Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 10]

101Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Δευ Μαρ 05, 2012 3:04 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε ευχαριστώ πολύ!
τη βάφτιση θα την κάνουμε σίγουρα στο χωριό, 15΄ από τη Λάρισα.
θέλω να δώ για κέντρο αν και σκέφτομαι και το catering.
ψάχνω για μπομπονιέρες και έχω ακούσει ότι στη Λάρισα κάποιο κέντρο για παιδιά με αυτισμό φτιάχνει μπομπονιέρες, ξέρεισ κάτι για αυτό?

102Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Δευ Μαρ 05, 2012 3:24 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
korina26 έγραψε:kai ego apo larisa eimai eimai na geniso anamesa sto igia kai to iaso kserei kamia kopela apo simperifora prosopikou perivolon xrimata? ti mou protinete?

Καλημερα Κορινα! Εγω μενω Βολο αλλα γεννησα στο ΙΑΣΩ, οποτε μπορω να σου πω την εμπειρια μου. Γεννησα τον περασμενο Αυγουστο με φυσιολογικο τοκετο. Γενικα εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ημουν σε τετρακλνο δωματιο το οποιο εχει 2 κρεβατια διπλα διπλα και τα αλλα δυο απεναντι. Στη μεση του δωματιου υπαρχει παραβαν που το χωριζει στα δυο. Αντιστοιχουν ανα δυο κρεββατια ενα μπανιο, ενα ψυγειακι, τηλεοραση. Για τα αλλα δυο κρεββατια εχει τα αντιστοιχα. Ηταν πιο ανετο απο το τρικλινο. Εχει κουμπακι που το πατας και ερχονται οι μαιες αμεσως.

Το καλο ειναι πως το κραβατι στην αιθουσα ωδινων γινεται κρεβατι τοκετου και γεννας εκει χωρις να μετακινεισαι. Εισαι μονη σου στο δωματιο εκει και αντρας σου μπορει στις ωδινες να ειναι μεσα. Το δικο μου τον εβγαλαν εξω στη γεννα. Δεν τον ηθελα κιολας.

Οι μαιες ηταν αψογες. Με βοηθησαν σε οτι ηθελα και γενικα ηταν υπερ τπυ θηλασμου. Ερχοταν και με βοηθουσαν οποτε τις ηθελα. Και οι παιδιατροι ηταν υπερ του θηλασμου.

Ειχα το μωρο συνεχεια μαζι μου. Το επαιρναν για μπανιο, για αλλαγη πανας και για τον παιδιατρο.

Το φαγητο πολυ καλο και απο καθαριοτητα αριστα.

Πληρωσα για φτ στο τετρακλινο 1510 ευρω μαζι με αναισθησιολογο. Αν δεν κανεις επισκληριδιο αφαιρειται ενα ποσο. Ο γιατρος μου ηταν εξτρα. Για φτ το τρικλινο εχει 1955, το δικλινο 2124 και το μονοκλινο 2339. Για καισαρικη ειναι τετρακλινο 1793, τρικλινο 2300, δικλινο 2582, μονοκλινο 2740.

Γενικα εμεινα πολυ ευχαριστημενη

103Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Δευ Μαρ 05, 2012 4:35 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
julia έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ!
τη βάφτιση θα την κάνουμε σίγουρα στο χωριό, 15΄ από τη Λάρισα.
θέλω να δώ για κέντρο αν και σκέφτομαι και το catering.
ψάχνω για μπομπονιέρες και έχω ακούσει ότι στη Λάρισα κάποιο κέντρο για παιδιά με αυτισμό φτιάχνει μπομπονιέρες, ξέρεισ κάτι για αυτό?

Πόσα άτομα θα έχεις? και προς πια κατεύθυνση είναι το χωριό?
Όσο για τις μπομπονιέρες δεν το ξέρω αυτό το κέντρο.

104Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Δευ Μαρ 05, 2012 4:56 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το χωριό είναι προσ τυρναβο και υπολογίζουμε γύρω στα 100 άτομα.
θα το ψάξω για αυτό το κέντρο γιατί θέλω τα χρήματα τουλάχιστο να πιάσουν τόπο.
σε ευχαρίστω πάντως
για κέντρο σκέφτομαι κάτι απλό, δεν θέλω αυτά τα τεράστια με τη χαζή πολυτέλεια.

105Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Δευ Μαρ 05, 2012 5:23 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
julia έγραψε:το χωριό είναι προσ τυρναβο και υπολογίζουμε γύρω στα 100 άτομα.
θα το ψάξω για αυτό το κέντρο γιατί θέλω τα χρήματα τουλάχιστο να πιάσουν τόπο.
σε ευχαρίστω πάντως
για κέντρο σκέφτομαι κάτι απλό, δεν θέλω αυτά τα τεράστια με τη χαζή πολυτέλεια.

Πολλά κέντρα έχει στον δρόμο για Αμπελώνα αλλά είναι αυτά για γάμους.
Στην λαφοντάνα στην βρύση Τιρνάβου έχει εκτός από το μεγάλο για τους γάμους και ένα πιο μικρό.Είναι πολύ όμορφα γιατί έχει και μια λιμνούλα δίπλα με πάπιες.

106Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Δευ Μαρ 05, 2012 12:21 pm

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τον ξέρω το χώρο, κατάλαβα που λές, δεν το είχα σκεφτεί και βολευει γιατι έχει και μεγαλο parking. θα πρέπει το πάσχα να τα ψάξουμε όλα αυτά για να έχουμε στο μυαλό μας πιο συγκεκριμένα πράγματα.έχει τρέξιμο και είναι και απόσταση μεγάλη, δεν πετάγεσαι για ΠΣΚ.
το στολισμό θα τον κάνω εγώ όπωσ και στο γάμο μου. πρέπει να κοιτάξω και για φωτογράφο.ξέρεις κάτι καλό και οικονομικό?
καλο βράδυ

107Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Μαρ 06, 2012 12:38 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
julia έγραψε:τον ξέρω το χώρο, κατάλαβα που λές, δεν το είχα σκεφτεί και βολευει γιατι έχει και μεγαλο parking. θα πρέπει το πάσχα να τα ψάξουμε όλα αυτά για να έχουμε στο μυαλό μας πιο συγκεκριμένα πράγματα.έχει τρέξιμο και είναι και απόσταση μεγάλη, δεν πετάγεσαι για ΠΣΚ.
το στολισμό θα τον κάνω εγώ όπωσ και στο γάμο μου. πρέπει να κοιτάξω και για φωτογράφο.ξέρεις κάτι καλό και οικονομικό?
καλο βράδυ


Όχι δεν ξέρω γιατί εμείς στην βάφτιση του μικρού μου δεν πήραμε φωτογράφο αλλά βάλαμε ένα φίλο μας να βγάλει το βίντεο και φωτογραφίες . Όσο για στολισμό υπάρχουν στην Λάρισα μαγαζιά με μπαλόνια αν το ψάξεις στο internet θα βρεις .

108Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Μαρ 06, 2012 5:20 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν μου αρέσουν τα μπαλόνια. για στολισμο είμαι οκ σχεδόν: στα τραπέζια θα βάλω γλαστράκια με βασιλικό και στην εκκλησία μεγάλεσ μπάλες και καρδιές από μπαμπού στολισμένες με χρωματιστα τριανταφυλλάκια(τα φτιάχνχ ένα ένα)και κορδέλες! στην κολυμπήθρα θα δώ.

109Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Μαρ 06, 2012 5:22 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια φιλη μου που εψαχνε πριν κανα μηνα μου ειπε οτι ολοι για βαφτιση πανω κατω 600€ ζητανε μαζι με το αλμπουμ!!

110Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Μαρ 07, 2012 11:41 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ωχ!!
είμαι λίγο καλομαθημένη σε αυτό γιατί στο γάμο μου βρήκα φωτογράφο με 1600ευρώ τα πάντα και φοβερή δουλειά. όταν άλλοι μου ζητούσαν 2500 και 3000.
θα πρέπει και αυτό να το ψάξω το πάσχα!
τουλάχιστον θα έχουμε τρέξιμο και θα κάψουμε τις θερμίδες από το αρνί!!!

111Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Μαρ 07, 2012 11:48 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
julia έγραψε:ωχ!!
είμαι λίγο καλομαθημένη σε αυτό γιατί στο γάμο μου βρήκα φωτογράφο με 1600ευρώ τα πάντα και φοβερή δουλειά. όταν άλλοι μου ζητούσαν 2500 και 3000.
θα πρέπει και αυτό να το ψάξω το πάσχα!
τουλάχιστον θα έχουμε τρέξιμο και θα κάψουμε τις θερμίδες από το αρνί!!!

για γαμο ειναι ακριβοτερα σιγουρα απο την βαφτιση, γιατι στην βαφτιση ειναι μονο στο μυστηριο!
αυτος που σε φωτογραφισε στον γαμο δν μπορει να αναλαβει τη δουλεια αφου σου αρεσε τοσο?

112Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Μαρ 07, 2012 12:13 pm

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
είναι λίγο δύσκολο γιατί ζω στην Καλαμάτα και ο σύζυγος είναι από Λάρισα.
οπότε αν πω οτι του πληρώνω τα εκτός έδρας μάλλον θα έρθω στα ίδια. το έχω βάβαια και αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μου

113Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Μαρ 07, 2012 1:13 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
julia έγραψε:είναι λίγο δύσκολο γιατί ζω στην Καλαμάτα και ο σύζυγος είναι από Λάρισα.
οπότε αν πω οτι του πληρώνω τα εκτός έδρας μάλλον θα έρθω στα ίδια. το έχω βάβαια και αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μου

α συγγνώμη , νόμιζα ότι τον είχες κάνει Λάρισα και τον γάμο!! Embarassed Embarassed Embarassed εγώ πάντως σου προτίνω να ζητήσεις κανονικό άλμπουμ για την βάφτιση και όχι ψηφιακό, πιστεύω ότι θα ειναι προσεγμένο και εκείνο και θα σας βγει και φθηνότερα!!

114Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Απρ 25, 2012 5:06 am

stalitsa2012


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω απο Λαρισα ειμαι και εγκυος στο πρωτο μου παιδακι,αγορακι! Very Happy ΠΗΤ 17/5. Εγω προκειται να γεννησω στο Ιασω,με γιατρο τον Καργιωτη,εξαιρετικος γιατρος δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι στιγμης! Ηθελα να σας ρωτησω,εδω στη Λαρισα,ποιον παιδιατρο εχετε να μου προτεινετε??

115Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Απρ 25, 2012 5:27 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stalitsa2012 έγραψε:Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω απο Λαρισα ειμαι και εγκυος στο πρωτο μου παιδακι,αγορακι! Very Happy ΠΗΤ 17/5. Εγω προκειται να γεννησω στο Ιασω,με γιατρο τον Καργιωτη,εξαιρετικος γιατρος δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι στιγμης! Ηθελα να σας ρωτησω,εδω στη Λαρισα,ποιον παιδιατρο εχετε να μου προτεινετε??

Γεια σου με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά . Εγώ πάω στην Κωνσταντίνα Γρηγορίου. Είναι καταπληκτική πολύ γλυκιά και κερδίζει τα μωράκια με την πρώτη. Έχει ιατρείο στην πλατιά ταχυδρομείου πάνω από τα μπενετον.

116Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Απρ 25, 2012 5:33 am

stalitsa2012


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστω miki2009 για τις ευχες σου και την γρηγορη απαντηση σου.Να χαιρεσαι το παιδακι σου!!

117Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Μάης 17, 2012 11:44 am

royla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια.Εγω ολα τα χρονια πηγαινα στον καρυωτη αλλα ηταν πολυ διαφορετικος.Εχει τωρα τοσο πολυ κοσμο που σε ξεπεταει χωρις να προλαβεις να ρωτησεις αυτα ολα που θες. Παλια δεν ηταν ετσι.Πηγα για μια τραχηλιτιδα που ειχα και η μαια αφου επεμεινε να δειξει εκεινη το τεστ παπ στο γιατρο [αρκετες φορες μου το ειπε]δεν δεχτηκα γιατι ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα.Μου ελεγε οτι δεν θα με δει ο γιατρος επειδη δεν χρειαζεται οπως και εγινε.Δεν μου εγραψε καν καλλιεργεια κολπικου υγρου παρα μου δωσε μια θεραπεια ετσι.Αλλα να μην δει τον τραχηλο ενω ανησυχουσα τοσο?Δεν αμφιβαλλω οτι ειναι καλος γιατρος και ευγενεστατος αλλα εχει πολυ κοσμο και εχει παψει να ασχολειται με τις γυναικες.Σε ξεπεταει αρον αρον.Δεν ξερω σε ποιον αλλο ιδιωτη να παω. pale

118Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Παρ Μάης 18, 2012 3:39 am

Vicky Kol


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας, εγω δεν ειμαι απο Λαρισα αλλα προσπαθω χρονια να γινω Λαρισαια και δεν τα καταφερνω. Για να εξηγουμαι, ειναι ο αντρας μου απο Λαρισα και πηραμε την αποφαση να ερθουμε να μεινουμε μονιμα εκει. Φτιαξαμε ενα σπιτακι και περιμεναμε μεταθεση. Περιμενουμε απο το 2009 και ακομα. Σχολεια κλεινουν, σχολεια συγχωνευονται, εμεις στην απ'εξω.Ειμαστε εκπαιδευτικοι. Το σπιτακι καθεται ανεκμεταλλευτο, εμεις το πληρωνουμε, με δυσκολια πλεον και μενουμε σ'ενα τριαρι στην πολη μου. Εγω ειμαι απο Πελοποννησο!
Ερχομαστε σχετικα συχνα στη Λαρισα, εχω ενισχυσει την αγορα σας ουκ ολιγες φορες, μιλαμε για μισθους ολοκληρους, στις καλες εποχες. Μπορω να πω οτι μου αρεσει. Στην αρχη δεν το χωρουσε το μυαλο μου οτι θα φυγω απ΄τον τοπο μου, αλλα εδω που μενουμε ειναι μια μικρη πολη χωρις ενδιαφερον, μονο το καλοκαιρι εχουμε θαλασσα ατελειωτη, και πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται οτι θα περναω καλυτερα εκει!
Τον Νοεμβριο περιμενουμε το πρωτο μας μωρακι και εχω ξετρελλαθει. Ισως μας φερει γουρι και μορια και γινω επιτελους Λαρισαια!!!

119Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Μάης 19, 2012 5:01 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σου vicky!
καλωσόρισες
είμαστε σε παρόμοια κατάσταση! εκπαιδευτικοί και οι δύο με άντρα Λαρισαίο και το οικόπεδο περιμένει στη Λάρισα.
ζούμε καλαμάτα και τον Οκτώβριο του 11 αποκτήσαμε το πρώτο μασ παιδάκι. όμως ούτε το υπουργείο οικονομικών (επίδομα παιδιού 50ευρώ)ούτε το υπουργείο παιδείας (ούτε καν απόσπαση)το εκτίμησε!!!!
Με την ελπίδα ζούμε και εμείς!
υπομονή! ερχεται καλοκαίρι και έχουμε θάλασσα!

120Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Μάης 19, 2012 5:37 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι έγινε julia έτοιμες οι ετοιμασίες για την βάφτιση?

121Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Μάης 19, 2012 8:29 am

Vicky Kol


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
julia έγραψε:γεια σου vicky!
καλωσόρισες
είμαστε σε παρόμοια κατάσταση! εκπαιδευτικοί και οι δύο με άντρα Λαρισαίο και το οικόπεδο περιμένει στη Λάρισα.
ζούμε καλαμάτα και τον Οκτώβριο του 11 αποκτήσαμε το πρώτο μασ παιδάκι. όμως ούτε το υπουργείο οικονομικών (επίδομα παιδιού 50ευρώ)ούτε το υπουργείο παιδείας (ούτε καν απόσπαση)το εκτίμησε!!!!
Με την ελπίδα ζούμε και εμείς!
υπομονή! ερχεται καλοκαίρι και έχουμε θάλασσα!

Υπομονη εχω, αλλωστε τοσα χρονια αυτο κανω, αλλα τα χρηματα τελειωνουν. Για βαλε επι 3 χρονια πληρωνουμε δανειο και ενοικιο τα οποια ειναι πλεον 1μισης μισθος! Με τι να ζησεις; Πολυ ζορι, και η περιοχη πολυ δυσκολη αλλα οι Λαρισαιοι δεν βολευονται αλλου βλεπεις. Ειναι ενα θεμα τριβης με τον αντρα μου γιατι ενω ειμαστε τακτοποιημενοι εδω στον τοπο μου αυτος ηθελε να παμε εκει να φτιαξουμε σπιτι ντε και καλα. Και τωρα...το πληρωνουμε! Ας ειμαστε καλα, εμεις ελπιζουμε με το παιδι να συμπληρωσει ο αντρας μου τα μορια και να παρει μεταθεση και εγω να ακολουθησω με αποσπαση!

122Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Μάης 19, 2012 11:59 am

stergia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια εχει καμια τον μεσσηνη?για να ακουσω γνωμες...... Very Happy

123Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Κυρ Μάης 20, 2012 5:24 am

julia

julia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
miki2009 έγραψε:Τι έγινε julia έτοιμες οι ετοιμασίες για την βάφτιση?

οι ετοιμασίες έμειναν λίγο πίσω. απλά κλείσαμε την εκκλησία και το κέντρο.
τις μπομπονιέρες και τα προσκλητήρια θα τα κάνω μόνη μου. το ίδιο και το στολισμό της εκκλησίας και του κέντρου. μια ματιά που έριξα σε κάποια καταστήματα στη Λάρισα που μου είπαν για οικονομικά δεν ήξεραν τι ζητούσαν.
εντάξει σχετικά δρομολογήσαμε τα πράγματα. μας περιμένει πολύ χειροτεχνία!!

124Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Κυρ Μάης 20, 2012 6:09 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stergia έγραψε:Κοριτσια εχει καμια τον μεσσηνη?για να ακουσω γνωμες...... Very Happy

δν τον ξέρω προσωπικά , ξέρω ότι ειναι πολύ καλός όμως και ασχολείται με εξωσωματικές κυρίως! Είναι ο διευθυντής του πανεπιστημειακου Λάρισας και η επίσκεψη σε αυτόν κοστίζει 90€ την φορά! (ένας λόγος που δν τον ξέρω και μάλλον δν θα τον μάθω και προσωπικά! Razz Razz ) έχω ακούσει πάντως τα καλύτερα, έχει πολύ εμπειρία, αλλά δν ασχολείται πολύ έχω μάθει, συνήθως τον βοηθάει ο Νταφόπουλος, που για μένα είναι πολύ καλός γιατρός και τον ξέρω προσωπικά!αν δν ήταν αυτή η 3ωρη αναμονή κάθε φορά που έχεις ραντεβού για να μπεις , αυτόν θα διάλεγα Cool Cool !!! αλλά είναι εντελώς προσωπική γνώμη ο γιατρός κακά τα ψέματα!! για όλους υπάρχουν και ικανοποιημένοι και δυσαρεστημένοι!Είναι εσύ πως τον νιώθεις!!

125Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 5 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Μάης 22, 2012 10:50 am

stergia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πηγα να με δει για εναν πολυποδα.....ηταν πολυ καλος και ευγενικος.....και μου τον συνεστησε η κουνιαδα μου που δουλευει στο νοσοκομειο......ξερω οτι ειναι πολυ καλος και θα τον ηθελα και μετα για την εγκυμοσυνη απλα επειδη ξερω οτι εχει μεγαλο φορτο φοβαμαι μην με ξεπεταει.....εχετε να μου προτεινετε καποιον αλλον?και εκτος νοσοκομειου....πχ να μου απανταει στο τηλ αν κατι τον χρειαστω.....αυτο φοβαμαι πιο πολυ στον καθηγητη....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις