Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
112 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 112 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki_D έγραψε:Η τελευταία της κουβέντα στον μπαμπά μου ήταν, συνοδευόμενη από δυο ξεγυρισμένες, μεγαλοπρεπέστατες μούτζες: Πάρτ' τα μ....α, που αγκαλιάζεις την ίδια γυναίκα 15 χρόνια!!!

sktv έγραψε:...χθες οταν της ειπα οτι κ αυτο ειναι αγορι μου λεει:χα να δω τι θα κανεις δυο
πουτ$%$αδες σπιτιShocked ...


Shocked Shocked Shocked Shocked
με το λεξιλόγιο των γιαγιάδων...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Maraki_D έγραψε:Η τελευταία της κουβέντα στον μπαμπά μου ήταν, συνοδευόμενη από δυο ξεγυρισμένες, μεγαλοπρεπέστατες μούτζες: Πάρτ' τα μ....α, που αγκαλιάζεις την ίδια γυναίκα 15 χρόνια!!!

sktv έγραψε:...χθες οταν της ειπα οτι κ αυτο ειναι αγορι μου λεει:χα να δω τι θα κανεις δυο
πουτ$%$αδες σπιτιShocked ...


Shocked Shocked Shocked Shocked
με το λεξιλόγιο των γιαγιάδων...


άντε τώρα να πρέπει να της αφήσεις και το παιδί σου. θα στο στείλει πίσω με φράσεις λιμενεργάτη!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα η πεθερά μου μας θερμοπαρακαλάει να παμε καμία εκδρομή,για να την έχει όοολη τη μέρα και τη νύχτα!!!!Όποτε χρειαστηκε την κράτησε με τεράστια χαρά,άσχετα αν εγώ την αφήνω σπάνια,γιατί θέλω να την έχω μαζί μου I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Δεν ξέρω,ίσως επειδή είναι το πρώτο εγγόνι,έχει και το όνομα της,δεν ξέρω!!!Πάντως της έχει τρελή αδυναμία και να σκεφτει κανείς πως γενικα δεν είναι καθόλου εκδηλωτικός χαρακτήρας!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:άντε τώρα να πρέπει να της αφήσεις και το παιδί σου. θα στο στείλει πίσω με φράσεις λιμενεργάτη!

Και μετά θα σου τη λέει η πεθερά επειδή μαθαίνεις το παιδί σου να βρίζει, τσ τσ τσ, οι σημερινες νύφες...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:καλε γιατι στεναχωριεσαι?να χαιρεσαι πρεπει!
οχι δεν το κραταει οταν τον παω αντι να παιξει μαζι του ειναι εξαφανισμενη,απλωνει ρουχα,πλενει πιατα κτλ κτλ κ οταν λεω φευγουμε μου απανταει μα δεν ειδε καθολου το παιδι,αι απο κει στριγκλα!συγνωμη!
σε ολους λεει οτι τι δεν θα κρατουσα εγω το παιδι να βοηθησω κ τη γεωργια(μαμα μου)αλλα τι να κανεις που εχω τον αναπηρο.αναπηρος=ο πεθερος μου που περπαταει μονος του,τρωει μονος του,παει τουαλετα μονος του απλα του εχει κανει πλυση εγκεφαλου οτι ειναι αρρωστος κ δεν τον αφηνει να βγει απο το σπιτι! Mad δεν υπαρχει αυτη η γυναικα σας λεω!
κ ναι τα παιδια της νυφης δεν ειναι εγγονια!να σας πω οτι ειμαι στον 6ο μηνα εγκυμοσυνης κ δεν το λεει στο σοι της?το κρυβει.
αμαν ξεφυγα δεν ειναι να αρχισω με αυτη τη γυναικα! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

η μια απ τις αδερφες της πεθερας μου εχει επισης 'αναπηρο' σπιτι,ο αντρας της με εγκεφαλικο.Εχει μεγαλωσει τα παιδια της κορης της κ συνεχιζει να τα μεγαλωνει (2 αγορια),πριν πανε σχολειο τα κρατουσε γιατι η κορη δουλευει επεστρεφε απο την δουλεια κ συνεχιζε να τα κραταει για να κοιμηθει η κορη να ...ξεκουραστει το κοριτσι,γυρω στις 8 τα παιρνει σπιτι η βιολογικη τους μανα κ κατα τις 9 τα "σπρωχνει" παλι ή στη γιαγια ή σε οποιον ευκαιρει,μαγειρευει για ολους καθημερινα (συζυγο,εγγονια,κορη,γαμπρο κ τον γιο της),τους πλενει -σιδερωνει,κ τους παρακαλαει να την πανε σουπερ για να ψωνισει (παλι για ολους τους αχρηστους),τους σπονσοραρει κανονικα ενω εργαζονται,της την λενε γιατι θελουν καινουριο αμαξι. Προσωπικα την βρισκω κατι παραπανω απο αδικημενη...θυμα μαλλον. Πολυ γλυκος ανθρωπος ομως.Και η κακομοιρη χαιροταν μια μερα που "της εδωσε ρεπο το κοριτσι" για 'να βγεις και εσυ μαμα μια βολτα" Shocked Shocked Ελειψε 1 ωρα απο το σπιτι της η γυναικα κ ηρθε να δει τα δικα μου παιδια.Αυτο ηταν.

florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?



η πυροβολήμένη η αφεντικίνα μου προχθες εκνευρίστηκε γιατί πήγε να δει την εγκυμονούσα νύφη της και ήταν εκεί η μαμά της και τη βοηθούσε. τα πήρε στο κρανίο κανονικά και έλεγε τι δουλειά έχει και πάει συνέχεια! Shocked Shocked Shocked άκουσον άκουσον!!!! στο σπίτι της κόρης της

Αϊντέεεε....οτι να ναι ειναι αυτη ετσι?

[quote="sktv"][quote="Σούλα"]
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?
λογικοτατο ειναι....αλλα τι ψαχνεις να βρεις?οταν γενναν οι κορες τους ολα τα καταλαβαινουν και τα κατανοουν,οταν ειναι να γεννησει η νυφη και μην σας πω απο την ημερα που ακουν την προταση απο τον γιο τους "η γυναικα μου ειναι εγκυος" αλλαζουν με την μια ολα στο μυαλο τους...εμενα μια φορα σε ολη την εγκυμοσυνη δεν με ρωτησε αν ολα ειναι καλα,το μονο που προσπαθουσε να κανει ηταν να μου λεει συνεχεια πως μεγαλωσε η ανηψια της το μωρο,πως το μεγαλωσε η κορη της κλπ..και με το που γεννησα ξαφνικα αρχισε να ρωταει και τηλεφωνει,οταν ηξερε οτι ειναι η μαμα μου εδω...μωρε τι μας λες?αν εσυ εισαι μια φορα που.......εγω θα γινω 100..
εμενα δεν εχει κορη αλλα οπως λες μιλαει για τα παιδια της ανηψιας της απο το δικο της σοι!
οχι να ρωτησει αν ειμαι καλα σε εγκυμοσυνη αλλα χθες οταν της ειπα οτι κ αυτο ειναι αγορι μου λεει:χα να δω τι θα κανεις δυο
πουτ$%$αδες σπιτιShocked ελεος δλδ.ρωτα αν ειναι καλα το μωρο κ το φυλο ειναι το τελευταιο!

Laughing Laughing

η δικια μου -για να πω κ γω Laughing - κραταει τον μεγαλο μου απο τοτε που γεννησα την μικρη κανα 2ωρο το πρωι.Παραπανω δεν μπορει,κουραζεται.Παιζει πολυ μαζι του ή μαλλον επαιζε πολυ,κ τα δυο δεν τα κραταει μας το ειπε.Φοβαται.Δεν το κανω θεμα ομως,παρολο που μου βγαλε την ψυχη οταν εκανα τον γιο μου (το πρωτο μου δλδ) να πηγαινω καθε μερα κ να καθομαστε ωρες κατω για να "την μαθει το παιδι".Δεν με πειραζε να πηγαινω αλλα μας δημιουργουσε προβλημα γιατι το ζητουσε επιμονα,επαιρναν τηλ οι αλλες αδερφουλες και το εκαναν θεμα,μου ελεγε να μην κουραζω τον αντρα μου και αλλες μπουρδες. Μετα απο οοοολο αυτο το σκηνικο κατεληξε στο οτι ειναι δυσκολο να κρατησει πολυ ωρα το ενα μονο,ουτε καν τα δυο μαζι!Τι της λες τωρα? Ολοκληρο στορυ για να ανακαλυψει οτι καλο ειναι να περιμενεις να δεις αν μπορεις κ μετα να κανεις σκηνες...Η γνωμη μου ειναι οτι τα παιδια δεν εχει κανεις αλλος υποχρεωση να τα μεγαλωσει.Τα καναμε κ πρεπει να μπορουμε να τα βγαλουμε περα. Καλο ειναι να μπορει μια γιαγια να βοηθησει,την προτιμω απο νταντα. Και γω θα θελα να μπορουσε.Της εχω πει παντως να μην στεναχωριεται,δεν με πειραζει καθολου,ειναι ευθυνη μου τα παιδια μου.Τον αντρα μου τον πειραζει λιγο,εχει απογοητευτει γιατι ακουγε και αυτος μεγαλα λογια αλλα αλλιως του ηρθανε τα πραγματα...

βιβλιο εγραψα!!!!σταματαωωωω!!!


ρε παιδια ασχετο αλλα γιατι μου βγαινουν bold?αφου δεν εχω επιλεξει κατι τετοιο?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς, λόγω του ότι εργάζονταν και οι δυο μου γονείς, μεγαλώσαμε με τη γιαγιά (τη μαμα του μπαμπά μου) και μέναμε σε διόροφο, πάνω-κάτω. Η γυναίκα σαν πεθερά ήταν μια χαρα, από ότι μου λέει η μανα μου, κι εγώ τη θυμαμαι να ειναι νορμαλ άτομο. Οπότε κι εγώ το θεωρούσα δεδομένο ότι αν δουλεύω τα παιδια θα τα κρατάει η μανα μου ή η πεθερά μου. Και η μάνα μου το ίδιο.
Ο άντρας μου από την άλλη, επειδή η πεθερά μου δεν δούλευε, είχε αρχίσει να αναρωτιέται ποιος θα κρατάει τα παιδιά όταν λείπουμε και οι δύο απο το σπίτι για δουλειά, μάλιστα είχε προτείνει να μη δεχτώ να δουλεψω για ένα εξάμηνο για να μεγαλώσει το παιδί και να το στείλουμε στον παιδικό. Shocked (χωρίς βέβαια να έχει δώσει η πεθερά μου την εντύπωση ότι δεν θα κρατούσε τα παιδιά, ετσι απο μόνος του..)
Νόμιζε ότι το να προτείνω στους γονείς μου να κρατήσουν το παιδί όταν πάω για δουλειά θα είναι βάρος!
Είναι ανάλογα με το πώς έχει συνηθίσει ο καθένας...

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="florentiab"][quote="sktv"]
Σούλα έγραψε:
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:
Nena έγραψε:μερικές πεθερές μάλλον στραβώνουν όταν η λεχώνα προτιμάει τη μαμά της από την πεθερά της... λογικό δεν είναι?
λογικοτατο ειναι....αλλα τι ψαχνεις να βρεις?οταν γενναν οι κορες τους ολα τα καταλαβαινουν και τα κατανοουν,οταν ειναι να γεννησει η νυφη και μην σας πω απο την ημερα που ακουν την προταση απο τον γιο τους "η γυναικα μου ειναι εγκυος" αλλαζουν με την μια ολα στο μυαλο τους...εμενα μια φορα σε ολη την εγκυμοσυνη δεν με ρωτησε αν ολα ειναι καλα,το μονο που προσπαθουσε να κανει ηταν να μου λεει συνεχεια πως μεγαλωσε η ανηψια της το μωρο,πως το μεγαλωσε η κορη της κλπ..και με το που γεννησα ξαφνικα αρχισε να ρωταει και τηλεφωνει,οταν ηξερε οτι ειναι η μαμα μου εδω...μωρε τι μας λες?αν εσυ εισαι μια φορα που.......εγω θα γινω 100..
εμενα δεν εχει κορη αλλα οπως λες μιλαει για τα παιδια της ανηψιας της απο το δικο της σοι!
οχι να ρωτησει αν ειμαι καλα σε εγκυμοσυνη αλλα χθες οταν της ειπα οτι κ αυτο ειναι αγορι μου λεει:χα να δω τι θα κανεις δυο
πουτ$%$αδες σπιτιShocked ελεος δλδ.ρωτα αν ειναι καλα το μωρο κ το φυλο ειναι το τελευταιο!


καλά Σοφάκι η πεθερά σου είναι πολύ σικ!!!! Σας κρατάει η πεθερά το παιδι? - Σελίδα 2 606100
χι χι καλη και του λογου της...ΩΡΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πεθερά τι είναι αυτό????
εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη μου έλεγε να το ρίξω (και ας είχα φτασει 7 μηνών δεν υπήρχε πρόβλημα) το είδε όταν γεννήθηκε κ τα χριστούγεννα που την είχαμε καλέσει για φαγητό κ τελικά έφαγε στο κάτω διαμέρισμα που είχαν κ αυτοί τραπέζι όχι στην πεθερά μου βέβαια το μωρο συνολικά το έχει δει 20 λεπτά κ αν την ρωτήσει κανένας λέει ότι το λατρεύει.

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στο χωριό μου ξέρετε τί λένε; Α, κι εσύ από νεφραμιά ψώνισες;;; Ως γνωστόν, το χειρότερο κομμάτι του ζώου.... Τυχαίο; Δεν νομίζω... Very Happy Very Happy

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωρέ, τί έπαθε;;;;;; Κι εμένα bold τα βγάζει!!!!!!

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΔΗΣ! ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΝ ΤΗΣ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΜΙΚΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΩΝΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΟΧΙ! Very Happy ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΖΗΛΙΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ.ΜΕΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΜΟΥ.ΣΥΧΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΠΑΡΑ ΕΜΕΝΑ. Sad ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΙΣΤΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΔΕΣΜΕΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 47 ΧΡΟΝΩΝ ΚΙ ΕΧΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ!

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ria έγραψε:πεθερά τι είναι αυτό????
εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη μου έλεγε να το ρίξω (και ας είχα φτασει 7 μηνών δεν υπήρχε πρόβλημα) το είδε όταν γεννήθηκε κ τα χριστούγεννα που την είχαμε καλέσει για φαγητό κ τελικά έφαγε στο κάτω διαμέρισμα που είχαν κ αυτοί τραπέζι όχι στην πεθερά μου βέβαια το μωρο συνολικά το έχει δει 20 λεπτά κ αν την ρωτήσει κανένας λέει ότι το λατρεύει.
καλα δεν το πιστευω αυτο!!!σου ελεγε να κανεις εκτρωση?και τα 20λεπτα που εχει δει το μωρακι πολλα της ειναι..αφου δεν εχουν μυαλο!!!λες και θα ζησουν 1000 χρονια,η ζωη ειναι τοσο δα μικρη και αυτες εχουν επιλεξει να χασουν τις χαρες του γιου...νυφες εννωμενες ποτε νηκημενες!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:πεθερά τι είναι αυτό????
εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη μου έλεγε να το ρίξω (και ας είχα φτασει 7 μηνών δεν υπήρχε πρόβλημα) το είδε όταν γεννήθηκε κ τα χριστούγεννα που την είχαμε καλέσει για φαγητό κ τελικά έφαγε στο κάτω διαμέρισμα που είχαν κ αυτοί τραπέζι όχι στην πεθερά μου βέβαια το μωρο συνολικά το έχει δει 20 λεπτά κ αν την ρωτήσει κανένας λέει ότι το λατρεύει.

..κ της μιλας ακομα?δεν ξερω...καλο ειναι να δινουμε ευκαιριες στους ανθρωπους,αλλα "να το ριξεις" 7 μηνων γυναικα? Δεν ειμαι κατα αλλα δεν θα προετρεπα ΠΟΤΕ καμια γυναικα να κανει κατι τετοιο ποσο μαλιστα σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη,αηδιασα ειλικρινα..

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
ria έγραψε:πεθερά τι είναι αυτό????
εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη μου έλεγε να το ρίξω (και ας είχα φτασει 7 μηνών δεν υπήρχε πρόβλημα) το είδε όταν γεννήθηκε κ τα χριστούγεννα που την είχαμε καλέσει για φαγητό κ τελικά έφαγε στο κάτω διαμέρισμα που είχαν κ αυτοί τραπέζι όχι στην πεθερά μου βέβαια το μωρο συνολικά το έχει δει 20 λεπτά κ αν την ρωτήσει κανένας λέει ότι το λατρεύει.

..κ της μιλας ακομα?δεν ξερω...καλο ειναι να δινουμε ευκαιριες στους ανθρωπους,αλλα "να το ριξεις" 7 μηνων γυναικα? Δεν ειμαι κατα αλλα δεν θα προετρεπα ΠΟΤΕ καμια γυναικα να κανει κατι τετοιο ποσο μαλιστα σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη,αηδιασα ειλικρινα..
πεστα χρυσοστομη..

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια ουτε τα αφησα ουτε και θα τα αφησω[εκτος πολυ μεγαλης αναγκης] δεν ξερω νομιζω πως δεν την εμπιστευομαι...οχι τυχαια βεβαιααααμια φορα αφησα την μεγαλη μου που τοτε ηταν 3 ετων για 10 λεπτα να παω διπλα σε ενα μαγαζι και βρηκα το παιδι εξω απο το σπιτι στον 3 οροφο και οταν ακουσε την φωνη μου [τι κανεις κοριτσι μου εδω εξω ;;;που ειναι η γιαγια;;;]βγηκε εξω και χτυπιοταν αχ!!!!καλεεε ποτε βγηκες εξω;;; μια φορα ακομα αναβε εναν αναπτηρα και ενω τον κρατουσε αναμμενο επιασε την κουβεντα και η μικρη κοντεψε να παρει φωτια ...καηκε ευτηχως λιγο στο δαχτυλακι της...το χυροτερο δε ειναι οτι μολις παει καποιο εγγονη περνει τηλ ολους τους συγγενης να πανε στο σπιτι της για να δουν το μικρο και εκει μαζευετε η σαρα και η μαρα...και το τσιγαρο ντουμανη...ανασα δεν περνεις εκει μεσα...ασε καλητερα δεν θελω να παω πουθενα χωρις τα παιδια...Η καλητερη απειλη που εχω ακουσει ειναι[φυγε εσυ και αστα εδω και θα τα κανω εγω ...χαμπαρι δεν θα παρεις] Very Happy και παντα λεει [ αχ!!!ποτε θα ερθετε στην γιαγια ; να σας κανω ΦΑΓΑΚΙ να φατε;]γιατι εμεις τι τρωμε στο σπιτι μας ...πετρες;και αλλα παρα πολλααααααααα οποτε οπως σιγουρα θα καταλαβατε δεν τα αφηνω!!!!!!!!!!!

Elisabeth_th


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι να απαντησω πρωτα δεν ξερω...
τυχερες οσες εχουν καλες πεθερες αλλα μαλλον ειναι τζοκερ κατασταση...
Τελικά είμαστε πολλες σε αυτη την κατασταση...
το παράπονο ειναι οταν ειναι νεα στα 60 δεν δουλευει και βαζει προτεραιοτητα την καλοπεραση. ΣΥμφωνω οτι δεν ειναι υποχρεωση τους αλλα δεν γινεται απο την μια να λενε "οτι θελει η νυφη μου θα την βοηθησω" και "φυσικα θα κραταω τα παιδια για να δουλευει" και οταν ερχεται η ωρα να κανουν πισω...
πιο πολυ την νοιαζει να ειναι το σπιτι καθε πρωι σκουπισμενο, ξεσκονισμενο και να λαμπει (λες και προελανει ο προεδρος της δημοκρατιας) παρα να κρατησει λιγο την μικρη. και εχθες το απογευμα που ηρθε και η αλλη εγγονη μου ελεγε οτι ειδες παιζουν καλυτερα τα παιδια με τα παιδια.
οπως σωστα ειπωθηκε τα εγγονια δεν ειναι παιχνιδακι οποτε τα θελουμε τα παιζουμε.
απλως θα κλεισω την δουλεια μαλλον και στεναχωριεμαι. πιο πολυ για τον αντρα μου που θα πεσουν ολα πανω του. τον γιο της,ε? θελουμε να χτισουμε και σπιτι τρομαρα μας....
δηλαδη πως θελουν να ειμαι? να καθομαι ολη μερα σπιτι, να φροντιζω τα του σπιτιου και τα παιδια? φυσικα και θελω να μεγαλωσω εγω τα παιδια μου αλλα και καθε μην να πλενω κουρτινες και καθε 3 μερες να τιναζω χαλια, συγνωμη αλλα δεν θα παρω...
Μπορει να μενουμε σε χωριο και εδω να τα δινουν σημασια, αλλα εγω μεγαλωσα στην θεσσαλονικη. και ξερω καλα οτι σημαντικοτερο ειναι να εισαι με τον συζυγο σου ευτιχισμενη και με τα παιδια σου, και οχι αν θα λαμπει το σπιτι.
καλα η πεθερα που ειπε να ριξει το παιδι, δεν παιζεται... αντε να μην βρισω και συγχυστω...
οχι οτι με εμας χαρηκε που καναμε το δευτερο τοσο συντομα... οταν εμεινα εγκυος η ΑνναΜαρια ηταν 10 μηνων και η πρωτη κουβεντα ηταν "μα καλα γιατι τοσο συντομα?"...
και το κερασακι ειναι οτι και αυτη η εγγονη εχει το ονομα της (οπως και του αλλου γιου της) και το επομενο θα εχει το ονομα απο την οικογενεια του αντρα μου...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τιγρακι έγραψε:...και παντα λεει [ αχ!!!ποτε θα ερθετε στην γιαγια ; να σας κανω ΦΑΓΑΚΙ να φατε;]γιατι εμεις τι τρωμε στο σπιτι μας ...πετρες;..

Πηγαινε τα καλε τα παιδια στη γιαγια να φάνε λιγο... Που τα αφήνεις νηστικά...
Όσο για το άλλο με τους αναπτήρες και τα τσιγάρα το αφήνω ασχολίαστο γιατί δεν ξέρω τι να πω, ειλικρινα...

Elisabeth_th


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εμενα νομιζει οτι δεν την ταιζω επειδη δεν εχει διπλες στα ποδια, δεν της δινω σοκολατα, δεν της εδωσα κρεμες, δεν την μπουκωνω συνεχεια σε φαγητο, κουλουρακια, γλυκα κλπ.
μεχρι και ο συζυγος μου το καταλαβε και μια φορα την εκραξε πολυ ασχημα...
α και το γνωστο θεμα με το αυγο. πρεπει λεει να της δινω ενα αυγο την ημερα. η μικρη ακομη και τωρα κανει εξαρσεις με εκζεμα στο ποδι...

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σούλα έγραψε:
litsakos έγραψε:
ria έγραψε:πεθερά τι είναι αυτό????
εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη μου έλεγε να το ρίξω (και ας είχα φτασει 7 μηνών δεν υπήρχε πρόβλημα) το είδε όταν γεννήθηκε κ τα χριστούγεννα που την είχαμε καλέσει για φαγητό κ τελικά έφαγε στο κάτω διαμέρισμα που είχαν κ αυτοί τραπέζι όχι στην πεθερά μου βέβαια το μωρο συνολικά το έχει δει 20 λεπτά κ αν την ρωτήσει κανένας λέει ότι το λατρεύει.

..κ της μιλας ακομα?δεν ξερω...καλο ειναι να δινουμε ευκαιριες στους ανθρωπους,αλλα "να το ριξεις" 7 μηνων γυναικα? Δεν ειμαι κατα αλλα δεν θα προετρεπα ΠΟΤΕ καμια γυναικα να κανει κατι τετοιο ποσο μαλιστα σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη,αηδιασα ειλικρινα..
πεστα χρυσοστομη..

Elisabeth_th έγραψε:Τι να απαντησω πρωτα δεν ξερω...
τυχερες οσες εχουν καλες πεθερες αλλα μαλλον ειναι τζοκερ κατασταση...
Τελικά είμαστε πολλες σε αυτη την κατασταση...
το παράπονο ειναι οταν ειναι νεα στα 60 δεν δουλευει και βαζει προτεραιοτητα την καλοπεραση. ΣΥμφωνω οτι δεν ειναι υποχρεωση τους αλλα δεν γινεται απο την μια να λενε "οτι θελει η νυφη μου θα την βοηθησω" και "φυσικα θα κραταω τα παιδια για να δουλευει" και οταν ερχεται η ωρα να κανουν πισω...
πιο πολυ την νοιαζει να ειναι το σπιτι καθε πρωι σκουπισμενο, ξεσκονισμενο και να λαμπει (λες και προελανει ο προεδρος της δημοκρατιας) παρα να κρατησει λιγο την μικρη. και εχθες το απογευμα που ηρθε και η αλλη εγγονη μου ελεγε οτι ειδες παιζουν καλυτερα τα παιδια με τα παιδια.
οπως σωστα ειπωθηκε τα εγγονια δεν ειναι παιχνιδακι οποτε τα θελουμε τα παιζουμε.
απλως θα κλεισω την δουλεια μαλλον και στεναχωριεμαι. πιο πολυ για τον αντρα μου που θα πεσουν ολα πανω του. τον γιο της,ε? θελουμε να χτισουμε και σπιτι τρομαρα μας....
δηλαδη πως θελουν να ειμαι? να καθομαι ολη μερα σπιτι, να φροντιζω τα του σπιτιου και τα παιδια? φυσικα και θελω να μεγαλωσω εγω τα παιδια μου αλλα και καθε μην να πλενω κουρτινες και καθε 3 μερες να τιναζω χαλια, συγνωμη αλλα δεν θα παρω...
Μπορει να μενουμε σε χωριο και εδω να τα δινουν σημασια, αλλα εγω μεγαλωσα στην θεσσαλονικη. και ξερω καλα οτι σημαντικοτερο ειναι να εισαι με τον συζυγο σου ευτιχισμενη και με τα παιδια σου, και οχι αν θα λαμπει το σπιτι.
καλα η πεθερα που ειπε να ριξει το παιδι, δεν παιζεται... αντε να μην βρισω και συγχυστω...
οχι οτι με εμας χαρηκε που καναμε το δευτερο τοσο συντομα... οταν εμεινα εγκυος η ΑνναΜαρια ηταν 10 μηνων και η πρωτη κουβεντα ηταν "μα καλα γιατι τοσο συντομα?"...
και το κερασακι ειναι οτι και αυτη η εγγονη εχει το ονομα της (οπως και του αλλου γιου της) και το επομενο θα εχει το ονομα απο την οικογενεια του αντρα μου...
αυτο παλι με τα ονοματα μου την δινει στα νευρα..εμενα ευτυχως ειναι αγορακι "και μαλλον" θα βαλουμε του πεθερου μου..λεω μαλλον γιατι δεν πολυ αρεσει στον αντρα μου το ονομα του μπαμπα του,αφηστε που το εχει ξαναακουσει απο της κορης του τα παιδια...ενα σοι ενα ονομα? εσχος πια!!!!αλλα χαλαλι ειναι καλος ανθρωπος,το μονο σιγουρο ειναι πως αν ειχαμε κοριτσακι θα ειχαμε φασαριες.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:πεθερά τι είναι αυτό????
εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη μου έλεγε να το ρίξω ...κ αν την ρωτήσει κανένας λέει ότι το λατρεύει.
Πώς και δεν το πρόσεξα αυτό??? Όντως, και που της μιλάς ακόμα πολύ της είναι.. Αλλά αφού το λατρεύει το παιδι...

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απο το λιγο που διαβασα υπαρχουν πολυ χειροτερες καταστασεις με πεθερες,τι να πω βρε κοριτσια υπομονη...εμενα η δικια μου μενει μακρια και δουλευει κιολας.Τον βλεπει μια φορα στις 15 οπου την ξεχναει φυσικα και μολις την δει κλαιει λες και ειναι καποιος ξενος και μεχρι να την μαθει φευγει παλι.Απο του χρονου σταματαει την δουλεια αλλα πως να τον αφησω να τον κρατησει την στιγμη που δεν την ξερει καν και ουτε και η ιδια τον ξερει,τις συνηθειες του,τι τρωει,πως το τρωει δεν εχει ιδεα για τιποτα...οποτε θα ειναι σαν να τον αφηνω σε μια ξενη

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariposa έγραψε:απο το λιγο που διαβασα υπαρχουν πολυ χειροτερες καταστασεις με πεθερες,τι να πω βρε κοριτσια υπομονη...εμενα η δικια μου μενει μακρια και δουλευει κιολας.Τον βλεπει μια φορα στις 15 οπου την ξεχναει φυσικα και μολις την δει κλαιει λες και ειναι καποιος ξενος και μεχρι να την μαθει φευγει παλι.Απο του χρονου σταματαει την δουλεια αλλα πως να τον αφησω να τον κρατησει την στιγμη που δεν την ξερει καν και ουτε και η ιδια τον ξερει,τις συνηθειες του,τι τρωει,πως το τρωει δεν εχει ιδεα για τιποτα...οποτε θα ειναι σαν να τον αφηνω σε μια ξενη
αυτο το σαν μια ξενη το αισθανομαι καθε φορα που την κοιτω,την κυρια που μενει στην επομενη στροφη και καθαριζει καθε μερα το μπαλκονι την αισθανομαι πιο δικο μου ανθρωπο!!!

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
ούτε εγώ το κατάλαβα ποτέ.
εμάς όμως έτσι μας αντιμετώπιζε η γιαγιά μου (μάνα του πατέρα μου). μας έλεγε οτι τα παιδιά του γιου είναι άλλη οικογένεια.
κουκουρούκου η γιαγιά μου! Shocked Shocked
αν ειναι αλλη οικογενεια, τοτε να μην λυσσανε να βγει το ονομα τους!!!!!!

Εγώ ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα με την πεθερά μου. Τα σπιτια μας ειναι διπλα διπλα αλλα ποτε δεν ανακατευτηκε σε τιποτα....Κραταει το παιδι, εναλλαξ με τη μαμα μου γιατι δουλευω, στο σπιτι μας βεβαια και οι δυο (ειμαστε λιγο απολυτοι σ αυτο). Και φαγητο θα μου στειλει και πλυντηριο κ σιδερο κ τα παντα..

Μονο χθες μου κακοφανηκε λιγο που της ειπε ο αντρας μου για την 2η εγκυμοσυνη αλλα οτι ειχα παρει αντιβιωση και πρεπει να ξαναπαμε να με ξαναδει ο γιατρος, και δεν ειπε τιποτα..ουτε με αγκαλιασε, ουτε μου ευχηθηκε ουτε τιποτα...και ο πεθερος μου σημερα που με ειδε ουτε σχολιο..Λες και μπορει να γινει τωρα κατι! Μου κακοφανηκε αυτο
Αντιθετα οι δικοι μου με αγκαλιασαν, μου ευχηθηκαν να πανε ολα καλα κλπ..
Παντως κατα τα αλλα δεν εχω προβλημα δοξα το Θεο!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ 14 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ .ΜΕΡΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΝ ΚΟΥΡΑΖΩ ,ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΜΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα έκανα πάρτυ αν η πεθερά μου δεν ήθελε να κρατήσει τη μικρή!!!
Θα ξαναπώ ότι έχει πάρει πρέφα το γεγονός ότι της μοιάζει λίγο, και αυτό να φωνάζει όλους τους γνωστούς και τους φίλους για να τους τη δείξει, το κάνει κι εμένα και πολύ με τσαντίζει!
Ακούστε σκηνικά:
1)"Θα της το έχω έτοιμο εγώ το δωμάτιο και τα πράγματά της!"
Σκατούλες!! Τίποτα δεν έχει πάρει. Ούτε παρκοκρέβατο που έλεγε, ούτε κρέμες, ούτε καν μπειμπιλίνα δεν έχει σπίτι της. Μου έδωσε κουβέρτα να βρωμάει από αυτά για το σκόρο!

2)Την Κυριακή το κεφαλάκι της μικρής μύριζε ΆΡΩΜΑ! Την είχε παστώσει σας λέω! Ο άντρας μου της έβαλε χέρι και πολύ το ευχαριστήθηκα, αλλά αυτό που με πείραξε είναι ότι μου λέει ψέματα ρε κορίτσια! Της λέω: Τι μυρίζει? Και μου λέει, την έπλυνα με αυτό που της πήρα! (αυτό που της πήρε δήθεν για αφρόλουτρο, είναι ΣΑΜΠΟΥΑΝ!) Το ανοίγω (σφραγισμένο το μπουκάλι και η στάθμη του υγρού απείραχτη) "δε μυρίζει αυτό" της λέω. "Α! μήπως είναι το άρωμα που έριξα στα χέρια μου και μετά τη χάιδεψα?" ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΔΙ! Κορίτσια ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΛΟΥΣΕΙ με το άρωμα!

3)Ενώ της έχω την τσαντούλα με όλα της τα πραγματάκια έτοιμη κάθε φορά, εκείνη δε χρησιμοποιεί την πετσέτα που της έχω, αλλά μια δικιά της!
ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΌΤΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!

4)Βάζει τη μικρή στο καρότσι ΚΑΘΙΣΤΗ!!!! affraid
2 μηνών παιδάκι, είχε γίνει σα σίγμα τελικό το κακόμοιρο! Ποιος ξέρει πόση ώρα την είχε έτσι!
"Δεν ήξερα πώς κατεβαίνει!"
Μα καλά μωρή -μου ήρθε να της πω- θα σου κουλαθεί το χέρι να πάρεις ένα τηλέφωνο??? Κι άντε, θα σου κουλαθεί.
Να τη βάλεις κάπου αλλού δεν ξέρεις??? Στον καναπέ, στο κρεβάτι?
Η ειρωνία είναι τα τελευταία χρόνια -ισχυρίζεται ότι- δούλευε ως νταντά και καυχιέται ότι έχει μεγαλώσει 17 παιδιά!
Σκατά στα μούτρα της! Δεν ξέρει ότι τα μωράκια δεν τα βάζουμε καθιστά?

5)Σήμερα: Ήρθε εδώ να την κρατήσει -δήθεν για καλύτερα- και πιάνει ρε παιδιά και τη βάζει στο κρεβάτι της να κοιμηθεί με το ζόρι! Εγώ τη μικρή δεν τη βάζω στο κρεβάτι παρό μόνο το βράδυ! Θέλω να μάθει να συνδυάσει το κρεβάτι με τον ΥΠΝΟ και όχι με το παιχνίδι! Τα μεσημέρια δεν κοιμάται!

6)Δεν την αλλάζει κάθε φορά που είναι να την ταίσει. Εγώ έχω την τακτική άλλαγμα-τάισμα κάθε 4 ώρες (εκτός αν είναι πολύ λερωμένη, όπου και πάλι, πριν το φαγητό θα την ξανα-αλλάξω!).
Εκείνη, αν το παμπερ δεν έχει 5κιλά κάτουρο δεν την αλλάζει, και θα βρει να την αλλάξει σε άσχετη στιγμή! Τσιγγουνεύεται και το πάμπερ και την κρέμα!

Αν συνεχίσω δε θα σταματάω!

Βασικό!
7)Εμείς την κάνουμε μπάνιο κάθε βράδυ πριν να τη βάλουμε για ύπνο.
Εκείνη θα πιάσει να την κάνει μπάνιο έτσι κι αλλιώς! (εννοώ όλο το κορμάκι της και λούσιμο)
Τα έχωσα κι εγώ στον άντρα μου και του είπα: "Αν της γλυστρίσει το παιδί και χτυπήσει, θα έχω άδικο να της ανοίξω μετά εγώ το κεφάλι στα δύο? Και η μάνα μου να ήταν πάλι το ίδιο θα έκανα! Δε θέλω να παίρνει τέτοια ευθύνη!"

Κορίτσια ΜΑΚΡΙΑ από τις πεθερές! Και ο άντρας μου αύριο θέλει να της την αφήσουμε που είναι τσικνοπέμπτη, αλλά του το ξέκοψα.

Κι όσο για τη διαφορά μάνας-πεθεράς, εχτές την άφησα λίγο στη μάνα μου και της είπα ότι είναι να φάει γύρω στις 6-6:30. Επειδή η μικρή λοιπόν κοιμόταν, η μάνα μου με πήρε τηλέφωνο να με ρωτήσει αν θέλω την ξυπνήσει για να φάει και δεν έδρασε αυθαίρετα!

Κι έχω κι άλλα!!!
Αφήστε κορίτσια!
Έχω καιρό να αναφερθώ στο θέμα και έχω μαζέψει πολλά!
Και πού να σας τα λέω με το γάμο τι γίνεται!
Προσεχώς!!!
Και συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις