Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
241 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 241 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 10]

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:

Μα αν βρω το άλλο μου μισό, εννοείται πως θα κάνω συμβιβασμούς! Απλά δεν θέλω να συμβιβαστώ με την ιδέα του ότι θα παντρευτώ κάποιον απλά για να μην μείνω στο ράφι! Αυτό εννοούσα!

Πάντως η ιστορία σου με χαροποιεί ιδιαίτερα! Τι να κάνω! Υπομονή μέχρι να τον βρω! Ουφ!

Χμμ... ο κουμπάρος μας (νονός της κορούλας μας) είναι ελεύθερος, σε ηλικία που θέλει να βρεί το άλλο του μισό.

Λες να βοηθήσουμε οι μανούλες εδώ για καμιά 'τυχαία' γνωριμία;;;

Δεν πιστεύω στα προξενιά, μπορεί αυτή που θεωρώ εγώ ιδιανική για τον φίλο μου να μην του κάνει και η γυναίκα που θα τον κάνει πραγματικά ευτυχισμένο να είναι το αντίθετο απο ότι πίστευα. Αλλά στηρίζω πολύ τις γνωριμίες γιατί κακά τα ψέματα η κατάσταση έτσι όπως έχει γίνει με την οικονομία, τις κακές ειδήσεις για το μέλλον κλπ έχουν κάνει τον κόσμο να κλειστεί στα σπίτια, να φοβάται να γνωρίσει κόσμο. Και απο οσο βλέπω ή απο φίλο φίλου θα γνωριστείς τελικά ή λόγω δουλειάς.

Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="AKa"][quote="egewrgala"]
AKa έγραψε:
egewrgala έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
AKa έγραψε:
Maria S έγραψε:Και η επιλογή συντρόφου είναι δύσκολη για πολλούς ανθρώπους.

Καλώς σας βρήκα. Smile

Σε αυτή την πρόταση συνοψίζεται όλο το νόημα.

Το ότι εγώ είμαι 29 και δεν έχω κάνει ακόμα παιδί, δεν σημαίνει ότι το κάνω επίτηδες επειδή θέλω να ζήσω την ζωή μου. Αλλά έχετε σκεφτεί κάποιες από εσάς ότι μερικές ίσως να μην είχαμε την "τύχη" να βρούμε τον άνθρωπό μας!?

Μακάρι να τον είχα βρει στα 25 μου και τώρα να ήμουν ήδη μαμά. Ίσως έκανα κι εγώ λάθος επιλογές. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μετανιώνω για αυτές, γιατί από τα λάθη μου έμαθα και τώρα ξέρω πώς πρέπει να είναι κάποιος για να γίνει πατέρας των παιδιών μου.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να είμαστε ελαστικές με κάποιες γυναίκες που καθυστέρησαν να τεκνοποιήσουν γιατί δεν είναι πάντα αποτέλεσμα επιλογών τους. Είναι και το "τυχερό" που λέμε. Smile

Αυτά, ελπίζω να μην προσέβαλα καμία κοπέλα! Είμαι και καινούρια και θα με πάρετε με τις ντομάτες! Smile


ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑΜΗΝ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 31 ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΩ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30 Η 40 Η 45 ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΗΣ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΛΕΖΑΝΤΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΜΙΣΟ

Συμφωνώ! Αν εγώ όμως δεν βρω ποτέ το άλλο μου μισό, τι γίνεται!?
ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα είναι από επιλογή μου, εκτός κι αν εννοείς ότι θα πρέπει να συμβιβαστώ προκειμένου να μην "μείνω στο ράφι".

Νομίζω ότι εννοούσε ότι από επιλογή θα έχεις απορρίψει αυτούς που δεν θα είναι κατάλληλοι για σένα και για τα παιδιά σου.

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
gennie έγραψε:
Νομίζω ότι εννοούσε ότι από επιλογή θα έχεις απορρίψει αυτούς που δεν θα είναι κατάλληλοι για σένα και για τα παιδιά σου.

Αν εννοούσε αυτό, σαφώς και θα είναι επιλογή μου. Smile

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ranou kala sou lene oti tzampa kathesai kai dineis simasia sto orio ilikias gt den se pirane da kai ta xronia.......neotati eisai akoma
emena i mana mou istera apo 3 apovoles katafere na kanei 3 paidia se ilikia
to proto 37xronon to deftero 39 kai emena pou eimai i mikroteri se ilikia 45 eton kai na fantasteis oti tote ta pragmata se tetoia 8emata oloi ta sxolliazan kapos perierga tha elega opote thelo na sou po oti tora sti simerini epoxi pou ta pragmata exoune allaksei kai kaneis den dinei simasia se afta aftin tin stigmi na valeis kala sto mialoudaki sou oti to paidi pou perimeneis sto esteile o theos kai einai theio doro kai an se 2 i 3 i kai 5 xronia argotera theliseis na kaneis paidi na to kaneis xoris na skeftesea ta "oria ilikias"sto 2011 zoume oxi sto 1800!!!!!! afta!!!!!!!!!!!

y.g.:zitao prokatavolika sygnomi an i apantisi mou fainetai kapos den thelo na pareksigitho apla se afto to themataki eprepe oposdipote na to po afto

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
egewrgala έγραψε: ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ

Δεν συμφωνώ, δεν είναι πάντα επιλογές όλα. Το να απορίπτεις τα πάντα ψάχνοντας το ιδανικό είναι επιλογή και υπερβολή. Αν δεν έρθει όμως ποτέ ο έρωτας, ή το πάθος, η αγάπη όλα αυτά που οδηγούν στο γάμο;
Δηλαδή πως οδηγούμαστε στο γάμο; Σαν την αγορά αυτοκινήτου, laptop και κινητού;

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maria S έγραψε:
egewrgala έγραψε: ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ

Δεν συμφωνώ, δεν είναι πάντα επιλογές όλα. Το να απορίπτεις τα πάντα ψάχνοντας το ιδανικό είναι επιλογή και υπερβολή. Αν δεν έρθει όμως ποτέ ο έρωτας, ή το πάθος, η αγάπη όλα αυτά που οδηγούν στο γάμο;
Δηλαδή πως οδηγούμαστε στο γάμο; Σαν την αγορά αυτοκινήτου, laptop και κινητού;

Eπειδή κινδυνεύω να παρεξηγηθώ, όταν λέω ότι θα επιλέξω τον κατάλληλο (με κίνδυνο να μην τον βρω ποτέ), δεν εννοώ ότι θέλω να είναι 1.90, μελαχρινός με πράσινα μάτια, πλούσιος και τα λοιπά κοινότυπα. Δεν θα το ψειρίσω από αυτή την άποψη.
Απλά θέλω να με αγαπήσει γι'αυτό που είμαι, να είναι υπεύθυνος και συνειδητοποιημένος, αυτό που θέλουμε όλες δηλαδή.

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

Εκκαθαριστικό εφοριας, Ε9. τραπεζικοι λογαριασμοι κοκ. Ολοκληρη κοπελαρα θα του δωσουμε! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Πλακα κανω εννοείται! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 417472

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
AKa έγραψε:

Eπειδή κινδυνεύω να παρεξηγηθώ, όταν λέω ότι θα επιλέξω τον κατάλληλο (με κίνδυνο να μην τον βρω ποτέ), δεν εννοώ ότι θέλω να είναι 1.90, μελαχρινός με πράσινα μάτια, πλούσιος και τα λοιπά κοινότυπα. Δεν θα το ψειρίσω από αυτή την άποψη.
Απλά θέλω να με αγαπήσει γι'αυτό που είμαι, να είναι υπεύθυνος και συνειδητοποιημένος, αυτό που θέλουμε όλες δηλαδή.

Χα χα χα.. μου θύμησες τα νοιάτα μου (όταν ήμουν 20) που κατα το γνωστό 'ο άνδρας που θα παντρευτώ θα έχει...' έλεγα ότι θα έχει τουλάχιστον ένα μεταπτυχιακό!!! Και μετά γελάω γιατί κανείς δεν ξέρει το τυχερό του.

Πραγματικά σου εύχομαι να μην χρειαστεί να δείς τίποτα, να σε 'τυφλώσει' ο έρωτας, να παντρευτείς μέσα στα μέλια και να γίνεις μανούλα.

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dimitroula έγραψε:
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

Εκκαθαριστικό εφοριας, Ε9. τραπεζικοι λογαριασμοι κοκ. Ολοκληρη κοπελαρα θα του δωσουμε! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Πλακα κανω εννοείται! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 417472

Δεν μας νοιάζουν τα περιουσιακά! Very Happy
Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω ηλικία, ζώδιο και αν έχει χιούμορ! Razz

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, το μόνο που με ευχαριστούσε όσο τίποτα άλλο, ήταν να κάνω τους άλλους να γελάνε! Κι ας τσαλάκωνα τον εαυτό μου, κι ας φαινόμουν πολύ "ασόβαρη". Οπότε το χιούμορ είναι απαραίτητο στον μέλλοντα άντρα μου προκειμένου να αντέξει την γελοιότητά μου. Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

Εκκαθαριστικό εφοριας, Ε9. τραπεζικοι λογαριασμοι κοκ. Ολοκληρη κοπελαρα θα του δωσουμε! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Πλακα κανω εννοείται! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 417472

Δεν μας νοιάζουν τα περιουσιακά! Very Happy
Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω ηλικία, ζώδιο και αν έχει χιούμορ! Razz

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, το μόνο που με ευχαριστούσε όσο τίποτα άλλο, ήταν να κάνω τους άλλους να γελάνε! Κι ας τσαλάκωνα τον εαυτό μου, κι ας φαινόμουν πολύ "ασόβαρη". Οπότε το χιούμορ είναι απαραίτητο στον μέλλοντα άντρα μου προκειμένου να αντέξει την γελοιότητά μου. Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Δε θελω να λείπεις απ' την επομενη συνάντηση του Ειμαι μαμα! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 875502

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dimitroula έγραψε:
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

Εκκαθαριστικό εφοριας, Ε9. τραπεζικοι λογαριασμοι κοκ. Ολοκληρη κοπελαρα θα του δωσουμε! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Πλακα κανω εννοείται! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 417472

Δεν μας νοιάζουν τα περιουσιακά! Very Happy
Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω ηλικία, ζώδιο και αν έχει χιούμορ! Razz

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, το μόνο που με ευχαριστούσε όσο τίποτα άλλο, ήταν να κάνω τους άλλους να γελάνε! Κι ας τσαλάκωνα τον εαυτό μου, κι ας φαινόμουν πολύ "ασόβαρη". Οπότε το χιούμορ είναι απαραίτητο στον μέλλοντα άντρα μου προκειμένου να αντέξει την γελοιότητά μου. Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Δε θελω να λείπεις απ' την επομενη συνάντηση του Ειμαι μαμα! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 875502

Θα χαρώ πολύ να παρευρεθώ! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 328109

Αν συμφωνούν κι οι υπόλοιπες μαμάδες που θα έχουν μια τρελή να κάνει γκριμάτσες στα νινάκια για να γελάνε!

Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 875502

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

Εκκαθαριστικό εφοριας, Ε9. τραπεζικοι λογαριασμοι κοκ. Ολοκληρη κοπελαρα θα του δωσουμε! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Πλακα κανω εννοείται! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 417472

Δεν μας νοιάζουν τα περιουσιακά! Very Happy
Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω ηλικία, ζώδιο και αν έχει χιούμορ! Razz

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, το μόνο που με ευχαριστούσε όσο τίποτα άλλο, ήταν να κάνω τους άλλους να γελάνε! Κι ας τσαλάκωνα τον εαυτό μου, κι ας φαινόμουν πολύ "ασόβαρη". Οπότε το χιούμορ είναι απαραίτητο στον μέλλοντα άντρα μου προκειμένου να αντέξει την γελοιότητά μου. Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Δε θελω να λείπεις απ' την επομενη συνάντηση του Ειμαι μαμα! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 875502

Θα χαρώ πολύ να παρευρεθώ! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 328109

Αν συμφωνούν κι οι υπόλοιπες μαμάδες που θα έχουν μια τρελή να κάνει γκριμάτσες στα νινάκια για να γελάνε!

Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 875502


Παψε το κανεις καλυτερο! χαχαχαχαχα

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dimitroula έγραψε:
Παψε το κανεις καλυτερο! χαχαχαχαχα

Κάτσε γιατί δημιουργώ μεγάλες προσδοκίες τώρα και δεν θέλω να σε απογοητεύσω!

Μην περιμένεις καμιά γελοία, κλόουν κι έτσι, jocolor , θα κάνω ό,τι μπορώ όμως!

Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 536304

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
Παψε το κανεις καλυτερο! χαχαχαχαχα

Κάτσε γιατί δημιουργώ μεγάλες προσδοκίες τώρα και δεν θέλω να σε απογοητεύσω!

Μην περιμένεις καμιά γελοία, κλόουν κι έτσι, jocolor , θα κάνω ό,τι μπορώ όμως!

Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 536304


Οκ μη πεις τιποτα αλλο! Απλα ελα! χαχαχαχα

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dimitroula έγραψε:
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
Παψε το κανεις καλυτερο! χαχαχαχαχα

Κάτσε γιατί δημιουργώ μεγάλες προσδοκίες τώρα και δεν θέλω να σε απογοητεύσω!

Μην περιμένεις καμιά γελοία, κλόουν κι έτσι, jocolor , θα κάνω ό,τι μπορώ όμως!

Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 536304


Οκ μη πεις τιποτα αλλο! Απλα ελα! χαχαχαχα

ΟΚ! alien

Υ.Γ. Συγγνώμη που έκανα λίγο μπάχαλο το τόπικ και βγήκαμε εκτός θέματος. Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 667478

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
AKa έγραψε:
dimitroula έγραψε:
Maria S έγραψε:
AKa έγραψε:
Κι εγώ σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ότι μόνο μέσω φίλων - δουλειάς θα γνωρίσεις κάτι αξιόλογο.

Εγώ το είπα πάντως. Έχω έναν ελεύθερο, δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί υποψήφιος, αλλά αν έχεις όρεξη για γνωριμίες εγώ θα χαρώ να βοηθήσω.

Εκκαθαριστικό εφοριας, Ε9. τραπεζικοι λογαριασμοι κοκ. Ολοκληρη κοπελαρα θα του δωσουμε! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Πλακα κανω εννοείται! Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 417472

Δεν μας νοιάζουν τα περιουσιακά! Very Happy
Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω ηλικία, ζώδιο και αν έχει χιούμορ! Razz

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, το μόνο που με ευχαριστούσε όσο τίποτα άλλο, ήταν να κάνω τους άλλους να γελάνε! Κι ας τσαλάκωνα τον εαυτό μου, κι ας φαινόμουν πολύ "ασόβαρη". Οπότε το χιούμορ είναι απαραίτητο στον μέλλοντα άντρα μου προκειμένου να αντέξει την γελοιότητά μου. Υπάρχει όριο ηλικίας στη μητρότητα? - Σελίδα 4 654316

Ηλικία 32 (σχεδόν), Παρθένος, Χιούμορ ναι Razz

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:εγω προσωπικα παντρευτηκα στα 22 γεννησα τον μεγαλο στα 23 και την μικρη στα 26!το τριτο θα ειναι μετα τα 30 κι αυτο οχι γιατι μετανιωσα για κατι αλλα γιατι ειχα αρκετα θεματα με την μικρη μου και λεω να μας δωσω ολους λιγο χρονο να χαρουμε το παιδι τωρα που ολα ειναι καλα με ξεγνοιασια!
η μαμα μου γεννησε την μικρη της στα 42!κι αυτη συνειδητα!εξαλλου εχει 6 παιδια!απο εκει και περα συμφωνω με την αγαπη σχετικα με το ποσο αναζωογοννημενη νιωθει η μανα μου κτλ αλλα εχω μια ενσταση σχετικα με το θεμα!νομιζω οτι καλα ειναι μεχρι τα 45-50 το πολυ γιατι μετα οι περισσοτερες πιθανοτητες ειναι στα 20 του το παιδι να ειναι ορφανο...κι αν η μανα ειναι 50 ο πατερας θα ειναι ακομη πιο μεγαλος και μετα ποιος θα στηριξει αυτο το παιδι?και δεν εννοω οικονομικα αλλα συναισθηματικα και ψυχολογικα!γιατι ποια μανα ρε παιδια θα ασχοληθει με μια κορη φοιτητρια που ψαχνεται γενικοτερα αν ειναι 70 χρονων και την μια την πονα το νεφρο της την αλλη βγαζει την χολη της την τριτη παει για τεστ κοπωσεως κοκ???????? Shocked Shocked Shocked ενα παιδι δεν ειναι το παιχνιδακι στα χερια μιας 60χρονης που θα παιζει οσο ειναι αυτο μικρο και αυτη στα καλα της και οταν αυτο μπει στην εφηβεια κι αυτη με το ενα ποδι στον ταφο αρχισει να ασχολειται με γιατρους,με ποια συναισθηση ευθυνης φερνει αυτη η γυναικα το παιδι στον κοσμο???


Συμφωνω απολυτα!

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευάκι έγραψε:
η μαμα μου γεννησε την μικρη της στα 42!κι αυτη συνειδητα!εξαλλου εχει 6 παιδια!

ΟΚ, το λές και μόνη σου, την μικρή από τα 6 παιδιά, όχι το πρώτο στα 48!!! Ειχε εμπειρία, ήξερε πως είναι. Για φαντάσου όμως χωρίς εμπειρία να κάνεις το πρώτο στα 48; Και να σου δημιουργηθούν και προβλήματα υγείας γιατί μια εγκυμοσύνη (διδύμων) σε προχωριμένη ηλικία δεν είναι εύκολη. Που να προτοτρέξεις; Στα παιδιά ή στα προβλήματά σου.

Και εκτός των άλλων, πιστεύω όλες είχαμε κάποια βοήθεια στο πρώτο παιδί(μικρή η μεγάλη) από τις μαμάδες μας, να μας κρατήσουν τα παιδιά έστω για ένα βράδυ ή να έρθουν να φτιάξουν κανα φαγητό (κάτι τέλος πάντων). Και μόνο το να μας στηρίζει η μαμά και να λέει τη συμβουλή της είτε την ακούμε είτε όχι είναι και αυτό κάτι πολύ σημαντικό!!! Αν είχαμε να φροντίζουμε εμείς τις μαμάδες μας (λόγω ηλικίας) δεν θα ήταν ακόμα πιο δύσκολο;;;

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι πως το βλέπει κανεις...πιστευεις πως στα 20 ή στα 25 δεν εχεις προκαταληψη? Εγω εμεινα εγκυος στα 27 και μου ελεγαν "πω πω μικρη εισαι"
και ενοιωθα τυψεις που εμεινα τοσο νωρις εγκυος! ΧΑΖΟΜΑΡΕς!!!! Απλως αλλες αντοχες εχεις στα 20, 30, 40
οταν κανεις παιδι και μετα φοβασαι πιο πολυ μην παθεις κατι και αντι να το μεγαλωσεις εσυ...σε μεγαλωνει εκεινο. ολα ειναι στο μυαλο μας. Ηθελα στα 30 να τελειωνω με γεννες αλλα δεν μου εκατσε!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πράγματι η προκατάληψη κυριαρχεί σε πολλά ζητήματα και είναιι θλιβερό στις μέρες μας να υπάρχει.Ειδικά για το πότε θα παντρευτείς!παντρεύεσαι στα 25 όλοι σου λένε τι πας να κάνεις τρελάθηκες ακόμη νινί είσαι,πατάς τα 28 και σου λένε,ε σιγά σιγά πρέπει να μαζεύεσαι(ναι το άκουσα και αυτό)και όπως σωστά είπε και η ΑΚΑ πρέπει να βρείς και τον κατάληλο γιατί ως γνωστόν ο σύγχρονος νεοέλληνας(με εξαιρέσεις φυσικά)αν δεν κάνει καμιά 5ετία τουλάχιστον σχέση να πατήσει τα 30 αφού ακόμη μένει με τη μαμά η οποία εξακολουθεί να τον αποκαλεί παιδί!δεν αποφασίζει εύκολα να βάλει κουλούρα(είπαμε υπάρχουν εξαιρέσεις,εγώ με τον άντρα μου αραβωνιαστήκαμε παντρευτήκαμε και τώρα εγκυμονούμε σε λιγότερο απο ένα χρόνο)αλλά πέρασα το λούκι του έχω σχέση 5 χρονη η κολητή μου 4 χρόνια-ακόμη περιμένει να το αποφασίσει ο καλός της-η αδερφή μου 10 χρόνια και δεν το αποφάσισε και η άλλη μου αδερφή μετα απο 6 χρόνια παντρευτηκε τον καλό της.Αυτό που θέλω να πώ και μακρηγορώ είναι πολλοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο ουτως ώστε μια γυναίκα να παντρευτεί να κάνει παιδί η απλά να διαλέξει τον πατέρα του παιδιού της.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς ή δυστυχώς όλα είναι σχετικά γιαυτό δεν μπορεί να υπάρξει μία απάντηση που να ισχύει για όλες τις περιπτώσεις. Το καλύτερο κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι να γίνει κανείς γονιός νωρίς -γύρω από τα 25- για να έχει τις αντοχές που χρειάζεται. Και αυτό όμως σχετικό είναι καθώς άνθρωποι της ίδιας ηλικίας έχουν διαφορετικές αντοχές καθώς η βιολογική ηλικία και η κράση απέχουν πολύ από άτομο σε άτομο (άλλες γυναίκες - και άντρες φυσικά είναι duracel στα 40 καί άλλες έχουν ήδη πάρει την κατιούσα πολύ νωρίτερα) γιαυτό άλλωστε και δεν πεθαίνουμε όλοι στην ίδια εποχή ούτε ίδια ηλικία συνεπάγεται τα ίδια προβλήματα υγείας. Θα μπορούσα να αναφέρω παραδείγματα άπειρα, αλλά ξέρω πως λίγο πολύ όλες οι κοπέλες έχουν υπόψιν τους πολλές διαφορετικές περιπτώσεις.
Γιαυτό η απάντηση θα είναι γενική και η κάθε μία ας την προσαρμόσει στις δικές της επιλογές και θέλω.

1. Να κάνουμε παιδί όταν είμαστε έτοιμοι κυρίως συναισθηματικά (γιατί το θέλουμε εμείς με την καρδιά μας, επειδή μπορούμε ν' ανταπεξέλθουμε στις απαιτήσεις ενός παιδιού και όχι γιατί έτσι πρέπει ή μας ρωτάνε οι συγγενείς πότε θα γίνουμε μανάδες ή επειδή έγινε μάνα η κολλητή μας)
2. Το ότι είμαστε έτοιμοι δε σημαίνει ιδανικές συνθήκες γιατί αυτές μπορεί να μην έρθουν ποτέ. Απλώς σημαίνει να μπορούμε και να είμαστε σε θέση ν΄ανταπεξέλθουμε στις υποχρεώσεις που συνεπάγεται ο ερχομός ενός παιδιού και ν΄ αναλάβουμε πλήρως τις ευθύνες του- όχι απλώς να ικανοποιήσουμε τον εγωισμό μας (ναι, έκανα κι εγώ παιδί).

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
egw pisteyw pws i ka8e gynaika prepei na ginetai manoula opote to epi8ymei ekeini kai opote i fisi kai i zwi tis to epitrepoun(mesa se logika plaisia panta)....sigoura den mporoun oles oi gynaikes na exoun teleiwsei tis spoudes tous sta 20 k amesws na gnwrisoun ton erwta tis zwis tous,na pantreytoun k na kanoun oikogeneia....dystyxws omws oso diavaza oles tis syzytiseis diapistwsa ena eidos ratsismou k stenaxwri8ika poly....diladi k gynaikes pou ekanan meta ta 30-35 paidi na lene pws oi gynaikes pou kanoun 20-25 einai anwrimes k pi8anotata 8a xwrisoun alla kai to anti8eto...gynaikes pou eginan manoules nees na katigoroun alles pou ginontai megalyteres....ti einai ayta...ntropi pia....oute dexomai na me katigoroun epeidi 8a ginw mitera sta 22 oute dianooumai na katigorisw gynaika pou 8a ginei mitera sta 40....epeidi merikes gynaikes apofasisan sta 35-40 omws na kanoun paidaki gia opoiodipote logo den epitrepw na gyrisoun na poun oti eimai anwrimi...oute ki egw mporw na katigorisw mia gynaika pou ekane sta 40 paidi giati mporei na min mporouse prin....i ka8e gynaika ginetai mitera opote einai ola kala stin zwi tis kai tis steilei o 8eos paidaki....kalo einai na skeftomaste kai ligo prin milisoume....sorry gia to megalo post

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:egw pisteyw pws i ka8e gynaika prepei na ginetai manoula opote to epi8ymei ekeini kai opote i fisi kai i zwi tis to epitrepoun(mesa se logika plaisia panta)....sigoura den mporoun oles oi gynaikes na exoun teleiwsei tis spoudes tous sta 20 k amesws na gnwrisoun ton erwta tis zwis tous,na pantreytoun k na kanoun oikogeneia....dystyxws omws oso diavaza oles tis syzytiseis diapistwsa ena eidos ratsismou k stenaxwri8ika poly....diladi k gynaikes pou ekanan meta ta 30-35 paidi na lene pws oi gynaikes pou kanoun 20-25 einai anwrimes k pi8anotata 8a xwrisoun alla kai to anti8eto...gynaikes pou eginan manoules nees na katigoroun alles pou ginontai megalyteres....ti einai ayta...ntropi pia....oute dexomai na me katigoroun epeidi 8a ginw mitera sta 22 oute dianooumai na katigorisw gynaika pou 8a ginei mitera sta 40....epeidi merikes gynaikes apofasisan sta 35-40 omws na kanoun paidaki gia opoiodipote logo den epitrepw na gyrisoun na poun oti eimai anwrimi...oute ki egw mporw na katigorisw mia gynaika pou ekane sta 40 paidi giati mporei na min mporouse prin....i ka8e gynaika ginetai mitera opote einai ola kala stin zwi tis kai tis steilei o 8eos paidaki....kalo einai na skeftomaste kai ligo prin milisoume....sorry gia to megalo post

Έτσι ακριβώς είναι... Εκτός του ότι και η ωριμότητα σχετική είναι και δεν πάει πάντα πακέτο με την ηλικία. Υπάρχουν 50ρηδες που ακόμα είναι εντελώς ανώριμοι και 20ρηδες που τους βάζουν τα γιαλιά με τις ώριμες αποφάσεις που παίρνουν. Γιαυτό είπα πριν κάθε περίπτωση είναι σχετική και ας κάνει η κάθε γυναίκα παιδί όταν νοιώθει η ίδια έτοιμη. Το τί λένε οι άλλοι δεν έχει σημασία. Εκείνη θα μεγαλώσει το παιδάκι της όχι αυτοί....

Βέβαια κάποιες περιπτώσεις τις προβλέπει ο ίδιος ο νόμος που δεν επιτρέπει ας πούμε την εξωσωματική μετά τα 50 (και καλά κάνει κατ' εμέ )αντίθετα με άλλες χώρες που επιτρέπεται και βλέπουμε μαμάδες στα...60 και τα 70!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
akrivws glykia mou....makari na eixe olos o kosmos logiki....ka8omaste k xaliomaste gia vlakeies....emena i mama mou me ekane sta 37 giati egw eimai ap'ton deytero gamo tis k i8ele paidaki me ton mpampa mou....tipota den epa8a mia xara megalwsa....kai twra kanoume k parea san filenades.....kai exw k anipsies sxedon stin ilikia mou....giati i aderfi mou einai 20 xronia megalyteri mou k o aderfos mou 17....kai kanw k yperoxi parea me ta aderfia mou....loipon giati na min kanoun k megalyteres gynaikes paidakia poion enoxloun?ston sverko mas ka8ontai?i ap'ta xrimata mas ta megalwnoun....?ase dystyxws o kosmos exei poly megalo komple3....ki egw ap'tin alli meria panta i8ela na kanw nea paidaki,oute me piese kaneis oute tipota epilogi mou itan...kanoume k iremo tropo zwis oute vgainoume poly k an vgoume 8a einai kapou irema....kai oute niw8w oti 8a steri8w kati...isa-isa opws 8a ma8ainw egw sto paidaki mou etsi 8a ma8ainei k ayto se mena pragmata pou den 8a 3erw mexri na genni8ei ayto.... Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις