαλως οδηγει σε μειωση παραγωγης.

ΔΗΛΑΔΗ πώς και πότε παραλαμβάνουμε τα νοσοκομειακά;πρέπει να επικοινωνήσουμε με κάποιον νωρίτερα; να κλείσουμε σειρά;; έχουν αρκετά;σε ποιά φάση αρχίζουμε να ψάχνουμε; Cool

160ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 7:51 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:
selini-giorgos έγραψε:Κοριτσια μου
Επισης αν καποια μανουλες θελει να κρατησει παραγωγη μονο με αντληση τα μονα θηλαστρα που κανουν ειναι ΜΟΝΟ τα νοσοκομειακα,τα οποια υπαρχουν εταιρειες που τα νοικιαζουν.Κανενα αλλο θηλαστρο δεν κανει δουλεια και ασφαλως οδηγει σε μειωση παραγωγης.

ΔΗΛΑΔΗ πώς και πότε παραλαμβάνουμε τα νοσοκομειακά;πρέπει να επικοινωνήσουμε με κάποιον νωρίτερα; να κλείσουμε σειρά;; έχουν αρκετά;σε ποιά φάση αρχίζουμε να ψάχνουμε; Cool

Όταν θα είσαι στο μαιευτήριο μπορείς να ζητήσεις για να δοκιμάσεις αν σου κάνει και οταν είναι να φύγεις συνήθως έρχεται κάποιος που σε ρωτάει αν θα σε ενδιέφερε να νοικιάσεις θήλαστρο νοσοκομείο από 15 μέρες μέχρι όσο θες.

161ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 8:29 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:
selini-giorgos έγραψε:Κοριτσια μου
Επισης αν καποια μανουλες θελει να κρατησει παραγωγη μονο με αντληση τα μονα θηλαστρα που κανουν ειναι ΜΟΝΟ τα νοσοκομειακα,τα οποια υπαρχουν εταιρειες που τα νοικιαζουν.Κανενα αλλο θηλαστρο δεν κανει δουλεια και ασφαλως οδηγει σε μειωση παραγωγης.

ΔΗΛΑΔΗ πώς και πότε παραλαμβάνουμε τα νοσοκομειακά;πρέπει να επικοινωνήσουμε με κάποιον νωρίτερα; να κλείσουμε σειρά;; έχουν αρκετά;σε ποιά φάση αρχίζουμε να ψάχνουμε; Cool

δες αν θελεις εδω
http://www.forum.eimaimama.gr/t773-topic

εχει τα θηλαστρα,με περιγραφη κ εικονες,κ απο που μπορεις να τα προμηθευτεις.

162ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 11:30 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις και τη βοήθεια !
I love you

163ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 12:07 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νικολέττα έγραψε:
ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΑΝΑ?ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ

...Αν είναι κάποια γνωστή μου δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να μου θηλάσει το παιδί.

Εγω η ίδια έχω θηλάσει παιδί γειτόνισσας μου που "δεν είχε πολύ" γάλα...
Μου αρέσει να θηλάζω και ξένα παιδια, είναι παράξενο αλλα νοιώθω κάτι σαν δέος...
ευλογημένες παραμάνες(τροφοι)...κρίμα που δεν υπάρχει πια αυτος ο θεσμός...
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΥΜΦΩΝΩ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ,ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΑΠΙΑ ΚΤΛ

164ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Πεμ Φεβ 03, 2011 2:25 pm

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μιμή έγραψε:
Νικολέττα έγραψε:
ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΑΝΑ?ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ

...Αν είναι κάποια γνωστή μου δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να μου θηλάσει το παιδί.

Εγω η ίδια έχω θηλάσει παιδί γειτόνισσας μου που "δεν είχε πολύ" γάλα...
Μου αρέσει να θηλάζω και ξένα παιδια, είναι παράξενο αλλα νοιώθω κάτι σαν δέος...
ευλογημένες παραμάνες(τροφοι)...κρίμα που δεν υπάρχει πια αυτος ο θεσμός...
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΥΜΦΩΝΩ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ,ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΑΠΙΑ ΚΤΛ
εχεις δικιο σ'εαυτο.αλλα αν μου το ζητουσε μια μητερα θα το εκανα ευχαριστως.

165ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Παρ Φεβ 04, 2011 2:55 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ki egw tha to ekana
i koumpara mou logw lipsis farmakwn dn ginotan na thulasei
kai egw eniwtha kserete pws, makari na eixa 20 mwra na thulazw, alla dn to proteina kan, itan mesa se autous pou me kaluptan me pania kai mlks akoma kai mesa sto spiti otan thulaza, opote lew dn exei kan noima na pw... Mad

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

166ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 1:20 am

diana30f


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια ειμαστε στην 12η μερα αλλα ακομη απο το στηθος με θηλαστρο βγαζω 5-10γρ. Το εχω αμελησει λογω απογοητευσης ο μικρος οταν τον βαζω παιρνει 2-3 γουλιες κ τσατιζεται. Τι να κανω? Να πω τον γιατρο μου να μου δωσει χαπι να σταμτησει κ αυτο?
Κ ηθελα τοσο να θηλασω αλλα μαλλον δεν εκανα τις απαραιτητες προσπαθιες. (Απο την 1η μερα ο μικρος δεν ενθουσιαστηκε κ γκρινιαζε κ δεν τον εβαζα στο στηθος. 1-2 φορες την ημερα προσπαθω με το θηλαστρο κ απογοητευομαι)

167ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 1:57 am

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NOMIZW PWS DEN PREPEI NA KATIGORITE TIS GUNEKES POU DEN 8HLASAN EINAI LIGO ADIKO.KAI GW THN PRWTH DEN TH 8ULASA.4 MERES STO NOSOKOMEIO KA8E 3 WRES MOU FERNANE 8HLASTO.E AYTES TIS TOSES POLLES FORES DEN EBGALA OUTE MIA STEGONA.KAI OTAN HTAN NA PARW EKSITIRIO PIRA KAI TO XAPI KAI TELOS.TO OTI DEN EIXA TIPOTA APO GALA DEN SUMENEI OTI EIMAI AXRISTH KAI DEN H8ELA TO KALO TOU PAIDIOU.EISTE LIGO ADIKES ME TO 8EMA TOU 8HLASMOU.

168ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 2:12 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εννοείται πως δεν πρέπει να γινεται κριτική.... Το ότι θηλαζω το παιδι μου δε σημαινει οτι το αγαπαω περισσοτερο απο καποια αλλη που δεν το εκανε για τον οποιοδηποτε λογο!
Εγω τον θηλαζα μεχρι και πριν 15 μερες που πηρα αντιβιωση. Οταν ηταν νεογεννητο και πηγε θερμοκοιτιδα για 3-4 μερες γιατι εμφανισε λιγη δυσπνοια στον τοκετο εφυγα απο Πυργο την ιδια μερα που γεννησα και πηγα Πατρα μαζι του. (χτυπιοταν ο γιατρος μου να μην φυγω αλλα υπεγραψα και παρατησα το δωματιο οπως ηταν κ εφυγα) και ξεκινησα να θηλαζω 3 φορες τη μερα γιατι δεν επιτρεποταν να ειμαστε συνεχεια εκει οι γονεις..
Επειδη ειχα πολυ γαλα ειπα στις νοσηλευτριες αν δεν εχουν προβλημα οι αλλες μαμαδες οτι μπορουσα να θηλασω ή να δωσω με το θηλαστρο... Ετσι θηλαζα αλλα δυο μωρακια μετα το δικο μου καθε μερα και ενιωθα υπεροχα! Σε αντίθετη περιπτωση μπορει και εγω να δεχομουν να θηλασει το μωρο μου απο αλλη γυναικα..
Παρασυρθηκα και δεν απαντησα στο ποστ...το θηλαστρο ποτε μα ποτε δεν σου αδειαζει το στηθος. Εγω εβγαζα με το θηλαστρο πριν παω για δουλεια μεχρι που ελεγα οτι το αδειασα αλλα στο καπακι εβαζα το παιδι και χορταινε..Προσπαθησε το οσο μπορεις αλλα και να μην τα καταφερεις δεν εγινε και τιποτα!
Τα μπιμπερο να ειναι καλα!!!! Razz

169ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 3:03 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
jojo mama
xruspa kai diana
suggnwmi pou tha eimai apotomi kai agenis isws, den tha imoun an den itan i xiliosti fora pou ot lew
kai tha eimai toso apotomi wste na prolavw mellontika paromoia post
to thema to dimiourgisa egw
sto 100 tois ekato kamia kopela den katekrine ti xrisi etoimou galaktos enanti tou thulasmou
EDW DEN SUGRINOUME THHLASMO KAI GALA ETOIMO
DEN ASXOLIOMASTE ME TO TI KANEI I KATHEMIA ME TO STHTHOS THS KAI TO PAIDI THS GT DEN MAS NOIAZEI
TO THEMA EINAI ALLO
AN APOTUGXANETAI NA TO DEITE APLA MHN APANTATE SXETIKA ME TO PARAPANW POU DEN THELW PIA NA TO VLEPW GT DHMIOURGOUNTAI ANOHTES ENTASEIS
me liga logia milisa gia tin karamela pou kukloforei-pou einai vasimi se ligostes periptwseis-den exw gala
mono auto
oxi gia perierges thiles
oxi gia aprothumia kourasi varemara aidia ktl gia thhlasmo
MONO GIA ELLEIPH ENHMERWSH GIA TIS DUNATOTHTES MAS SA GUNAIKES
de tha anextw alla sxolia kritikis tou post oti kanei diaxwrismo se gunaikes an thulasan i oxi gt sa dimiourgo kai gunaika me prosvalloun
parakalw diavaste oles to post auto prin apantisete kati analogo
kai pali sorry gia ton tropo mou

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

170ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 5:36 am

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 417472

171ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 8:52 am

diana30f


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
dinaki88 έγραψε:jojo mama
xruspa kai diana
suggnwmi pou tha eimai apotomi kai agenis isws, den tha imoun an den itan i xiliosti fora pou ot lew
kai tha eimai toso apotomi wste na prolavw mellontika paromoia post
to thema to dimiourgisa egw
sto 100 tois ekato kamia kopela den katekrine ti xrisi etoimou galaktos enanti tou thulasmou
EDW DEN SUGRINOUME THHLASMO KAI GALA ETOIMO
DEN ASXOLIOMASTE ME TO TI KANEI I KATHEMIA ME TO STHTHOS THS KAI TO PAIDI THS GT DEN MAS NOIAZEI
TO THEMA EINAI ALLO
AN APOTUGXANETAI NA TO DEITE APLA MHN APANTATE SXETIKA ME TO PARAPANW POU DEN THELW PIA NA TO VLEPW GT DHMIOURGOUNTAI ANOHTES ENTASEIS
me liga logia milisa gia tin karamela pou kukloforei-pou einai vasimi se ligostes periptwseis-den exw gala
mono auto
oxi gia perierges thiles
oxi gia aprothumia kourasi varemara aidia ktl gia thhlasmo
MONO GIA ELLEIPH ENHMERWSH GIA TIS DUNATOTHTES MAS SA GUNAIKES
de tha anextw alla sxolia kritikis tou post oti kanei diaxwrismo se gunaikes an thulasan i oxi gt sa dimiourgo kai gunaika me prosvalloun
parakalw diavaste oles to post auto prin apantisete kati analogo
kai pali sorry gia ton tropo mou
Συγνωμη αλλα εγω δεν πηρα θεση σε οτιδηποτε, την συμβουλη σας ζητησα οπως κ εξακολουθω να την χρειαζομαι

172ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 1:08 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sorry exeis dikio
suggnwmi mesa sto xamo me ta kainouria messages nomiza oti ki esu to idio eipes...
eisai dwdeka imerwn lexwna...
einai toso nwris, vaze ton sunexeia, apla na pipilaei, dld pws to kaneis afou dn exeis gala dn ton taizeis:|?
kalutera sumvouleusou mia sumvoulo thilasmou, logika exei to maieutirio sou:S?
pros theou, an thes na thilaseis einai toso nwris i posotita ftiaxnei me ton kairo, pistepse ston eauto sou, ta katafera egw pou imoun psuxologika moni mou s'auto to thema, dn eixa ti stiriksi oute kan tou forum...
gia na katalaveis
egw meta apo ena xrono sxedon an piesw tis 8hles mou exw akoma gala Shocked
to 8hlastro dn deixnei tpt ta perissotera tha eprepe na ta petaksoun sta skoupidia oi etaireies gt dn kanoun ti douleia autwn pou exoun sta nosokomeia
egw evgaza E LA XI STO
kai to paidi xortaine toso pou epairne ena kilo to mina tous 5 prwtous mines!
vres sumvoulo thilasmou, mia maia pou na exei parei mathimata thilasmou-sto elena pou gennisa egw exei tetoies-i paidiatro pou na einai thetikos gia thilasmou kai na einai kai gnwstis-kalutera gunaika tha elega-tou thematos na se kathodigisei
to paixnidi dn xanetai apo toso nwris
akoma kai na meiwthike i posotita sou an dn thilazes sustimatika, eisai toso stin arxi akoma pou gia plaka tha tin auksiseis
-episis na ksereis
to thilastro spania voitha, einai gia otan dn exeis xrono na valeis to mwro sto stithos kata ti gnwmi mou, otan px douleueis, to gala katevainei otan to mwro to travaei, autes oi xazomares pou kukloforoun sto emporio dn antikathistoun me tpt to fusiko thilasmo, logiko na apogoiteuesai k egw stenaxwriomoun otan prospathousa me to thilastro k dn evgaine tpt ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 679259

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

173ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 1:50 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΩ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 3 ΜΗΝΩΝ. ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΟΥΤΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΣΙΡΙΖΕ ΟΠΟΤΕ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΗΞΗ. ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΥΝΗΘΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΤΗΣ. ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ. ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ ΡΑΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΌΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ. ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΛΑΚΤΩΖΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΨΗΛΗ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ΕΔΙΝΑ ΣΚΟΝΗ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ. ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΜΑΛΛΟΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ. ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ, ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΛΑ ΕΠΙΝΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΜΠΙΡΕΣ, ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΟΣΟ ΓΑΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ.
ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΔΡΑΙΩΣΗ ΟΜΑΛΗΣ ΚΑΙ ΥΓΙΟΥΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΕΤΑΞΕΙ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΣΕ ΑΥΤΟ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΚΡΩΤΗΤΕΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ Χ Ψ ΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ. ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ Η ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΡΙΞΕΙΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

174ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Κυρ Φεβ 20, 2011 2:19 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
hey sunadelfe
to thema me ti laktozi ap'oso enimerwthika egw gt hmoun xortofagos xronia kai eixa kopsei kai ta galaktokomika mia fasi dn exei sxesi me to thilasmo ws pathologikos paragwn, dn kserw an sou zitise na metriseis asvestio sto aima kai vrike kati alla emena mou eixe proteinei sumplirwma asvestiou se sunduasmo me diatrofi plousia se asvesio kai sidiro gia na pairnei auta ta duo aparaitita sustatika apo to gala mou to mwro kai na min exw ki egw elleipsi
oso gia to oti dn xortaine kai eprepe na thilazeis kathe mia wra, exei me ti diki mou skepsi kai viwmata panta, sxesi me to mwraki kai ta "anaptuksiaka tinagmata"tou:/
egw px thulaza kathe diwro mia fasi, toso suxna zitouse enw prin apo auto sunithws kathe 4wro, ta vradia suxna kathe wra, oi giatroi mou legane na min tis dinw toso suxna an kai egw eniwhta oti to paidi thelei toso suxna, pote dn mou mpike i idea sto mualo oti dn xortainei, apla to eixe anagki
epairne opws eipa 4-5 pontous upsos to mina, kai 1 kilo peripou.opote dn mporw na dianoithw oti to gala mou dn itan arketo kai zitouse parapanw epeidi dn xortainei...
gt kanoume ti zwi mas pio duskoli
afou zitaei to paidi tou dinoume
auti einai i arxi tis eleutheris prosvasis sto stithos kai to thilasmo, opote kai oso thelei...
na dwsei mia mama sumplirwma ama meta apo kanoniko thilasmo exei sunexeia zitisi apo to mwro alla uparxei provlima me to varos kai tin anaptuksi kai o giatros kataliksei oti auto ftaiei,alla auto pou les dn katalavainw pws sxetizetai
egw tha eixa allaksei giatro ki dn tha prosetheta sumplirwma, i sumvouli mou fainetai proswpika akuri kai astirikti an dn upirxe provlima stin anaptuksi...
kai tha sumfwnisw prepei na prosexoume ti leme-to oti kati mporei na to eipe giatros oles kseroume-oses pesame se tzimania-oti mporei na min antapokrinetai stin pragmatikotita gt o 8hlasmos thigei polla sumferonta kai einai kai tomeas pou ligei ekproswpoi tis ugeias endiaferontai na eksereunisoun

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

175ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!!!!!! Δευ Φεβ 21, 2011 12:31 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρουλου ειναι απολυτα φυσιολογικο να αλλαζει προγραμμα συνεχεια.Τα μωρακια περνανε αλματα αναπτυξης.Εκει που μπορει να τρωγανε καθε 3 ωρες ξεφνικα να τρωνε καθε 1.Δεν σημαινει οτι δεν εχεις γαλα αλλα οτι το μικρο προσπαθει να ρυθμισει την παραγωγη σου συμφωνα με τις αναγκες του.Απολυτα φυσιολογικο.Επισης το οτι θηλαζεις δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να εχεις περιοδο.Σε αλλες γυναικες μπορει να μην ερθει οσο καιρο θηλαζουν σε αλλες ερχεται αμεσως και θηλαζουν μια χαρα και για πολυ καιρο.Βλεπεις ολα αυτα ειναι απλοι μυθοι.Χρειαζεται καλυτερη πληροφορηση και καθοδηγηση απο τους γιατρους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις