Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 29 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 44]

351ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 12:30 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giouli73 έγραψε:
Ευάκι παρόλο που παρακολουθώ από την αρχή την ιστορία δεν θυμάμαι καλά την πεθερά σου. Μην με φας με αυτό που θα πω. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Μήπως σε κάποια υπερβάλεις? Αν κατάλαβα καλά μένει χωριό? Ήρθε ήθελε να δει το παιδί, δεν είναι ωραίο να το ξυπνάμε κι εμένα θα μου την έσπαγε. Με τα πράγματα αν της έχεις κόψει τον αέρα ίσως να μην θέλει να γίνει ενοχλητική? Το βιβλίο με την μαγειρική ίσως σκέφτηκε ότι θα έπρεπε να στο δώσει για αυτό το έφερε? Λέω εγώ τώρα. Μη με φάτε..... δεν θυμάμαι αν έχει γίνει κάτι χοντρό. Εδώ το μεσημέρι πήγα σουπερ να ψωνίσω μαναβική και τα μισά τα άφησα στη ζυγαριά.χαχαχ Που να θυμάμαι την πεθερά.

δε σε παρεξηγει κανεις κοπελα μου,αλοιμονο αν ηταν να θυμομαστε τα παντα για την καθεμια,ανθρωποι ειμαστε οχι κομπιουτερς...ετσι οπως δεν εχουμε και καποιο προσωπο για να το συνδεσουμε με το στορυ ξεχναμε πιο ευκολα....
η πεθερα μου δεν χωνεται στη ζωη μας,μια φορα πηγε να το κανει και την πηρε και την σηκωσε....ειναι ομως πολυ ακοινωνητη-αδιαφορη-αγελαστη-αμιλητη-απιστευτα τεμπελα και στο τελος τελος ολο εγω της χρωσταω....πες μου γιατι χρωσταω σεβασμο-χαμογελο-αγαπη-καλη διαθεση-θυσιες για ενα τετοιο ατομο?????και παρολο που την κοιταξα ενα μηνα ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ που ποτε δε μας ειπε "καλοριζικο,να το χαιρεστε" και που ουτε το ποτηρι της στο νεροχυτη δε πηγαινε δε θεωρησε σωστο με την πρωτη να μου κανει δωρο την μπαρμπαριγου που δεν την πληρωσε κιολας στην τελικη......οοοοοοοοοοοοχι επρεπε να το κανει αφου καταλαβε οτι με πληγωσε................και αν ειναι οντως ετσι τα πραγματα ας μου το εδινε στο χερι,να πει κοριτσι μου αυτο για σενα,ας ελεγε ειδα ποσο σου αρεσε και πηγα και στο αγορασα ας ελεγε οτι μαλακια ηθελε.....αλλα οοοοοοοοοοοχι το παρατησε στην κουζινα και επρεπε εγω να της απευθυνω τον λογο κι αυτη να καθεται σα την ντιβα στο σαλονι............ε οχι ρε γιουλη εχω κι εγω την αξιοπρεπεια μου......διοτι κυρια μου εγω εδωσα την ψυχη μου να σε τρεχω ενα μηνα,ενα μηνα που ο γιος σου ουτε 1 φορα δε σε πηγε για φυσιοθεραπεια,ενα μηνα που ο αλλος ο γιος σου ουτε τηλεφωνο δε σε πηρε να δει αν ζεις,ενα μηνα που ουτε μια μακαροναδα δεν εκανες να βρουμε ζεστο φαγακι γυρνωντας απο τη δουλεια παρα μαγειρευα εγω καθε απογευμα κι εσυ στον καναπε τηλεοραση κι αγιος ο Θεος,ενα μηνα που δεν ειπες να κρατησεις το μωρο να μη το βγαζω στο καταχειμωνο 6.30 καθε πρωι στο κρυο απο το κρεβατακι του αλλα μετα απο ενα μηνα τεμπελια και ξυσιμο μη πω που......ως δια μαγειας εγιανε το πονεμενο σου χερακι και εφυγες για το σπιτι σου.......και ποιο το "κερδος"????? δεν αξιζω ενα χαμογελο?δεν αξιζω να με παρει ενα γαμοτηλεφωνο να πει "κοριτσι μου εχεις τις ετοιμασιες για το παρτυ του παιδιου εγω πχ δε θα ειμαι μεσημερι εκει για φαι"-καλα για βοηθεια δε το συζητω ουτε 7 μηνων εγκυος που ημουνα και γιορταζε ο γιοκας της φρεσκοπαντρεμενοι ημασταν δεν απλωσε το κουλαδι της να φτιαξει εναν κεφτε ή να πλυνει ενα πιατο,60 ατομα περασαν απο το σπιτι μας..............ασε με βρε γιουλη που θα καθησω τωρα απο αυτο το ατομο να καταδεχτω την μπαρμπαριγου.........εχω φαει σκατο με το κουταλι να το μαγειρευω με μαρανε..........



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ευάκι στις Παρ Σεπ 02, 2011 12:54 pm, 1 φορά

352ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 12:31 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου έχουν σπάσει τα νεύρα...
Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι η πεθερά μου μού κάνει τη ζωή πατίνι αλλά ώρες ώρες με βγάζει από τα ρούχα μου. Αυτό που μου την δίνει είναι όταν γίνεται κάτι, θυμώνει, και μετά βγάζει άλλα δέκα παράπονα άκυρα και άσχετα τα οποία πετάει στον άνδρα μου. Αυτό, βασικά με εκνευρίζει γενικότερα να το κάνει κάποιος πόσο μάλλον όταν δεν μπορώ και να απαντήσω...
Χθες γιόρταζε η κόρη μου και πήρε τηλέφωνο για να ευχηθεί και να μου πει ότι θα περάσει το απόγευμα από το σπίτι για να την δει. Την ρώτησα τι ώρα θα έρθει. Ακολουθεί ο διάλογος:
Ε(γώ)- τι ώρα θα περάσετε;
Π(εθερά)- ε, τι τι ώρα θα περάσω; Σήμερα γιορτάζει η εγγονή και θα είναι στο σπίτι να δέχεται επισκέψεις
Ε- ναι, απλά κατ´α τις 7:30-8 θα περάσει μια φίλη μου για να την δει
Π- ε, και τι πειράζει; Θα την φάω την φίλη σου αν είμαι κι εγώ εκει;
Ε- όχι, αλλά θέλω να ξέρω...
Καταλαβαίνω αμέσως ότι στραβώνει και αλλάζει διάθεση και το κλείνουμε λέγοντας καλά, θα δούμε τι ώρα θα έρθω...εντάξει...λέω κι εγώ. Πάρτε με τηλέφωνο.

Δεν πήρε τηλέφωνο και δεν ήρθε ποτέ και είχε μούτρα στον άνδρα μου που πέρασε από εκει με τά την συνομιλία μας. Σήμερα, του τα έσπασε( όπως μου είπε ο ίδιος) κάνοντας του χίλια δύο παράπονα.
Ότι δεν ήθελα να έρθει γιατί την ρώτησα τι ώρα θα έρθει και ότι η φίλη μου μπορούσε να έρθει άλλη μέρα και ότι νιώθει ανεπιθύμητη στο σπίτι μας. Και κότσαρε και μερικά ακόμη, ότι δεν θα της ξαναπάρει δώρο γιατί ποτέ δεν της φοράω αυτα που της παίρνει και να να της πάρω ό,τι θέλω εγώ και να της πούμε πόσο έκαναν για να μας δώσει τα λεφτά. κ.ο.κ.


Καταρχην κουκλα μου να σου ζησει η μικρη σου,να την χαιρεσαι!
Εγω ειμαι προκατειλλημενη και μονο με την λεξη πεθερα,για ευνοητους λογους.Δεν νομιζω οτι εκανες κατι κακο ή λαθος που την ρωτησες τι ωρα θα ερθει,ειτε ηταν η φιλη σου εκει ειτε δεν ηταν..σπιτι σου ειναι και εχεις το απολυτο δικαιωμα να ξερεις ποιος θα σε επισκεφθει και ποτε..και αυτη παρεξηγηθηκε τοσο απο την ΄΄κακια νυφη΄΄ που αγνοησε το ιδιο της εγγονι και δεν πηγε καν να του ευχηθει,εστω και για 5 λεπτα? με το ιδιο σκεπτικο κι εσυ μπορεις να κανεις αλλα τοσα παραπονα στον αντρα σου που η μικρη -ισως- και να περιμενε την γιαγια της με λαχταρα(λεω ισως γιατι δεν ξερω τι σχεση υπαρχει αναμεσα τους).
Οσο για τα δωρα,οκ πες της αν δεν θελει να μην σας ξαναφερει τιποτα για να δουμε πως θα νιωθει αυτο το παιδακι που η γιαγια του θα ειναι παντα με αδεια χερια? σιγουρα τα δωρα δεν ειναι το παν αλλα αυτο δεν ειναι σε θεση να κατανοησει τον εγωισμο και τα κομπλεξ της γιαγιας του,ουτε να ΄΄μυρισει τα νυχια του΄΄ αν η γιαγια θυμωσε τωρα με κατι που ειπε η μαμα ή θυμωσε μετα με κατι αλλο που εκανε η μαμα...αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οτι παραπονο εχει δεν το λεει σε σενα και ζαλιζει τον αντρα σου...το μονο που καταφερε-για μενα- ηταν να σνομπαρει το ιδιο της το εγγονι!

353ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 12:33 pm

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Κοιτα, εγω θυμάμαι στις γιορτές του μπαμπά μου, μαζευόταν αρκετός κόσμος στο σπίτι, ερχόταν κι ο παππους με τη γιαγια, και δε φεύγανε μέχρι τις 12-1 το βράδυ, όλους τους ξεπροβόδιζαν. Οκ πήγες στη γιορτή του παιδιού σου, ευχήθηκες, σήκω φύγε μια λογική ωρα, αλλιώς μιλάνε οι συνομήλικοι μεταξύ τους κι αλλιώς με 3-4 γέρους στην κομπανία.
Σε μας τα πρωινά στις γιορτες μας εχουμε τις μαμαδοπεθερες, και το απόγευμα είναι ελεύθερο να έρθει όποιος φίλος θέλει.
Οκ, για ευχές θα έρθουν οι άνθρωποι, δε λέω, αλλά να καταλαβαίνεις μέχρι πού σε παίρνει. Εγω πάω μαζί τους εκδρομή με τα ΚΑΠΗ???

Γενικά είμαι αντιδραστική και καθόλου μα καθόλου παραδοσιακή. Το αντιδραστική προσπαθω να το καταπιέσω με την πεθερά μου αλλά το παραδοσιακή αν δεν το έχεις δεν μπορείς με τίποτα να το προσποιηθείς. Για εμένα η χθεσινή μέρα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο ώστε να βγάλω από νωρίς πρόγραμμα επικέψεων, κάτι που ενδεχομένως θα μου είχε γλιτώσει τους μπελάδες τώρα...

354ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 12:45 pm

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aggeliki5579, κι εγω είπα στον άνδρα μου το ίδιο πράγμα, ότι δηλαδή ποιον τιμώρησε που δεν ήρθε; Εμένα σίγουρα όχι, την εγγονή της γιατί θα χαιρόταν αν την έβλεπε και τον εαυτό της, σίγουρα.
Όσο για τα δώρα σιγά καλέ! Δεν μπορώ τους θεατρινισμούς και τις υπερβολές. Εγω αν έβλεπα ότι παίρνω σε κάποιον δώρο ρούχα, μια δύο τρεις φορές και έκρινα ότι δεν τα φοράει, την επόμενη θα του πήγαινα ένα παιχνίδι και τελείωσε η ιστορία...αλλά δεν θα το έπαιζα θιγμένη.

Γιούλη... Αυτο που λες πρέπει να κάνω και είναι το σωστό απλά με έχει ξενερώσει η συμπεριφορά της και το ότι έκανε και άλλα παράπονα κατ´ εμέ άδικα. Δεν λέω ότι θα χαλάσουν και οι σχέσεις μας αλλά...κάτι τέτοια γίνονται και θα υπάρχει πάντα μια απόσταση και μια παγωμάρα.

355ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 12:50 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλα ξεκινάνε απο τη διαφορά αντιλήψεων που έχουν οι μεγάλοι με τους μικρούς.
Πχ εμείς στις γιορτές είτε παίρνουμε τηλέφωνο για να κανονίσουμε τι ώρα θα πάμε, είτε έχουμε ήδη κανονίσει την ημέρα απο πριν. Οι παλιότεροι οντως το έχουν ότι αν κάποιος γιορτάζει σε ενα σπίτι, πας, δε χρειάζεται να σε καλέσουν ούτε να πάρεις τηλεφωνο, είναι υποχρεωμένοι οι άλλοι να έχουν ανοιχτό το σπίτι να σε υποδεχτουν που θα τους ευχηθείς. Καταλαβες? Κι εκει φαίνεται πόσο νοικοκυρα είναι η καθεμια, "αααα, αυτη μας κέρασε μόνο πίτες κι αυτες αγοραστες" ή "η τάδε είχε χίλια δυο πράγματα, και είχε και νηστίσιμα, πολύ καλή νοικοκυρα" ασχέτως αν είναι μια μαλ@κω και μιση που έχει τσακωθει με όλο της το σόι.

356ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 12:52 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην χαλιεσαι κοριτσακι μου,εφοσον δεν εχεις αλλα σοβαρα ζητηματα μαζι της,κανε της μια ομορφη και ηρεμη κουβεντα και αν τοσο πολυ δεν μπορει να καταλαβει ή δεν θελει,οκ.....εσυ προσπαθησες! Εξαλλου την αποσταση και την παγωμαρα που λες,εκεινη την καλλιεργει με τετοιες κινησεις..οποτε...
ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΕΜΑΣ..ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΟΙ?

357ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Παρ Σεπ 02, 2011 1:07 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Ευάκι"]
giouli73 έγραψε:
Ευάκι παρόλο που παρακολουθώ από την αρχή την ιστορία δεν θυμάμαι καλά την πεθερά σου. Μην με φας με αυτό που θα πω. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Μήπως σε κάποια υπερβάλεις? Αν κατάλαβα καλά μένει χωριό? Ήρθε ήθελε να δει το παιδί, δεν είναι ωραίο να το ξυπνάμε κι εμένα θα μου την έσπαγε. Με τα πράγματα αν της έχεις κόψει τον αέρα ίσως να μην θέλει να γίνει ενοχλητική? Το βιβλίο με την μαγειρική ίσως σκέφτηκε ότι θα έπρεπε να στο δώσει για αυτό το έφερε? Λέω εγώ τώρα. Μη με φάτε..... δεν θυμάμαι αν έχει γίνει κάτι χοντρό. Εδώ το μεσημέρι πήγα σουπερ να ψωνίσω μαναβική και τα μισά τα άφησα στη ζυγαριά.χαχαχ Που να θυμάμαι την πεθερά.

δε σε παρεξηγει κανεις κοπελα μου,αλοιμονο αν ηταν να θυμομαστε τα παντα για την καθεμια,ανθρωποι ειμαστε οχι κομπιουτερς...ετσι οπως δεν εχουμε και καποιο προσωπο για να το συνδεσουμε με το στορυ ξεχναμε πιο ευκολα....
η πεθερα μου δεν χωνεται στη ζωη μας,μια φορα πηγε να το κανει και την πηρε και την σηκωσε....ειναι ομως πολυ ακοινωνητη-αδιαφορη-αγελαστη-αμιλητη-απιστευτα τεμπελα και στο τελος τελος ολο εγω της χρωσταω....πες μου γιατι χρωσταω σεβασμο-χαμογελο-αγαπη-καλη διαθεση-θυσιες για ενα τετοιο ατομο?????και παρολο που την κοιταξα ενα μηνα ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ που ποτε δε μας ειπε "καλοριζικο,να το χαιρεστε" και που ουτε το ποτηρι της στο νεροχυτη δε πηγαινε δε θεωρησε σωστο με την πρωτη να μου κανει δωρο την μπαρμπαριγου που δεν την πληρωσε κιολας στην τελικη......οοοοοοοοοοοοχι επρεπε να το κανει αφου καταλαβε οτι με πληγωσε................και αν ειναι οντως ετσι τα πραγματα ας μου το εδινε στο χερι,να πει κοριτσι μου αυτο για σενα,ας ελεγε ειδα ποσο σου αρεσε και πηγα και στο αγορασα ας ελεγε οτι μαλακια ηθελε.....αλλα οοοοοοοοοοοχι το παρατησε στην κουζινα και επρεπε εγω να της απευθυνω τον λογο κι αυτη να καθεται σα την ντιβα στο σαλονι............ε οχι ρε γιουλη εχω κι εγω την αξιοπρεπεια μου......διοτι κυρια μου εγω εδωσα την ψυχη μου να σε τρεχω ενα μηνα,ενα μηνα που ο γιος σου ουτε 1 φορα δε σε πηγε για φυσιοθεραπεια,ενα μηνα που ο αλλος ο γιος σου ουτε τηλεφωνο δε σε πηρε να δει αν ζεις,ενα μηνα που ουτε μια μακαροναδα δεν εκανες να βρουμε ζεστο φαγακι γυρνωντας απο τη δουλεια παρα μαγειρευα εγω καθε απογευμα κι εσυ στον καναπε τηλεοραση κι αγιος ο Θεος,ενα μηνα που δεν ειπες να κρατησεις το μωρο να μη το βγαζω στο καταχειμωνο 6.30 καθε πρωι στο κρυο απο το κρεβατακι του αλλα μετα απο ενα μηνα τεμπελια και ξυσιμο μη πω που......ως δια μαγειας εγιανε το πονεμενο σου χερακι και εφυγες για το σπιτι σου.......και ποιο το "κερδος"????? δεν αξιζω ενα χαμογελο?δεν αξιζω να με παρει ενα γαμοτηλεφωνο να πει "κοριτσι μου εχεις τις ετοιμασιες για το παρτυ του παιδιου εγω πχ δε θα ειμαι μεσημερι εκει για φαι"-καλα για βοηθεια δε το συζητω ουτε 7 μηνων εγκυος που ημουνα και γιορταζε ο γιοκας της φρεσκοπαντρεμενοι ημασταν δεν απλωσε το κουλαδι της να φτιαξει εναν κεφτε ή να πλυνει ενα πιατο,60 ατομα περασαν απο το σπιτι μας..............ασε με βρε γιουλη που θα καθησω τωρα απο αυτο το ατομο να καταδεχτω την μπαρμπαριγου.........εχω φαει σκατο με το κουταλι να το μαγειρευω με μαρανε..........[/quo


Έτσι όπως τα βλέπω κορίτσι μου δίκιο έχεις. Έ όχι κυρία μου να πάρω και το μέρος σου. Πως μου ρθε αυτό σήμερα πρέπει να συνέλθω. Απλά μάλλον δεν είχα μπει στο πνεύμα. Με φώτισες πλήρως. Ελπίζω να τα θυμάμαι σε μελλοντική αναφορά. χαχα Σε φούντωσα κι εσένα που τα θυμήθηκες πάλι όλα αυτά.

358ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 1:50 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτα και αλλα πολλα ειναι γιουλη μου....ναι η αληθεια ειναι οτι φουντωσα λιγο αλλα δε πειραζει,τα'πα και ξεθυμανα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

359ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 7:06 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυριο βαφτιζω το φαγητακι μου...Ειμαι τερμα ευτυχισμενη...Ανυπομονω κι οχι για να δω τι μουτρα θα εχουν οι ακατανομαστοι...Χαχαχ..

360ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 7:26 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Αυριο βαφτιζω το φαγητακι μου...Ειμαι τερμα ευτυχισμενη...Ανυπομονω κι οχι για να δω τι μουτρα θα εχουν οι ακατανομαστοι...Χαχαχ..
σιγουρα δεν ανυπομονεις για τα μουτρα αλλα μια μικρη ευχαριστηση δε θα τη νιωσεις??? Smile Wink Wink

361ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 7:33 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:
tatijana έγραψε:Αυριο βαφτιζω το φαγητακι μου...Ειμαι τερμα ευτυχισμενη...Ανυπομονω κι οχι για να δω τι μουτρα θα εχουν οι ακατανομαστοι...Χαχαχ..
σιγουρα δεν ανυπομονεις για τα μουτρα αλλα μια μικρη ευχαριστηση δε θα τη νιωσεις??? Smile Wink Wink

Ναι η αληθεια η μαυρη ειναι οτι μετα απο 5 μηνες θα τους δω και θελω να δω οντως με τι μουτρα θα σκασουν και πως θα συμπεριφερθουν στην ολη κατασταση...Εγω ξερω εκ των προταιρων οτι απο πισω μου θα ειναι η αδερφη μου με εναν κουβα για να ξερναω απο την αηδια,κι ας ειναι γονεις του αγαπημενου μου...Και θα ειμαι ποοοοολυ ψυχρη,σα να μην υπαρχουν ενα πραμα....Δε νομιζω οτι θα τους κοιταξω κι ολας οχι να τους χαιρετισω και τυπικα....Δε θα μου βγει καθολου..

362ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Σαβ Σεπ 03, 2011 7:40 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λιγο η ζεστη λιγο τα λογια του παπα...λογω της ημερας(?) εγω πιστευω οτι θα τους χαιρετησεις...κ οχι για χατιρι του αντρα σου αλλα επειδη θα νιωσεις μια ανωτεροτητα σαν ανθρωπος.κ να σου πω μηπως αυτο θελουν? να τους αγνοησεις για να αρχισει καμια φασαρια??

363ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 2:12 am

????????


Επισκέπτης
Nena έγραψε:
Ευάκι έγραψε:...τα συμμαζευω
γιατι θελει να πας πανεπιστημιο για να βαλεις 20 αυγα σε 24 αδειες
τρυπες στο ψυγειο....
Α, μη το λες αυτο, κι ο αντρας μου, με τόσα πτυχία και αν μας φέρουν αβγα αναρωτιέται πού να τα βάλει... Νομίζω ότι χρειάζεται τουλάχιστον επίπεδο Νομπελ..

Κατι σχετικο-ασχετο, να μη βαζετε στη πορτα του ψυγειου αυγα και γαλα, αλλοιωνονται πιο ευκολα!!! Very Happy
Εγω πλεον μονο το νερο βαζω εκει!!!
Και κατι ασχετο, ειναι οντως 24 οι τρυπες;;; Δε τις μετρησα ποτε!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

364ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 2:22 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
Nena έγραψε:
Ευάκι έγραψε:...τα συμμαζευω
γιατι θελει να πας πανεπιστημιο για να βαλεις 20 αυγα σε 24 αδειες
τρυπες στο ψυγειο....
Α, μη το λες αυτο, κι ο αντρας μου, με τόσα πτυχία και αν μας φέρουν αβγα αναρωτιέται πού να τα βάλει... Νομίζω ότι χρειάζεται τουλάχιστον επίπεδο Νομπελ..

Κατι σχετικο-ασχετο, να μη βαζετε στη πορτα του ψυγειου αυγα και γαλα, αλλοιωνονται πιο ευκολα!!! Very Happy
Εγω πλεον μονο το νερο βαζω εκει!!!
Και κατι ασχετο, ειναι οντως 24 οι τρυπες;;; Δε τις μετρησα ποτε!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Δεν ειναι τόσο τα αυγα και οι τρυπες, είναι το "πού να τα βάλω???" Ολοκληρο ψυγειο ανθρωπέ μου, 48 ράφια έχει, έχει συρταράκι για ευπαθή, συρταράκι για φρούτα, ραφάκια στην πόρτα.. Βάλτα κάπου στο ψυγείο! Συντεταγμένες πρέπει να δίνω κάθε φορά??
Άσε πού όταν με ρωτάνε "πού να τα βάλω" τους κοιτάζω με νόημα... Μία είναι η απάντηση σε αυτην την ερώτηση όταν τα έχεις παρμένα... Twisted Evil Twisted Evil

365ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 3:09 am

????????


Επισκέπτης
aggeliki5579 έγραψε:Μην χαλιεσαι κοριτσακι μου,εφοσον δεν εχεις αλλα σοβαρα ζητηματα μαζι της,κανε της μια ομορφη και ηρεμη κουβεντα και αν τοσο πολυ δεν μπορει να καταλαβει ή δεν θελει,οκ.....εσυ προσπαθησες! Εξαλλου την αποσταση και την παγωμαρα που λες,εκεινη την καλλιεργει με τετοιες κινησεις..οποτε...
ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΕΜΑΣ..ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΟΙ?

Αυτο δεν ισχυει... Και εκεινοι παντρευονται το σόι μας, απλα αυτοι δεν ασχολουνται και δε τους χαλαει τιποτα,οπως σε εμας!! Αν πχ δεις τον πεθερο του κουνιαδου μου, θα τραβας τα μαλλια σου και θα θες να τον σκοτωσεις... Αλλα ο κουνιαδος μου δεν ασχολειται, δε λεει ποτε κακια γι αυτον... Βεβαια εχει βολευτει γιατι τους κραταει και τα παιδια, οποτε παιζει και το συμφερον...

366ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 3:11 am

????????


Επισκέπτης
Nena έγραψε:
etoile! έγραψε:
Nena έγραψε:
Ευάκι έγραψε:...τα συμμαζευω
γιατι θελει να πας πανεπιστημιο για να βαλεις 20 αυγα σε 24 αδειες
τρυπες στο ψυγειο....
Α, μη το λες αυτο, κι ο αντρας μου, με τόσα πτυχία και αν μας φέρουν αβγα αναρωτιέται πού να τα βάλει... Νομίζω ότι χρειάζεται τουλάχιστον επίπεδο Νομπελ..

Κατι σχετικο-ασχετο, να μη βαζετε στη πορτα του ψυγειου αυγα και γαλα, αλλοιωνονται πιο ευκολα!!! Very Happy
Εγω πλεον μονο το νερο βαζω εκει!!!
Και κατι ασχετο, ειναι οντως 24 οι τρυπες;;; Δε τις μετρησα ποτε!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Δεν ειναι τόσο τα αυγα και οι τρυπες, είναι το "πού να τα βάλω???" Ολοκληρο ψυγειο ανθρωπέ μου, 48 ράφια έχει, έχει συρταράκι για ευπαθή, συρταράκι για φρούτα, ραφάκια στην πόρτα.. Βάλτα κάπου στο ψυγείο! Συντεταγμένες πρέπει να δίνω κάθε φορά??
Άσε πού όταν με ρωτάνε "πού να τα βάλω" τους κοιτάζω με νόημα... Μία είναι η απάντηση σε αυτην την ερώτηση όταν τα έχεις παρμένα... Twisted Evil Twisted Evil

Πω πω, ναι, αυτο το ''που να τα βαλω;'' , πολυυυυ εκνευριστικο!!!! Μια φορα του λεω ''στην ντουλαπα'' και με κοιταζε σαν ουφο!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

367ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 3:21 am

????????


Επισκέπτης
Κοριτσια, ενω τελευταια δεν ασχολουμαι μαζι της γιατι ειμαι μες την τρελη χαρα με τον μικρουλη μου, χθες με εκνευρισε!!!!
Ειχαμε παει 4ημερο στο Ναυπλιο με τον αντρα μου. Γυριζουμε χθες το μεσημερακι. Κατα τις 7 το απογευμα σκαει τηλεφωνο. ΑΝΑΚΡΙΣΗ για το ποτε γυρισαμε και δε μας πηρε χαμπαρι, μεγαλο θεμα. Γιατι δε περασαμε μεσα απο το σπιτι της!!!
Πηγα να της πω εγω ημουν κομματια απο τη διαδρομη, ηθελα να ξαπλωσω και επρεπε να περασω απο σενα να δεις οτι γυρισε ο 40χρονος μπεμπης σου;;;; Ελεος πια!!!
Τελικα για να την αποφυγω, της λεω οτι περασαμε αλλα δε την ειδαμε καπου. Μετα αρχιζει η αλλη ανακριση. Ποτε περασατε, τι ωρα κτλ. Της λεω δε θυμαμαι, ηταν 3-4 νομιζω. Και μου λεει ''α,ημουν ξαπλωμενη μεσα'' και εληξε το θεμα!!!!
Ρε κοριτσια εγω στη μανα μου ουτε οτι θα φυγουμε δεν ειπα, αυτη θελει αναφορα;;;

Α, και μετα μου πεταξε αν θελω κατι φρουτα (για να προσπαθησει για χιλιοστη φορα να μας κανει να παμε επισκεψη)...
Παιδια, αμα γεννησω θα εχω μεγαλο θεμα.... ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 679259

368ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 3:38 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Εμένα βέβαια το κάνει η μάνα μου αυτό, όχι η πεθερά μου. Και μου είναι πολύ δύσκολο. Είχα μάθει από τα 18 μου να είμαι ανεξάρτητη εντελώς (έμενα μακριά της λόγω σπουδών) και τώρα μου τη δίνει τρομερά.

Τι να κάνεις όμως;; Αν τους πεις και τίποτα θα αρχίσουν τη μίρλα μετά "εγώ δεν ανακατεύομαι, να έτσι ρώτησα, δεν ξαναλέω τίποτα, δεν είστε άνθρωποι για συζήτηση εσείς" κτλ κτλ....

Σε κάνει να νιώθεις και τύψεις μετά!

369ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Σεπ 06, 2011 3:50 am

????????


Επισκέπτης
elena25 έγραψε:Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Εμένα βέβαια το κάνει η μάνα μου αυτό, όχι η πεθερά μου. Και μου είναι πολύ δύσκολο. Είχα μάθει από τα 18 μου να είμαι ανεξάρτητη εντελώς (έμενα μακριά της λόγω σπουδών) και τώρα μου τη δίνει τρομερά.

Τι να κάνεις όμως;; Αν τους πεις και τίποτα θα αρχίσουν τη μίρλα μετά "εγώ δεν ανακατεύομαι, να έτσι ρώτησα, δεν ξαναλέω τίποτα, δεν είστε άνθρωποι για συζήτηση εσείς" κτλ κτλ....

Σε κάνει να νιώθεις και τύψεις μετά!

Αχ, ναι , αυτο που χωνονται ΣΕ ΟΛΑ και μετα σου λενε ''εγω δεν ανακατευομαι,εσεις με παρεξηγειτε''!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

370ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Σεπ 07, 2011 12:39 am

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα'χω πάρει με την μάνα του.. Mad που πήγαμε έξω για καφέ το Σάββατο και άρχισε να λέει διάφορες μαλ@#ίες. Τα πήρε και ο δικός μου, την έβαλε στη θέση της, εκείνη ενοχλήθηκε και έφυγε και μας παράτησε, να απορούμε μήπως παίρνει ληγμένα χάπια.. Shocked Shocked
Και μέχρι σήμερα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση..
Ok, μας κάνει μούτρα (και καλά).., αλλά ένα μήνυμα να ρωτήσει τι κάνει το εγγονάκι της, δεν μπορεί να στείλει?
Η ηλίθια.. που τα ίδια έκανε, όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο και μέχρι να σαραντήσει το μωρό, ούτε τηλέφωνο πήρε, ούτε μήνυμα έστειλε..
Και δεν της το έχω συγχωρέσει, ούτε πρόκειται.. και τώρα.. το ξανακάνει!!

371ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Σεπ 07, 2011 12:41 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα'χω πάρει με την μάνα του.. που πήγαμε έξω για καφέ το Σάββατο και άρχισε να λέει διάφορες μαλ@#ίες. Τα πήρε και ο δικός μου, την έβαλε στη θέση της, εκείνη ενοχλήθηκε και έφυγε και μας παράτησε, να απορούμε μήπως παίρνει ληγμένα χάπια..
Και μέχρι σήμερα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση..
Ok, μας κάνει μούτρα (και καλά).., αλλά ένα μήνυμα να ρωτήσει τι κάνει το εγγονάκι της, δεν μπορεί να στείλει?
Η ηλίθια.. που τα ίδια έκανε, όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο και μέχρι να σαραντήσει το μωρό, ούτε τηλέφωνο πήρε, ούτε μήνυμα έστειλε..
Και δεν της το έχω συγχωρέσει, ούτε πρόκειται.. και τώρα.. το ξανακάνει!!


ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ???
ΞΥΔΙ....

372ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Σεπ 07, 2011 1:19 am

elenaki83

elenaki83
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vivian έγραψε:
Ευάκι έγραψε:θα κανω κομμα και θα κερδισω τις εκλογες!!!!
ΚΙ.ΠΕ.ΕΛ.
ΚΙΝΗΜΑ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ!!!!!!!!!!
χαχαχαχαχαχα
τρεμε γιωργακη!!!!!!!!!!! ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 215994

Εσενα θελουμε, εσενα θελουμεεεεεεεεεεεεε!!!! ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 875502


Μαζί σου κι εγώ!!!!!!!!!! Αλλάγια εμάς που έχουμε ΚΑΙ βλαμμένες πεθερές ΚΑΙ βλαμένες κουνιάδες δεν θα φτιάξετε κανένα κόμμα???? Wink

373ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Σεπ 07, 2011 1:56 am

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aggeliki5579 έγραψε:
Τα'χω πάρει με την μάνα του.. που πήγαμε έξω για καφέ το Σάββατο και άρχισε να λέει διάφορες μαλ@#ίες. Τα πήρε και ο δικός μου, την έβαλε στη θέση της, εκείνη ενοχλήθηκε και έφυγε και μας παράτησε, να απορούμε μήπως παίρνει ληγμένα χάπια..
Και μέχρι σήμερα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση..
Ok, μας κάνει μούτρα (και καλά).., αλλά ένα μήνυμα να ρωτήσει τι κάνει το εγγονάκι της, δεν μπορεί να στείλει?
Η ηλίθια.. που τα ίδια έκανε, όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο και μέχρι να σαραντήσει το μωρό, ούτε τηλέφωνο πήρε, ούτε μήνυμα έστειλε..
Και δεν της το έχω συγχωρέσει, ούτε πρόκειται.. και τώρα.. το ξανακάνει!!


ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ???
ΞΥΔΙ....

Καλά τα λες Αγγελική μου.. δίκιο έχεις.
Αλλά όσο να'ναι, ο άντρας μου στεναχωριέται.. και αυτό μου την δίνει ακόμα περισσότερο. Επειδή τον γέννησε, δεν σημαίνει πως θα παίζει με τα όριά του.. Αυτή θα χάσει.
Διαφορετικά, αδιαφορώ!!
Ξύδι και πάλι ξύδι..

374ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Σεπ 07, 2011 2:08 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eiralis έγραψε:Τα'χω πάρει με την μάνα του.. Mad που πήγαμε έξω για καφέ το Σάββατο και άρχισε να λέει διάφορες μαλ@#ίες. Τα πήρε και ο δικός μου, την έβαλε στη θέση της, εκείνη ενοχλήθηκε και έφυγε και μας παράτησε, να απορούμε μήπως παίρνει ληγμένα χάπια.. Shocked Shocked
Και μέχρι σήμερα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση..
Ok, μας κάνει μούτρα (και καλά).., αλλά ένα μήνυμα να ρωτήσει τι κάνει το εγγονάκι της, δεν μπορεί να στείλει?
Η ηλίθια.. που τα ίδια έκανε, όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο και μέχρι να σαραντήσει το μωρό, ούτε τηλέφωνο πήρε, ούτε μήνυμα έστειλε..
Και δεν της το έχω συγχωρέσει, ούτε πρόκειται.. και τώρα.. το ξανακάνει!!


Καταλαβαίνω πώς μπορεί να ένιωσες... Ανακατεύεται στη σχέση σου με τον άντρα σου ή γενικά θέλει να χώνεται παντού;

375ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Σεπ 07, 2011 12:56 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι απ'αυτές που θέλουν να τα μαθαίνουν όλα, έχουν άποψη για όλα, έχουν πάντα δίκιο, κάνουν υποδείξεις, θέλουν να ανακατεύονται και παρ'όλα αυτά αυτοχαρακτηρίζονται "διακριτικές" Shocked
Βαρέθηκα!!!!!!!!!!!!
Και πριν γεννηθεί το μωρό, δεν ήταν έτσι.. τι στο καλό έπαθε? Οι ορμόνες της?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 29 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις