Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 10]

151Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Ιαν 26, 2013 1:43 pm

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kostaslarissa έγραψε:Λοιπόν κορίτσια όποια ενδιαφέρεται για τιμές στο Ιασώ είναι οι εξής
όπου Φ.Τ(ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌΣ ΤΟΚΕΤΌΣ) όπου Κ.Τ(ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ)

ΘΕΣΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ / Φ.Τ / Κ.Τ
3ΚΛΙΝΟ / 1051 / 1305
2ΚΛΙΝΟ / 1300 / 1554
1ΚΛΙΝΟ / 1856 / 2109
SUITE / 3537 / 3791

To κόστος περιλαμβάνει/Νοσηλεία 4 ημερών,έξοδα χειρουργείου,έξοδα αναισθησίας,παιδίατρο-νεογνολόγο,καρδιολόγο και καρδιολογικές εξετάσεις,τα απαραίτητα φάρμακα και υγειονομικό υλικό,εργαστηριακές εξετάσεις μητερας* και νεογνού**


ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑΣ*/ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ**
Γενική αιματος / G-6-PD
Γενική ούρων /Coobs άμεση νεογνού
διασταύρωση αιματος/ομ.αιματος νεογνού
ουρία αίματος /Rhesus Nεογνού
γλυκόζη /χολυρεθρίνη νεογνού
αυστραλιανό αντιγόνο/
αντιHCV/ΟΛΙΚΟ /
Ψευδοχοληνεστεραση /
Αιμορραγικός έλεγχος/

οι ανωτέρω τιμές είναι τελικές με Φ.Π.Α

Κόστος αναισθησιολόγου Φ.Τ 100E / K.T 150E

Στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνεται αμοιβή γυναικολόγου-μαιευτήρα


ΥΓ Εμένα ο δικός μου παιρνει 1300 για φυσιολογικό τοκετό και 1500 για καισαρική τιμή...Ελπίζω να βοήθησα


ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ??ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 30 ΜΑΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 1350 ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1500.ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ..

152Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Ιαν 26, 2013 2:08 pm

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
zeta86 έγραψε:
kostaslarissa έγραψε:Λοιπόν κορίτσια όποια ενδιαφέρεται για τιμές στο Ιασώ είναι οι εξής
όπου Φ.Τ(ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌΣ ΤΟΚΕΤΌΣ) όπου Κ.Τ(ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ)

ΘΕΣΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ / Φ.Τ / Κ.Τ
3ΚΛΙΝΟ / 1051 / 1305
2ΚΛΙΝΟ / 1300 / 1554
1ΚΛΙΝΟ / 1856 / 2109
SUITE / 3537 / 3791

To κόστος περιλαμβάνει/Νοσηλεία 4 ημερών,έξοδα χειρουργείου,έξοδα αναισθησίας,παιδίατρο-νεογνολόγο,καρδιολόγο και καρδιολογικές εξετάσεις,τα απαραίτητα φάρμακα και υγειονομικό υλικό,εργαστηριακές εξετάσεις μητερας* και νεογνού**


ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑΣ*/ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΕΟΓΝΟΥ**
Γενική αιματος / G-6-PD
Γενική ούρων /Coobs άμεση νεογνού
διασταύρωση αιματος/ομ.αιματος νεογνού
ουρία αίματος /Rhesus Nεογνού
γλυκόζη /χολυρεθρίνη νεογνού
αυστραλιανό αντιγόνο/
αντιHCV/ΟΛΙΚΟ /
Ψευδοχοληνεστεραση /
Αιμορραγικός έλεγχος/

οι ανωτέρω τιμές είναι τελικές με Φ.Π.Α

Κόστος αναισθησιολόγου Φ.Τ 100E / K.T 150E

Στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνεται αμοιβή γυναικολόγου-μαιευτήρα


ΥΓ Εμένα ο δικός μου παιρνει 1300 για φυσιολογικό τοκετό και 1500 για καισαρική τιμή...Ελπίζω να βοήθησα


ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ??ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 30 ΜΑΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 1350 ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1500.ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ..

Βεβαίως και είμαι σίγουρη για τις τιμές.Πριν μια βδομάδα ήμουν Ιασώ και πηγα στο λογιστήριο να πάρω τις καινούριες τιμές..οι τιμές άλλαξαν γιατί κόπηκε εντελώς το επίδομα τοκετού που παίρνανε οι κλινικές.και εγώ πριν 5 μήνες που γεννησα ήταν άλλες τιμές..αλλά υπήρχε το επιδομα τοκετού τότε///Είναι 100% σίγουρο

153Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Ιαν 26, 2013 2:34 pm

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kostaslarissa έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:κοριτσια γεια σας.μενω λαρισα εδω και 5 μηνες.μολις ηρθαμε μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και γιατρους εδω δεν ξερω και δεν εχω ακομα καποιον,παω στα εξωτερικα ιατρεια στο πανεπηστημιακο.μπορειται να μου πειτε καποιον.εχω ακουσει για τον λαλιο και για τον δαποντε.

Στον Λιάλιο έκανα αφαίρεση κύστης ωοθήκης με λαπαροσκόπηση!Είναι πολύ καλός από το λίγο που τον γνώρισα αλλά ζητάει κατι της παραπάνω για τη δουλειά που θα σου κάνει Wink
εμενα μου ειπαν οτι δεν ζηταει τιποτα.

154Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Ιαν 26, 2013 2:43 pm

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τουρτιτσα έγραψε:
kostaslarissa έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:κοριτσια γεια σας.μενω λαρισα εδω και 5 μηνες.μολις ηρθαμε μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και γιατρους εδω δεν ξερω και δεν εχω ακομα καποιον,παω στα εξωτερικα ιατρεια στο πανεπηστημιακο.μπορειται να μου πειτε καποιον.εχω ακουσει για τον λαλιο και για τον δαποντε.

Στον Λιάλιο έκανα αφαίρεση κύστης ωοθήκης με λαπαροσκόπηση!Είναι πολύ καλός από το λίγο που τον γνώρισα αλλά ζητάει κατι της παραπάνω για τη δουλειά που θα σου κάνει Wink
εμενα μου ειπαν οτι δεν ζηταει τιποτα.

Μπορεί και στην γέννα να μην ζητάει.εγώ πήγα για εγχείρηση και στην ψύχρα μου ζήτησε 500Ε.

155Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Σαβ Ιαν 26, 2013 2:54 pm

xenia90

xenia90
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας.Εγω γεννησα στον Ιπποκράτη,με γιατρό τον Ριζο..Εμεινα πολυ ευχαριστημένη,αλλα τον γνωρίζω και χρόνια...

156Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Κυρ Ιαν 27, 2013 5:56 am

anna_vas

anna_vas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γειά σας από λάρισα!! Very Happy
τι κάνετε?πολύ κρύο σήμερα!

157Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 1:46 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας μανουλες απο λαρισα,θα ηθελα τη βοηθεια σας,αν και ανοιξα σχετικο θεμα μετα σκεφτηκα οτι εδω θα μου απαντουσατε σιγουρα.δεν ειμαι απο λαρισα αλλα θα γεννησω εκει και κατα 99 τις εκατο στο υγεια,θελω να που πειτε αν ξερετε τι τιμουλες παιζουν για δωματια,αναισθ,επισκληρ,εξετασεις μωρου και οτι αλλο γνωριζεται γενικα.για το ιασω τις ειδα σε παραπανω αναρτηση.θα με βοηθουσατε πολυ!
Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 215994 Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 215994

158Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 1:59 pm

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....

159Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:09 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!

160Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:10 pm

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....

161Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:21 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....
ναι σιγουρα οπως το λες θα ειναι αλλα θα ηθελα να ξερω.εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδρευτει,ξερεις τελικα αν το επιδομα τοκετου απο το εοππυ κοπηκε τελειως?

162Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:25 pm

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....
ναι σιγουρα οπως το λες θα ειναι αλλα θα ηθελα να ξερω.εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδρευτει,ξερεις τελικα αν το επιδομα τοκετου απο το εοππυ κοπηκε τελειως?

αχ οχι δεν γνωριζω κατι....να σου πω τη πληρωσα εγω? 3000 σε καισαρικη μαζι με τον γιατρο και πηρα πισω 2500 απο τοι ικα και οαεδ και 100 απο φαρμακα που μου τα εγραψε ο γιατρος

163Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:33 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....
ναι σιγουρα οπως το λες θα ειναι αλλα θα ηθελα να ξερω.εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδρευτει,ξερεις τελικα αν το επιδομα τοκετου απο το εοππυ κοπηκε τελειως?

αχ οχι δεν γνωριζω κατι....να σου πω τη πληρωσα εγω? 3000 σε καισαρικη μαζι με τον γιατρο και πηρα πισω 2500 απο τοι ικα και οαεδ και 100 απο φαρμακα που μου τα εγραψε ο γιατρος

λογικα τα χρηματα που πηρες ειναι επιδομα κυοφοριας(πριν τη γεννα) και λοχειας(μετα τη γεννα) απο το ικα και το οαεδ σου εδωσε τις διαφορες απο τα ποσα.πριν ποσο καιρο γεννησες?η κλινικη δεν ηταν συμβεβλημ με τον εοππυ?

164Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:35 pm

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....
ναι σιγουρα οπως το λες θα ειναι αλλα θα ηθελα να ξερω.εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδρευτει,ξερεις τελικα αν το επιδομα τοκετου απο το εοππυ κοπηκε τελειως?

αχ οχι δεν γνωριζω κατι....να σου πω τη πληρωσα εγω? 3000 σε καισαρικη μαζι με τον γιατρο και πηρα πισω 2500 απο τοι ικα και οαεδ και 100 απο φαρμακα που μου τα εγραψε ο γιατρος

λογικα τα χρηματα που πηρες ειναι επιδομα κυοφοριας(πριν τη γεννα) και λοχειας(μετα τη γεννα) απο το ικα και το οαεδ σου εδωσε τις διαφορες απο τα ποσα.πριν ποσο καιρο γεννησες?η κλινικη δεν ηταν συμβεβλημ με τον εοππυ?
γεννησα 20/9 , οχι δεν ητανε συμβεβλημενη και για αυτο πηρα τα 900 ευρω, και τα λεφτα ητανε κυοφοριας και λοχειας,,,,

165Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τρι Ιαν 29, 2013 2:43 pm

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....
ναι σιγουρα οπως το λες θα ειναι αλλα θα ηθελα να ξερω.εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδρευτει,ξερεις τελικα αν το επιδομα τοκετου απο το εοππυ κοπηκε τελειως?

αχ οχι δεν γνωριζω κατι....να σου πω τη πληρωσα εγω? 3000 σε καισαρικη μαζι με τον γιατρο και πηρα πισω 2500 απο τοι ικα και οαεδ και 100 απο φαρμακα που μου τα εγραψε ο γιατρος

λογικα τα χρηματα που πηρες ειναι επιδομα κυοφοριας(πριν τη γεννα) και λοχειας(μετα τη γεννα) απο το ικα και το οαεδ σου εδωσε τις διαφορες απο τα ποσα.πριν ποσο καιρο γεννησες?η κλινικη δεν ηταν συμβεβλημ με τον εοππυ?
γεννησα 20/9 , οχι δεν ητανε συμβεβλημενη και για αυτο πηρα τα 900 ευρω, και τα λεφτα ητανε κυοφοριας και λοχειας,,,,
συγνωμη αν σε εχω ζαλισει.στα 3000 που ειπες ηταν μεσα το επιδομα τοκετου 900?αυτο ακουσα οτι κοψανε.εγω μεχρι τωρα πηρα μονο το επιδομα κυοφοριας που το παιρνεις πριν τη γεννα και βγαινει συμφωνα με το μισθο.και αφου γεννησω με το καλο θα παρω ενα ποσο για τις 63 μερες μεχρι να επιστρεψω παλι στη δουλεια μου!να σου ζησει το μωρακι σου! Razz

166Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 12:11 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:
xrisoula έγραψε:
letitsa έγραψε:για το υγεια δεν ξερω να σου πω εγω γεννησα στην κλινικη του ριζου..... δεν εχω λογια να σου πω ποσο τελεια μου φερθεικαν..... οι τιμες λογικες και η εξυπηρετηση ητανε τελεια ...... ητανε ολα τελεια εκει μεσα....
εμενα ο γιατρος μου ειναι μονο στο υγεια και στο ιασω!
δεν εχω ιδεα για της τιμες αλλα να σου πω κατι πεντε πανω πεντε κατω το ιδιο ειναι παντου σε τιμες.....
ναι σιγουρα οπως το λες θα ειναι αλλα θα ηθελα να ξερω.εχω ακουσει τοσα πολλα που εχω μπερδρευτει,ξερεις τελικα αν το επιδομα τοκετου απο το εοππυ κοπηκε τελειως?

αχ οχι δεν γνωριζω κατι....να σου πω τη πληρωσα εγω? 3000 σε καισαρικη μαζι με τον γιατρο και πηρα πισω 2500 απο τοι ικα και οαεδ και 100 απο φαρμακα που μου τα εγραψε ο γιατρος

λογικα τα χρηματα που πηρες ειναι επιδομα κυοφοριας(πριν τη γεννα) και λοχειας(μετα τη γεννα) απο το ικα και το οαεδ σου εδωσε τις διαφορες απο τα ποσα.πριν ποσο καιρο γεννησες?η κλινικη δεν ηταν συμβεβλημ με τον εοππυ?
γεννησα 20/9 , οχι δεν ητανε συμβεβλημενη και για αυτο πηρα τα 900 ευρω, και τα λεφτα ητανε κυοφοριας και λοχειας,,,,
συγνωμη αν σε εχω ζαλισει.στα 3000 που ειπες ηταν μεσα το επιδομα τοκετου 900?αυτο ακουσα οτι κοψανε.εγω μεχρι τωρα πηρα μονο το επιδομα κυοφοριας που το παιρνεις πριν τη γεννα και βγαινει συμφωνα με το μισθο.και αφου γεννησω με το καλο θα παρω ενα ποσο για τις 63 μερες μεχρι να επιστρεψω παλι στη δουλεια μου!να σου ζησει το μωρακι σου! Razz


ναι σε αυτα ητανε μεσα και τα 900 τωρα αμα το εκοψαν δεν ξερω αλλα φαντασου οτι εγω αυτα τα πειρα και ημουνα τετραωρη αμα εισαι οκταωρη θα παρεις ποιο πολλα . παρε ενα τηλ στο ικα και ρωτησε

167Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 5:43 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kορίτσια να σας βοηθήσω όσο μπορώ.Εγώ γέννησα πριν 6 μήνες στο Ιασώ. Τότε υπήρχε άλλος τιμοκατάλογος ποιο φθηνός σε σχέση με αυτόν που ανάρτησα πριν λίγες μέρες..και ισχύει για τα σημερινα δεδομένα...πριν 6 μήνες λοιπόν δίνονταν το επίδομα τοκετού...αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ..δεν δίνονταν σε εμάς τις μανάδες αλλά το έπαιρνε κατευθείαν η κλινική ή το νοσκομείο αναλόγως που γεννησες..γιάυτό και οι τιμές ήταν πιο λογικές,εγώ ας πούμε πλήρωσα τότε με φυσιολογική γέννα 1300 το γιατρό μου,1000 το δωμάτιο(δικλινο)και 100 τον αναισθησιολόγο + 900 περίπου που πήρε απευθείας η κλινική από το επίδομα τοκετού(ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΕΠ.ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.) Τώρα που ξαναείμαι έγκυος πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε ότι το επίδομα τοκετού κόπηκε εντελώς (δεν το παίρνουν πλέον οι κλινικές και τα νοσοκομεία..αλλα ούτε εννοειται και εσύ) άρα άλλαξε και ο τιμοκατάλογος.Τώρα θα πληρώσω 1300 σε γιατρό(όπως ισχυε και πριν 6 μήνες),100 αναισθησιολόγο(όπως ισχυε) και 1300(δικλινο)ενώ είχα πληρώσει 1000.Αυξήθηκε δηλαδή το κόστος δωματίου,λόγω κοπής του επιδοματος!!!!το δικαιούνται μόνο μητέρες που γεννάνε στο σπίτι!!!!

τώρα σε ότι αφορά το τι χρήματα δικαιούσαι στο χέρι παίζει ρόλο αν δουλευες.Εγώ έπαιρνα από την δουλειά 860 μεικτά..Πληρώθηκα επίδομα κυοφορίας(56 μέρες πριν) 1068Ε ,επίδομα λοχείας (63 μερες μετα) 1311Ε και ένα υπόλοιπο απο ΟΑΕΔ 600Ε..Αυτά είναι που δικαιούσαι επ.λοχείας και κυοφορίας και το υπολοιπο στο πληρώνει ο ΟΑΕΔ..τώρα φυσικά παιρνω το 6μηνο μητρότητας απο ΟΑΕΔ που ειναι 586 μεικτά,514 καθαρά..Ελπίζω να βοήθησα

168Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 6:24 am

anna_vas

anna_vas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
gia peite re koritsia kalous ginaikologous kai klinikes
egw gennisa me ton karioti pou einai sto iasw alla sto deutero lew na allaksw!
i xrisoula mipws einai apo elassona? Wink

169Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 6:33 am

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλησπερα!! Κι εγω Λαρισα αν και ειμαι απο Θεσσαλονικη... Οι ερωτες βλεπεις...

Σε λιγες εβδομαδες μπαινω στον ενατο κι εχω τον Καργιωτη.

Αnna_vas γιατι θελεις να αλλαξεις γιατρο? δεν εισαι ευχαριστημενη με τον Καργιωτη?

170Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 6:33 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anna_vas έγραψε:gia peite re koritsia kalous ginaikologous kai klinikes
egw gennisa me ton karioti pou einai sto iasw alla sto deutero lew na allaksw!
i xrisoula mipws einai apo elassona? Wink


εγω ειμαι απο ελασσωνα

171Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 6:35 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω γεννησα με τον μαστροευθυμειου και οτι και να πω ειναι λιγο........ ειναι πανω απο ολα ανθρωπος και ητανε διπλα μου σε ολη την εγκυμοσυνη που δεν ητανε και ολα ροδινα.....

172Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 7:00 am

anna_vas

anna_vas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
o kariotis panta me ksepetouse se kathe episkepsi pote den me zigize kai otan gennousa fanike mono ta teleutaia 10'.auto!
egw eimai nifi stin elassona
Very Happy

173Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 7:30 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anna_vas έγραψε:o kariotis panta me ksepetouse se kathe episkepsi pote den me zigize kai otan gennousa fanike mono ta teleutaia 10'.auto!
egw eimai nifi stin elassona
Very Happy

xaxaxaxa ποιον εχεις αντρα? εμενα αντιθετα δεν με ξεπετουσε ητανε πολυ σχολαστικος

174Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 7:33 am

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο Καργιώτης και ο Αλεξανδρής έχουν παρα πολύ δουλειά στο Ιασώ.Και ξέρω ότι σε ''ξεπετάνε''.Κατι ασχετο ο Καργιώτης δεν έχει γραμματέα στο εξεταστήριο του?Εγώ έχω τον Αλεξανδρή και πάντα όταν πάω η κοπέλα εκεί,με ζυγίζει,μου παίρνει πίεση μου κάνει το καρδιοτοκογράφημα και κρατάει όλο το ιστορικό γενικά//ο γιατρός ουδέποτε με ζυγιζε είχε ατομο για αυτή τη δουλειά.Εκείνος τον υπέρηχο μου έκανε κάθε φορά και απαντούσε επίσης σε ότι απορία είχα.όσο για τον τοκετό γεννησα Παρασκευή και ο γιατρός εννοείται είχε και κάποια ραντεβού.όταν εφτασε η στιγμή της γέννας τον καλεσαν και αμέσως κατέβηκε να με ξεγεννήσει και μετά να με ράψει.

175Μαμαδες απο Λαρισα - Σελίδα 7 Empty Απ: Μαμαδες απο Λαρισα Τετ Ιαν 30, 2013 7:37 am

anna_vas

anna_vas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
την πιεση μονο μου μετρουσε αυτην που εχει για γραμματεα τιποτα αλλο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις