Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
306 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 306 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
prozak έγραψε:http://pediatros-thes.gr/?page_id=619

ρίξε μια ματιά εδώ..

υποστηρίζει ότι καλύτερα να θηλάζει η μητέρα ακόμα κι αν καπνίζει, παρά το μωρο να τρώει ξένο γάλα και τον καπνό της μάνας...

εγώ δεν καπνίζω, για την ακρίβεια το έκοψα 9 μήνες πριν μεινω εγκυος επειδή ο γυναικολόγος μου είπε ότι η μήτρα χρειάζεται αυτό το χρονικό διάστημα για να καθαρίσει..


εγω κοριτσια πρωσωπικα αυτο μου αδιανοητο να καπνιζει η μαμα και θηλαζει .να περναει το δηλητηριο στο παιδι .τι μονο για να πει οτι θηλαζει .εγω ξερω κοπελα που καπνιζε και το παιδι της επαθε ασμα .τι λεμε τωρα χιλιαδες απογορευτηκες ουσιες .εδω σου λενε μην τρωως φαγητα βαρια γιατι πειραζουν το παιδι και να βαζεις το καρκινο μεσα σου .απαραδεκτο για μενα που το λενε και ανθρωποι που εχουν ασχοληθει .εγω δεν καπνιζα .αλλα ο γιατρος μου ηταν κατηγοριματικος καλυτερα να μην το κανεις αν ειναι να καπνιζεις .αλλα αυτο δεν θελει και πολλη σκεψη απο μονο σου το καταλαβαινεις τι κακο κανεις στο μωρο για να λεμε οτι θηλαζω

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
prozak έγραψε:http://pediatros-thes.gr/?page_id=619

ρίξε μια ματιά εδώ..

υποστηρίζει ότι καλύτερα να θηλάζει η μητέρα ακόμα κι αν καπνίζει, παρά το μωρο να τρώει ξένο γάλα και τον καπνό της μάνας...

εγώ δεν καπνίζω, για την ακρίβεια το έκοψα 9 μήνες πριν μεινω εγκυος επειδή ο γυναικολόγος μου είπε ότι η μήτρα χρειάζεται αυτό το χρονικό διάστημα για να καθαρίσει..


εγω κοριτσια πρωσωπικα αυτο μου αδιανοητο να καπνιζει η μαμα και θηλαζει .να περναει το δηλητηριο στο παιδι .τι μονο για να πει οτι θηλαζει .εγω ξερω κοπελα που καπνιζε και το παιδι της επαθε ασμα .τι λεμε τωρα χιλιαδες απογορευτηκες ουσιες .εδω σου λενε μην τρωως φαγητα βαρια γιατι πειραζουν το παιδι και να βαζεις το καρκινο μεσα σου .απαραδεκτο για μενα που το λενε και ανθρωποι που εχουν ασχοληθει .εγω δεν καπνιζα .αλλα ο γιατρος μου ηταν κατηγοριματικος καλυτερα να μην το κανεις αν ειναι να καπνιζεις .αλλα αυτο δεν θελει και πολλη σκεψη απο μονο σου το καταλαβαινεις τι κακο κανεις στο μωρο για να λεμε οτι θηλαζω

Αννα και εμενα μου κακοφαίνεται να θηλαζει μια μανα που καπνιζει. Αλλα αυτο ειναι μονο η αποψή μας γιατι η επιστήμη δεν το δέχεται.

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε κορίτσια, εμένα μου κακοφαίνεται ακόμα και το να βλέπω έγκυο να καπνίζει...

αλλά έχει αποδειχτεί ότι η νικοτίνη δεν περνάει από το γάλα...

και σου λέει ο γιατρός ότι το παθητικό κάπνισμα είναι χειρότερο..

οπότε προκειμένου να χάσει τα ωφέλη του θηλασμού, θήλαζε ακόμα κι αν καπνίζεις...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμενα μου φαινόταν κάπως οταν το διαβασα, αλλα λέω για να το λένε κάτι θα ξέρουν... Και στην τελική, αν είναι να κόψεις κάτι, κοψε το τσιγαρο, όχι το θηλασμό!!
Και το λέω εγώ που ημουν καπνίστρια, οκ, οχι φανατική, αλλά στις εγκυμοσύνες και στο θηλασμό το έιχα κόψει μαχαίρι!
και τώρα κανω κανενα πακέτο το μήνα Razz

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
prozak έγραψε:http://pediatros-thes.gr/?page_id=619

ρίξε μια ματιά εδώ..

υποστηρίζει ότι καλύτερα να θηλάζει η μητέρα ακόμα κι αν καπνίζει, παρά το μωρο να τρώει ξένο γάλα και τον καπνό της μάνας...

εγώ δεν καπνίζω, για την ακρίβεια το έκοψα 9 μήνες πριν μεινω εγκυος επειδή ο γυναικολόγος μου είπε ότι η μήτρα χρειάζεται αυτό το χρονικό διάστημα για να καθαρίσει..


εγω κοριτσια πρωσωπικα αυτο μου αδιανοητο να καπνιζει η μαμα και θηλαζει .να περναει το δηλητηριο στο παιδι .τι μονο για να πει οτι θηλαζει .εγω ξερω κοπελα που καπνιζε και το παιδι της επαθε ασμα .τι λεμε τωρα χιλιαδες απογορευτηκες ουσιες .εδω σου λενε μην τρωως φαγητα βαρια γιατι πειραζουν το παιδι και να βαζεις το καρκινο μεσα σου .απαραδεκτο για μενα που το λενε και ανθρωποι που εχουν ασχοληθει .εγω δεν καπνιζα .αλλα ο γιατρος μου ηταν κατηγοριματικος καλυτερα να μην το κανεις αν ειναι να καπνιζεις .αλλα αυτο δεν θελει και πολλη σκεψη απο μονο σου το καταλαβαινεις τι κακο κανεις στο μωρο για να λεμε οτι θηλαζω

Αννα και εμενα μου κακοφαίνεται να θηλαζει μια μανα που καπνιζει. Αλλα αυτο ειναι μονο η αποψή μας γιατι η επιστήμη δεν το δέχεται.




προσωπικα δικη μου αποψη για μενα δεν ειναι επιστημονες .δεν μπορει να καπνιζει διπλα καποιος και να γινεται παθητικος καπνιστης και παθαινει προβλημα .οπως η πεθερα μου που οταν καπνιζε ο αντρας μου ειχε παει στο γιατρο και της ειπε να κοψει το καπνισμα και δεν καπνιζε τα πνευμονια της ηταν χαλια .γιυατο ππιστευω οτι ειναι λαθος εμενα η παιδιατρος μου ειναι καθετη οτι απογορευεται .ειναι οτι χειροτερο .τι εχει αντισσωματα το γαλα και διωχνει την νικοτινη τι γελιομαστε .αλλα να μην μιλαμε για ολη την επιστημη αλλα για καποιους γιατι εχω μιλησει με αρρκτους γιατρους μαιαες και παιδιατροι ειναι καθετοι οχι στο καπνισμα κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης και θηλασμου και εχουμε καθαρα αποτελεσματα μωρων που εχουν προβλημα .βεβαια ο καθενας πιστετυει οτι νομιζει εγω λεω την αποψη μου

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
MariaM έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
prozak έγραψε:http://pediatros-thes.gr/?page_id=619

ρίξε μια ματιά εδώ..

υποστηρίζει ότι καλύτερα να θηλάζει η μητέρα ακόμα κι αν καπνίζει, παρά το μωρο να τρώει ξένο γάλα και τον καπνό της μάνας...

εγώ δεν καπνίζω, για την ακρίβεια το έκοψα 9 μήνες πριν μεινω εγκυος επειδή ο γυναικολόγος μου είπε ότι η μήτρα χρειάζεται αυτό το χρονικό διάστημα για να καθαρίσει..


εγω κοριτσια πρωσωπικα αυτο μου αδιανοητο να καπνιζει η μαμα και θηλαζει .να περναει το δηλητηριο στο παιδι .τι μονο για να πει οτι θηλαζει .εγω ξερω κοπελα που καπνιζε και το παιδι της επαθε ασμα .τι λεμε τωρα χιλιαδες απογορευτηκες ουσιες .εδω σου λενε μην τρωως φαγητα βαρια γιατι πειραζουν το παιδι και να βαζεις το καρκινο μεσα σου .απαραδεκτο για μενα που το λενε και ανθρωποι που εχουν ασχοληθει .εγω δεν καπνιζα .αλλα ο γιατρος μου ηταν κατηγοριματικος καλυτερα να μην το κανεις αν ειναι να καπνιζεις .αλλα αυτο δεν θελει και πολλη σκεψη απο μονο σου το καταλαβαινεις τι κακο κανεις στο μωρο για να λεμε οτι θηλαζω

Αννα και εμενα μου κακοφαίνεται να θηλαζει μια μανα που καπνιζει. Αλλα αυτο ειναι μονο η αποψή μας γιατι η επιστήμη δεν το δέχεται.




προσωπικα δικη μου αποψη για μενα δεν ειναι επιστημονες .δεν μπορει να καπνιζει διπλα καποιος και να γινεται παθητικος καπνιστης και παθαινει προβλημα .οπως η πεθερα μου που οταν καπνιζε ο αντρας μου ειχε παει στο γιατρο και της ειπε να κοψει το καπνισμα και δεν καπνιζε τα πνευμονια της ηταν χαλια .γιυατο ππιστευω οτι ειναι λαθος εμενα η παιδιατρος μου ειναι καθετη οτι απογορευεται .ειναι οτι χειροτερο .τι εχει αντισσωματα το γαλα και διωχνει την νικοτινη τι γελιομαστε .αλλα να μην μιλαμε για ολη την επιστημη αλλα για καποιους γιατι εχω μιλησει με αρρκτους γιατρους μαιαες και παιδιατροι ειναι καθετοι οχι στο καπνισμα κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης και θηλασμου και εχουμε καθαρα αποτελεσματα μωρων που εχουν προβλημα .βεβαια ο καθενας πιστετυει οτι νομιζει εγω λεω την αποψη μου

Εγω εμπιστευομαι τον παιδίατρο που τα γραφει γιατί δεν ειναι τυχαίος... Εχω διαβασει παμπολλες φορες αρθρα του οχι μονο στην σελίδα του αλλά και σε αλλες σοβαρες σελιδες. Και ενας ανθρωπος που απευθύνεται στο ευρυ κοινο με αρθρα φροντίζει να είναι ψαγμενος πάνω στα θεματα που ασχολειται γιατι εκτιθεται και δεν μπορει να γραφει αερολογιες. Αποψη μου.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Από ό,τι κατάλαβα, δεν εννοουν να καπνίζεις δίπλα στο μωρό, εννοούν ότι μπορείς να καπνίζεις μέσα στη μέρα. Κι αυτο αν
1. ΔΕΝ έρχεται σε επαφη το μωρό/παιδί με τον καπνό
2. πλένεσαι μετά απο κάθε τσιγάρο, αλλάζεις ρούχα και πλένεις κ τα δοντια σου
Επίσης, για να λένε ότι η νικοτίνη δεν περνάει στο γάλα, προφανώς δεν θα περνάει. Το αν μια ουσία περνάει στο γάλα εξαρτάται αππο την ίδια την ουσία, πχ κάποια αντιβιοτικά περνάνε, και κάποια άλλα όχι.
Δυστυχως, το όλο αυτο σκηνικό, πολλες το εκλαμβάνουν σαν προτροπή για να καπνίσουν κι όχι σαν προτροπή για να θηλάσουν.
Και όπως είπα πριν, καλύτερα να κόψεις το κάπνισμα παρά το θηλασμό.
Όσο για το κάπνισμα στην εγκυμοσύνη, προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο. Και κακώς ορισμένοι γιατροι λένε "μέχρι 5 την ημέρα" διότι ετσι καμια δεν προσπαθεί να το κόψει, και όλες κάνουν 5 τσιγάρα τη μέρα...

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σιγουρα ο καθενας εμπιστευεται την παιδιατρο του .και καπου το στηριζει .εμενα πρωσοπικα μου λεει οτι περναει μεσα απο το γαλα οπως περνανε τοσες αλλες ουσιες .βαβαια οι επιστημονες μεταξυ τους διαφωνουν .σιγουρα δεν .αποριπτουμε κανεναν .και μενα ειναι πολυ ψαγμενη κανει εξω σεμιναρια ,και εχει ασχοληθει με το ολο θεμα πολυ .δεν προσπαθω να πεισω κανεναν .ο καθενας καταθετει την αποψη του και πιστευει οποιον νομιζει .οπως οταν τρωως κατι καυτερο περναει στο μωρο οταν τρωως βαρια επειδη εχω θηλασει το αποφευγεις γιατι προκαλει αερια .οπως ο καφες που εχει καφεινη επηρεαζει το νευρικο συστημσ του μωρου .δεν γινεται να περνανε ολα αυτα .και η νικοτινι να εξαμφανιζεται .απλως αποψη μου εγω δεν θα το εκανα .ο καθενας μπορει να το πιστευει.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννα, αυτο που λένε οι γιατροι είναι οτι η νικοτίνη περνάει σε πολύ μικρό ποσοστό στο γάλα, σε σχέση με την καφεΐνη, ή το αλκοόλ. Εννοείται πως το "καθόλου" είναι ακομα καλύτερο κι απο το "πολύ λίγο", οπότε είναι προτιμότερο να μην καπνίζεις και να θηλάζεις παρα και να καπνίζεις και να θηλάζεις.
Αλλά πολλές βρίσκουν σαν δικαιολογία το ότι καπνίζουν για να σταματήσουν το θηλασμό, οπότε πολλοί γιατροι λένε ότι μπορείς να κάνεις μερικά τσιγάρα κι ας θηλάζεις, τα ωφέλη που θα αποκομίσει το μωρό σου με το θηλασμό είναι περισσότερα απο τα ωφέλη που θα έχει αν δε θηλάσει.
Φυσικά αν καπνίζεις σαν φουγάρο 2 πακέτα τη μέρα, πάει στράφι κι ο θηλασμός..

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Αννα, αυτο που λένε οι γιατροι είναι οτι η νικοτίνη περνάει σε πολύ μικρό ποσοστό στο γάλα, σε σχέση με την καφεΐνη, ή το αλκοόλ. Εννοείται πως το "καθόλου" είναι ακομα καλύτερο κι απο το "πολύ λίγο", οπότε είναι προτιμότερο να μην καπνίζεις και να θηλάζεις παρα και να καπνίζεις και να θηλάζεις.
Αλλά πολλές βρίσκουν σαν δικαιολογία το ότι καπνίζουν για να σταματήσουν το θηλασμό, οπότε πολλοί γιατροι λένε ότι μπορείς να κάνεις μερικά τσιγάρα κι ας θηλάζεις, τα ωφέλη που θα αποκομίσει το μωρό σου με το θηλασμό είναι περισσότερα απο τα ωφέλη που θα έχει αν δε θηλάσει.
Φυσικά αν καπνίζεις σαν φουγάρο 2 πακέτα τη μέρα, πάει στράφι κι ο θηλασμός..


ναι σιγουρα αυτο λεω και εγω νενα αμα καπνιζεις σαν φιουγαρο και γενικως για μενα παει στραφι

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο το εχω ακουσει και εγω για το τσιγαρο!οτι δεν κανει καλο στην εγκυο,η ακομα και να καπνιζει ομως μπορει εστω να το ελατωσει!
ασχετο με το τσιγαρο θελω να πω οτι και εγω θηλασα το πρωτο μου γιο 6,5 μηνες ενω τα αλλα δυο μου αγορια ουτε 40 ημερες!δεν το εβαλα ομως κατω και στην τεταρτη γεννα μου τη μικρη μου τη θηλασα 14 ολοκληρους μηνες με αποκληστικο θηλασμο!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όταν αποφασίζεις να μείνεις έγκυος καλό είναι να κόψει η γυναίκα το κάπνισμα δεν εννοείτε να είσαι έγκυος και να το βάζεις στο στόμα σου .Αυτό εννοείτε ότι δεν είναι μόνο η γνώμη μου αλλά και η γνώμη γιατρών τώρα κάποιες φέρουν τα π΄ραγματα όπως τις βολεύει και κάνουν και 4 και 5 και 10 για μένα είναι απαράδεκτο αλλά αν η άλλη θέλει να το κάνει δεν θα της πω τίποτα.
Εμένα ο γιατρός μου ήταν απόλυτος :αν καπνίζεις το κόβεις και βέβαια είναι κουτό αν το έχεις κόψει να το ξαναπιάσεις πιστεύω ότι σε αυτό συμφωνούμε όλες. Άλλωστε ρε κορίτσια για πόσο καιρό κρατάει ο θηλασμός μέσω όρο 6-12 μήνες ; δεν μπορούμε να αντισταθούμε ; Τωρα όσο για το ότι το θέμα ότι ο θηλασμός βοηθάει και στο οικονομικό και βέβαια αλλά εντάξει δεν νομίζω καμιά μαμά να το βάζει σαν πρώτη προτεραιότητα αλλά δεν είναι και κακό απο το να δίνεις το λιγότερο για βρεφικό γάλα το μήνα 50 ευρω και λίγα λέω .Αχ βρε κορίτσια όσες είστε έγκυος και μπορείτε θηλάστε και μην κοιτάτε τίποτα άλλο

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:Όταν αποφασίζεις να μείνεις έγκυος καλό είναι να κόψει η γυναίκα το κάπνισμα δεν εννοείτε να είσαι έγκυος και να το βάζεις στο στόμα σου .Αυτό εννοείτε ότι δεν είναι μόνο η γνώμη μου αλλά και η γνώμη γιατρών τώρα κάποιες φέρουν τα π΄ραγματα όπως τις βολεύει και κάνουν και 4 και 5 και 10 για μένα είναι απαράδεκτο αλλά αν η άλλη θέλει να το κάνει δεν θα της πω τίποτα.
Εμένα ο γιατρός μου ήταν απόλυτος :αν καπνίζεις το κόβεις και βέβαια είναι κουτό αν το έχεις κόψει να το ξαναπιάσεις πιστεύω ότι σε αυτό συμφωνούμε όλες. Άλλωστε ρε κορίτσια για πόσο καιρό κρατάει ο θηλασμός μέσω όρο 6-12 μήνες ; δεν μπορούμε να αντισταθούμε ; Τωρα όσο για το ότι το θέμα ότι ο θηλασμός βοηθάει και στο οικονομικό και βέβαια αλλά εντάξει δεν νομίζω καμιά μαμά να το βάζει σαν πρώτη προτεραιότητα αλλά δεν είναι και κακό απο το να δίνεις το λιγότερο για βρεφικό γάλα το μήνα 50 ευρω και λίγα λέω .Αχ βρε κορίτσια όσες είστε έγκυος και μπορείτε θηλάστε και μην κοιτάτε τίποτα άλλο


Κ μένα οι γιατροί μου ήταν κάθετοι.. Κ ο παιδίατρος κ ο γυναικολόγος.. Βασικά συμφωνώ, αν κ καπνίστρια, το κοψα μαχαίρι, ούτε όσο θήλαζα δεν ου πήγαινε καρδιά.. Κ γω δεν το εγκρίνω, άλλα απόφαση της καθεμιας είναι..


( κ ναι μετά από ένα χρόνο κομμένο σε κάθε εγκυμοσύνη, το ξανάρχισα.. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
prozak έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
prozak έγραψε:


Αλλά όπως είπαμε και με τα κορίτσια, είμαι μια άθλια μάνα, που θηλάζω μπροστά σε ξένους και που τσιγκουνεύομαι τα χρήματα για σκόνη γαλα ...



ΧΑΧΑ!!! ΑΚΡΙΒΩς ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΟΜΩς!!

ναι, ναι ντροπή μας..!!
και φτού μας..!!
ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ - Σελίδα 8 920316
και εγω ειμαι και τσιγκουνα και τσετσιπωτη!!!! ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ - Σελίδα 8 215994 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ - Σελίδα 8 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις