Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξαναμπηκα κοριτσια εχω καταμπερδευτιιιιιιι πολυ!!!μια μικρη βοηθεια!!!!χθες κυριακη εκλεισα 18 εβδομαδες----μηνες ποσο ειμαι δεν ξερω εχω μπερδευτη η μια γιατρος μου ειπε οτι στης 26 κλεινω μηνα,κ υπολογηζα τωρα στης 26 του μηνος να κλεισω τον 4μηνα!!!!κ η αλλη που πηγα μου ειπε τον εκλεισες στης 9.η βδομαδες που ειμαι σε μηνα ποσο βγαινουν πφφφφφφ με μπερδεψε πολυ δεν ξερω ποσο μηνων ειμαι,δηλαδ ετσι οπως καταλαβα εγω ειμα 4 μηνων κ κατι η εκλεισα τον 5......περιοδο ειχα 19-6-11 ας με διαφωτησει καποια ,αυτη με μπερδεψε,

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackrose έγραψε:τους τσακισα τους ατιμους. . . . .τους λουκουμαδες! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 4872

τι ωραια κοιλιτσα κουκλα!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 990599

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mommy12585 έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΜΟΜΜΥ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 1ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΤΣΙ??ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΛΕΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ 6 7 ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ??????/Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΕΤΣΙ ΗΣΥΧΟ Κ ΤΗ ΜΕΡΑ???/ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ?

Σερι κοιμάται το βράδυ, αλλά το πρόβλημα είναι η ώρα που πέφτει για ύπνο..όλο παιχνίδια θέλει και γυρίζει από δω και από κει μέχρι αργά το βράδύ..Όταν ήταν πολυ μικρούλι σαν το δικό σου δε κοιμόταν αγκαλιά, μεγαλώνοντας θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί...προσπαθώ να την μάθω μόνη της αλλά τίποτα...και τώρα είναι και βαριά..ξεράθηκε η μέση και τα χέρια μου μέχρι να την πάρει ο ύπνος..Τι να πω είναι και στο κάθε παιδί και πως θα το μάθουμε τελικά..εγώ μάλλον την έχω καλομάθει, γενικώς δε με ακούει καθόλου, είτε φωνάξω είτε τη μαλώσω γελάει..και με πιάνουν και μένα τα γέλια, άντε να με πάρει σοβαρά, μόνο τον μπαμπά ακούει ως τώρα...

ΕΜΕΝΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΣΤΗ ΜΠΛΟΥΖΑ Κ ΟΥΤΕ Ν ΑΝΑΣΑΝΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ.

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:
blackrose έγραψε:τους τσακισα τους ατιμους. . . . .τους λουκουμαδες! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 4872

ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ!!!

τι ωραια κοιλιτσα κουκλα!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 990599

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΜΟΜΜΥ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 1ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΤΣΙ??ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΛΕΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ 6 7 ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ??????/Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΕΤΣΙ ΗΣΥΧΟ Κ ΤΗ ΜΕΡΑ???/ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ?

Σερι κοιμάται το βράδυ, αλλά το πρόβλημα είναι η ώρα που πέφτει για ύπνο..όλο παιχνίδια θέλει και γυρίζει από δω και από κει μέχρι αργά το βράδύ..Όταν ήταν πολυ μικρούλι σαν το δικό σου δε κοιμόταν αγκαλιά, μεγαλώνοντας θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί...προσπαθώ να την μάθω μόνη της αλλά τίποτα...και τώρα είναι και βαριά..ξεράθηκε η μέση και τα χέρια μου μέχρι να την πάρει ο ύπνος..Τι να πω είναι και στο κάθε παιδί και πως θα το μάθουμε τελικά..εγώ μάλλον την έχω καλομάθει, γενικώς δε με ακούει καθόλου, είτε φωνάξω είτε τη μαλώσω γελάει..και με πιάνουν και μένα τα γέλια, άντε να με πάρει σοβαρά, μόνο τον μπαμπά ακούει ως τώρα...

ΕΜΕΝΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΣΤΗ ΜΠΛΟΥΖΑ Κ ΟΥΤΕ Ν ΑΝΑΣΑΝΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ.

Μαμακίτιδα έχει το παιδί! Απολαύστε το και οι δυο!!! χιχι Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 834918

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mommy12585 έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΜΟΜΜΥ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 1ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΤΣΙ??ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΛΕΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ 6 7 ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ??????/Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΕΤΣΙ ΗΣΥΧΟ Κ ΤΗ ΜΕΡΑ???/ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ?

Σερι κοιμάται το βράδυ, αλλά το πρόβλημα είναι η ώρα που πέφτει για ύπνο..όλο παιχνίδια θέλει και γυρίζει από δω και από κει μέχρι αργά το βράδύ..Όταν ήταν πολυ μικρούλι σαν το δικό σου δε κοιμόταν αγκαλιά, μεγαλώνοντας θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί...προσπαθώ να την μάθω μόνη της αλλά τίποτα...και τώρα είναι και βαριά..ξεράθηκε η μέση και τα χέρια μου μέχρι να την πάρει ο ύπνος..Τι να πω είναι και στο κάθε παιδί και πως θα το μάθουμε τελικά..εγώ μάλλον την έχω καλομάθει, γενικώς δε με ακούει καθόλου, είτε φωνάξω είτε τη μαλώσω γελάει..και με πιάνουν και μένα τα γέλια, άντε να με πάρει σοβαρά, μόνο τον μπαμπά ακούει ως τώρα...

ΕΜΕΝΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΣΤΗ ΜΠΛΟΥΖΑ Κ ΟΥΤΕ Ν ΑΝΑΣΑΝΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ.

Μαμακίτιδα έχει το παιδί! Απολαύστε το και οι δυο!!! χιχι Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 834918

ΚΑΛΕ ΤΙ ΜΑΤΙΑ ΕΧΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ..ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ..ΑΧ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ..ΧΙΧΙ..ΑΘΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΝΑ ΜΗ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ..Ε ΔΕ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ..ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ... Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 850933 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 850933 Sleep Sleep Sleep

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:ξαναμπηκα κοριτσια εχω καταμπερδευτιιιιιιι πολυ!!!μια μικρη βοηθεια!!!!χθες κυριακη εκλεισα 18 εβδομαδες----μηνες ποσο ειμαι δεν ξερω εχω μπερδευτη η μια γιατρος μου ειπε οτι στης 26 κλεινω μηνα,κ υπολογηζα τωρα στης 26 του μηνος να κλεισω τον 4μηνα!!!!κ η αλλη που πηγα μου ειπε τον εκλεισες στης 9.η βδομαδες που ειμαι σε μηνα ποσο βγαινουν πφφφφφφ με μπερδεψε πολυ δεν ξερω ποσο μηνων ειμαι,δηλαδ ετσι οπως καταλαβα εγω ειμα 4 μηνων κ κατι η εκλεισα τον 5......περιοδο ειχα 19-6-11 ας με διαφωτησει καποια ,αυτη με μπερδεψε,

Αν είχες τελευταία περίοδο στις 19.06, Στις 23/10 έκλεισες 18 εβδομάδες, 4,5 μηνών δηλαδή είσαι, 4 μηνών και 2 εβδομάδων, με λίγα λόγια διανύεις τον 5ο τον οποίο και θα κλείσεις στις 6 Νοεμβρίου! Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα χειρότερα....

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ αυτα και εγω τα μπερδευα πολυ.

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εβγαλα κ το τελευταιο πλυντηριο,επιτελους!!!!
αυριο θα το απλωσω κ παω για υπνο αμεσωςςςςς [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] μακαρι να μην ξυπνησει παλι η μικρη οπως κ χτες στσι 3...
καληνυχτα!

https://www.youtube.com/cretanvenus

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:ξαναμπηκα κοριτσια εχω καταμπερδευτιιιιιιι πολυ!!!μια μικρη βοηθεια!!!!χθες κυριακη εκλεισα 18 εβδομαδες----μηνες ποσο ειμαι δεν ξερω εχω μπερδευτη η μια γιατρος μου ειπε οτι στης 26 κλεινω μηνα,κ υπολογηζα τωρα στης 26 του μηνος να κλεισω τον 4μηνα!!!!κ η αλλη που πηγα μου ειπε τον εκλεισες στης 9.η βδομαδες που ειμαι σε μηνα ποσο βγαινουν πφφφφφφ με μπερδεψε πολυ δεν ξερω ποσο μηνων ειμαι,δηλαδ ετσι οπως καταλαβα εγω ειμα 4 μηνων κ κατι η εκλεισα τον 5......περιοδο ειχα 19-6-11 ας με διαφωτησει καποια ,αυτη με μπερδεψε,

Your First Trimester:
1st Month = Weeks 1,2,3,4
2nd Month = Weeks 5,6,7,8
3rd Month = Weeks 9,10,11,12,13
Your Second Trimester:
4th Month = Wks 14,15,16,17
5th Month = Wks 18,19,20,21
6th Month = Wks 22,23,24,25,26
Your Third Trimester:
7th Month = Wks 27,28,29,30
8th Month = Wks 31,32,33,34,35
9th Month = Wks 36,37,38,39,40
τα ειχε κ η Ολιβια στο μπλόγκ της αλλα δεν το βρίσκω.
Μαρινακι οι 3 μηνες μας κανουν ενα τριμηνο- σωστα? εμεις εχουμε 3 τριμηνα στην εγκυμοσυνη.
1 τριμηνο-->
1ος= 1, 2, 3, 4, εβδομαδες
2ος= 5, 6, 7, 8, εβδομαδες
3ος= 9, 10, 11, 12, 13, εβδομαδες (στον τελευταιο μηνα του τριμήνου προσθετω μια βδομαδα παραπάνω -αυτο θα κανεις και για το επόμενο τρίμηνο.)
2ο τρίμηνο-->
4ος= 14, 15, 16, 17, εβδομαδες
5ος= 18, 19, 20, 21, εβδομαδες
6ος= 22, 23, 24, 25, 26 εβδομαδες (πάλι προσθετουμε μια εβδομαδα γιατι ο 6ος ειναι ο τελευταιος μηνας του 2ου τριμηνου)
3ο τρίμηνο-->
7ος= 27, 28, 29, 30 εβδομαδες
8ος= 31, 32, 33, 34 εβδομαδες
9ος= 35, 36, 37, 38, 39, 40 εβδομαδες (εδω προσθετουμε 2 βδομαδες κ κλεινει το τρίτο τρίμηνο)

Μαρινακι πανω κατω αυτος ειανι ο μπούσουλας για να ξερεις πανω κατω που βρίσκεσαι.

Εκλεισες 18 βδομαδες αρα διανυεις τον 5ο μηνα!

ελπιζω να σε βοηθησα λιγο Very Happy Very Happy

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΜΟΜΜΥ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 1ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΤΣΙ??ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΛΕΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ 6 7 ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ??????/Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΕΤΣΙ ΗΣΥΧΟ Κ ΤΗ ΜΕΡΑ???/ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ?


εχτες με πηρε ο υπνος και σας εχασα κοριτσια!!!!! η μικρη 2 βραδια κοιμαται Μινα μου κανονικα! δοξα το θεο!

καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 438696

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια και από μένα!!!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά,στις αρρωστούλες!!!!

Βίβιαν,όλα να πάνε καλά!!!

Δέσποινα,έβαλα λαδάκι στην ζύμη του ψωμιού και έγινε,απλά,τέλειο!!!!
Χίλια ευχαριστώ!!!!!

Εντωμεταξύ,τώρα διάβασα τα χτεσινά νέα σας...όσην ώρα μιλούσατε για λουκουμάδες....έφτιαχνα κι εγώ!!!!Χωρίς να έχω μπει καθόλου μέσα!!!!
Τηλεπάθεια,ε???Μόνο που τραβήξανε πολύ λάδι και μου'μεινε η λαδίλα,μετά...

Μας βγήκε ο τέταρτος τραπεζίτης!!!!!!Γιούπι!!!!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 328109

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:ξαναμπηκα κοριτσια εχω καταμπερδευτιιιιιιι πολυ!!!μια μικρη βοηθεια!!!!χθες κυριακη εκλεισα 18 εβδομαδες----μηνες ποσο ειμαι δεν ξερω εχω μπερδευτη η μια γιατρος μου ειπε οτι στης 26 κλεινω μηνα,κ υπολογηζα τωρα στης 26 του μηνος να κλεισω τον 4μηνα!!!!κ η αλλη που πηγα μου ειπε τον εκλεισες στης 9.η βδομαδες που ειμαι σε μηνα ποσο βγαινουν πφφφφφφ με μπερδεψε πολυ δεν ξερω ποσο μηνων ειμαι,δηλαδ ετσι οπως καταλαβα εγω ειμα 4 μηνων κ κατι η εκλεισα τον 5......περιοδο ειχα 19-6-11 ας με διαφωτησει καποια ,αυτη με μπερδεψε,

Καλημέρα και από μένα!
Μαρίνα, εγώ θα προσπαθήσω να σου τα πω πιο απλουστευμένα:
Πότε έχεις ΠΗΤ; εκείνη τη μέρα κάθε μήνα θα αλλάζεις μήνα.
π.χ. Εγώ είχα 14/6 άρα κάθε 14 έλεγα ότι αλλάζω μήνα.
Εσύ αν η ΠΗΤ είναι 26/3/12 τότε λογικά αλλάζεις κάθε 26. Άρα κλεινεις τον τέταρτο και μπαίνεις στον πέμπτο μήνα. Αυτά για τον κόσμο που ρωτάει σε ποιο μήνα είσαι. Εσύ καλά κάνεις και μετράς με εβδομάδες.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σε ολες !! τι κανετε κοπελιες ;;; δεν ξερω τι να μαγειρεψω πειτε τιποτα ευκολο !!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:καλημερα σε ολες !! τι κανετε κοπελιες ;;; δεν ξερω τι να μαγειρεψω πειτε τιποτα ευκολο !!
καλημερα τι κάνετε ? καιρο εχουμε να τα πουμε

http://hawk-girl.blogspot.com/

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ...ΚΑΝΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ..

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefanakos έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:καλημερα σε ολες !! τι κανετε κοπελιες ;;; δεν ξερω τι να μαγειρεψω πειτε τιποτα ευκολο !!
καλημερα τι κάνετε ? καιρο εχουμε να τα πουμε

καλα ειμαστε δοξα το θεο !!ναι μωρε δεν συμβαδιζουνε οι ωρες μας !! ασε που οταν ειναι εδω η εβελινα δεν αφηνει να κατσω στον υπολογιστη θελει να βαζει καμια ταινια λιγο το πρωι μπαινω αλλα κυριως βραδακι που κοιμουνται !

μινα μου μια χαρα τα μακαρονια !! σε ευχαριστω

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι,είδα ότι μου απάντησες στο νούμ.10.Σ'ευχαριστώ πολύ!!
Μάλλον απ'το δοντάκι,που βγήκε, ήταν το αιματάκι,γιατί ξαναείδα το ίδιο απόγευμα που έτρεχε από κείνο το σημείο.

Για πες...πως περάσατε στο πάρτυ της φιλενάδας σου??????Τέλεια?????? Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 654316

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες!!Να σας πω τα νέα μου???Η κόρη μου ξεκίνησε πάλι αντιβίωση!!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259
Δεύτερη φορά σε ένα μήνα και δεν θέλω καθόλου!!!!!!!!!!!!Άτιμος παλιοπαιδικός Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Το απόγευμα θα πάμε στην παιδίατρο πάλι να τη δει!
Και το καλύτερο μετά θα πάω στο γυναικολόγο,γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ελέγχου που έκανα για θρομβοφιλία και φάνηκε μία μετάλλαξη στο γονιδιο του MTHFR,την C677T σε ετερόζυγη κατάσταση!! Shocked
Τι σημαίνουν αυτά ένας Θεός ξέρει!!Θα μάθω το απόγευμα!Αχ και θέλω από Νοέμβρη να ξεκινήσω προσπάθειες,μιας και πέρασε το εξάμηνο από την αποβολή!
Ευχηθείτε μου να τα καταφέρω και να μην είναι κάτι σοβαρό αυτό που έδειξε η αίματος!!!!!!!!!!
Φιλάκια σε όλες και περαστικούλια στα μικράκια μας...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kira,παραστικά στο μικράκι σου και εύχομαι όλα να σου πάνε καλά με τις εξετάσεις!!!!
Αλήθεια,τι αντιβίωση σας δίνει ο παιδίατρος????

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:..
Και το καλύτερο μετά θα πάω στο γυναικολόγο,γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ελέγχου που έκανα για θρομβοφιλία και φάνηκε μία μετάλλαξη στο γονιδιο του MTHFR,την C677T σε ετερόζυγη κατάσταση!! Shocked
Κιρα, καλημέρα
To γονιδιο αυτο συνδεεται με την παραγωγη φολικου οξέος, το οποίο συνδεεται με τη ρυθμιση των επιπέδων μιας ουσιας, της ομοκυστεΐνης, που σε αυξημενη συγκέντρωση εχει συνδεθει με δημιουργια θρομβώσεων.
Εφόσον εισαι σε ετερόζυγη κατάσταση, σημαίνει οτι η μετάλλαξη υπάρχει μονο σε ένα απο τα δύο αντίγραφα του γονιδίου αυτου (όλα τα γονιδιο στον οργανισμό μας ειναι εις διπλουν), εχεις δηλαδη ένα μεταλλαγμένο γονίδιο κι ενα φυσιολογικο. Αυτο το φυσιολογικο ειναι αρκετο για φυσιολογική εξέλιξη, οπότε το πιθανότερο ειναι να μην εμφανίζεις κανένα προβλημα.
Τα προβλήματα αρχίζουν όταν υπάρχει ομοζυγωτία, οταν δηλαδη κ τα δύο αντίγραφα του γονιδιου του οργανισμου ειναι μεταλλαγμένα, οπότε και αυξάνεται ο κίνδυνος θρομβωσεων.
Ευχομαι να βοήθησα, πιο πολύ για να σου φυγει το αγχος! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 417472

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Kira,παραστικά στο μικράκι σου και εύχομαι όλα να σου πάνε καλά με τις εξετάσεις!!!!
Αλήθεια,τι αντιβίωση σας δίνει ο παιδίατρος????
Αλικάκι ευχαριστώ!Μας έδωσε τη ceclor 375 πρωί βράδυ!!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
kira έγραψε:..
Και το καλύτερο μετά θα πάω στο γυναικολόγο,γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ελέγχου που έκανα για θρομβοφιλία και φάνηκε μία μετάλλαξη στο γονιδιο του MTHFR,την C677T σε ετερόζυγη κατάσταση!! Shocked
Κιρα, καλημέρα
To γονιδιο αυτο συνδεεται με την παραγωγη φολικου οξέος, το οποίο συνδεεται με τη ρυθμιση των επιπέδων μιας ουσιας, της ομοκυστεΐνης, που σε αυξημενη συγκέντρωση εχει συνδεθει με δημιουργια θρομβώσεων.
Εφόσον εισαι σε ετερόζυγη κατάσταση, σημαίνει οτι η μετάλλαξη υπάρχει μονο σε ένα απο τα δύο αντίγραφα του γονιδίου αυτου (όλα τα γονιδιο στον οργανισμό μας ειναι εις διπλουν), εχεις δηλαδη ένα μεταλλαγμένο γονίδιο κι ενα φυσιολογικο. Αυτο το φυσιολογικο ειναι αρκετο για φυσιολογική εξέλιξη, οπότε το πιθανότερο ειναι να μην εμφανίζεις κανένα προβλημα.
Τα προβλήματα αρχίζουν όταν υπάρχει ομοζυγωτία, οταν δηλαδη κ τα δύο αντίγραφα του γονιδιου του οργανισμου ειναι μεταλλαγμένα, οπότε και αυξάνεται ο κίνδυνος θρομβωσεων.
Ευχομαι να βοήθησα, πιο πολύ για να σου φυγει το αγχος! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 417472
Νένα Respect
Χίλια ευχαριστώ!!Λες δεν είναι κάτι ανησυχητικό,ε?Μακάρι κοπέλα μου και να σαι καλά για τις τόσες πληροφορίες!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 417472
Να υποθέσω φυσικά ότι είσαι του επαγγέλματος,ε??

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kira έγραψε:Καλημέρα μανούλες!!Να σας πω τα νέα μου???Η κόρη μου ξεκίνησε πάλι αντιβίωση!!!!! Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259 Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 679259
Δεύτερη φορά σε ένα μήνα και δεν θέλω καθόλου!!!!!!!!!!!!Άτιμος παλιοπαιδικός Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Το απόγευμα θα πάμε στην παιδίατρο πάλι να τη δει!
Και το καλύτερο μετά θα πάω στο γυναικολόγο,γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ελέγχου που έκανα για θρομβοφιλία και φάνηκε μία μετάλλαξη στο γονιδιο του MTHFR,την C677T σε ετερόζυγη κατάσταση!! Shocked
Τι σημαίνουν αυτά ένας Θεός ξέρει!!Θα μάθω το απόγευμα!Αχ και θέλω από Νοέμβρη να ξεκινήσω προσπάθειες,μιας και πέρασε το εξάμηνο από την αποβολή!
Ευχηθείτε μου να τα καταφέρω και να μην είναι κάτι σοβαρό αυτό που έδειξε η αίματος!!!!!!!!!!
Φιλάκια σε όλες και περαστικούλια στα μικράκια μας...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙΡΑ..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ Τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή? #11!!  - Σελίδα 5 990599 Κ ΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ Κ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΠ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑ Κ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΟΜΟΖΥΓΩΤΗ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΟΝΟΤΥΠΟ ΜΕ ΣΕΝΑ Κ ΕΤΕΡΟΖΥΓΩΤΗ ΣΤΟ ΡΑΙ-1 4G5G Κ ΜΕΤΡΙΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΘΡΟΜΒΩΣΗΣ..ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΠΤ ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙΧΑ Κ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΕΣΕΙΣ Κ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΓΕΝΝΑΣ..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις