Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

176Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 10:40 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και γω μαλλον για Ιασω παω, δε μου ακουγεται εξωφρενικο το τιμολογιο, εχω και την ιδιωτικη ασφαλεια οποτε ειμαι ok

177Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:03 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="mum.gr"]και γω μαλλον για Ιασω παω, δε μου ακουγεται εξωφρενικο το τιμολογιο, εχω και την ιδιωτικη ασφαλεια οποτε ειμαι ok

Πότε με το καλό?

178Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:07 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ουυυυυ αργω ακομη, τελος Σεπτεμβρη, μολις το εμαθα...μακαρι να πανε ολα καλα!!

179Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:18 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
με το καλό σου εύχομαι.Εγώ γεννησα 10 Αυγούστου 2012 το αντράκι μου και τώρα γεννάω μέχρι 20 Αυγούστου πάλι!
Ενα μήνα πιο νωρίς γεννάω από εσένα..κοντά κοντά!να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

180Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:20 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοπελιααααααα κοντα κοντα ε? μπραβο σου!!!!!! με εναν μηνα διαφορα μαλλον δε σε πετυχω στο Ιασω χαχα

181Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:25 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mum.gr έγραψε:κοπελιααααααα κοντα κοντα ε? μπραβο σου!!!!!! με εναν μηνα διαφορα μαλλον δε σε πετυχω στο Ιασω χαχα

χαχαχ όντως κοντά κοντά.Γιάυτό και έχω μάθει τον τιμοκατάλογο απέξω του Ιασώ!Είμαι όπως βλέπεις πολύ συχνή πελάτισσα...
Να σε ρωτήσω.Μου είπες ότι ήταν να μπεις με πρόκληση.Για ποιον λόγο.Είχε περάσει η ημερομηνία σου?

182Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:30 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
την προκληση την αποφασισε γιατι εβλεπε μειωμενο αμνυακο υγρο, το πιστευω και προφανως ηταν σωστη αποφαση, αφενως φιατι θυμαμαι κατι βρεγμενα εσωρουχα αφετερου να που τελικα επρεπε να βγει και βγηκε μονο του λιγο νωριτερα, αν δεν ειχε αποφασισει νωριτερα ο Χρηστος να βγει θα τον ειχα για Θεο τον γιατρο

183Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:39 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και υπαρχει ενα θεμα που σε αφορα
μανουλες Αυγουστου Σεπτεμβριου 2013...ελα να μας κανεις παρεα!!!

θα μου πεις καλε τον τοκετο σου τον εκανες με προκληση 6 το πρωι ή οχι?

184Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:41 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και εγώ με πρόκληση μπήκα.ήταν να γεννήσω μέχρι 14 Αυγούστου.2 βδομάδες νωρίτερα μου έλεγε ότι βλέπει τον ομφάλιο λώρο πίσω ακριβώς από το κεφαλάκι του.εκείνο το διάστημα και μετά με έβλεπε σε καθημερινή βάση.Ωσπου την Πέμπτη μεσημερι που πήγα για εξεταση μου λέει σήμερα βραδυ μπαίνεις μέσα¨,ο ομφάλιος λώρος επιμένει πίσω από το λαιμό του,μην έχουμε τίποτα άλλα τωρα στο τέλος.Τον άκουσα και εγώ δεν ήξερα αν είναι έτσι ή οχι αλλά δεν τ διακινδύνευσα βέβαια.7 το πρωί μου βάλανε ορό κλπ δεν ένιωθα πόνο στην αρχή παρόλο που ξεκίνησε η διαστολή.Ηρθε μου έσπασε τα νερα κατα τις 12 και από κει και μετα ΠΟΝΟΣ!!!!!! 12:50 κατι ενιωθα από κατω φωναζω τις μαίες.Γεννάμε!13:05 είχα γεννήσει.Με 2 σπρωξιές στην κυριολεξία..Ηθελε να βγει η αγάπη μου!

185Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:47 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
απλα συχαινομαι να κυνδηνολογω αλλα κοριτσι να τον προσεχεις τον Ηλια, ειναι καθε βραδυ μεχρι τις 11 στο ιατρειο, συνηθως πτωμα και με ενα ουισκακι στο χερι, που να μπορεσει να ξυπνησει στο εκτακτο? δεν ειναι κακος ανθρωπος και του χρωσταω το παιδι μου αλλα φοβαμαι να ξαναπαω και το σκεφτομαι που θα τον δω στους διαδρομους του ιασω γιατι περασα πολλα μαζι του, εχω κλαψει στο ιατρειο του οχι μια και δυο... αλλα εκανε ενα φαουλ στη γεννα και ενα μεγαλυτερο μετα... δε θα περιμενω να τριτωσει... απλα πρεπει να πει και κανενα οχι σε καμια εγκυο, σε κανενα ραντεβου, δουλευει παααρα πολυ...

για πες...καλο το Ιασω???? καλες οι μαιες? το μπανιο καλο? μπορεις να πληνεις το παιδι αν θες μονη σου στο δωματιο??

186Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:50 am

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kostaslarissa έγραψε:Kορίτσια να σας βοηθήσω όσο μπορώ.Εγώ γέννησα πριν 6 μήνες στο Ιασώ. Τότε υπήρχε άλλος τιμοκατάλογος ποιο φθηνός σε σχέση με αυτόν που ανάρτησα πριν λίγες μέρες..και ισχύει για τα σημερινα δεδομένα...πριν 6 μήνες λοιπόν δίνονταν το επίδομα τοκετού...αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ..δεν δίνονταν σε εμάς τις μανάδες αλλά το έπαιρνε κατευθείαν η κλινική ή το νοσκομείο αναλόγως που γεννησες..γιάυτό και οι τιμές ήταν πιο λογικές,εγώ ας πούμε πλήρωσα τότε με φυσιολογική γέννα 1300 το γιατρό μου,1000 το δωμάτιο(δικλινο)και 100 τον αναισθησιολόγο + 900 περίπου που πήρε απευθείας η κλινική από το επίδομα τοκετού(ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΕΠ.ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.) Τώρα που ξαναείμαι έγκυος πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε ότι το επίδομα τοκετού κόπηκε εντελώς (δεν το παίρνουν πλέον οι κλινικές και τα νοσοκομεία..αλλα ούτε εννοειται και εσύ) άρα άλλαξε και ο τιμοκατάλογος.Τώρα θα πληρώσω 1300 σε γιατρό(όπως ισχυε και πριν 6 μήνες),100 αναισθησιολόγο(όπως ισχυε) και 1300(δικλινο)ενώ είχα πληρώσει 1000.Αυξήθηκε δηλαδή το κόστος δωματίου,λόγω κοπής του επιδοματος!!!!το δικαιούνται μόνο μητέρες που γεννάνε στο σπίτι!!!!

τώρα σε ότι αφορά το τι χρήματα δικαιούσαι στο χέρι παίζει ρόλο αν δουλευες.Εγώ έπαιρνα από την δουλειά 860 μεικτά..Πληρώθηκα επίδομα κυοφορίας(56 μέρες πριν) 1068Ε ,επίδομα λοχείας (63 μερες μετα) 1311Ε και ένα υπόλοιπο απο ΟΑΕΔ 600Ε..Αυτά είναι που δικαιούσαι επ.λοχείας και κυοφορίας και το υπολοιπο στο πληρώνει ο ΟΑΕΔ..τώρα φυσικά παιρνω το 6μηνο μητρότητας απο ΟΑΕΔ που ειναι 586 μεικτά,514 καθαρά..Ελπίζω να βοήθησα

σε ευχαριστω για την απαντηση!εχω παρει 1100 για τις 56 μερες και υπολογιζω και γυρω στα 1300 για τις 63 μερες.τωρα για το ποσο του οαεδ δεν ξερω πως βγαινει για να το υπολογισω!ειμαστε λιγο ατυχες που κοψανε το επιδομα τοκετου!αν διαβασα καλα περιμενεις το μωρακι σου τον αυγουστο?με το καλο να το παρεις στην αγκαλια σου!

187Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 11:57 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλά τι να πω για το Ιασώ!!!!!!ΚΟΡΥΦΗ!Εγώ εμεινα υπερικανοποιημένη,όπως και η κοπέλα δίπλα μου!!!Αφού κλαίγαμε όταν φύγαμε από κει Very Happy το προσωπικό αψογο,με το που χτυπούσες το κουδουνάκι στο δευτερόλεπτο ήταν εκεί!Πεντακάθαρα,φαγητό μιαμ μιαμ μου τρέχανε τα σάλια!περιμενα πως και πως να μου το φέρουν!(Λες και είχα να φάω κανένα μήνα) τωρα για μπάνιο δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κάνεις εσύ.το προσωπικό αλλαζει πάνες στο μικράκι,όπως και μπάνιο..Εσύ το μόνο που κάνεις είναι να το θηλάζεις...και αν θέλεις να θηλάσεις είναι υπέρ του θηλασμού...!έχεις το μωρό σου 24ωρες στο δωμάτιο...εκτός και αν θέλεις τα βραδια να στο παίρνουν να ξεκουράζεσαι λόγω που θα είσαι και κομμάτια και εγχειρισμένη!Τι να πω είναι όλα super!!!!

188Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 12:00 pm

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
xrisoula έγραψε:
kostaslarissa έγραψε:Kορίτσια να σας βοηθήσω όσο μπορώ.Εγώ γέννησα πριν 6 μήνες στο Ιασώ. Τότε υπήρχε άλλος τιμοκατάλογος ποιο φθηνός σε σχέση με αυτόν που ανάρτησα πριν λίγες μέρες..και ισχύει για τα σημερινα δεδομένα...πριν 6 μήνες λοιπόν δίνονταν το επίδομα τοκετού...αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ..δεν δίνονταν σε εμάς τις μανάδες αλλά το έπαιρνε κατευθείαν η κλινική ή το νοσκομείο αναλόγως που γεννησες..γιάυτό και οι τιμές ήταν πιο λογικές,εγώ ας πούμε πλήρωσα τότε με φυσιολογική γέννα 1300 το γιατρό μου,1000 το δωμάτιο(δικλινο)και 100 τον αναισθησιολόγο + 900 περίπου που πήρε απευθείας η κλινική από το επίδομα τοκετού(ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΕΠ.ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.) Τώρα που ξαναείμαι έγκυος πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε ότι το επίδομα τοκετού κόπηκε εντελώς (δεν το παίρνουν πλέον οι κλινικές και τα νοσοκομεία..αλλα ούτε εννοειται και εσύ) άρα άλλαξε και ο τιμοκατάλογος.Τώρα θα πληρώσω 1300 σε γιατρό(όπως ισχυε και πριν 6 μήνες),100 αναισθησιολόγο(όπως ισχυε) και 1300(δικλινο)ενώ είχα πληρώσει 1000.Αυξήθηκε δηλαδή το κόστος δωματίου,λόγω κοπής του επιδοματος!!!!το δικαιούνται μόνο μητέρες που γεννάνε στο σπίτι!!!!

τώρα σε ότι αφορά το τι χρήματα δικαιούσαι στο χέρι παίζει ρόλο αν δουλευες.Εγώ έπαιρνα από την δουλειά 860 μεικτά..Πληρώθηκα επίδομα κυοφορίας(56 μέρες πριν) 1068Ε ,επίδομα λοχείας (63 μερες μετα) 1311Ε και ένα υπόλοιπο απο ΟΑΕΔ 600Ε..Αυτά είναι που δικαιούσαι επ.λοχείας και κυοφορίας και το υπολοιπο στο πληρώνει ο ΟΑΕΔ..τώρα φυσικά παιρνω το 6μηνο μητρότητας απο ΟΑΕΔ που ειναι 586 μεικτά,514 καθαρά..Ελπίζω να βοήθησα

σε ευχαριστω για την απαντηση!εχω παρει 1100 για τις 56 μερες και υπολογιζω και γυρω στα 1300 για τις 63 μερες.τωρα για το ποσο του οαεδ δεν ξερω πως βγαινει για να το υπολογισω!ειμαστε λιγο ατυχες που κοψανε το επιδομα τοκετου!αν διαβασα καλα περιμενεις το μωρακι σου τον αυγουστο?με το καλο να το παρεις στην αγκαλια σου!

τα ίδια χρήματα πήραμε από οτι βλέπω..οπότε και από Οαεδ γυρω στα 600 Ε θα πάρεις.Ναι πρώτα ο Θεός Αύγουστο γεννάω πάλι.Εσυ?

189Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 12:03 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kostaslarissa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
kostaslarissa έγραψε:Kορίτσια να σας βοηθήσω όσο μπορώ.Εγώ γέννησα πριν 6 μήνες στο Ιασώ. Τότε υπήρχε άλλος τιμοκατάλογος ποιο φθηνός σε σχέση με αυτόν που ανάρτησα πριν λίγες μέρες..και ισχύει για τα σημερινα δεδομένα...πριν 6 μήνες λοιπόν δίνονταν το επίδομα τοκετού...αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ..δεν δίνονταν σε εμάς τις μανάδες αλλά το έπαιρνε κατευθείαν η κλινική ή το νοσκομείο αναλόγως που γεννησες..γιάυτό και οι τιμές ήταν πιο λογικές,εγώ ας πούμε πλήρωσα τότε με φυσιολογική γέννα 1300 το γιατρό μου,1000 το δωμάτιο(δικλινο)και 100 τον αναισθησιολόγο + 900 περίπου που πήρε απευθείας η κλινική από το επίδομα τοκετού(ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΕΠ.ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.) Τώρα που ξαναείμαι έγκυος πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε ότι το επίδομα τοκετού κόπηκε εντελώς (δεν το παίρνουν πλέον οι κλινικές και τα νοσοκομεία..αλλα ούτε εννοειται και εσύ) άρα άλλαξε και ο τιμοκατάλογος.Τώρα θα πληρώσω 1300 σε γιατρό(όπως ισχυε και πριν 6 μήνες),100 αναισθησιολόγο(όπως ισχυε) και 1300(δικλινο)ενώ είχα πληρώσει 1000.Αυξήθηκε δηλαδή το κόστος δωματίου,λόγω κοπής του επιδοματος!!!!το δικαιούνται μόνο μητέρες που γεννάνε στο σπίτι!!!!

τώρα σε ότι αφορά το τι χρήματα δικαιούσαι στο χέρι παίζει ρόλο αν δουλευες.Εγώ έπαιρνα από την δουλειά 860 μεικτά..Πληρώθηκα επίδομα κυοφορίας(56 μέρες πριν) 1068Ε ,επίδομα λοχείας (63 μερες μετα) 1311Ε και ένα υπόλοιπο απο ΟΑΕΔ 600Ε..Αυτά είναι που δικαιούσαι επ.λοχείας και κυοφορίας και το υπολοιπο στο πληρώνει ο ΟΑΕΔ..τώρα φυσικά παιρνω το 6μηνο μητρότητας απο ΟΑΕΔ που ειναι 586 μεικτά,514 καθαρά..Ελπίζω να βοήθησα

σε ευχαριστω για την απαντηση!εχω παρει 1100 για τις 56 μερες και υπολογιζω και γυρω στα 1300 για τις 63 μερες.τωρα για το ποσο του οαεδ δεν ξερω πως βγαινει για να το υπολογισω!ειμαστε λιγο ατυχες που κοψανε το επιδομα τοκετου!αν διαβασα καλα περιμενεις το μωρακι σου τον αυγουστο?με το καλο να το παρεις στην αγκαλια σου!

τα ίδια χρήματα πήραμε από οτι βλέπω..οπότε και από Οαεδ γυρω στα 600 Ε θα πάρεις.Ναι πρώτα ο Θεός Αύγουστο γεννάω πάλι.Εσυ?
πητ εχω 9/3!εχω ομως ενα προαισθημα οτι θα γεννησω νωριτερα!ειναι το πρωτο μου και ειμαι πολυ αχγωμενη... Embarassed Embarassed Embarassed

190Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 12:07 pm

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Που γεννάς Χρυσούλα?με το καλό σου εύχομαι κοριτσάκι μου με ένα πόνο να βγει!Εμένα που είναι δεύτερη φορά αγχώνομαι περισσότερο!Την πρώτη φορά ναι μεν αγχώθηκα αλλά δεν ήξερα και πως είναι!τώρα πάω πιο ψυλλιασμένη...Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!θα τελειώσει και αυτό και θα πεις τελικά δεν ήταν τίποτα.

191Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 1:15 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kostaslarissa έγραψε:Που γεννάς Χρυσούλα?με το καλό σου εύχομαι κοριτσάκι μου με ένα πόνο να βγει!Εμένα που είναι δεύτερη φορά αγχώνομαι περισσότερο!Την πρώτη φορά ναι μεν αγχώθηκα αλλά δεν ήξερα και πως είναι!τώρα πάω πιο ψυλλιασμένη...Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!θα τελειώσει και αυτό και θα πεις τελικά δεν ήταν τίποτα.
να σαι καλα σε ευχαριστω παρα πολυ,ειμαι απο λαμια και ο γιατρος μου αλλα ξεγενναει στη λαρισα στο υγεια και στο ιασω.μαλλον στο υγεια κατα 99 τοις εκατο,βλεπεις εμεις εδω δεν εχουμε μια κλινικη της προκοπης και αναγκαζομαστε να τρεχουμε αλλου....!
Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 654316

192Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 2:15 pm

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....

τι τιμες εχει η κλινικη του ριζου?

193Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 12:55 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kostaslarissa έγραψε:Καλά τι να πω για το Ιασώ!!!!!!ΚΟΡΥΦΗ!Εγώ εμεινα υπερικανοποιημένη,όπως και η κοπέλα δίπλα μου!!!Αφού κλαίγαμε όταν φύγαμε από κει Very Happy το προσωπικό αψογο,με το που χτυπούσες το κουδουνάκι στο δευτερόλεπτο ήταν εκεί!Πεντακάθαρα,φαγητό μιαμ μιαμ μου τρέχανε τα σάλια!περιμενα πως και πως να μου το φέρουν!(Λες και είχα να φάω κανένα μήνα) τωρα για μπάνιο δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κάνεις εσύ.το προσωπικό αλλαζει πάνες στο μικράκι,όπως και μπάνιο..Εσύ το μόνο που κάνεις είναι να το θηλάζεις...και αν θέλεις να θηλάσεις είναι υπέρ του θηλασμού...!έχεις το μωρό σου 24ωρες στο δωμάτιο...εκτός και αν θέλεις τα βραδια να στο παίρνουν να ξεκουράζεσαι λόγω που θα είσαι και κομμάτια και εγχειρισμένη!Τι να πω είναι όλα super!!!!

πολυ χαιρομαι με αυτα που ακουω Smile

194Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 2:25 am

anna4


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Koritsia kalimera!!! kai ego apo larisa eimai alla ton teleutaioxrono meno athina. K ego me to kalo tha genniso larisa stin kliniki tou rizou. Na sas po oti to monoklino me epeiskliridio paei sta 3000 kai 3300 me kaisariki. Exei kapoia kopela apopsi gia tin kliniki kai gia to prosopiko; Sas euxaristo.

195Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 3:39 am

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βρε κοριτσια αληθεια ποια ειναι η κλινικη του Ριζου? ετσι λεγεται?

196Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 4:08 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mum.gr έγραψε:βρε κοριτσια αληθεια ποια ειναι η κλινικη του Ριζου? ετσι λεγεται?
,


ειναι η κλινικη " ιπποκρατης" ειναι φοβερη.....

197Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 10:42 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στον Ιπποκράτη με γέννησε η μαμά μου πριν 27 χρόνια Very Happy
Τιμούλες δυστυχώς δεν ξέρω για εκεί..αλλά καλά είναι να πάει να ζητήσει όποια ενδιαφέρεται ένα τιμοκατάλογο γιατί οι τιμές στις περισσότερες κλινικές έχουν αλλάξει απ'την καινούρια χρονιά λόγω κοπής του επ.τοκετού

198Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 12:49 pm

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω εκανα καισαρικη πριν τεσσερης μηνες
η αδερφη μου πριν 8 χρονια γυρω στα τρια και μισο πληρωσαμε και οι δυο (απο παιδιατρο αναισθησιολογο γυναικολογο κλινικη) το ιδιο πραγμα ειναι ημασταν σε μονοκλινο

199Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 3:11 pm

royla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια να ρθω και 'γω στην λαρισεικη παρεα?Απο αλλου βεβαια καταγωγη μα 7 χρονια στην λαρισα μονιμη πια ''λαρισαια''καθοτι ο αντρουλης μου ειναι γεννημα θρεμα λαρισας.

200Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 8 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Πεμ Ιαν 31, 2013 3:20 pm

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
royla έγραψε:Γεια σας κοριτσια να ρθω και 'γω στην λαρισεικη παρεα?Απο αλλου βεβαια καταγωγη μα 7 χρονια στην λαρισα μονιμη πια ''λαρισαια''καθοτι ο αντρουλης μου ειναι γεννημα θρεμα λαρισας.

καλώς ήρθες κορίτσι!!!!!!! Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις