Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

51Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τρι Ιουλ 20, 2010 10:21 am

effie_b

effie_b
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγώ στην αρχή τον δικό μου ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ!!!! Shocked
Ήμουν σε μια πολύ περίπλοκη συναισθηματική κατάσταση εκείνο τον καιρό... Ο καλός μου ήταν φίλος του δικηγόρου στον οποίο έκανα την άσκησή μου (τώρα είναι κουμπάρος μου Smile ) και με είχε δει τυχαία και απλά του άρεσα. Ο κουμπάρος όμως την είχε δει προξενήτρα και όλο και έσπρωχνε την κατάσταση. Σε κάποιο πάρτυ που θα πηγαίναμε κι ήμουν χάλια ψυχολογικά λέω κι εγώ ¨άντε δε θα ρθει και ο Μ.?¨ Βγήκαμε μετά για καμιά βδομάδα, αλλά ενώ περνούσα υπέροχα, μου είχε κολλήσει ότι εγώ αυτόν τον θέλω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΙΛΟ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!! Μια μέρα μεθυσμένη του το ξεφουρνίζω μες στα κλάματα και φυσικά διακόπτει επικοινωνία. Κλάματα εγώ στο γραφείο, ψυχοθεραπεία με τον κουμπάρο, να επιμένω όμως ότι δεν τον θέλω (τι σχιζοφρένεια τώρα που το σκέφτομαι!) Ευτυχώς οι κουμπάροι μου τον έπεισαν να με ξαναπάρει τηλέφωνο, ξαναβγήκαμε και από τότε είμαστε αχώριστοι. Είμαστε τέσσερα χρόνια σχεδόν μαζί και παντρευτήκαμε στις 26 Ιουνίου!!!

52Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τρι Ιουλ 20, 2010 12:12 pm

vikimama

vikimama
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
me ton kwsth mou hmaste twra 14 oloklhra xronia
ton eida prwth fora sta 14 mou pou douleue se enan theio mou.......mikrh egw den ekane tipota...ton ksanaeida sta 17 mou se ena club pou ekane xoro to sxoleio mou(shmeiwsh me pernaei 6 xronia Smile douleue ekei.milagame sxedon olo to brady mou edwse to thl tou alla egw to exasa thn allh mera....kai vrethhkame pali sta 19 mou ...mpla mpla mpla mou ksanadinei to thl tou(den to exasa vevaia)

thn epomenh akrivws phga giampanio me mia ksaderfh mou parepiptontws egine kai koumpara mas mias kai ayth me ebale ekeinh thn mera na ton parw na erthei na mas vrei.thn idia mera ta ftiaksame..palia ataka;

)meta apo ena xrono arrabwna meta apo 3 gamo meta apo 3 thn tzwrtzina mas kai meta apo 5 ton mikro mas axillea konta 2 xronwn twra...........telika htan to karma mou opws tou lew akoma kai twra

53Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τετ Ιουλ 21, 2010 1:00 am

DeeDee

DeeDee
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
effie_b έγραψε:(τι σχιζοφρένεια τώρα που το σκέφτομαι!)


οντως σχιζοφρενεια Smile Smile Smile Ησουν λιγακι μαζοχα ετσι; Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 328109

http://www.katkag.blogspot.com

54Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τρι Ιουλ 27, 2010 10:06 am

apinf


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ 21 και φοιτήτρια και αυτός 26 και ψαχνόταν για δουλειά. Πηγαίνω σε φροντιστήριο να μάθω Ιταλικά και τελικά καταλήγω σε τάξη για Γερμανικά (η κολλητή μου βλέπετε ήθελε να μάθει Γερμανικά και με τράβηξε για παρέα...). Στην τάξη ήμασταν 5 κορίτσια με γυναίκα καθηγήτρια. Μετά τα 3 πρώτα μαθήματα μας λένε ότι θα έρθει καινούργιος συμμαθητής! Αυτός εκείνη τη χρονιά έκανε και Ιταλικά και Γερμανικά (από πουθενά δεν την γλίτωνα τη γνωριμία μαζί του...). Στην αρχή κάναμε απλά κουβέντα για το μάθημα και περί ανέμων και υδάτων. Βγήκαμε μια μέρα να δούμε μια ταινία στο σινεμά και ακόμα μια για ποτό και μετά βόλτα στην παραλία και τσουπ μαζί. Μετά από 3 μήνες διαπιστώνω ότι απλά δε μου κάνει και δε θέλω να είμαστε μαζί! Χωρίζουμε και μένουμε έτσι 9 μήνες. Με διεκδίκησε τόοοοοοοοσο όμορφα αυτό το διάστημα!!!! Ήταν τόσο διακριτικός και συνάμα γλυκός και διεκδικητικός που με έκανε λιώμα! Είμαστε μαζί από τον Δεκέμβριο του 2002, 3 χρόνια παντρεμένοι και εκτός από το ότι τον αγαπάω αληθινά, είμαι ακόμα τρελά ερωτευμένη μαζί του!!!! Τον γουστάρω τρελά....πως το λένε!!!!! Εύχομαι να είμαστε καλά και να του χαρίσω γερά παιδάκια!!!!! Smile

55Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τρι Ιουλ 27, 2010 8:41 pm

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ααααχ..ωραιο θεματακι.Τελικα απ'οτι κσταλαβα απο τις ιστοριες σας,αυτοι που στην αρχη μας φαινονται καπως...τελικα ειναι το ριζικο μας!!!
Διαβαστε κ τα δικα μου αν θελετε..
Ενα πρωινο του Φεβρουαριου του 2006,μπηκα σε ενα λεωφορειο του κτελ,κρατωντας μια βαλιτσα κ ενα μωρο στην αγκαλια,ξεκινωντας για μια αγνωστη κ δυσκολη πορεια,μονη κ απιστευτα απελπισμενη.Εφυγα απο το σπιτι του πρωην συζηγου(εμενα εκτος Αθηνων τοτε) κ πηγα να μεινω μαζι με τη θεια μου(στην Αθηνα) που προσφερθηκε να με βοηθησει για λιγο καιρο μεχρι να βρω δουλεια κ.τ.λ..
Το ιδιο διαστημα εκεινος περνουσε τον δικο του γολγοθα,μιας κ μετα απο εναν αγωνα 10 χρονων,εχοντας στο πλευρο του μια γυναικα,πολυ αρρωστη,την εχασε...
Εγω λοιπον εμεινα στην ιδια γειτονια.Επι 1 χρονο περιπου βλεπαμε ο ενας τον αλλον,ετσι...απλα,οπως βλεπεις τους γειτονες σου καθημερινα.Δεν μιλουσαμε,δεν χαιρετιομασταν,σαν να μην υπηρχα ουτε εγω,ουτε εκεινος.Εγω οποτε τον εβλεπα,δεν ξερω γιατι ενοιωθα μεσα μου πολυ περιεργα,αλλοκοτα.Ηταν συνεχως σκυθρωπος,μελαγχολικος,βυθισμενος στις σκεψεις του κ αυτη η μοναχικοτητα του μου ειχε κανει εντυπωση.Ελεγα μεσα μου πως σιγουρα του συμβαινει κατι πολυ σοβαρο.Ουτε κατα διανοια βεβαια,να τον δω ερωτικα η κατι τετοιο,πιο πολυ αποστροφη μου δημιουργουσε.Υπηρχε ενα καφενεδακι κοντα στα σπιτια μας στο οποιο πολλα πρωινα πηγαινα κ επερνα το καφεδακι μου πριν φυγω γι δουλεια,το ιδιο κ εκεινος.Καποια στιγμη καθισαμε αναγκαστικα στο ιδιο τραπεζι γιατι δεν υπηρχε αλλο αδειο,ειπιαμε τους καφεδες αμιλητοι σαν να μην υπηρχε κανεις διπλα μας.
Μια μερα λοιπον,παω εκει στο μαγαζακι αυτο κ λεω στο παληκαρι που το ειχε(ειχαμε γινει φιλαρακια)πως ψαχνω να πουλησω κατι πραγματα που ειχα.Μου λεει λοιπον "για περιμενε λιγο,ειναι ενα παλλικαρι που μαλλον θα ενδιαφερεται...ενα λεπτο".Φευγει κ σε 2-3 λεπτα επιστρεφει,"ερχετε" μου λεει.Καθομουν διπλα στη τζαμαρια κ καθως γυρναω το κεφαλι μου...παγωνω...δεν ξερω γιατι,το μονο που θυμαμαι,μολις ειδα ποιος ερχετε,ειναι το οτι τα ποδια μου κοκαλλωσαν.ξεροκαταπινα κ η καρδια μου πηγαινε να σπασει.Το μονο που ψελλισα ηταν,"ωχ...αυτος ειναι...;;"
Ηταν αυτος ο απομακρος,περιεργος σχεδον "σκοτεινος" γειτονας που τοσους μηνες περνουσε διπλα μου κ περνουσα διπλα του αδιαφορα.
Σας πληροφορω πως πρωτη φορα στη ζωη μου καταλαβα τι παει να πει κεραυνοβολος ερωτας.Με το που πιασαμε την κουβεντα...πως να το περιγραψω...;;Ενας χειμαρος συναισθηματων με επνιξε...ειχα συγκλονιστει,οσο μιλουσαμε τοσο εβλεπα στα ματια του,αυτο που εψαχνα ολη μου τη ζωη...το ιδιο κ εκεινος,αν κ πιο συγκρατημενος σαν αντρας..
Απο εκεινη την ημερα κ μεχρι σημερα δεν αποχωριστηκαμε ποτε.Ηρθε ο μεγαλος ερωτας της ζωης μου,η τρελη αγαπη.Πριν απο εκεινον δεν ζουσα...εγινε ο αντρας της ζωης μου κ ο πατερας του παιδιου μου.
Ειμαστε 3 χρονια μαζι,αλλα εχουμε περασει τοσα αυτο το διαστημα που για αλλους θα εφταναν για μια ζωη.Μεσα απο τις δυσκολιες αγαπηθηκαμε ακομα περισσοτερο.
Βρεθηκαμε σε μια στιγμη της ζωης μας που κ για τους δυο μας ηταν κρισιμη.Βρεθηκαμε την καταλληλη στιγμη.Ανακαλυψαμε ο ενας στον αλλον οτι μας ελειπε κ επειδη ειμασταν κ οι δυο αρκετα τσακισμενοι απο τη ζωη,προσφεραμε απλοχερα ολη μας την αγαπη κ την αφοσιωση.Μεγαλωνουμε την κορη μου μαζι,κανεις απο τους φιλους που καναμε αργοτερα δεν καταλαβε οτι ειναι πατριος της,αν δεν το πουμε δεν το καταλαβαινει κανεις.Το παιδι τον λατρευει κ εγω ευχαριστω καθημερινα το Θεο...τη ζωη...το πεπρωμενο που μου φυλαγε αυτον τον αγγελο κ μου τον εστειλε την πιο καταλληλη στιγμη.
Το μονο που ζηταμε ειναι ενα μωρο,να ολοκληρωθει η οικογενεια μας κ η αγαπη μας....θα ερθει...δεν μπορει... Wink

56Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τετ Ιουλ 28, 2010 12:21 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζουμπι έγραψε:

Ζούμπι,

Θα νομίζεις ότι σου κάνω πλάκα, αλλά μήπως να το έκανες μυθιστόρημα?
Η ιστορία σου με άγγιξε για τον εξής πολύ απλό λόγο:
Η αδερφή μου -που είναι και αυτή έγκυος όπως κι εγώ- αποφάσισε να κρατήσει το παιδί "εκτός γάμου" και για να είμαι πιο ακριβής, ο άλλος το αποφάσισε, όχι αυτή...
Τες πα.
Η μόνη μου ανησυχία όλο αυτό τον καιρό είναι να βρει κι αυτή ένα καλό παιδί να φτιάξει τη ζωή της.
Να βρει κάποιον που θα αγαπήσει πραγματικά και την ίδια και το παιδάκι της (όταν αυτό με το καλό θα έρθει στον κόσμο).
Διαβάζοντας λοιπόν μια ιστορία σαν τη δική σου, μεγαλώνει η ελπίδα μέσα μου, πως δεν είναι ακατόρθωτο...
Ίσως "έτσι να πρέπει να γίνει".
Σα μοίρα, πεπρωμένο, γραφτό που λένε.
Αχ πολύ συγκινήθηκα!!

57Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τετ Ιουλ 28, 2010 12:34 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζουμπι έγραψε:Ααααχ..ωραιο θεματακι.Τελικα απ'οτι κσταλαβα απο τις ιστοριες σας,αυτοι που στην αρχη μας φαινονται καπως...τελικα ειναι το ριζικο μας!!!
Διαβαστε κ τα δικα μου αν θελετε..
Ενα πρωινο του Φεβρουαριου του 2006,μπηκα σε ενα λεωφορειο του κτελ,κρατωντας μια βαλιτσα κ ενα μωρο στην αγκαλια,ξεκινωντας για μια αγνωστη κ δυσκολη πορεια,μονη κ απιστευτα απελπισμενη.Εφυγα απο το σπιτι του πρωην συζηγου(εμενα εκτος Αθηνων τοτε) κ πηγα να μεινω μαζι με τη θεια μου(στην Αθηνα) που προσφερθηκε να με βοηθησει για λιγο καιρο μεχρι να βρω δουλεια κ.τ.λ..
Το ιδιο διαστημα εκεινος περνουσε τον δικο του γολγοθα,μιας κ μετα απο εναν αγωνα 10 χρονων,εχοντας στο πλευρο του μια γυναικα,πολυ αρρωστη,την εχασε...
Εγω λοιπον εμεινα στην ιδια γειτονια.Επι 1 χρονο περιπου βλεπαμε ο ενας τον αλλον,ετσι...απλα,οπως βλεπεις τους γειτονες σου καθημερινα.Δεν μιλουσαμε,δεν χαιρετιομασταν,σαν να μην υπηρχα ουτε εγω,ουτε εκεινος.Εγω οποτε τον εβλεπα,δεν ξερω γιατι ενοιωθα μεσα μου πολυ περιεργα,αλλοκοτα.Ηταν συνεχως σκυθρωπος,μελαγχολικος,βυθισμενος στις σκεψεις του κ αυτη η μοναχικοτητα του μου ειχε κανει εντυπωση.Ελεγα μεσα μου πως σιγουρα του συμβαινει κατι πολυ σοβαρο.Ουτε κατα διανοια βεβαια,να τον δω ερωτικα η κατι τετοιο,πιο πολυ αποστροφη μου δημιουργουσε.Υπηρχε ενα καφενεδακι κοντα στα σπιτια μας στο οποιο πολλα πρωινα πηγαινα κ επερνα το καφεδακι μου πριν φυγω γι δουλεια,το ιδιο κ εκεινος.Καποια στιγμη καθισαμε αναγκαστικα στο ιδιο τραπεζι γιατι δεν υπηρχε αλλο αδειο,ειπιαμε τους καφεδες αμιλητοι σαν να μην υπηρχε κανεις διπλα μας.
Μια μερα λοιπον,παω εκει στο μαγαζακι αυτο κ λεω στο παληκαρι που το ειχε(ειχαμε γινει φιλαρακια)πως ψαχνω να πουλησω κατι πραγματα που ειχα.Μου λεει λοιπον "για περιμενε λιγο,ειναι ενα παλλικαρι που μαλλον θα ενδιαφερεται...ενα λεπτο".Φευγει κ σε 2-3 λεπτα επιστρεφει,"ερχετε" μου λεει.Καθομουν διπλα στη τζαμαρια κ καθως γυρναω το κεφαλι μου...παγωνω...δεν ξερω γιατι,το μονο που θυμαμαι,μολις ειδα ποιος ερχετε,ειναι το οτι τα ποδια μου κοκαλλωσαν.ξεροκαταπινα κ η καρδια μου πηγαινε να σπασει.Το μονο που ψελλισα ηταν,"ωχ...αυτος ειναι...;;"
Ηταν αυτος ο απομακρος,περιεργος σχεδον "σκοτεινος" γειτονας που τοσους μηνες περνουσε διπλα μου κ περνουσα διπλα του αδιαφορα.
Σας πληροφορω πως πρωτη φορα στη ζωη μου καταλαβα τι παει να πει κεραυνοβολος ερωτας.Με το που πιασαμε την κουβεντα...πως να το περιγραψω...;;Ενας χειμαρος συναισθηματων με επνιξε...ειχα συγκλονιστει,οσο μιλουσαμε τοσο εβλεπα στα ματια του,αυτο που εψαχνα ολη μου τη ζωη...το ιδιο κ εκεινος,αν κ πιο συγκρατημενος σαν αντρας..
Απο εκεινη την ημερα κ μεχρι σημερα δεν αποχωριστηκαμε ποτε.Ηρθε ο μεγαλος ερωτας της ζωης μου,η τρελη αγαπη.Πριν απο εκεινον δεν ζουσα...εγινε ο αντρας της ζωης μου κ ο πατερας του παιδιου μου.
Ειμαστε 3 χρονια μαζι,αλλα εχουμε περασει τοσα αυτο το διαστημα που για αλλους θα εφταναν για μια ζωη.Μεσα απο τις δυσκολιες αγαπηθηκαμε ακομα περισσοτερο.
Βρεθηκαμε σε μια στιγμη της ζωης μας που κ για τους δυο μας ηταν κρισιμη.Βρεθηκαμε την καταλληλη στιγμη.Ανακαλυψαμε ο ενας στον αλλον οτι μας ελειπε κ επειδη ειμασταν κ οι δυο αρκετα τσακισμενοι απο τη ζωη,προσφεραμε απλοχερα ολη μας την αγαπη κ την αφοσιωση.Μεγαλωνουμε την κορη μου μαζι,κανεις απο τους φιλους που καναμε αργοτερα δεν καταλαβε οτι ειναι πατριος της,αν δεν το πουμε δεν το καταλαβαινει κανεις.Το παιδι τον λατρευει κ εγω ευχαριστω καθημερινα το Θεο...τη ζωη...το πεπρωμενο που μου φυλαγε αυτον τον αγγελο κ μου τον εστειλε την πιο καταλληλη στιγμη.
Το μονο που ζηταμε ειναι ενα μωρο,να ολοκληρωθει η οικογενεια μας κ η αγαπη μας....θα ερθει...δεν μπορει... Wink

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ.....!ΝΑ ΕΙΣΤΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ....ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ!

58Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τετ Ιουλ 28, 2010 12:49 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ζουμπι έγραψε:Ααααχ..ωραιο θεματακι.Τελικα απ'οτι κσταλαβα απο τις ιστοριες σας,αυτοι που στην αρχη μας φαινονται καπως...τελικα ειναι το ριζικο μας!!!
Διαβαστε κ τα δικα μου αν θελετε..
Ενα πρωινο του Φεβρουαριου του 2006,μπηκα σε ενα λεωφορειο του κτελ,κρατωντας μια βαλιτσα κ ενα μωρο στην αγκαλια,ξεκινωντας για μια αγνωστη κ δυσκολη πορεια,μονη κ απιστευτα απελπισμενη.Εφυγα απο το σπιτι του πρωην συζηγου(εμενα εκτος Αθηνων τοτε) κ πηγα να μεινω μαζι με τη θεια μου(στην Αθηνα) που προσφερθηκε να με βοηθησει για λιγο καιρο μεχρι να βρω δουλεια κ.τ.λ..
Το ιδιο διαστημα εκεινος περνουσε τον δικο του γολγοθα,μιας κ μετα απο εναν αγωνα 10 χρονων,εχοντας στο πλευρο του μια γυναικα,πολυ αρρωστη,την εχασε...
Εγω λοιπον εμεινα στην ιδια γειτονια.Επι 1 χρονο περιπου βλεπαμε ο ενας τον αλλον,ετσι...απλα,οπως βλεπεις τους γειτονες σου καθημερινα.Δεν μιλουσαμε,δεν χαιρετιομασταν,σαν να μην υπηρχα ουτε εγω,ουτε εκεινος.Εγω οποτε τον εβλεπα,δεν ξερω γιατι ενοιωθα μεσα μου πολυ περιεργα,αλλοκοτα.Ηταν συνεχως σκυθρωπος,μελαγχολικος,βυθισμενος στις σκεψεις του κ αυτη η μοναχικοτητα του μου ειχε κανει εντυπωση.Ελεγα μεσα μου πως σιγουρα του συμβαινει κατι πολυ σοβαρο.Ουτε κατα διανοια βεβαια,να τον δω ερωτικα η κατι τετοιο,πιο πολυ αποστροφη μου δημιουργουσε.Υπηρχε ενα καφενεδακι κοντα στα σπιτια μας στο οποιο πολλα πρωινα πηγαινα κ επερνα το καφεδακι μου πριν φυγω γι δουλεια,το ιδιο κ εκεινος.Καποια στιγμη καθισαμε αναγκαστικα στο ιδιο τραπεζι γιατι δεν υπηρχε αλλο αδειο,ειπιαμε τους καφεδες αμιλητοι σαν να μην υπηρχε κανεις διπλα μας.
Μια μερα λοιπον,παω εκει στο μαγαζακι αυτο κ λεω στο παληκαρι που το ειχε(ειχαμε γινει φιλαρακια)πως ψαχνω να πουλησω κατι πραγματα που ειχα.Μου λεει λοιπον "για περιμενε λιγο,ειναι ενα παλλικαρι που μαλλον θα ενδιαφερεται...ενα λεπτο".Φευγει κ σε 2-3 λεπτα επιστρεφει,"ερχετε" μου λεει.Καθομουν διπλα στη τζαμαρια κ καθως γυρναω το κεφαλι μου...παγωνω...δεν ξερω γιατι,το μονο που θυμαμαι,μολις ειδα ποιος ερχετε,ειναι το οτι τα ποδια μου κοκαλλωσαν.ξεροκαταπινα κ η καρδια μου πηγαινε να σπασει.Το μονο που ψελλισα ηταν,"ωχ...αυτος ειναι...;;"
Ηταν αυτος ο απομακρος,περιεργος σχεδον "σκοτεινος" γειτονας που τοσους μηνες περνουσε διπλα μου κ περνουσα διπλα του αδιαφορα.
Σας πληροφορω πως πρωτη φορα στη ζωη μου καταλαβα τι παει να πει κεραυνοβολος ερωτας.Με το που πιασαμε την κουβεντα...πως να το περιγραψω...;;Ενας χειμαρος συναισθηματων με επνιξε...ειχα συγκλονιστει,οσο μιλουσαμε τοσο εβλεπα στα ματια του,αυτο που εψαχνα ολη μου τη ζωη...το ιδιο κ εκεινος,αν κ πιο συγκρατημενος σαν αντρας..
Απο εκεινη την ημερα κ μεχρι σημερα δεν αποχωριστηκαμε ποτε.Ηρθε ο μεγαλος ερωτας της ζωης μου,η τρελη αγαπη.Πριν απο εκεινον δεν ζουσα...εγινε ο αντρας της ζωης μου κ ο πατερας του παιδιου μου.
Ειμαστε 3 χρονια μαζι,αλλα εχουμε περασει τοσα αυτο το διαστημα που για αλλους θα εφταναν για μια ζωη.Μεσα απο τις δυσκολιες αγαπηθηκαμε ακομα περισσοτερο.
Βρεθηκαμε σε μια στιγμη της ζωης μας που κ για τους δυο μας ηταν κρισιμη.Βρεθηκαμε την καταλληλη στιγμη.Ανακαλυψαμε ο ενας στον αλλον οτι μας ελειπε κ επειδη ειμασταν κ οι δυο αρκετα τσακισμενοι απο τη ζωη,προσφεραμε απλοχερα ολη μας την αγαπη κ την αφοσιωση.Μεγαλωνουμε την κορη μου μαζι,κανεις απο τους φιλους που καναμε αργοτερα δεν καταλαβε οτι ειναι πατριος της,αν δεν το πουμε δεν το καταλαβαινει κανεις.Το παιδι τον λατρευει κ εγω ευχαριστω καθημερινα το Θεο...τη ζωη...το πεπρωμενο που μου φυλαγε αυτον τον αγγελο κ μου τον εστειλε την πιο καταλληλη στιγμη.
Το μονο που ζηταμε ειναι ενα μωρο,να ολοκληρωθει η οικογενεια μας κ η αγαπη μας....θα ερθει...δεν μπορει... Wink

Με συγκινησες!! Μπράβο σας. Να ειστε παντα αγαπημενοι και ευτυχισμενοι και συντομα να αποκτησετε και το δικο σας παιδακι. Σας το εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου.

59Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τετ Ιουλ 28, 2010 1:24 am

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ζούμπι μου πραγματικά με άγγιξες με την ιστορία σου!!!

Να είσαστε πάντα καλά όλοι σας και να κάνετε και ένα και 2 και 3 ακόμα παιδάκια!!!! Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 315810

60Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Τετ Ιουλ 28, 2010 3:20 am

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ ωραίο το θέμα! Και όλες οι ιστορίες πολύ γλυκές! Να λοιπόν και η δική μου η οποία ξεκίνησε πριν από 14 χρόνια.

Εγώ είχα χωρίσει από μία σχέση 5 χρόνων (την πρώτη μου) και ήμουν κομμάτια. Ωστόσο πέρασα ένα πολύ ωραίο καλοκάιρι σαν ελεύθερη με τους κολλητούς μου, πράγμα που με βοήθησε αρκετά. Γυρνώντας στη δουλειά από άδεια 1 μηνός τον Σεπτέμβριο επρόκειτο να προσλάβουμε νέα άτομα και θα ξεκινούσαν συνεντεύξεις. Μία μέρα λοιπόν εμφανίστηκε και ο άντρας μου ο οποίος ήταν ένας αρκετά αναιδής νεαρός ο οποίος δεν τήρησε καν τους τύπους. Μπήκε ρώτησε που ήταν ο κύριος διευθυντής και χωρίς να περιμένει να ενημερώσω μπήκε μέσα. Twisted Evil Twisted Evil Βρήκα τον μπελά μου και τον αντιπάθησα αμέσως. Τελικά βέβαια λόγω προσόντων τον προσέλαβαν. Έγώ λόγω της πρώτης εντύπωσης τον είχα συνέχεια στο τρέξιμο και εκείνος με έλεγε σκύλα σε όλους Razz Razz

Ενας κοινός μας φίλος από την εταιρεία όμως είχε άλλη γνώμη. Θεωρούσε ότι είμασταν το τέλειο ζευγάρι και έτσι κανόνιζε συχνά πυκνά να βγαίνουμε όλοι μαζί για καφέ.

Μια φορά λοιπόν ενώ έχει κανονιστεί να πάμε πάλι όλοι μαζί για ποτό ξαφνικά ενώ έχουμε ήδη πάει εκεί ο άντρας μου και εγώ πέρνουν τηλ. ΟΟΟΛΟΙ "τυχαία" και ακυρώνουν ένας ένας γιατί κάτι τους έτυχε. Ε τελικά είπαμε να πάμε οι δυο μας για λίγο και μετά το διαλάμε. Το λίγο έγινε όλη τη νύχτα και όλη η νύχτα έγινε 14 χρόνια. Ο γιος μας τώρα είναι 9 χρονών και η κόρη μας 8.

Στη δουλειά μας το μάθανε μετά από 2 χρόνια και ενώ εγώ είχα αποφασίσει να αλλάξω δουλειά με βαριά καρδια. Ο κανόνας ήταν ότι απαγορεύονται οι σχέσεις μεταξύ των υπαλλήλων. Όταν δήλωσα παραίτηση έκαναν τα πάντα για να με κρατήσουν και επέμεναν να ξέρουν το λόγο. Τους λέω λοιπόν: Γιατί εδώ και 2 χρόνια συζώ με τον Παντελή και τον Ιούνιο αρραβωνιαζόμαστε. Όχι μόνο δεν μας έδιωξαν αλλά το αφεντικό μας πάντρεψε, βάφτισε το γιο μας και έγινε συναίτερος με τον άντρα μου!!

Εχουμε περάσει πολλά καλά και πολλά δύσκολα αλλά σε όλα είμαστε μαζί! Είμαστε μαζί από τα 21 μας και πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτόν. Ούτε καν θυμάμαι τη ζωή που είχα πριν από εκείνον.

Υ.Γ.
Α! Και κάντε και ένα θεματάκι για την πρώτη γνωριμία με τα πεθερικά μας. Εκεί άμα σας πω θα πεθάνετε στο γέλιο Razz Razz Razz

61Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Κυρ Αυγ 08, 2010 10:57 pm

bagi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ....!!!!!!!!!!!

62Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Κυρ Αυγ 08, 2010 10:59 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΛΙ?

63Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Κυρ Αυγ 08, 2010 11:01 pm

bagi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athina24 έγραψε:ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΛΙ?

ΑΑΑΧΧΧ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΛΙ....!!!!!!
ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΟΠΙΑ!!!!!!!

64Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Κυρ Αυγ 08, 2010 11:05 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ Η ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ........

65Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Κυρ Αυγ 08, 2010 11:07 pm

bagi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athina24 έγραψε:ΚΑΙ Η ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ........

ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!!!!!

66Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 1:32 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς γνωριστήκαμε σε ενα θρανιο οταν καθησαμε μαζι στην σχολή!!

67Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 1:42 am

kotopoulaki

kotopoulaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις μετα το σεισμο του ΄΄95 στο αιγιο ολοι βγαιναμε σε 2 καφε που ειχαν ανοιχτο χωρο γυρο-γυρο και εκει τον πετυχα τον αντρουλι μου! και να φανταστητε οτι μεναμε πολυ κοντα και πηγαιναμε μαζι στο νηπιαγωγειο γιατι ειμαστε ιδια ηλικια! το ανακαλυψαμε απο φωτο που ειχαμε κοινες,και δεν ξεραμε ποτε πιο ειναι το αλλο παιδακι διπλα μας!

68Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 1:47 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι ωραια κοτοπουλάκι!!
Φαντάζομαι την αντίδραση σας μολις το ανακαλύψατε στις φωτο Very Happy

69Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 2:00 am

kotopoulaki

kotopoulaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ναι... μετα αρχισε το πειραγμα ξερεις 'εσυ εισουν το παιδακι που μου την εσπαγε τοτε?' και αλλα τετοια,πολυ γελιο..

70Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 2:43 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φοβερές οι ιστορίες σας κοριτσια... Άλλες συγκινητικές, άλλες αστείες...

Εμείς με τον άντρα μου είχαμε μια κοινή φίλη, με την οποία εκείνος μιλούσε 20 φορές τη μέρα στο τηλέφωνο, όσο ήταν φαντάρος (τότε έκανα παρέα κι εγώ μαζί της, το 2001). Κάποια στιγμή ήρθε με άδεια και γνωριστήκαμε. Άρεσε ο ένας στον άλλον (έχω πολύ έντονα στο μυαλό μου τη στιγμή που τον πρωτοείδα), αλλά λέγαμε ότι δε θα γίνει τίποτα γιατί υπηρετούσε στη Βόρεια Ελλάδα. Τελικά το βράδυ πριν φύγει βγήκαμε με παρέα σε κλαμπάκι και βρεθήκαμε να φιλιόμαστε... Λίγους μήνες μετά απολύθηκε κι από τότε είμαστε αχώριστοι.
Το Δεκέμβριο θα κλείσουμε 9 χρόνια μαζί και 2μισι παντρεμενοι!

71Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 6:09 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σας πω κι εγώ την ιστορία μας...
Είχαμε κοινούς γνωστούς,βλεπόμασταν σε επισκέψεις κλπ.Εγώ έκανα παρέα με κάποια κορίτσια-αγόρια κι εκείνος με τα αδέρφια τους! Κάποια στιγμή,μετά από χρόνια,τον ... παρατήρησα και σκέφτηκα ότι ΑΥΤΟΣ είναι για μένα!!!Ένας φίλος κανόνισε να βγούμε,αν κι ο άντρας μου δεν ήθελε,Το έβρισκε κάπως στημένο!Αλλά εγώ εκεί, περίμενα να δετχεί να βγούμε ραντεβού!!
Και στα 2 πρώτα ραντεβού χαλαρά...είδαμε ότι ταιριάζαμε...πάντα χαλαρά,να γνωριστούμε καλύτερα!Στο 3ο ραντεβού μου λέει "Εντάξει;Πώς τα βλέπεις μεταξύ μας;"."Καλά"του΄λέω κι εγώ."Ωραία, δηλαδή πάμε για...γάμο;;;;;;"
Εεεεεεεεεεεεε.....
Μετά από ένα χρόνο και 3 μήνες παντρευτήκαμε!

72Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 9:27 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα με πιεζανε να βγω το βραδυ του Σαββατου και δεν ειχα καμια ορεξη μεσα στο κρυο του Μαρτιου να τρεχω σαν την τρελλη και με ατομα που δεν ηξερα -μονο τον εναν- και τελικα βγηκα με τα 1000 ζορια, γνωρισα την αδερφη του κι εκεινη ετρεξε και τον πηρε τηλ απο πισω απο την πλατυ μου και οταν εφτασε εκεινος εγω καθομουνα με πλατυ στην εξωπορτα,ειπε: "Ααα, ηρθε και ο μικρος μου αδερφος!!!" Γυρισα αντικρισαμε ο ενας τον αλλον κι απο κεινη τη νυχτα ειμαστε αχωριστοι.. 1,5 χρονο τωρα περιμενοντας το πρωτο μας παιδι!! Και μολις ειχα χωρισει απο σχεση 10 ετων εν τω μεταξυ.. cyclops

73Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 12:13 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να πω κ εγω πολυ συντομα..Εγω γνωρισα τον αντρα μου στην Ιορδανια (στο Αμμαν). Αυτος δουλευε με τον ΟΗΕ κ εγω με τους γιατρους του κοσμου. Τον γνωρισα σε ενα meeting κ ημουν σιγουρη οτι ηταν Ολλανδος..τελικα ηταν Δανος..Τον συμπαθησα αλλα δεν καναμε πολυ παρεα (αν κ αυτος με κηνυγουσε) διοτι εγω περνουσα καλα κ εβγαινα γενικως με οποιον μου αρεσε (ειχα κ μια αδυναμια σε εναν Ισπανο....σιγα μην καθομουν με τον δανο, ετσι ελεγα τοτε)..Ενα χρονο μετα παραιτηθηκε απο Γενικος διευθυντης του ΟΗΕ στην Μεση Ανατολη κ ηρθε στην Αυστραλια που εμενα εγω να με βρει 4 φορες..Ε μονο για το ταξιδι αξιζε να του δωσω λιγη σημασια..Επειτα οι δρομοι μας χωρισαν παλι, διοτι τον εγκατελειψα για να παω στο Τσαντ κ οταν γυρισα απο την Αφρικη αυτος ηταν ακομα εκει κ με περιμενε..Ξαναεφυγα για ενα μεγαλο ταξιδι στην Ασια κ οταν γυρισα αυτος ακομα εκει...Το σκεφτηκα καλυτερα κ του προτεινα να κανουμε ενα μωρο, δεχτηκε, εμεινα εγκυος, εφυγα παλι κ πηγα στη Γαλλια κ στην Ελλαδα κ 3 μηνες μετα πηγα παλι Δανια κ τον παντρευτηκα...Αυτα τα λιγα...Τωρα αυτος ειναι στην Ουγκαντα κ εγω στην Αθηνα αλλα λεμε μετα τα χριστουγεννα να βρουμε μια κοινη χωρα κ να μεινουμε...

74Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 12:20 pm

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:Να πω κ εγω πολυ συντομα..Εγω γνωρισα τον αντρα μου στην Ιορδανια (στο Αμμαν). Αυτος δουλευε με τον ΟΗΕ κ εγω με τους γιατρους του κοσμου. Τον γνωρισα σε ενα meeting κ ημουν σιγουρη οτι ηταν Ολλανδος..τελικα ηταν Δανος..Τον συμπαθησα αλλα δεν καναμε πολυ παρεα (αν κ αυτος με κηνυγουσε) διοτι εγω περνουσα καλα κ εβγαινα γενικως με οποιον μου αρεσε (ειχα κ μια αδυναμια σε εναν Ισπανο....σιγα μην καθομουν με τον δανο, ετσι ελεγα τοτε)..Ενα χρονο μετα παραιτηθηκε απο Γενικος διευθυντης του ΟΗΕ στην Μεση Ανατολη κ ηρθε στην Αυστραλια που εμενα εγω να με βρει 4 φορες..Ε μονο για το ταξιδι αξιζε να του δωσω λιγη σημασια..Επειτα οι δρομοι μας χωρισαν παλι, διοτι τον εγκατελειψα για να παω στο Τσαντ κ οταν γυρισα απο την Αφρικη αυτος ηταν ακομα εκει κ με περιμενε..Ξαναεφυγα για ενα μεγαλο ταξιδι στην Ασια κ οταν γυρισα αυτος ακομα εκει...Το σκεφτηκα καλυτερα κ του προτεινα να κανουμε ενα μωρο, δεχτηκε, εμεινα εγκυος, εφυγα παλι κ πηγα στη Γαλλια κ στην Ελλαδα κ 3 μηνες μετα πηγα παλι Δανια κ τον παντρευτηκα...Αυτα τα λιγα...Τωρα αυτος ειναι στην Ουγκαντα κ εγω στην Αθηνα αλλα λεμε μετα τα χριστουγεννα να βρουμε μια κοινη χωρα κ να μεινουμε...

Άντε βρε παιδί μου να μείνετε επιτέλους μαζί... Θα σκάσω δεν μπορώ... Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 875502 Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 875502

75Πώς γνωριστήκατε? - Σελίδα 3 Empty Απ: Πώς γνωριστήκατε? Σαβ Αυγ 28, 2010 3:35 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πως γνωριστηκαμε; πω πω μεγαλο στορι αρχιζω...... εγω ειχα μια κολητη φιλη, η οποια ειχε μια αδερφη που τα ειχε με ενα παιδι και παντρευτηκαν και ολας μετα, ο αντρας μου ηταν κολητος φιλος του γκομενου της αδερφης της κολητης μου και τους παντρεψε και ολας μετα οκ μεχρι εδω;
παρεα κοινη δεν καναμε αλλα τον εβλεπα σε γενεθλια και γιορτες της κολητης μου και σε τιποτα χριστουγεννα, πως ομως εγινε η πρωτη γνωριμια; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
με εχει καλεσει η κολητη μου να παμε με μια φιλη μου σπιτι της και μου ειπε θα ειναι και η αδελφη της με το αγορι της και εναν φιλο τους, εγω φρεσκοχωρισμενη στα πατωματα πεσμενη εντελως, πρωτη φορα στη ζωη μου που πηγα εβαψα την αλλη φιλη μας εγω εβαλα ενα σκισμενο τζιν δεν βαφτικα σχεδον καθολου και πηγαμε, ηρθε λοιπον και ο αντρας μου ο νικος και ειπα α καλα δεν μου αρεσει καθολου οποτε δεν ντρεπομουν και ημουν χαλαρη, ηπιαμε στο μπαλκονι καθοτι καλοκαιρι τα κρασια μας τα σφηνακια μας καθοτι ειπαμε εγω στα πατωματα χωρισμενη και επειδη ηξερα οτι και αυτος ηταν χωρισμενος ολο τον πειραζα με ατακες για τον χωρισμο, τεσπα ειχαμε πιει αρκετα και λενε μεινετε στο σαλονι μην οδηγησετε οποτε συμφωνησαμε και οι δυο, βεβαια μετα μου ειπε οτι εμεινε για μενα εγω γιατι εμεινα δεν ξερω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] , πανε ολοι για υπνο και εμεις στο σαλονι, οταν πινω μιλαω πολυυυυ αρχισα λοιπον να λεω για την πρωην του και γιατι σε αφησε ελα πες μου και τετοια, χαλαρα αφου δεν μου αρεσε τεσπα μετα πολλα δεν τον αφηνα να κοιμηθει και με παιρνει αγκαλια στον ιδιο καναπε και μου χαιδευε τα μαλλια και κοιμηθηκαμε τιποτα αλλο.... εγω ξυπνω μεσα στη νυκτα παω στο μερος και πεφτω στον δικο μου καναπε, ξυπναμε το πρωι και εγω καπνος ουτε καφε δεν ηπια μαζι τους, ενιωθα πολυ ασχημα λες και φασωθηκαμε ενω δεν καναμε τιποτα αλλα δεν μου ειχε ξανατυχει τετοιο σκηνικο ρε παιδια.... μετα μαθαινω οτι του αρεσω αλλα εγω μενω στην ιδια αποψη οτι δεν μου αρεσει ασε που εγω ημουν 20 και αυτος 29 και ελεγα απαπα ουτε καν δοκιμαζω ειναι μεγαλος θα θελει σεξ αμεσως σιγα μην περιμενει ασε που δεν μου αρεσει και ολας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] σε αλλη μια συναντηση στο σπιτι της κολητης λοιπον με πιανει στην κουζινα και παει να μου πει να βρεθουμε, δεν τον αφηνω καν να αρχισει γιατι δεν ηθελα να ριξω χυλοπιτα αλλα τον παρατω λεω ενα πρεπει να παω εξω δεν μπορω να μιλησω ειναι μονη της η φιλη μου και φευγω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εμεινε εκει το θεμα για τρια χρονια τον εβλεπα σε γιορτες με ετρωγε με τα ματια του, εγω εντομεταξυ ειχα αρραβωνιαστει και αυτος εκει να καταλαβαινω οτι του αρεσω αλλα απο μακρυα παντα, εντομεταξυ με κατι τα ειχε παρει η φιλη μου και τον εθαβε ενα διαστημα πραγμα που δεν ειχε κανει κατι ο ανθρωπος, τεσπα ειμαι στα χωρισματα με τον αρραβωνιαστικο και τον σκεφτομαι γιατι λεω ενδιαφερεται καιρο αρα πραγματικα αρα αξιζει μια ευκαιρια αλλα λεω αστο αφου λεει οτι ειναι μαλακας η αλλη, ξαφνικα η φιλη μου αρχιζει και τον εκθειαζει, ποσο καλο παιδι ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] οποτε λεω εδω ειμαστε αφου ειναι καλο παιδι οπως πιστευα παντα βουρ, προσπαθω να κανονισουμε συναντηση μιας και η αδελφη της θα ελειπε διακοπες και θα πηγαινε ο αντρας μου να ποτιζει και η κολητη μου τιποτες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] οποτε λεω δωσε μου το κινητο του αφου δεν κανονιζεις συναντηση, του σκαω λοιπον στο ασχετο ενα μηνυμα ανωνυμο, δευτερο, τριτο, μετα πολλα πιανει πρεφα πια ειμαι χωρις να πω ονομα, εκεινη την μερα τον ειχαν βγαλει καποιοι φιλοι του να του γνωρισουν μια κοπελα και εμεις ανταλασαμε μηνυματα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] προλαβα στο τσακ χαχαχα ε αφου καταλαβε πια ειμαι μου ειπε να βγουμε, η κολητη μου μου ελεγε αφου του εριξες χυλοπιτα μην περιμενεις να τα φτιαξετε αμεσως, αμ δε μολις βγηκαμε τα φτιαξαμε κατευθειαν μετα απο κατι μηνες εφυγε απο το πατρικο του και νοικιασε κοντα εκει που εμενα, αυτο ηταν μετα απο 2 χρονια σχεσης μου εκανε προταση γαμου και τον επομενο χρονο παντρευτηκαμε , οσο για την κολητη μου, ειναι πρωην γιατι μας εκανε απιστευτο πολεμο! ε μετα μου ειπε και τα αλλα οτι οποτε ερχοταν σε γιορτη κοιταζε αν ηταν το αμαξι μου απεξω για να δει αν εχω ερθει και αλλα τετοια ωραια, τοσο καιρο και ας ημουν με αλλον, αφηνεις τετοιον αντρα; οχι βεβαια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και ακομα μου κοπαναει οτι εισαι ηλιθια γιατι αν τα ειχαμε φτιαξει απο την αρχη θα ειχαμε παντρευτει και δεν θα μας επαιρνε τοσο χρονο χαχαχαχαχα και τι να πω αφου εχει δικιο αφου ηταν ο αντρας της ζωης μου και εγω τον εφτυνα, και αν δεν ειχα ωριμασει απο τον χαμο του πατερα μου και ηθελα εναν ανθρωπο που πραγματικα νοιαζεται διπλα μου, ισως δεν του εδινα ποτε την ευκαιρια να τον γνωρισω, πιστευω οτι ολα ηταν καρμικα ο θανατος του πατερα μου με εκανε να σκεφτω τον νικο και οτι ενας τετοιος αντρας θα μου εκανε διπλα μου αν ηταν καλο παιδι, ειχα κουραστει να μπω σε μια σχεση που δεν ξερω τι ειναι ο αλλος και αν θα νοιαστει για μενα, απο τοτε πιστευω οτι πολλα γιναν για να ειμαστε μαζι και να του δωσω μια ευκαιρια να μου δειξει ποσο υπεροχος ειναι και ποσο ηλιθια ημουνα, δεν τον αλαζω με τιποτα ειναι το αλλο μου μισο! σταθηκε στα δυσκολα και εκανε πραγματα για μενα οταν ακομα τα ειχαμε απλα που αλλος θα τα εκανε μονο με γαμο, δεν δινεις τα λεφτα σου για δικια μου υποθεση ετσι απλα επειδη τα εχεις με καποιον ουτε αγωνιζεσαι μαζι του στα δυσκολα οταν δεν ξερεις αν θα παντρευτειτε αλλα τα εκανε ολα...... ειναι ο δικος μου φυλακας αγγελος, ειμαστε μαζι 8 χρονια, παντρεμενοι 5, εχουμε δυο παιδια, τον λατρευω και ακομα περπαταμε στο δρομο χερακι!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις