Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
123 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 123 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 10]

Elisabeth_th


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα!
για να μην αρχισω να κλαιω απο τα νευρα μου, ειπα να το μοιραστω με ομοιοπαθουσες μαμαδες.
Σας κραταει η πεθερά σας το παιδι?
και αν ποσο συχνα?
εμας μονο αν ειναι για να βγουμε, που την κραταει ξυπνια μεχρι τη 1 την νυχτα (το παιδι ειναι 18 μηνων). Και εχθες που ήθελε να την δει.
Αλλιως, οταν ειχαμε πει να την κραταει για να εργαζομαι (εχω ενα μικρο εργαστηρι) ενω τις πρωτες μερες πηγαινε καλα, μετα ολο κατι τυχαινε, ενας καφες με τις γειτονισσες, ενα μνημοσυνο, μια βοηθεια σε καποια αλλη, να κανει τις κουρτινες, να πλυνει τα χαλια, να καθαρισει τα ντουλαπια, οποτε σταματησε να την κραταει. Κατανοω οτι εχει και την μητερα της στο σπιτι αν και εξυπηρετειτε μονη της.
Να σημειωσω οτι εχει 2 γιους, τα αλλα εγγονια ειναι 12 και 14 ετων. Ουτε αυτα τα κρατησε. αλλα η συννυφαδα μου δεν δουλευει και δεν την ενδιαφερει να δουλεψει.
Βλεπω αλλες γειτονισσες της, θειες του αντρα μου να κρατανε τα εγγονια τους οχι για λιγες ωρες αλλα 8ωρα κανονικα και με πιανει παραπονο. Βεβαια, ειναι οι κορες τους οχι οι γιοι τους. ΚΑι τωρα το παραπονο μου κοντευει να με πνιξει....

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελισσαβετ εμενα τον κραταει αλλα ειχαμε θεματακι οταν ηταν μικρος. Δανιστηκε ενα παρκοκρεβατο και τον ειχε εκει μεσα συνεχεια. Εγω στο σπιτι ΠΟΤΕ δεν τον εβαλα σε παρκοκρεβατο. Και στην τελικη στη γιαγια παει για να ασχοληθει η γιαγια μαζι του. Ελεγε το παιδι οτι θελει να παει στην παιδικη χαρα και εκεινη σηκωνοταν μετα απο πατακινησει του πεθερου μου. Τωρα που δεν ζει πια ο πεθερος μου και αφου περασε μια φαση καταθλιψης βλέπω πως ειναι πολυ καλυτερα και τον κραταει οποτε χρειαζεται. Βασικα ημουν σε κατι σεμιναρια 6 μηνες και τον κρατουσε μετα το σχολειο. Και χθες που πηγα να τον παρω μου ειπε να της τον πηγαινω οποτε θελω, να μην τον χασει τωρα που θα καθομαι σπιτι. Αλλα για να φτασουμε σε αυτο το σημειο εγιναν πολλα. Τελος παντων εγω χαιρομαι που δεν δουλευω αν και εχουμε αναγκη απο τα λεφτα, γιατι μπορω να μεγαλωνω τον μικρο μου οπως θελω εγω.
Οσο για την πεθερα σου, απλα δεν θελει να την κραταει και βρισκει δικαιολογιες. Εγω προτειμω να μου πει καποιος οτι, ξερεις δεν μπορω ή δεν θελω για τους χι ψι λογους παρα να λεει, ναι ενταξη, και μετα να βλεπω οτι ζοριζεται και να με κρεμαει οταν εχω δουλεια.
Εγω ειχα θεματακι με τη μαμα μου και ανακατευτηκε και η αδερφη μου. Το τι ακουσα δεν λεγετε. Η πεθερα ειναι πεθερα, ξενη γυναικα, η μανα ομως;;;;;;;;;;;;;;;
Ο αντρας μου εχει πει πως αν αντιληφθει οτι καποιος δημιουργησει θεμα στο αν θα κραταει το παιδι( εφοσον υπαρχει θεμα πχ δουλεια), δεν θα το ξαναδει. Παρα πολυ απλα τα πραγματα. Τα παιδια δεν ειναι παιχνιδια, οταν εχουμε ορεξη να παιξουμε τα περνουμε για λιγο, εχουν συναισθηματα, ειναι ανθρωποι.

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μη στεναχωριεσαι!!Ειναι στον ανθρωπο αυτο!!!Ουτε εμενα εχει κρατησει ποτε τον μικρο μου και ουτε προκειται!!Περα απο το οτι μενει μακρια μας (που αυτο ξεπερνιοταν θα μπορουσαμε να παμε τον μικρο εκει) δεν βλεπω καμια ορεξη!!!Εμας ειναι και μεγαλη αλλα οπως λες και εσυ και τα υπολοιπα εγγονια της που ειναι απο 12 χρονων και πανω δεν τα κρατησε ποτε!!!Μαλλον απο το να στεναχωριεσαι καλητερα να βρεις μια εναλλακτικη λυση!!Εγω ευτυχως εχω τη μαμα μου και σωζει την κατασταση!!Το εχω σκεφτει πολλες φορες και εχω καταληξει καποιοι ανθρωποι αγαπουν να βρισκονται με παιδια και καποιοι απλα δεν το εχουν!!Τωρα βεβαια εμενα η πεθερα μου που εχει μεγαλωσει 5 πως γινετε να μην το εχει δεν ξερω!!Μαλλον χορτασε με τα δικα της και δεν θελει αλλα......

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maraki_D στις Τετ Μαρ 13, 2013 9:25 am, 1 φορά

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πλακα κανετε τωρα ε????η δικη μου την ετρεχα ρε σεις 25 μερες σε γιατρους φυσιοθεραπειες κτλ γιατι πονουσε το χερι της καιδε λεω για τις πρωτες μερες που δεν ηταν καλα αλλα τις τελευταιες μερες που ηταν μια χαρα δεν ειπε η μουλαρα να τα κρατησει να μη τα ξυπναω απο τις 6 τα χαραματα και τα βγαζω στο κρυο...τα πηγαινα στο σχολειο και στη μανα μου κανονικα...κατα τα αλλα οταν ερχεται θεσσαλονικη ειναι για να βγει αυτη σε καμια πιστα και να τρεχει ολη μερα στην αγορα!!!δε βαριεσαι!!!ο μ@λ@κ@ς σπιτι (εγω δλδ)θα εχει ετοιμο φαι μολις γυρισει αυτη πτωμα απο την αγορα... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
αλλα αμα ειναι κανεις γνωστος και ρωταει "πως τα βγαζετε περα με τα παιδια?" πετιεται αυτη σα τσ..τσου και λεει "ε πως βοηθαω κι εγω..." [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
τη σκοτωνεις ή δε τη σκοτωνεις μετα?????

salomaki85

salomaki85
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΙΩΘΩ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ....ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΗΝ ΕΓΓΟΝΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ,ΑΦΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑ....ΤΡΑΓΙΚΟ?????ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΒΟΥΛΟ ΠΛΑΣΜΑ....ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ....!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΕΙ.....ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.....ΑΧ ΣΥΓΧΥΣΤΗΚΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ...ΟΛΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΖΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΙΕΙ.....ΕΧΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΟΥΝ.....ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΗΣ ΕΙΧΑΝ ΔΙΩΞΕΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΝ ΑΥΤΕΣ.....ΠΟΣΟ ΖΗΛΕΥΩ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ........

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό με τα παιδιά της κόρης και τα παιδιά του γιου ποτέ δεν το κατάλαβα... Τι σημασία έχει αν γίνεσαι γιαγιά από την κόρη ή από το γιο? Την ίδια συγγένεια δεν έχεις με το εγγόνι??? (στη δική μου περίπτωση μάλλον έχει περισσότερη συγγένεια μια και ο Αλέξανδρος είναι φτυστός η πεθερά μου!). Η γυναίκα τρελλαίνεται να τον κρατάει, είναι μόνη της, ο πεθερός μου δε ζει, και αν μπορούσε θα τον είχε όλη μέρα κάθε μέρα. Και όλη την ώρα παίζει μαζί του, δεν τον παρκάρει ούτε σε πάρκα, ούτε σε τηλεόραση, ασχολείται συνέχεια.
Ακόμα δεν της έχουμε αφήσει και τα δύο παιδιά βεέβαια, δεν μπορεί να τα κρατήσει και τα δύο (εξάλλου και στη μάνα μου τα αφήνω όταν είναι κι ο μπαμπάς μου στο σπίτι). Το ότι δουλεύουμε τις περισσότερες ωρες από το σπίτι βοηθάει (αν και σου κάνει ένα κεφάλι καζάνι) και μια-δυο φορές της εβδομάδα τα αφήνω 8ωρα στη μάνα μου. Πάντως, από ότι ακούω από σας, μάλλον εχω τύχει στην εξαίρεση πεθεράς, ούτε χώνεται στα δικά μας, βοηθάει με τα παιδιά, θέλει να τα κρατάει, τους αγοράζει ρουχαλάκια, παιχνιδάκια, κτλ.. Βέβαια ο άντρας μου είναι μοναχοπαίδι, οπότε δεν έχει κι άλλη επιλογή.
Very Happy

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πριν μια βδομαδα γνωρισα μια κοπελα που ειναι νιοπαντρη,πανω στην κουβεντα καταλαβα οτι ο αντρας της δεν εχει γονεις και ουτε αδελφια...ΑΜΑΡΤΙΑ ξεαμαρτια εγω το σκεφτηκα εκεινη την ωρα,ειπα ο τελειος αντρας Razz Razz !!!!!! εχω μια σκυλα πεθερα που αν δεν πας με τα νερα της σου κραταει μουτρα(ενα θα σας πω οταν αρραβωνιαστηκα ηθελε με το ζορι να κανουμε κουμπαρα την κορη του νονου του αντρα μου,ειπαμε οχι φυσικα και τα αποτελεσματα ηταν να μην μου μιλαει για 1μηνα αλλα τοτε ημουν χαζη!! δεν ξερω, επρεπε να τις τα πω εξω απο τα δοντια)τωρα ομως λιγο η εγκυμοσυνη,λιγο η τρομαρα που πηρα απο την αδρανεια της μητρας μου μετα την γεννα,δεν το κραταω το στομα μου κλειστο..οτι και αν μου πει εγω την ταπωνω..και μου αρεσει κιολας!!!αυτη βεβαια τα εχει πεξει,σου λεει ξυπνησε το κουτορνηθι?γενικοτερα δεν τα παμε πολυ καλα εδω κι ενα χρονο,ευτυχως δεν εχω προβλημα με τον αντρα μου!!δεν μενει κοντα μας ευτυχως,αλλα μενει στο ιδιο χωριο με τους γονεις μου...τον τελευταιο καιρο οταν παω να δω τους γονεις μου δεν παω καν σ αυτη..η και αν παω θα κατσω μιση ωρα να δω τον πεθερο μου(που ειναι προβατο)και φευγω.το μωρο το εχει δει 5 φορες γιατι ουτε και αυτη εχει πατησει το ποδι της στο σπιτι μας,θελει να της στειλουμε προσκληση...αλλα οχι να μου λειπει..οπως λεει και ο μπαμπας μου (που τα εχει παρει στο κρανιο με την συμπεθερα του)ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ..
και εννοητε οτι δεν θα της το αφησω ποτε..γιατι ξερω οτι και να της αφησω θα κανει οτι γουσταρει,θα της λεω να του δωσει μηλο και αυτη θα του δινει ανανα...και στο τελος θα την πλακωσω στο ξυλο για να δει αστρακια Σας κρατάει η πεθερά το παιδι? 911307 συγνωμη αν σας κουρασα αλλα οταν λεω γι αυτην δεν μπορω να σταματησω..

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η πεθερούλα μου ευτυχώς είναι λίγο μεγάλη και λίγο άρρωστη και δεν μπορεί να την κρατήσει. και λέω ευτυχώς γιατί δεν θα χρειαστεί να εξηγήσω στο στεφάνι μου γιατί δεν την εμπιστεύομαι να μου κρατήσει το παιδί.

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:η πεθερούλα μου ευτυχώς είναι λίγο μεγάλη και λίγο άρρωστη και δεν μπορεί να την κρατήσει. και λέω ευτυχώς γιατί δεν θα χρειαστεί να εξηγήσω στο στεφάνι μου γιατί δεν την εμπιστεύομαι να μου κρατήσει το παιδί.
Μια χαρα εισαι...μην το πεις ουτε του παπα!!!

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maraki_D στις Τετ Μαρ 13, 2013 9:48 am, 1 φορά

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Αυτό με τα παιδιά της κόρης και τα παιδιά του γιου ποτέ δεν το κατάλαβα... Τι σημασία έχει αν γίνεσαι γιαγιά από την κόρη ή από το γιο? Την ίδια συγγένεια δεν έχεις με το εγγόνι???
Very Happy


ούτε εγώ το κατάλαβα ποτέ.
εμάς όμως έτσι μας αντιμετώπιζε η γιαγιά μου (μάνα του πατέρα μου). μας έλεγε οτι τα παιδιά του γιου είναι άλλη οικογένεια.
κουκουρούκου η γιαγιά μου! Shocked Shocked

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:Αυτό με τα παιδιά της κόρης και τα παιδιά του γιου ποτέ δεν το κατάλαβα... Τι σημασία έχει αν γίνεσαι γιαγιά από την κόρη ή από το γιο? Την ίδια συγγένεια δεν έχεις με το εγγόνι???
Very Happy


ούτε εγώ το κατάλαβα ποτέ.
εμάς όμως έτσι μας αντιμετώπιζε η γιαγιά μου (μάνα του πατέρα μου). μας έλεγε οτι τα παιδιά του γιου είναι άλλη οικογένεια.
κουκουρούκου η γιαγιά μου! Shocked Shocked
απειλουνται απο της νυφες..παει και τελειωσε!!! και οταν με το καλο ο κανακαρης τους κανει παιδακι τοτε ειναι που βγαζουν φλικτενες..
αστο καλο δεν τις χωνευω καθολου!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μου το κραταει οποτε θελησω μενει απο κατω και ειναι ευκολα τα πραγματα! οταν ηταν 12 μηνων η κορη μου της την αφηνα και πηγα για δουλεια να βοηθησω λιγο τον αντρα μου! ΠΟΣΟ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ! μερα με την μερα εβρισκα αλλο παιδι .. μεγαλωνε με τα δικα της χουγια και της εκανε ολα τα χατηρια!!!! το παιδι μου γινοτανε αγριμμι ..! αυτο εγινε για ενα χρονο μετα σταματησα δεν γινοτανε αν καθομουν κι αλλο το ειχα χασει το παιχνιδι!!!! ευτυχως που σταματησα και ολα μπηκανε παλι στη θεση τους!!!! γιαυτο δεν ειμαι υπερ να αφηνεις πολλες ωρες το παιδι στη γιαγια και ειδικα σε μικρη ηλικια! τωρα που μεγαλωσε της την αφηνω οποτε χρειαστει γιατι και παλι δεν της εχω πολυ εμπιστοσυνη πολλες φορες κανει πραγματα που νευριαζουμε εγω και ο αντρας μου !!!!!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε γιατι στεναχωριεσαι?να χαιρεσαι πρεπει!
οχι δεν το κραταει οταν τον παω αντι να παιξει μαζι του ειναι εξαφανισμενη,απλωνει ρουχα,πλενει πιατα κτλ κτλ κ οταν λεω φευγουμε μου απανταει μα δεν ειδε καθολου το παιδι,αι απο κει στριγκλα!συγνωμη!
σε ολους λεει οτι τι δεν θα κρατουσα εγω το παιδι να βοηθησω κ τη γεωργια(μαμα μου)αλλα τι να κανεις που εχω τον αναπηρο.αναπηρος=ο πεθερος μου που περπαταει μονος του,τρωει μονος του,παει τουαλετα μονος του απλα του εχει κανει πλυση εγκεφαλου οτι ειναι αρρωστος κ δεν τον αφηνει να βγει απο το σπιτι! Mad δεν υπαρχει αυτη η γυναικα σας λεω!
κ ναι τα παιδια της νυφης δεν ειναι εγγονια!να σας πω οτι ειμαι στον 6ο μηνα εγκυμοσυνης κ δεν το λεει στο σοι της?το κρυβει.
αμαν ξεφυγα δεν ειναι να αρχισω με αυτη τη γυναικα! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:καλε γιατι στεναχωριεσαι?να χαιρεσαι πρεπει!
οχι δεν το κραταει οταν τον παω αντι να παιξει μαζι του ειναι εξαφανισμενη,απλωνει ρουχα,πλενει πιατα κτλ κτλ κ οταν λεω φευγουμε μου απανταει μα δεν ειδε καθολου το παιδι,αι απο κει στριγκλα!συγνωμη!
σε ολους λεει οτι τι δεν θα κρατουσα εγω το παιδι να βοηθησω κ τη γεωργια(μαμα μου)αλλα τι να κανεις που εχω τον αναπηρο.αναπηρος=ο πεθερος μου που περπαταει μονος του,τρωει μονος του,παει τουαλετα μονος του απλα του εχει κανει πλυση εγκεφαλου οτι ειναι αρρωστος κ δεν τον αφηνει να βγει απο το σπιτι! Mad δεν υπαρχει αυτη η γυναικα σας λεω!
κ ναι τα παιδια της νυφης δεν ειναι εγγονια!να σας πω οτι ειμαι στον 6ο μηνα εγκυμοσυνης κ δεν το λεει στο σοι της?το κρυβει.
αμαν ξεφυγα δεν ειναι να αρχισω με αυτη τη γυναικα! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



μάλλον η μόνη του αναπηρία είναι οτι έχει αυτην για γυναίκα! Very Happy Very Happy

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:σε ολους λεει οτι τι δεν θα κρατουσα εγω το παιδι να βοηθησω κ τη γεωργια(μαμα μου)αλλα τι να κανεις που εχω τον αναπηρο.αναπηρος=ο πεθερος μου που περπαταει μονος του,τρωει μονος του,παει τουαλετα μονος του απλα του εχει κανει πλυση εγκεφαλου οτι ειναι αρρωστος κ δεν τον αφηνει να βγει απο το σπιτι! Mad δεν υπαρχει αυτη η γυναικα σας λεω!
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



μάλλον η μόνη του αναπηρία είναι οτι έχει αυτην για γυναίκα! Very Happy Very Happy
εκει εχω καταληξει κ γω φλωρα μου οτι αν ειχε παντρευτει αλλη γυναικα μια χαρα θα ητανε ο ανθρωπος!
μα εχει κανει κ στα παιδια της πλυση(μαζι μ τον αντρα μου)οταν εισαι κολλημενος με τη μανα Mad ευτυχως που τον εκοψε κ αποφασισε απο μονος του να μεινουμε μονοι μας!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?
λογικοτατο!!!!μα ποιον θες διπλα σου?
εγω βεβαια δεν ειχα καμια,ετσι για να μην λεει η μανα του!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?



η πυροβολήμένη η αφεντικίνα μου προχθες εκνευρίστηκε γιατί πήγε να δει την εγκυμονούσα νύφη της και ήταν εκεί η μαμά της και τη βοηθούσε. τα πήρε στο κρανίο κανονικά και έλεγε τι δουλειά έχει και πάει συνέχεια! Shocked Shocked Shocked άκουσον άκουσον!!!! στο σπίτι της κόρης της

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια δεν παίζονται οι γυναίκες... Ακούστε ένα κουλό. Από το σόι του μπαμπά μου δεν ζει κανείς, ούτε ο ίδιος. Ήμουν στα 15 όταν είδα τελευταία φορά τη γιαγιά μου (μαμά του). Η τελευταία της κουβέντα στον μπαμπά μου ήταν, συνοδευόμενη από δυο ξεγυρισμένες, μεγαλοπρεπέστατες μούτζες: Πάρτ' τα μ....α, που αγκαλιάζεις την ίδια γυναίκα 15 χρόνια!!! Την επόμενη φορά που την είδα ήταν στην κηδεία της, με τα βρακιά μας μας πήραν οι γονείς μου και φύγαμε από το σπίτι (μέναμε μαζί της). Για ένα μήνα μέναμε σε ένα σπίτι χωρίς ρεύμα, διαβάζαμε με τα κεριά εγώ και η αδερφή μου, αλλά πίσω δεν έκανε ο πατέρας μου. Να σκεφτείς τί αγάπη που μας είχε, που έπιασε και χάρισε τις προίκες μας (όσες είστε από επαρχία θα καταλάβετε, από έναν γοίκο μας είχε η μάνα μου). Very Happy Very Happy Very Happy Αυτή ήταν πεθερά!!!!

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:καλε γιατι στεναχωριεσαι?να χαιρεσαι πρεπει!
οχι δεν το κραταει οταν τον παω αντι να παιξει μαζι του ειναι εξαφανισμενη,απλωνει ρουχα,πλενει πιατα κτλ κτλ κ οταν λεω φευγουμε μου απανταει μα δεν ειδε καθολου το παιδι,αι απο κει στριγκλα!συγνωμη!
σε ολους λεει οτι τι δεν θα κρατουσα εγω το παιδι να βοηθησω κ τη γεωργια(μαμα μου)αλλα τι να κανεις που εχω τον αναπηρο.αναπηρος=ο πεθερος μου που περπαταει μονος του,τρωει μονος του,παει τουαλετα μονος του απλα του εχει κανει πλυση εγκεφαλου οτι ειναι αρρωστος κ δεν τον αφηνει να βγει απο το σπιτι! Mad δεν υπαρχει αυτη η γυναικα σας λεω!
κ ναι τα παιδια της νυφης δεν ειναι εγγονια!να σας πω οτι ειμαι στον 6ο μηνα εγκυμοσυνης κ δεν το λεει στο σοι της?το κρυβει.
αμαν ξεφυγα δεν ειναι να αρχισω με αυτη τη γυναικα! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



μάλλον η μόνη του αναπηρία είναι οτι έχει αυτην για γυναίκα! Very Happy Very Happy

Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?
λογικοτατο ειναι....αλλα τι ψαχνεις να βρεις?οταν γενναν οι κορες τους ολα τα καταλαβαινουν και τα κατανοουν,οταν ειναι να γεννησει η νυφη και μην σας πω απο την ημερα που ακουν την προταση απο τον γιο τους "η γυναικα μου ειναι εγκυος" αλλαζουν με την μια ολα στο μυαλο τους...εμενα μια φορα σε ολη την εγκυμοσυνη δεν με ρωτησε αν ολα ειναι καλα,το μονο που προσπαθουσε να κανει ηταν να μου λεει συνεχεια πως μεγαλωσε η ανηψια της το μωρο,πως το μεγαλωσε η κορη της κλπ..και με το που γεννησα ξαφνικα αρχισε να ρωταει και τηλεφωνει,οταν ηξερε οτι ειναι η μαμα μου εδω...μωρε τι μας λες?αν εσυ εισαι μια φορα που.......εγω θα γινω 100..

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Maraki_D"]Κορίτσια δεν παίζονται οι γυναίκες... Ακούστε ένα κουλό. Από το σόι του μπαμπά μου δεν ζει κανείς, ούτε ο ίδιος. Ήμουν στα 15 όταν είδα τελευταία φορά τη γιαγιά μου (μαμά του). Η τελευταία της κουβέντα στον μπαμπά μου ήταν, συνοδευόμενη από δυο ξεγυρισμένες, μεγαλοπρεπέστατες μούτζες: Πάρτ' τα μ....α, που αγκαλιάζεις την ίδια γυναίκα 15 χρόνια!!! Την επόμενη φορά που την είδα ήταν στην κηδεία της, με τα βρακιά μας μας πήραν οι γονείς μου και φύγαμε από το σπίτι (μέναμε μαζί της). Για ένα μήνα μέναμε σε ένα σπίτι χωρίς ρεύμα, διαβάζαμε με τα κεριά εγώ και η αδερφή μου, αλλά πίσω δεν έκανε ο πατέρας μου. Να σκεφτείς τί αγάπη που μας είχε, που έπιασε και χάρισε τις προίκες μας (όσες είστε από επαρχία θα καταλάβετε, από έναν γοίκο μας είχε η μάνα μου). Very Happy Very Happy Very Happy Αυτή ήταν πεθερά!!!![
μπραβο...τι να πω? δεν τους νοιαζει αν θα πληγωσουν τον γιο τους με τις κουβεντες που λενε,φτανει να πουν την κακια για την νυφη..σκατενιες

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Σούλα"][quote="florentiab"]
sktv έγραψε:
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?
λογικοτατο ειναι....αλλα τι ψαχνεις να βρεις?οταν γενναν οι κορες τους ολα τα καταλαβαινουν και τα κατανοουν,οταν ειναι να γεννησει η νυφη και μην σας πω απο την ημερα που ακουν την προταση απο τον γιο τους "η γυναικα μου ειναι εγκυος" αλλαζουν με την μια ολα στο μυαλο τους...εμενα μια φορα σε ολη την εγκυμοσυνη δεν με ρωτησε αν ολα ειναι καλα,το μονο που προσπαθουσε να κανει ηταν να μου λεει συνεχεια πως μεγαλωσε η ανηψια της το μωρο,πως το μεγαλωσε η κορη της κλπ..και με το που γεννησα ξαφνικα αρχισε να ρωταει και τηλεφωνει,οταν ηξερε οτι ειναι η μαμα μου εδω...μωρε τι μας λες?αν εσυ εισαι μια φορα που.......εγω θα γινω 100..
εμενα δεν εχει κορη αλλα οπως λες μιλαει για τα παιδια της ανηψιας της απο το δικο της σοι!
οχι να ρωτησει αν ειμαι καλα σε εγκυμοσυνη αλλα χθες οταν της ειπα οτι κ αυτο ειναι αγορι μου λεει:χα να δω τι θα κανεις δυο
πουτ$%$αδες σπιτιShocked ελεος δλδ.ρωτα αν ειναι καλα το μωρο κ το φυλο ειναι το τελευταιο!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="sktv"][quote="Σούλα"]
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?
λογικοτατο ειναι....αλλα τι ψαχνεις να βρεις?οταν γενναν οι κορες τους ολα τα καταλαβαινουν και τα κατανοουν,οταν ειναι να γεννησει η νυφη και μην σας πω απο την ημερα που ακουν την προταση απο τον γιο τους "η γυναικα μου ειναι εγκυος" αλλαζουν με την μια ολα στο μυαλο τους...εμενα μια φορα σε ολη την εγκυμοσυνη δεν με ρωτησε αν ολα ειναι καλα,το μονο που προσπαθουσε να κανει ηταν να μου λεει συνεχεια πως μεγαλωσε η ανηψια της το μωρο,πως το μεγαλωσε η κορη της κλπ..και με το που γεννησα ξαφνικα αρχισε να ρωταει και τηλεφωνει,οταν ηξερε οτι ειναι η μαμα μου εδω...μωρε τι μας λες?αν εσυ εισαι μια φορα που.......εγω θα γινω 100..
εμενα δεν εχει κορη αλλα οπως λες μιλαει για τα παιδια της ανηψιας της απο το δικο της σοι!
οχι να ρωτησει αν ειμαι καλα σε εγκυμοσυνη αλλα χθες οταν της ειπα οτι κ αυτο ειναι αγορι μου λεει:χα να δω τι θα κανεις δυο
πουτ$%$αδες σπιτιShocked ελεος δλδ.ρωτα αν ειναι καλα το μωρο κ το φυλο ειναι το τελευταιο!


καλά Σοφάκι η πεθερά σου είναι πολύ σικ!!!! Σας κρατάει η πεθερά το παιδι? 606100

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις